Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.05.2013 08:58

nati napisał(a):Witam,
10 maja zrobiłam przekaz pieniężny przez Pocztę Polską, niestety w dniu dzisiejszym otrzymałam os osoby u której chcemy wynająć apartament informację, że nadal nie otrzymał pieniędzy, dzwoniłam na infolinie poczty, mogę złożyć reklamację - rozpatrzenie może trwać do 3 miesięcy:/ czyli po zaplanowanych wakacjach, czy ktoś miał może podobną sytuację? Może coś poradzić?
Pozdrawiam


Zrób może skan dowodu wpłaty i wyślij do osoby u której rezerwujesz żeby potwierdzili czy wszystko się zgadza. Miałem kiedyś przypadek, że wysłałem zaliczkę przez pocztę ale jak się później okazało, adres który mi Chorwaci podali był do córy mieszkającej w Splicie a ta była nieobecna przez ponad miesiąc w mieszkaniu gdzie wysłałem więc nawet awizo nie odebrała. Pieniądze dostałem po ponad miesiącu do Polski, tyle że mojej winy w tym było zero.
bieder1
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bieder1 » 23.05.2013 09:00

angela_ap napisał(a):mam to szczęście, że mam rachunek w WBK, więc raz dwa otworzyłam konto walutowe
opłata za przelew 9,50 + 5 EUR ryczałtu za koszty banków pośredniczących, wyszło niewiele ponad 30zł

polecam skorzystać z oferty internetowych kantorów, na 100 EUR zaoszczędziłam prawie 15zł względem kursu po jakim przewalutowałby mi złotówki bank, cała transakcja trwała 15 minut :)



pewnie masz to szczęście ze względu na mniamniuśny kredyt w walucie więc co to za szczęście :lol:
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 23.05.2013 18:08

marcin_es napisał(a):
alutka9 napisał(a):w tym roku robilam przelew nie do Chorwacji ale do Hiszpanii,warunki przelewu podobne,w Reiffaisen Bank zalozylam konto walutowe w euro -koszt 0 pln,prowadzenie rachunku -0 pln,wysylalm 300 euro zaliczki-pierwszy przelew w kazdym miesiacu -0 pln.calkowity koszt przelewu zagranicznego -0 pln czas przy okienku 15 minut :D

Tylko, że Hiszpania jest w strefie Euro a Chorwacja nie. Prawdopodobnie do Chorwacji nie było by już za darmo.

dzwonilam i niestety masz racje do wejscia Chorwacji do UE cena za przelew byla by 35 pln.
marcin_es
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_es » 23.05.2013 19:18

alutka9 napisał(a):
marcin_es napisał(a):
alutka9 napisał(a):w tym roku robilam przelew nie do Chorwacji ale do Hiszpanii,warunki przelewu podobne,w Reiffaisen Bank zalozylam konto walutowe w euro -koszt 0 pln,prowadzenie rachunku -0 pln,wysylalm 300 euro zaliczki-pierwszy przelew w kazdym miesiacu -0 pln.calkowity koszt przelewu zagranicznego -0 pln czas przy okienku 15 minut :D

Tylko, że Hiszpania jest w strefie Euro a Chorwacja nie. Prawdopodobnie do Chorwacji nie było by już za darmo.

dzwonilam i niestety masz racje do wejscia Chorwacji do UE cena za przelew byla by 35 pln.

Jeśli to jest całkowity koszt to i tak nie jest drogo. Jeśli dochodzą koszty banków pośredniczących to się już nazbiera;(
artik89
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) artik89 » 29.05.2013 20:03

Zrobiłem dziś przelew internetowy z Banku PKO. Trochę obawiałem się co tu pisaliście o przelewach z PKO, że mogą kosztować nawet ponad 100zł. W celu zapytania, udałem się do oddziału PKO (który realizuje także przekazy Western)i Pani powiedziała że przelew z konta na pewno będzie tańszy niż przekaz Western Union. Powiedziałem jej że czytałem że taki przelew może kosztować 100zł a ona mi na to że napewno tak nie jest i zapewnia mnie że bedzie taniej. Napisała mi na kartce instrukcję co i jak mam zrobić, tak zrobilem i przelew 100euro kosztował mnie całe 25 zł.:)
marcin_es
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_es » 29.05.2013 20:49

artik89 napisał(a):Zrobiłem dziś przelew internetowy z Banku PKO. Trochę obawiałem się co tu pisaliście o przelewach z PKO, że mogą kosztować nawet ponad 100zł. W celu zapytania, udałem się do oddziału PKO (który realizuje także przekazy Western)i Pani powiedziała że przelew z konta na pewno będzie tańszy niż przekaz Western Union. Powiedziałem jej że czytałem że taki przelew może kosztować 100zł a ona mi na to że napewno tak nie jest i zapewnia mnie że bedzie taniej. Napisała mi na kartce instrukcję co i jak mam zrobić, tak zrobilem i przelew 100euro kosztował mnie całe 25 zł.:)

Pozostałą część zapłacisz za klika tygodni :(
(koszty banków pośredniczących)
artik89
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) artik89 » 29.05.2013 21:31

marcin_es napisał(a):
artik89 napisał(a):Zrobiłem dziś przelew internetowy z Banku PKO. Trochę obawiałem się co tu pisaliście o przelewach z PKO, że mogą kosztować nawet ponad 100zł. W celu zapytania, udałem się do oddziału PKO (który realizuje także przekazy Western)i Pani powiedziała że przelew z konta na pewno będzie tańszy niż przekaz Western Union. Powiedziałem jej że czytałem że taki przelew może kosztować 100zł a ona mi na to że napewno tak nie jest i zapewnia mnie że bedzie taniej. Napisała mi na kartce instrukcję co i jak mam zrobić, tak zrobilem i przelew 100euro kosztował mnie całe 25 zł.:)

Pozostałą część zapłacisz za klika tygodni :(
(koszty banków pośredniczących)

No to sie nacieszyłem...o tym "miła Pani" już mi nie powiedziała...
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 30.05.2013 13:41

artik89 napisał(a):
No to sie nacieszyłem...o tym "miła Pani" już mi nie powiedziała...

Nie wierz nigdy kobiecie...
Nie jesteś pierwszy nabity w bankową butelkę przelewową.
Albo obciążą cię kosztami post factum albo zdejmą z tych 100e, które wysłałeś.
Zależy jak były ustawione opcje przelewu.
Western jest dużo tańszym rozwiązaniem.
A najlepiej przez BZ WBK.
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 30.05.2013 19:27

marcin_es napisał(a):Pozostałą część zapłacisz za klika tygodni :(
(koszty banków pośredniczących)



A te koszty potrafią być spooooore. Ja u ubiegłym roku płaciłem do Czarnogóry przez mBank. Również na mLinii 'zapomnieli' mi powiedzieć o dodatkowych kosztach.
Sam przelew w marcu 120EUR i koszt chyba 25 zł. W czerwcu mi obciążono konto coś ponad 60 zł a chyba w sierpniu, już po powrocie z wakacji coś koło 170 zł !!! Więc przelew w mBanku mnie kosztował ponad 250 zł za 120EUR.
Nie polecam mZłodziejskiego banku. Niestety niekompetencja mLinii jest powalająca :evil:
marcin_es
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_es » 31.05.2013 15:20

Stendo napisał(a):

A te koszty potrafią być spooooore. Ja u ubiegłym roku płaciłem do Czarnogóry przez mBank. Również na mLinii 'zapomnieli' mi powiedzieć o dodatkowych kosztach.
Sam przelew w marcu 120EUR i koszt chyba 25 zł. W czerwcu mi obciążono konto coś ponad 60 zł a chyba w sierpniu, już po powrocie z wakacji coś koło 170 zł !!! Więc przelew w mBanku mnie kosztował ponad 250 zł za 120EUR.
Nie polecam mZłodziejskiego banku. Niestety niekompetencja mLinii jest powalająca :evil:

To że nie poinformowali, że będą dodatkowe koszty to faktycznie niezbyt dobrze. Natomiast wysokość kosztów już chyba nie zależy od banku z którego wysyłamy. O ile dobrze pamiętam najtaniej byłoby zrobić przelew z banku, który jest bezpośrednim reprezentantem banku, do którego wysyłamy przelew.
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 02.06.2013 10:39

marcin_es napisał(a):Natomiast wysokość kosztów już chyba nie zależy od banku z którego wysyłamy.


Nie zależy. Ale jeżeli bank "bierze to na siebie" i ryczałtuje te koszty stałą opłatą, to dla klienta jest to znacznie bardziej korzystne.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 02.06.2013 23:25

Wiecie, nie chce mi się wierzyć jakoś, że na stronach internetowych banków nie ma informacji o wszystkich kosztach związanych z przelewem. Na stronach mojego banku takie informacje są.
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 03.06.2013 19:22

Aldonka napisał(a):Wiecie, nie chce mi się wierzyć jakoś, że na stronach internetowych banków nie ma informacji o wszystkich kosztach związanych z przelewem. Na stronach mojego banku takie informacje są.

Rzeczywistych kosztów nie ma. Bywają zryczałtowane.
Zachęcam do podania nazwy tego banku.
Ostatnio edytowano 03.06.2013 19:46 przez Marek358, łącznie edytowano 1 raz
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 03.06.2013 19:32

Aldonka napisał(a):Wiecie, nie chce mi się wierzyć jakoś, że na stronach internetowych banków nie ma informacji....


To nie kwestia wiary, to fakty....
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 03.06.2013 20:23

Nie wiem, może ja mam jakieś wyjątkowe szczęście, ale robiłam przelew (fakt, że nie do Chorwacji) chyba już z 4 miesiące temu i poza kosztami, które były wyszczególnione na stronie nic więcej mi z konta nie zdjęli. Może faktycznie miałam szczęście :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone