Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten-prośba o pomoc w lokalizacji kwatery

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mami7
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 16.01.2011
Primosten-prośba o pomoc w lokalizacji kwatery

Nieprzeczytany postnapisał(a) mami7 » 18.01.2012 13:41

witam Cromaniaków i Primostenmaniaków.
Proszę o pomoc na podstawie tej mapki:
http://www.dalmatinka.hr/index.php?opt=objekt&lang=PL
w wyborze najdogodniejszego miejsca na kwaterę.
Mam ofertę na wille Davorka (na mapie 79). Blisko jest to Jadranki, czy to nie będzie uciążliwe? Może ktoś juz tam był? Jeśli macie sprawdzone namiary i w miarę przystępnej cenie (50ojro; za 2+2, 7-14.07)to również proszę o namiary.
Nie zalezy mi, zeby kwatera była przy brzegu, wolę raczej spokojniej ale za to widok na morze, ale oczywiście nie na tyle daleko, żeby dojeżdżać autem na plażę.
Gdzie jest najładniejsza plaża, po stronie ulicy Jelacica, Porat, czy Raduca?
Dziekuję za pomoc.
Pozdrawiam
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 18.01.2012 20:15

Jadrankę będzie słychać. My mieliśmy kwaterę w podobnej odległości od Jadranki, między numerem 22 a 82 z mapki, ale tam jest wysoka skarpa, która trochę tłumi odgłosy i było ok.
Co do plaży to polecam półwysep hotelowy (ten wyżej), przedłużenie ulicy Raduca, czystrza woda i po "modernizacji" luźniej.
mami7
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mami7 » 18.01.2012 20:20

Dzięki Lechu. Czy mógłbyś podać namiary na tą kwaterę, jeśli jest godna polecenia oczywiście.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.01.2012 22:14

Obrazek
Od Desktop


w tym miejscu jest mniejszy hałas i bliżej do plaży :) nie wklejam, żeby polecić konkretny apartament ale lokalizację, do sklepu 20 metrów, do plaży i starówki 400...po płaskim!
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 18.01.2012 23:36

Apartamenty bliżej plaży mają minus bo Primosten to miejsce oblegane przez turystów i wszędzie do późna gra muzyka z knajpek,sklepów, ogólnie z ruchu turystycznego. Apartmany powyżej jadranki są zazwyczaj ciche i spokojne a ulicy słychać niewiele. Pomieszkiwałem przy samej stacji benzynowej(kuchnia od ulicy reszta od podwórka) i był spokój.Po drugiej stronie jadranki wręcz cisza, a przy porcie wieczorami tabuny turystów którzy do cichych nie należą. Ja mam negatywne odczucia jeśli chodzi o pokoje przy morzu, za to widoki z pokoi nad jadranką zrekompensują Ci uciążliwość dojścia do plaży(płw. Raduca jest najlepszy)choć to tylko może 300 m. nie więcej.W Primostenie wszędzie jest blisko
mami7
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mami7 » 19.01.2012 10:29

Czy jazda w ciemno jest dobrym rozwiązaniem? jest szansa na znalezienie noclegu - termin 7 lipca?
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 19.01.2012 10:41

mami7 napisał(a):Czy jazda w ciemno jest dobrym rozwiązaniem? jest szansa na znalezienie noclegu - termin 7 lipca?


Jak najbardziej. Byliśmy w ubiegłym roku od 10 lipca. Ze znalezieniem kwater nie było żadnych problemów, w ciągu pół godziny obejrzeliśmy chyba z 5 apartamentów. Tłok zrobił się dopiero po 15 lipca.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.01.2012 11:00

szary779 napisał(a):Apartamenty bliżej plaży mają minus bo Primosten to miejsce oblegane przez turystów i wszędzie do późna gra muzyka z knajpek,sklepów, ogólnie z ruchu turystycznego. Apartmany powyżej jadranki są zazwyczaj ciche i spokojne a ulicy słychać niewiele. Pomieszkiwałem przy samej stacji benzynowej(kuchnia od ulicy reszta od podwórka) i był spokój.Po drugiej stronie jadranki wręcz cisza, a przy porcie wieczorami tabuny turystów którzy do cichych nie należą. Ja mam negatywne odczucia jeśli chodzi o pokoje przy morzu, za to widoki z pokoi nad jadranką zrekompensują Ci uciążliwość dojścia do plaży(płw. Raduca jest najlepszy)choć to tylko może 300 m. nie więcej.W Primostenie wszędzie jest blisko


każdy ma swoje racje :) mi by się nie chciało dymać kilka razy dziennie w upale z wózkiem albo z dzieckiem na ręku pod górkę. a biorąc apartamenty przy plaży mam wszędzie 200 metrów po płaskim. a co do widoków to możemy też polemizować :) wklej jakiś sprzed/nad apartamentu. poniżej poranny widok z miejsca z wizytówki(trzeba wyjść z podwórka nad morze...20metrów)
Obrazek
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 19.01.2012 12:10

Obrazek
Np.taki
Oczywiście pakowanie się z wózkiem pod górkę to nie lada wyczyn a mami7 nie pisze w jakim wieku dzieci.Swoją droga wiesz jak smakuje Karlovacko po takiej trasie :?: Miodzio. Syn znajomych miał 9 lat- cały czas wydurniał się w morzu a potem niemalże biegiem pod górkę i z powrotem.Energia go rozpierała ale może to wyjątek :wink: Nieważne gdzie ten apartament będzie-daleko czy blisko morza- w Primostenie warto spędzić wakacje. Pozdrawiam. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.01.2012 13:05

szary779 napisał(a): w Primostenie warto spędzić wakacje. Pozdrawiam. :D



zgadzam się WARTO!!

co do plaż to:

zdjęcie, które wkleiłem wcześniej to plaża z czerwonego punktu na wizytówce, średnio atrakcyjna jako plaża dla dzieci ale dorośli się kąpią. Między półwyspami jest plaża miejska, która wygląda tak :

Obrazek
Od Desktop

najbardziej po prawo jest plaża wyglądająca tak, chyba najfajniejsza dla dzieciaków, najdrobniejszy żwirek, łagodne zejście i odrobina cienia w pobliżu:
Obrazek
Od Desktop


to zdjęcia z września więc w lipcu zagęszczenie jest pewnie razy 5 :)
ravel
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 19.01.2012 19:28

Mami7, z twojej mapki mogę ci polecić kwaterę Vila Maksim nr.38 przy ulicy Raduca. Byłem tam już dwa razy z rzędu i mogę powiedzieć, że jest to jedno z najlepszych miejsce na kwaterę w Primosten. Bardzo blisko ok 100m do plaży którą poleca arturac- tej na dole, cisza i spokój bo dom jest na końcu uliczki. Cena jaką płaciłem za pokój 2 os na samej górze 3p. we wrześniu to 30 euro - widok z balkonu niesamowity wprost na półwysep. W 2011r mieszkaliśmy na dole (miejce widać z na zdjęciu za drzewem) w dwie rodziny. Za dwie kwatery, jedna cztero osobowa z bardzo dużą kuchnią i łazienką, druga dwuosobowa z tylko z łazienką płaciliśmy w połowie czerwca 70 euro. Budynek i otoczenie wygląda teraz o wiele lepiej niż na zdjęciu - jest dużo zieleni a dom otynkowany i pomalowany. Przed bydynkiem po lewej stronie jest miejsce na zaparkowanie samochodów.Tak jak pisałem byłem dwa razy, w pół ciemno :wink: - bez wcześniejszej rezerwacji.
A Primosten oczywiście polecam:)
Ostatnio edytowano 20.01.2012 23:25 przez ravel, łącznie edytowano 2 razy
mami7
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mami7 » 19.01.2012 19:48

dzięki WAM wszystkim za pomoc i sugestie.
Mami7ma dzieci w wieku 13 i 8 lat, więc dojście do plaży nie powinno być dla nich problemem, prędzej dla mnie :)
Ravel, podeślij namiary na tą vile, please.
ravel
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 19.01.2012 20:31

mami7 napisał(a):Ravel, podeślij namiary na tą vile, please.

a na jaki adres ?
mami7
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mami7 » 19.01.2012 22:27

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

dzięki, pozdrawiam
roma002
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 14.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) roma002 » 23.01.2012 14:18

Ja mogę z czystym sumieniem polecić numer 58 - Vila Danica. W zeszłym roku spędziliśmy tam dwa niezapomniane tygodnie, piękny dom, super warunki, wszystko nowe jak spod igły. Przemili właściciele, pani Dana szczególnie. Stamtąd jest wszędzie blisko - sklepy i plaża w zasięgu ręki. Podcień widoczny na zdjęciu świetnie spełniał rolę garażu. I cena jak ten standard moim zdaniem nie za wysoka - 50 euro za 5 osób, co prawda w terminie od 4 do 18 czerwca,. Tylko na mojej wizytówce ten apartament nazywa się Pasara, ul. Crnica 16. A z pewnością to ten sam budynek! :lol:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Primosten-prośba o pomoc w lokalizacji kwatery
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone