Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Powrót z Primosten (info o okolicy i ogólnie Chorwacja)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kamil287
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 10.07.2013
Powrót z Primosten (info o okolicy i ogólnie Chorwacja)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kamil287 » 01.08.2013 22:00

Witam,
Wróciłem z miejscowości Primosten, jeśli ktoś ma jakieś pytania dotyczące pobytu w Chorwacji lub okolicy mojego miejsca pobytu proszę pytać:)

Pozdrawiam
zorinka
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zorinka » 02.08.2013 08:22

No to ja skorzystam:) Wybieramy się z 3-letnim brzdącem we wrześniu. W Primosten będziemy pierwszy raz. Byłabym wdzięczna za informacje o knajpach/restauracjach. Szukam czegoś sprawdzonego przede wszystkim ze względu na malucha. Interesuja mnie tez plaże pod katem dziecka. Noclegu jeszcze nie mamy. Chcemy jechać w ciemno. Marzy nam się jakiś apartman blisko plazy ale nie wiem czy uda nam się coś znaleźć.
asikczek
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 14.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikczek » 04.08.2013 11:00

witam, my wybieramy się 10.08 w 6 ( para 2 i rodzina 4) kwater jeszcze nie mamy jedziemy w ciemno. Cel - obojętnie między Zadarem a Szibenikiem. Jak z noclegami? są problemy ze znalezieniem?
Kamil287
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kamil287 » 04.08.2013 22:08

zorinka napisał(a):No to ja skorzystam:) Wybieramy się z 3-letnim brzdącem we wrześniu. W Primosten będziemy pierwszy raz. Byłabym wdzięczna za informacje o knajpach/restauracjach. Szukam czegoś sprawdzonego przede wszystkim ze względu na malucha. Interesuja mnie tez plaże pod katem dziecka. Noclegu jeszcze nie mamy. Chcemy jechać w ciemno. Marzy nam się jakiś apartman blisko plazy ale nie wiem czy uda nam się coś znaleźć.


W rynku jest bardzo wiele pizzerii i restauracji ceny między 60 -75kn za zestawy obiadowe typu pierś z kurczaka frytki i jakaś surówka. Jak się idzie od ronda z fontanną w kierunku hotelu Zora przed szlabanami jest przyjemna pizzeria/spagetteria (i tutaj są korzystne ceny) 40-60kn. W ostatni dzień odkryliśmy konobe Varoś na ulicy Varoś, Pani która obsługuje jest bardzo miła. Jedliśmy tam bardzo dobre nadziewane papryczki z mięsem w sosie z ziemniakami cena 45kn coś podobnego jak nasze gołąbki:) Tego nie ma w podstawowym Menu ale trzeba powiedzieć żeby pani przyniosła kartę lunch menu, schabowy z frytkami też bardzo dobry 40kn i bardzo duże porcje:) wada brak klimatyzacji ale jest zadaszony taras. Mogę także polecić piękną restaurację Panorama, do której warto przyjść na obiad i podziwiać zachód słońca z widokiem na morze, ceny są tam wyższe i trzeba zamawiać jedzenie a nie same napoje. Niektórzy w ten sposób próbowali podziwiać zachód słońca i kelner informował ich o przymusie zamówienia obiadu lub prosił o opuszczenie restauracji. (tutaj jako przystawka bardzo dobre były małże). Jeśli chodzi o plaże to jest w zasadzie 2 plaże Raduca duża i Raduca mała. Duża jest z widokiem na stare miasto z tej strony woda szybko robi się głęboka. Druga plaża jest idealna dla dzieci.
Ostatnio edytowano 04.08.2013 23:11 przez Kamil287, łącznie edytowano 1 raz
Kamil287
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kamil287 » 04.08.2013 22:20

asikczek napisał(a):witam, my wybieramy się 10.08 w 6 ( para 2 i rodzina 4) kwater jeszcze nie mamy jedziemy w ciemno. Cel - obojętnie między Zadarem a Szibenikiem. Jak z noclegami? są problemy ze znalezieniem?


Miasteczko nie należy do zbyt wielkich ale jest tutaj bardzo duża baza noclegowa. My mieliśmy wcześniejszą rezerwację ale dużo ludzi chodziło i prosiło przechodniów o jakieś informacje odnośnie noclegów. Mówili, że szukają już dość długo kwater. Jeśli jedziecie pierwszy raz zwróćcie uwagę na to żeby przyjechać nad morze w miarę wcześnie ponieważ niektórzy z tego co zaobserwowałem przyjeżdżają o godzinie 17-19 i zaczynają szukać kwater następnie narzekają, że nie mogą nic znaleźć. Oczywiście nie jest to reguła wszystko zależy od szczęścia. W miasteczku jest bardzo duża ilość agencji turystycznych, w których można znaleźć wolne kwatery. Dużo ludzi korzysta z takiej możliwości prowizje nie są podobno duże. Jeśli będziecie jechać od strony Szybenika przed miejscowością stoją ludzie z tabliczkami wolne pokoje. Jeśli tam nic nie znajdziecie prawie codziennie kilometr za Primosten na poboczu stało kilka samochodów z tabliczkami wolne pokoje.
asikczek
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 14.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikczek » 05.08.2013 08:35

Dzięki bardzo za info. Na szczęście jest to nasz 3 wyjazd więc mniej więcej orientację mamy
kaczmar01
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 13.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaczmar01 » 06.08.2013 22:14

Witam

My jutro ruszamy po południu z centrum Polski... Jaką drogą jechałeś?? zakupilismy juz winiety na austrie i czechy... jakie ceny kwater mniej więcej ?? nie ma problemu z internetem za free na miejscu ??

Pozdrawiam :)
shellpln
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shellpln » 09.08.2013 19:15

Witam
Zamierzam udać się w ten rejon w niedzilę. Interesuje mnie czy bardzo tłoczno tam jest? Szukam spokojnego miejsca dlatego pytam.

Pozdrawiam

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Powrót z Primosten (info o okolicy i ogólnie Chorwacja)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone