Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten 08

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004
Primosten 08

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 16.07.2008 23:15

Szczęśliwie wróciliśmy z drugiej wizyty (po 8 latach) w Primosten.
Piszę "szczęśliwie" bo powrót był szalony. Planowany 2 tygodniowy urlop po 6 dniach przerwał telefon z Gdańska - musimy natychmiast wracać.
Po 12 godzinach na nogach, następne 24 za kierownicą.
Ale od początku: wyjechaliśmy z Gdańska (2 osoby) w niedzielę o 5,oo rano.
przez Cieszyn, Bratysławę, Węgry (86), Zagreb. Na granicy nawet nie zwrócili uwagi na pracującą na tylnym siedzeniu lodówkę. Po 22,oo minęliśmy bramki za Zagrzebiem i jadąc w stronę Karlovaca współczuliśmy tym po przeciwnej stronie - korek ponad 25 km: najpierw do bramek a potem 2 wypadki. Po 18 godzinach zatrzymaliśmy się na parkingu "Dobra" w okolicach Ogulin za Karlowacem gdzie jak zwykle nocujemy w międzynarodowym towarzystwie. Tym razem byli tam sami Polacy. Nie zważali na to, że jest po 24,oo i niektórzy chcą odpocząć czy przysnąć. Głośne rozmowy, śmiechy... przed Schengen tego nie było.
O 4,oo ruszyliśmy dalej. Do Primosten wjechaliśmy przed godz 7,oo.
Miasto spało. Z lenistwa (i zmęczenia) skorzystałem z biura.
Zaproponowano mi kilka apartmanów od 60 do 38 euro , 150 m od plaży
Pogoda dopisała, woda ciepła, ceny jakby niższe (kuna = 0,47 PLN)
tylko zabrakło tych 8 dni aby zrealizować plany. Może w przyszłym roku.
Dla tych, którzy jadą I raz, a dla innych ku wspomnieniu kilka fotek primosteńskich plaż

http://picasaweb.google.pl/kobrys52/Zdj ... Gwiazdkami
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 16.07.2008 23:24

Hm ... a kiedy wyjeżdżaliście z Gdańska o tej 5.00 ?
(chcę Was "umiejscowić w czasie" :lol: )
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 16.07.2008 23:29

29.06 niedziela, powrót o 0,30 6.07 niedziela
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 16.07.2008 23:36

Ryszard_K napisał(a):29.06 niedziela, powrót o 0,30 6.07 niedziela

Wcinam się w ten temat, bo - jak widzę - byłam w Primosten zaledwie przez dwa dni w tym samym czasie co Ty.
Wracając ... zaliczyliście sobotni objazd Sv Roka? I korki na bramkach zjazdowych z autostrady w HR? My na dodatek zaliczyliśmy na jednej z nich ... zmianę koła :lol:
Dziś juz padam na nos, ale jutro bliżej się przyjżę zatoczkom z fotek.
I poczekam na c.d.
Laku noč
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 16.07.2008 23:48

na szczęście nie. Mając w pamięci korki sprzed tygodnia tak zaplanowałem
podróż aby nie trafić na korki , a Sv.Roka i Kapelę przejechać między
3.oo - 4,oo i udało się - było pusto.
Które plaże odwiedzaliście?
Tu zadanie dla CROplastyków aby zaprojektowali jakieś CROczapeczki lub CROkostiumy abyśmy mogli się rozpoznać poza samochodami z CROnalepkami
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 17.07.2008 00:09

Ryszard_K napisał(a): Po 22,oo minęliśmy bramki za Zagrzebiem i jadąc w stronę Karlovaca współczuliśmy tym po przeciwnej stronie - korek ponad 25 km: najpierw do bramek a potem 2 wypadki.


Między innymi dlatego też unikam jazdy nocami,bo uważam,że jest to pora do spania - fizjologii nie da się oszukać :D
A co do croczpeczek,czy crokostiumów to są już koszulki cro.pl :D :papa:

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone