Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 09.03.2016 14:05

wiolek_lp napisał(a):Przelew 100e z banku PKO BP, spot z obciążeniem mnie wszystkimi opłatami 105 zł :evil:
Przelew robiony tydzień temu we wtorek po południu, dotarł dzisiaj rano !

Wczoraj dzwoniłam do banku i teoretycznie powinien być już w piątek.
Także w celu informacyjnym przelew spot może iść ponad tydzień :/


To dużo pobierają, ja wysyłam pocztą, przekazem, kosztowało mnie 28 zł.
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 09.03.2016 15:24

wiolek_lp napisał(a):Przelew 100e z banku PKO BP, spot z obciążeniem mnie wszystkimi opłatami 105 zł :evil:
Przelew robiony tydzień temu we wtorek po południu, dotarł dzisiaj rano !

Wczoraj dzwoniłam do banku i teoretycznie powinien być już w piątek.
Także w celu informacyjnym przelew spot może iść ponad tydzień :/


Nie dało się zrobić SEPA :( ? Za SEPA w PKO BP płaciłem 8 zł ...
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 09.03.2016 15:27

arek_sosnowiec napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Przelew 100e z banku PKO BP, spot z obciążeniem mnie wszystkimi opłatami 105 zł :evil:
Przelew robiony tydzień temu we wtorek po południu, dotarł dzisiaj rano !

Wczoraj dzwoniłam do banku i teoretycznie powinien być już w piątek.
Także w celu informacyjnym przelew spot może iść ponad tydzień :/


Nie dało się zrobić SEPA :( ? Za SEPA w PKO BP płaciłem 8 zł ...


Pewnie się dało, ale skoro czytam, że na forum są tacy co wciąż wysyłają kasę w kopertach, to ponad 10-krotne przepłacenie za przelew i tak jest krokiem w stronę współczesności :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.03.2016 15:31

W Credit Agricole prowizja 5 zł. Przelew oczywiście SEPA.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 10.03.2016 14:37

klerjeser napisał(a):
arek_sosnowiec napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Przelew 100e z banku PKO BP, spot z obciążeniem mnie wszystkimi opłatami 105 zł :evil:
Przelew robiony tydzień temu we wtorek po południu, dotarł dzisiaj rano !

Wczoraj dzwoniłam do banku i teoretycznie powinien być już w piątek.
Także w celu informacyjnym przelew spot może iść ponad tydzień :/


Nie dało się zrobić SEPA :( ? Za SEPA w PKO BP płaciłem 8 zł ...


Pewnie się dało, ale skoro czytam, że na forum są tacy co wciąż wysyłają kasę w kopertach, to ponad 10-krotne przepłacenie za przelew i tak jest krokiem w stronę współczesności :D



Z tego co wyczytałam tu na forum przy przelewie SEPA koszty pokrywają obie strony- na co nie chciałam narażać osoby, od której wynajmuję, jak to zaznaczyłam w swoim poście, więc spodziewałam się wysokiej opłaty.

Zdziwiło mnie jedynie długość trwania przelewu dlatego zamieściłam post z taką informacją.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 10.03.2016 14:41

wiolek_lp napisał(a):
klerjeser napisał(a):
arek_sosnowiec napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Przelew 100e z banku PKO BP, spot z obciążeniem mnie wszystkimi opłatami 105 zł :evil:
Przelew robiony tydzień temu we wtorek po południu, dotarł dzisiaj rano !

Wczoraj dzwoniłam do banku i teoretycznie powinien być już w piątek.
Także w celu informacyjnym przelew spot może iść ponad tydzień :/


Nie dało się zrobić SEPA :( ? Za SEPA w PKO BP płaciłem 8 zł ...


Pewnie się dało, ale skoro czytam, że na forum są tacy co wciąż wysyłają kasę w kopertach, to ponad 10-krotne przepłacenie za przelew i tak jest krokiem w stronę współczesności :D



Z tego co wyczytałam tu na forum przy przelewie SEPA koszty pokrywają obie strony- na co nie chciałam narażać osoby, od której wynajmuję, jak to zaznaczyłam w swoim poście, więc spodziewałam się wysokiej opłaty.

Zdziwiło mnie jedynie długość trwania przelewu dlatego zamieściłam post z taką informacją.


Ala jakie "narażanie"? Ten koszt to kilka kun, co najwyżej rozliczyłabyś na miejscu po przyjeździe.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 10.03.2016 15:02

klerjeser napisał(a):
Ala jakie "narażanie"? Ten koszt to kilka kun, co najwyżej rozliczyłabyś na miejscu po przyjeździe.


Taka była moja (świadoma) decyzja i myślę, że nie ma co na ten temat dyskutować, zamieściłam informację o długość trwania przelewu ( może komuś się przyda ) i na tym kończę temat.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 10.03.2016 15:07

wiolek_lp napisał(a):
klerjeser napisał(a):
Ala jakie "narażanie"? Ten koszt to kilka kun, co najwyżej rozliczyłabyś na miejscu po przyjeździe.


Taka była moja (świadoma) decyzja i myślę, że nie ma co na ten temat dyskutować, zamieściłam informację o długość trwania przelewu ( może komuś się przyda ) i na tym kończę temat.


Fakt...105 zł...nie ma co dyskutować...
Agnieszka_82
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 06.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka_82 » 11.03.2016 23:09

ING online w systemie SEPA. Przelew we wtorek ok południa, dziś pani napisała że doszedł. 108 E nic nie pisała że mniej. Koszt 5 zł :)
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 12.03.2016 07:36

Smart bank - 0 zł za sepa. Smart konto Eu założone tylko pod rezerwację.
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 16.03.2016 00:32

Orientujecie się czy przelew euroregulowany w Raiffeisen mając konto w Euro jest w systemie SEPA ?
gaspar84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 27.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaspar84 » 16.03.2016 10:38

Fakt że w ING przelew SEPA jest tani bo kosztuje 5zł, ale ich kurs EURO jest kosmiczny. Zresztą pewnie w innych bankach jest podobnie. Ja płaciłem zaliczkę w lutym w Euro, po przeliczeniu wyszło mi jakieś 4,8 za Euro
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 16.03.2016 13:15

gaspar84 napisał(a):Fakt że w ING przelew SEPA jest tani bo kosztuje 5zł, ale ich kurs EURO jest kosmiczny. Zresztą pewnie w innych bankach jest podobnie. Ja płaciłem zaliczkę w lutym w Euro, po przeliczeniu wyszło mi jakieś 4,8 za Euro

Ja kupiłem dziś w R-kantorze Euro po 4,316 .. Przelałem na konto w Euro i dopiero przelew na HR. Pani na infolinii Raiffeisen polecała mi przelew z konta złotówkowego..hihi po ich kursie to pewnie tez bym tyle zapłacił za Euro ..
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 16.03.2016 13:24

Ja przelewam osobiście za darmo z Alior-kantor.
W 2015 roku mąż założył darmowe konto w Alior-kantor, przelewamy tam jakieś zbędne :oczko_usmiech: złotówki i kupujemy po dobrym kursie euro, z tego konta możemy osobiście robić darmowe przelewy.
pozdrawiam
Renata
dawidbryk
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 25.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidbryk » 16.03.2016 16:53

Pare dni temu płaciłem przez ING i oprócz opłaty 5zł , a kurs EURO policzyli mi 4,42 :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 58
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone