Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 03.06.2013 20:44

Aldonka napisał(a):Nie wiem, może ja mam jakieś wyjątkowe szczęście, ale robiłam przelew (fakt, że nie do Chorwacji) chyba już z 4 miesiące temu i poza kosztami, które były wyszczególnione na stronie nic więcej mi z konta nie zdjęli. Może faktycznie miałam szczęście :D

Jeżeli w ramach UE to nieporównywalna sytuacja.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 12.11.2013 15:51

Wrócę do tematu, Chorwacja już w UE, czy opłata za przelew w związku z tym jest już "normalna" (czyt. niska)? Chciałbym zrobić przelew z Inteligo (PKO BP) ...
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 12.11.2013 17:27

komanch napisał(a):Wrócę do tematu, Chorwacja już w UE, czy opłata za przelew w związku z tym jest już "normalna" (czyt. niska)? Chciałbym zrobić przelew z Inteligo (PKO BP) ...

A jednak nic z tego, wejście do Unii nic nie zmieniło, tamtejsze banki do dnia dzisiejszego jeszcze nie podpisały czegoś tam i ceny przelewu zagranicznego nadal są kosmiczne.

Pytanie odnośnie przelewu poprzez Pocztę Polską, na ich stronie jest info http://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2012/07/Wykaz_krajow_do_ktorych_mozna_wysylac_z_Polski_przekazy_pocztowe.pdf?84cd58, z którego wynika, że nie mam możliwości przesłania kasy na KONTO chorwata (tylko gotówka) czy to prawda?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.11.2013 17:55

Tak wynika ze stronki, ale jak jest naprawdę? - myślę, że trzeba spytać osobiście w urzędzie pocztowym. Spotkałam się już z całkiem odmiennymi interpretacjami ich własnych przepisów w różnych urzędach.

Kolejny rok robię przelewy z konta walutowego 24 (prowadzenie bezpłatne) w BZWBK. Całkowity koszt (przy np. 120E) około 30zł z groszami.
Kiedyś robiłam z mbanku, ale już dawno podnieśli opłaty.
marcin_es
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_es » 15.11.2013 00:09

Mikromir napisał(a):Tak wynika ze stronki, ale jak jest naprawdę? - myślę, że trzeba spytać osobiście w urzędzie pocztowym. Spotkałam się już z całkiem odmiennymi interpretacjami ich własnych przepisów w różnych urzędach.

Kolejny rok robię przelewy z konta walutowego 24 (prowadzenie bezpłatne) w BZWBK. Całkowity koszt (przy np. 120E) około 30zł z groszami.
Kiedyś robiłam z mbanku, ale już dawno podnieśli opłaty.


To dobrze, że się udało. Ale wcale tak nie musi być:

Opłaty i prowizje dodatkowe do poleceń wypłaty wysyłanych
zryczałtowana opłata, gdy koszty banków pośredniczących i banku odbiorcy ponosi zleceniodawca, dla poleceń wypłaty w walucie:
UWAGA: W przypadku, gdy koszty banków pośredniczących trzykrotnie przekroczą kwotę ryczałtu, BZ WBK może obciążyć klienta dodatkowo kwotą różnicy pomiędzy wysokością ryczałtu a kosztami rzeczywistymi.
EUR – polecenia wypłaty o wartości równej 1000 EUR lub niższej 5,00 EUR

Moim zdaniem jeśli opłaty będą powyżej 15EUR (ok. 63zł) to zapłaci się pełną opłatę. Mi już się to zdarzyło przelewając jakieś 100EUR. Zawsze będzie to losowanie;)
Ale jeśli się nie przekroczy to niezła oferta. Tym bardziej, że poczta jakiś czas temu zwiększyła opłatę:(
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 15.11.2013 00:19

Sprawdziłem sporo aktualnych ofert, najtaniej wypada Poczta (1% od kwoty przekazu + 23zł) i jeszcze ciutkę taniej Western Union (25zł przy 100E)
Ten drugi oferuje zlecenie przez internet z karty.
malypio
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 02.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) malypio » 30.12.2013 11:00

dziś przesłałem przelew w ramach zaliczki z iPKO (PKO BP) i wyszło tak:
zaliczka 220 euro
koszty: 25 zł opłaty PKO BP + 80 zł banki pośrednie
euro przeliczyli po kursie 4,2450
pozdrawiam.
tomekp
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekp » 30.12.2013 11:17

nie Wiem od czego to zależy w lipcu robiłem przelew z konta walutowego ING przelew 5zł i czekałem czy bank obcy naliczy swoją opłatę do dziś nie naliczona
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 31.12.2013 10:07

malypio napisał(a):dziś przesłałem przelew w ramach zaliczki z iPKO (PKO BP) i wyszło tak:
zaliczka 220 euro
koszty: 25 zł opłaty PKO BP + 80 zł banki pośrednie
euro przeliczyli po kursie 4,2450
pozdrawiam.


Dziś dokładnie z tego samego banku poszła zaliczka 261 Euro. Koszty identyczne... Trochę to kosztowało :|
Pozdrawiam!
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 31.12.2013 10:42

marcin_es napisał(a):
Mikromir napisał(a):Tak wynika ze stronki, ale jak jest naprawdę? - myślę, że trzeba spytać osobiście w urzędzie pocztowym. Spotkałam się już z całkiem odmiennymi interpretacjami ich własnych przepisów w różnych urzędach.

Kolejny rok robię przelewy z konta walutowego 24 (prowadzenie bezpłatne) w BZWBK. Całkowity koszt (przy np. 120E) około 30zł z groszami.
Kiedyś robiłam z mbanku, ale już dawno podnieśli opłaty.


To dobrze, że się udało. Ale wcale tak nie musi być:

Opłaty i prowizje dodatkowe do poleceń wypłaty wysyłanych
zryczałtowana opłata, gdy koszty banków pośredniczących i banku odbiorcy ponosi zleceniodawca, dla poleceń wypłaty w walucie:
UWAGA: W przypadku, gdy koszty banków pośredniczących trzykrotnie przekroczą kwotę ryczałtu, BZ WBK może obciążyć klienta dodatkowo kwotą różnicy pomiędzy wysokością ryczałtu a kosztami rzeczywistymi.
EUR – polecenia wypłaty o wartości równej 1000 EUR lub niższej 5,00 EUR

Moim zdaniem jeśli opłaty będą powyżej 15EUR (ok. 63zł) to zapłaci się pełną opłatę. Mi już się to zdarzyło przelewając jakieś 100EUR. Zawsze będzie to losowanie;)
Ale jeśli się nie przekroczy to niezła oferta. Tym bardziej, że poczta jakiś czas temu zwiększyła opłatę:(


W sierpniu robiłem przelew prawie 300 euro z konta BZWBK. Całkowity koszt wyniósł 8,50 euro. Trzeciego dnia po wysłaniu Chorwat miał kasę na koncie.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 31.12.2013 13:37

A jest w waszych bankach rozróżnienie na Przelew Europejski i Przelew Walutowy / Zagraniczny ? Bo może tu jest pies pogrzebany. Europejski kosztuje 5 zł, Walutowy czy też Zagraniczny jest znacznie droższy. Może jest to kwestia złego zaznaczenia. Są podobne nazwy, można się pomylić.

Mnie w tym roku panna na infolinii ING powiedziała że na Węgry przelew będzie mnie kosztować 25zł, bo Węgry mimo że są w UE nie mają EUR. To wysłałem przez Pocztę Polską. Wyszło trochę taniej. Potem się okazało że kwestia posiadania EUR jako waluty danego kraju nie ma znaczenia i mogłem zrobić Przelew Europejski za 5zł.

Co ciekawe każdego z tych przelewów można dokonać zarówno z konta złotówkowego (ROR lub Oszczędnościowe) jak i walutowego.
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 31.12.2013 13:49

po raz kolejny wysyłałem zaliczkę przez WU równowartość 140euro koszt operacji 35zł zero wypełniania kwitów tylko 2 podpisy resztę Pani w okienku załatwia, a pieniądze po 20min do odbioru
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 01.01.2014 12:57

no tak - to jest dobry sposób, i w zależności od banku w którym posiadamy konto, często tańszy. tylko na to musi się również zgodzić właściciel - gdyż musi się pofatygować by pieniądze odebrać. a z Twojego doświadczenia - łatwo się zgadzają? czy to drugi transfer do tego samego gospodarza?
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 02.01.2014 12:44

KrisM napisał(a):no tak - to jest dobry sposób, i w zależności od banku w którym posiadamy konto, często tańszy. tylko na to musi się również zgodzić właściciel - gdyż musi się pofatygować by pieniądze odebrać. a z Twojego doświadczenia - łatwo się zgadzają? czy to drugi transfer do tego samego gospodarza?


chodzi Ci o mojego posta i wysłanie zaliczki przez WU??

na 5 wyjazdów(każdy w inne miejsce) tylko raz za pierwszym razem wysyłałem przelewem i wytargali mi z konta prawie 150,00zł, ale tylko dlatego że się nie zapytałem właściciela czy mogę nadać pieniądze przekazem WU, jak gadaliśmy na miejscu to mi powiedział, że to żaden problem dla niego bo ludzie też mu tak wysyłają zaliczki, pozostałe 4 zaliczki wysyłane były właśnie tak i żaden właściciel nie protestował, za urlop 2014 też tak wysyłałem zaliczkę i nie było najmniejszego problemu ze strony właściciela o taki sposób wysłania pieniędzy.
Po wysłaniu zaliczki zawsze robiłem scan nadania z numerem jaki odbiorca musi podać żeby odebrać kasę, i mailem wysyłałem to właścicielowi i to wszystko.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 02.01.2014 12:48

Podobnie robiłem przelew przez WU, zero problemu ze strony Chorwatów, zresztą zależy im na pewnych klientach to jaki problem. Dodam tylko, że za przelew do 400zł czyli niecałe 100Euro, pobierana jest opłata 25zł i nic więcej. Pieniądze są na miejscu i do odbioru po 1h.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone