Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 11.01.2013 17:05

dids76 napisał(a):Możliwe :/ . Mój list szedł 9 dni, wysłałem 11.12 a maila od właściciela że dotarło otrzymałem 20.12, co jak na okres "przedświąteczny" uznaję za dosyć krótki czas.
Zobaczymy jak Twój długo pójdzie ;)

08.01 Nadanie
09.01 (Warszawa) Wysłanie przesyłki z Polski
11.01 (Zagreb) Przyjęcie przesyłki w kraju przeznaczenia

na razie dobry czas, teraz jeszcze kwestia dostarczenia do odbiorcy :wink:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 15.01.2013 16:38

loverosa napisał(a):Ok list wysłany tak jak radziliście z zadeklarowaną płatnością,priorytet i za potwierdzeniem odbioru....czyli full wypas :D Zapłaciłam 23,50,no zobaczymy kiedy dojdzie:)
Oczywiście najpierw uzgodniłam z właścicielką ,nie było problemów :)


Dziś dostałam meila od właścicielki,że otrzymała kaskę :D 5 dni to trwało odliczając sobotę i niedzielę,czyli trzy robocze dni...hurra
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 15.01.2013 23:17

dids76,
2 dni mniej
Pozdrav
doris_ka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) doris_ka » 18.01.2013 21:05

No myślałam, myślałam, jak robiłam ten przelew, żeby zajrzeć na CRO.PL :roll: . Toż to skarbnica wiedzy !!
No i wcześniej puściłam ten przelew bo zależało mi na czasie :o .

Więc podaję koszty: Może komuś się przyda.
Przelew z PKO SA do ZAGREBACKA BANKA 0 jedna grupa kapitałowa UNICREDIT

Opcja - wszystkie koszty płaci zlecający
Opłata podstawowa - 0,5% kwoty min. 30 zł do 250 zł
Opłata za komunikat SFIFT - 22 zł
Opłata na pokrycie kosztów innych banków (...) - 0,5% kwoty - min. 50zł do 450 zł

Ja zapłaciłam 30+22+50 = 102 zł

Przelew szedł 1 dzień, koszty potrącono po 3 dniach.

Szkoda, że nie poczytałam FORUM - na drugi rok będę mądrzejsza.
Pozdrawiam wszystkich i dzięki za te wszystkie informacje.
Wprawdzie to nie pierwszy raz do CRO, ale też dopiero trzeci - i ciągle dowiaduję się czegoś nowego :P :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.01.2013 21:55

pasażer
A Ty jęczałeś że że dałeś 2 zł więcej niż ja, a szło tylko dwa dni szybciej :)
Koleżanka zapłaciła o 82 zł więcej, ale kasa była na drugi dzień ;)
doris_ka
Bo to forum to wielka skarbnica wiedzy o CRO, a szczególnie jeśli chodzi o kasę ;) :D

pozdrav!!
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 19.01.2013 18:58

dids76, ale szybciej :mrgreen: zawalili w Cro :evil: koleżanki loverosa list dotarł w 5dni (może bliżej w samej Cro). Moja przedpłata jechała do Metković. Niemniej jednak nie ma sensu do priorytetu dopłacać. Jak termin zaklepany i info, że przedpłata wysłana, to już te kilka dni dłużej się nie liczą. Zresztą i tak pewnie wszystko razem leci jednym samolotem. Teraz czekam tylko na potwierdzenie zwrotne, w sumie już zbędne.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.01.2013 20:58

pasażer napisał(a):dids76, w sumie już zbędne.


W sumie to i tak wszyscy czekamy na te DWA szczęśliwe tygodnie odpoczynku w CRO ;)
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 19.01.2013 23:27

no to koleżanko doris_ka nie pozostaje mi nic innego jak tylko Ci współczuć, ja w sumie też świeżak jeśli chodzi o wyjazdy czy przelewy do Cro, ale nauczony wcześniejszymi transakcjami ( a dokładnie jedną do Włoch)czyt. zaliczkami nigdy, ale to już nigdy nie skorzystam z wpłaty na konto tu większość wysyła listy wartościowe przez Polską pocztę, ja korzystam z WU(western union) pieniądze są po 30min, a opłata za równowartość euro do 800zł to 35zł praktykuję tę formę od ładnych paru lat i jakoś najbardziej mi ona odpowiada, banki już dawno sobie odpuściłem bo ich opłaty prowizje swifty i inne badziewia to istny cyrk więc nawet się nie dowiaduję w banku jeśli chodzi o zaliczkę na urlop ile by kosztował przelew do takiego czy innego kraju bo wiem że cena zawsze mnie rozwali.
sunmoon51
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 25.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sunmoon51 » 25.01.2013 23:50

Mam eKartę w mBanku. Jest to kredytowa karta do płatności internetowych. Bezpieczeństwo zapewnia CVV2. Podałem numer karty i CVV2 recepcji Valalty. Napisali, że autoryzacja została odrzucona. Bank powiedział, że Valalta użyła formatu transakcji dla kart plastikowych, a nie wirtualnych. Napisałem do Valalty, żeby użyli formatu dla kart wirtualnych. Napisali, że użyli, ale się nie udało. Bank powiedział, że nie użyli. Zrozumiałem, że nie mogli albo nie umieli i ściemnili. Skończyło się na koncie w BZWBK i przelewie stamtąd. Z tym też się pojawił pewien problem, ale o tym napiszę, gdy zostanie wyjaśniony. W każdym razie, na dziś mam przekonanie, że wysłałem zaliczkę na apartament SA we wrześniu :-)

edit 1 żeby nie tworzyć postu off-topic: wyobraźcie sobie, że w połowie stycznia nie było już apartamentów z widokiem na morze we wrześniu :(

edit 2 zaliczka doszła, Valalta potwierdziła (co prawda nie z własnej inicjatywy ale po zapytaniu). No nic, czekamy do września. A problem z BZWBK na razie niewyjaśniony (chodzi o to, że jedni płacą w BZWBK większą prowizję niż inni). Na razie czekam aż bank się określi, ale powoli mu to idzie.
Ostatnio edytowano 02.02.2013 00:42 przez sunmoon51, łącznie edytowano 2 razy
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 26.01.2013 21:04

Na wrzesień ,tyle czasu .
W tym miesiącu tylko w ciemno. :papa:
mysza86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza86 » 28.01.2013 23:00

Witam,
jestem świeżo po wysłaniu zaliczki do Chorwacji. Zdecydowałam się na przelew bankowy na konto (najszybszy, najbezpieczniejszy). Pieniądze zabrane z konta w czwartek, przelew wyszedł w piątek, a na Chorwacji przelew był w poniedziałek (czyli dziś) :)
Co do banku to różnie. Chorwacja nie jest członkiem uni, więc tańszy przelew nie wchodził w grę (normalnie w UE 5zł lub bezpłatnie). W moim banku (credit agricole) za przelanie kwoty 110euro zarządali sobie 110zł :/ ostatecznie przelalismy z konta brata (Alior bank - 30zł) Różnica kolosalna. Ale pieniądze poszły szybko i mam pewność że doszły.
Inna sprawa kurs euro międzynarodowy 4,36!!!
Maruś-Man
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 17.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maruś-Man » 30.01.2013 19:27

Witam .
Wysyłałem w styczniu b.r. zaliczkę do Chorwacji .
Zaliczka 170 euro - ok. 700 zł
Koszt przelewu 6,26 euro - ok. 26 zł .
Konto walutowe w Multibanku - bezpłatne .
Kasa doszła w 3 dniu .
Zawsze tak wysyłam - polecam .
Pozdrawiam tych co już wysłali zaliczkę i tych co mają zamiar wysłać i tych co mają kiedykolwiek do CRO pojechać i wszystkich pozostałych Forumowiczów też .
Janusz - maruś-man
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.01.2013 19:39

Enclave napisał(a):Założone na szybko konto walutowe w BZ WBK w euro. Przelew 60 euro . Koszt przelewu całkowity (wszystkie opłaty po mojej stronie) - 5 euro, więc nie jest źle. Do konta wyrobiłem kartę mastercard i zamierzam nią płacić w Chorwacji a później po wakacjach zrezygnować z niej ( przez rok jest bezpłatna) .


Konto walutowe (euro) BZ WBK: przelew do 1000 euro kosztuje 5 euro zryczałtowanej opłaty na poczet prowizji banków pośredniczących + 9,50zł prowizji BZ WBK. Karta bezpłatna przez 1. rok, rezygnacja z niej bez kosztów. Moje 3 przelewy - bez problemów. Wniosek o kartę złożę przed wyjazdem.
Nie znaleźliśmy tańszych przelewów, a znajomym pani na poczcie zwróciła uwagę, że w przesyłce z deklarowaną wartością nie przesyła się pieniędzy 8O Dziwne, bo rok temu przesyłaliśmy tak zaliczki bez problemów.
Poza tym widzę, że Chorwaci jakoś niechętnie podchodzą do PayPala - z byłoby najwygodniej.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 01.02.2013 11:21

Jak dobrze zajrzeć na forum przed wysłaniem zaliczki............Skarbnica wiedzy znowu pomogła.
Pozdrav.
marcin_es
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_es » 18.02.2013 11:03

W tym roku przekaz pocztowy na poczcie. Kwota 100Eur, opłata 13zł. Właściciel apartamentu otrzymał pieniądze od listonosza po 36 godzinach od nadania.
Kwota przeliczona po kursie 4,3045. Kurs sprzedaży NBP wynosił tego dnia 4,2056. Czyli koszt przy 100Euro to dodatkowo 9,89zł (ale banki też mają dziwne kursy).
Jedyny minus to czas obsługi przy okienku = 15min.

W zeszłym roku dwa przelewy z mBanku:
-80Eur - całkowity koszt przelewu 67,33zł (=25+5+42,33)
42,33 pobrane prawie po 2 miesiącach
-100Eur - całkowity koszt przelewu 46,42zł (=25+5+21,42)
21,42 pobrane po 3 tygodniach

Moim zdaniem nie ma co przepłacać w bankach ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone