Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.02.2016 14:09

Nikt z Was nie płacił za rezerwację przez WU ?
Poza tym jeżeli to wałek z tym WU to mógłby mi ktoś podać numer konta i czym by to się różniło ?
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 17.02.2016 14:16

Crocodyl napisał(a):Zgadzam się, że coś tu jest "nie teges" i także robił bym wszystko aby zapłacić przelewem a nie przekazem WU. Jak nie to bez łaski i "wio" i szukam dalej. Jest jeszcze wcześnie i z pewnością się znajdzie coś fajnego. Jak to możliwe, że osoba prowadząca pensjonat nie ma konta w banku? A tak na marginesie z wyborem i rezerwacja apartamentu jest jak z zakupem samochodu. Trzeba zachować spokój i się nie napalać. Wszystkie niejasności działają na niekorzyść właściciela - przed wpłaceniem zaliczki a po wpłaceniu na niekorzyść wynajmującego.

Dokladnie , jak wlasciciel obiektu mieszkajacy w tak duzym miescie jak ZADAR nie ma konta w banku? no i na dodatek to przeciez WU pobiera 10 % jak sie nie myle ?
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 17.02.2016 14:19

kaeres napisał(a):Nikt z Was nie płacił za rezerwację przez WU ?
Poza tym jeżeli to wałek z tym WU to mógłby mi ktoś podać numer konta i czym by to się różniło ?

Zrobisz jak uwazasz , zalezy tez jaka zaliczka? bo jak 50 Euro to mozna ewentualnie ryzykowac , ale podejrzewam , ze pewnie chca wiecej ... i to juz jest ryzykowne. Szczerze nie znam nikogo kto by placil przez WU zaliczke w EU.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.02.2016 14:27

kaeres napisał(a):Nikt z Was nie płacił za rezerwację przez WU ?

Płaciłem kilka razy. Nie miałem problemów. Jest podwójne zabezpieczenie, odbierający musi dowieść swojej tożsamości dokumentem (podaję jego dane podczas nadawania pieniędzy) oraz podać haslo - cyfrowy kod MTCM, który otrzymuję. Kod przesyłam sms'em.
Jeśli nawet ktoś by podszył się pod maila właściciela, to musiałby dodatkowo posiadać jego telefon.

Jednak na stronie WU jest ostrzeżenie, żeby nie wysyłać pieniędzy nieznajomym, ponieważ WU nie stosuje zabezpieczenia escrow.
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 17.02.2016 14:30

wlasnie rozmawialem ze znajomym co mieszka w Cro , to napewno przekret , kazdy prowadzacy dzialalnosc turystyczna w CRO MUSI miec konto !!!
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.02.2016 14:40

Głupio już po ustaleniach z gospodarzem nagle powiedzieć, że nie zapłacę przez WU bo się boję i żądam numeru konta.
Jeżeli to oszust to poda jakieś konto tak czy siak. Co mu zrobię za 100€ ? Policją nastraszę ? :D
Nie chcę przekonywać Was na siłę ale chciałbym to logicznie jakoś wytłumaczyć. Zgadzają się nazwiska, z oficjalnej strony apartamentychorwacja.pl, cały czas koresponduję z nim od tygodnia. Przesłałem zapytanie przez formularz na stronie. Cały czas zachowujemy ciągłość rozmowy od początku (w której jako pierwszy mail to jest mój z formularza) więc nikt się nagle nie wciął w rozmowę bo sam zainteresowany by zajarzył, że coś nie tak.

Chyba przesadzam z tą ostrożnością przez ten post kobrata.

PS. zapytam jeszcze o numer konta zwykły, nie SEPA (bo o taki na początku prosiłem).
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 17.02.2016 14:50

Może znajdziesz kogoś rozmawiającego po chorwacku, kto zadzwoni do Pani i wszystko potwierdzi?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.02.2016 14:54

No to szukam. Jest ktoś ? :)

PS. Dobra alarm zażegnany. Bez kłopotu podał dane do konta. Nawet nie wiedział, że to jest standard SEPA i stąd to nieporozumienie.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 17.02.2016 17:23

kaeres napisał(a): PS. Dobra alarm zażegnany. Bez kłopotu podał dane do konta. Nawet nie wiedział, że to jest standard SEPA i stąd to nieporozumienie.

To exstra :D masz spokój. Lepiej teraz trochę panikować niż później na miejscu się wQr.... że apartamentu NI MA.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 17.02.2016 19:48

viltob08 napisał(a):Każdy ma prawo jeździć tak jak lubi :-)
A w temacie, to z pewnością masz potwierdzenie przelewu bankowego, więc jeśli chcesz odwołać rezerwację (nie ze swojej winy) domagaj się zwrotu zaliczki (można zaangażować odpowiednie służby), jeśli chcesz jechać, to potwierdź czy przelew doszedł i, że przyjeżdżacie. Dla mnie tyle w temacie.
Ja osobiście nie płacę zaliczki wskazanej przez wynajmującego. Negocjuję kwotę niższą, gdyż koszt przelewu ponoszą obydwie strony. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby ktoś na to nie poszedł. A zawsze lepiej stracić 50eu niż 200 na rodzinę ;-)


a jakiż to koszt?
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 17.02.2016 20:39

klerjeser napisał(a):
viltob08 napisał(a):Każdy ma prawo jeździć tak jak lubi :-)
A w temacie, to z pewnością masz potwierdzenie przelewu bankowego, więc jeśli chcesz odwołać rezerwację (nie ze swojej winy) domagaj się zwrotu zaliczki (można zaangażować odpowiednie służby), jeśli chcesz jechać, to potwierdź czy przelew doszedł i, że przyjeżdżacie. Dla mnie tyle w temacie.
Ja osobiście nie płacę zaliczki wskazanej przez wynajmującego. Negocjuję kwotę niższą, gdyż koszt przelewu ponoszą obydwie strony. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby ktoś na to nie poszedł. A zawsze lepiej stracić 50eu niż 200 na rodzinę ;-)


a jakiż to koszt?


Przed wejściem Cro do Uni to po naszej stronie był koszt 25-40 pln ( w zależności od banku). Nadal przedstawiamy taką argumentację i każdy się zgadza :-)
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 17.02.2016 21:41

viltob08 napisał(a):
klerjeser napisał(a):
viltob08 napisał(a):Każdy ma prawo jeździć tak jak lubi :-)
A w temacie, to z pewnością masz potwierdzenie przelewu bankowego, więc jeśli chcesz odwołać rezerwację (nie ze swojej winy) domagaj się zwrotu zaliczki (można zaangażować odpowiednie służby), jeśli chcesz jechać, to potwierdź czy przelew doszedł i, że przyjeżdżacie. Dla mnie tyle w temacie.
Ja osobiście nie płacę zaliczki wskazanej przez wynajmującego. Negocjuję kwotę niższą, gdyż koszt przelewu ponoszą obydwie strony. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby ktoś na to nie poszedł. A zawsze lepiej stracić 50eu niż 200 na rodzinę ;-)


a jakiż to koszt?


Przed wejściem Cro do Uni to po naszej stronie był koszt 25-40 pln ( w zależności od banku). Nadal przedstawiamy taką argumentację i każdy się zgadza :-)


Nie odpowiadasz na pytanie. Jakież to koszty ponosiły OBIE strony przed wejściem do UE?

I nieśmiało przypominam, że latem miną 3 lata od wejścia HR do UE, a od zeszłego roku praktycznie wszystkie tamtejsze banki obsługują SEPA.

Przedstawiasz Chorwatom nieprawdziwe fakty?
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 17.02.2016 22:22

klerjeser napisał(a):
viltob08 napisał(a):
klerjeser napisał(a):
viltob08 napisał(a):Każdy ma prawo jeździć tak jak lubi :-)
A w temacie, to z pewnością masz potwierdzenie przelewu bankowego, więc jeśli chcesz odwołać rezerwację (nie ze swojej winy) domagaj się zwrotu zaliczki (można zaangażować odpowiednie służby), jeśli chcesz jechać, to potwierdź czy przelew doszedł i, że przyjeżdżacie. Dla mnie tyle w temacie.
Ja osobiście nie płacę zaliczki wskazanej przez wynajmującego. Negocjuję kwotę niższą, gdyż koszt przelewu ponoszą obydwie strony. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby ktoś na to nie poszedł. A zawsze lepiej stracić 50eu niż 200 na rodzinę ;-)


a jakiż to koszt?


Przed wejściem Cro do Uni to po naszej stronie był koszt 25-40 pln ( w zależności od banku). Nadal przedstawiamy taką argumentację i każdy się zgadza :-)


Nie odpowiadasz na pytanie. Jakież to koszty ponosiły OBIE strony przed wejściem do UE?

I nieśmiało przypominam, że latem miną 3 lata od wejścia HR do UE, a od zeszłego roku praktycznie wszystkie tamtejsze banki obsługują SEPA.

Przedstawiasz Chorwatom nieprawdziwe fakty?

W tym roku kosztowało mnie to 5 zł polskich, ile kosztowało innych nie wiem. Płacę zaliczki 50 Eu i jestem zadowolona, że nie 200, bo w przypadku takim jak Twój łatwiej pogodzić się z utratą mniejszej kwoty. Nikogo nie oszukuję, tylko negocjuję wysokość zaliczki.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 18.02.2016 08:22

viltob08 napisał(a):
klerjeser napisał(a):
viltob08 napisał(a):
klerjeser napisał(a):
viltob08 napisał(a):Każdy ma prawo jeździć tak jak lubi :-)
A w temacie, to z pewnością masz potwierdzenie przelewu bankowego, więc jeśli chcesz odwołać rezerwację (nie ze swojej winy) domagaj się zwrotu zaliczki (można zaangażować odpowiednie służby), jeśli chcesz jechać, to potwierdź czy przelew doszedł i, że przyjeżdżacie. Dla mnie tyle w temacie.
Ja osobiście nie płacę zaliczki wskazanej przez wynajmującego. Negocjuję kwotę niższą, gdyż koszt przelewu ponoszą obydwie strony. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby ktoś na to nie poszedł. A zawsze lepiej stracić 50eu niż 200 na rodzinę ;-)


a jakiż to koszt?


Przed wejściem Cro do Uni to po naszej stronie był koszt 25-40 pln ( w zależności od banku). Nadal przedstawiamy taką argumentację i każdy się zgadza :-)


Nie odpowiadasz na pytanie. Jakież to koszty ponosiły OBIE strony przed wejściem do UE?

I nieśmiało przypominam, że latem miną 3 lata od wejścia HR do UE, a od zeszłego roku praktycznie wszystkie tamtejsze banki obsługują SEPA.

Przedstawiasz Chorwatom nieprawdziwe fakty?

W tym roku kosztowało mnie to 5 zł polskich, ile kosztowało innych nie wiem. Płacę zaliczki 50 Eu i jestem zadowolona, że nie 200, bo w przypadku takim jak Twój łatwiej pogodzić się z utratą mniejszej kwoty. Nikogo nie oszukuję, tylko negocjuję wysokość zaliczki.



Będę upierdliwy, pisałaś, że koszty przelewu ponoszą obie strony. Musiałaś więc na czymś się oprzeć.

W bardziej atrakcyjnych miejscach i wysokim sezonie nie zejdziesz z 200 na 50€.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: POMOCY!Co robić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 18.02.2016 08:49

Zeszłam. W zeszłym roku Trpanj, 50m od prywatnej plaży, ok.1km do centrum, termin :przełom lipca i sierpnia, zaliczka 50eu mimo wcześniejszej 200eu. Nie muszę Ci się tłumaczyć z tego, że nie płacę większej zaliczki, chcesz płać, teraz się szarp z 10 właścicielami o zwrot 1300eu. Powodzenia :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 56
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone