Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poratujcie! Co kupić?

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Patrycja Głowacka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patrycja Głowacka » 15.04.2006 20:30

Pytanie do fachowców!

Poradźcie mi kochani co kupić, jestem laikiem, ale poszukuje aparatu niewielkich rozmiarów, ze sporym wyświetlaczem, z większym zoomem optycznym.

Moje typy to: Canon PowerShot A700, Canon PowerShot A620, Panasonic DMC- TZ1
A może macie inne propozycje....

Czekam cierpliwie na wszelkie wskazówki....i życzę spokojnych świąt...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.04.2006 00:18

Ja mam Samsunga A 50, ale gdybym miał kupować teraz, to Panasonica
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=3910
Z opisu aparatu wynika, że chyba to dobry zakup.
Patrycja Głowacka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patrycja Głowacka » 03.05.2006 21:37

Decyzja została podjęta- kupiłam Panasonica Lumix TZ1. Jak na razie zabaweczka jest ok.... będę dalej testować:) Dzięki za porady:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.05.2006 23:02

A więc miłego testowania i samych udanych zdjęć :lol:
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.02.2008 23:34

Witam!

Potrzebuję porady lub oceny fachowców. Chcę kupić szkło o ogniskowej do 300mm, do lustrzanki Canona EOS400D.

Mam coś takiego na oku:
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM

http://www.allegro.pl/item315132976_can ... s_usm.html

Czy ktoś może mi coś więcej powiedzieć na ten temat?
Sam wygrzebałem gdzieś, iż nie można zastosować filtra polaryzacyjnego i połówkowego (tego drugiego raczej nie mam w planach) gdyż podczas ustawiania ostrości obraca się zewnętrzy pierścień i wzajemnie psujemy sobie nastawy ostrości i polaryzacji...

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.
Pozdraviam.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 25.02.2008 00:09

Interseal napisał(a):Witam!

Potrzebuję porady lub oceny fachowców. Chcę kupić szkło o ogniskowej do 300mm, do lustrzanki Canona EOS400D.

Mam coś takiego na oku:
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM

http://www.allegro.pl/item315132976_can ... s_usm.html

Czy ktoś może mi coś więcej powiedzieć na ten temat?
Sam wygrzebałem gdzieś, iż nie można zastosować filtra polaryzacyjnego i połówkowego (tego drugiego raczej nie mam w planach) gdyż podczas ustawiania ostrości obraca się zewnętrzy pierścień i wzajemnie psujemy sobie nastawy ostrości i polaryzacji...

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.
Pozdraviam.


Kupujesz filtr polaryzacyjny CL (innych już chyba nie sprzedają) i sobie po ustawieniu ostrości kręcisz jego powierzchnią (za pomocą obręczy uchwyconej w paluszki) aż osiągniesz zamierzony efekt - obserwujesz cały czas w wizjerze, jak obraz Ci się zmienia. Analogicznie jest z filtrem połówkowym. O obiektywie Ci nic nie powiem, bo nie siedzę w Canonie już :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.02.2008 11:41

Dokładnie jak Ania pisze. Pierścień ostrości powinien mieć nieporównywalnie większy opór niż ring z polara kołowego tak więc po wyostrzeniu ustawiasz polar.

Ps. Do jakich ujęć zamierzasz używać polara przy tele :?:
tomek99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 03.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek99 » 25.02.2008 11:51

Interseal napisał(a):[...]Mam coś takiego na oku:
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM

http://www.allegro.pl/item315132976_can ... s_usm.html

Czy ktoś może mi coś więcej powiedzieć na ten temat?
[...]


Tu jest test tego obiektywu:
http://www.optyczne.pl/52.1-Test_obiektywu-Canon_EF_70-300_mm_f_4-5.6_IS_USM.html
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.02.2008 12:15

Rysio napisał(a):Ps. Do jakich ujęć zamierzasz używać polara przy tele :?:


Witam!
Przy 300mm raczej do żadnych. Przy dolnej granicy 70mm może być pomocny. Ostatnio bawiłem się nad wodospadem (raczej kaskadą rzeki) i się przydał.
Pozdrawiam!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.02.2008 12:17



Dziękuję.
Chyba się zdecyduję. :)
Pozdraviam.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.02.2008 12:20

No tak na 70 mm może być w pewnych sytuacjach przydatny. Ja 70 mm raczej używam z 18-70, dlatego mnie taka myśl naszła :wink:
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 25.02.2008 13:51

A ja już wymieniłbym mojego Canona A610 na coś lepszego ale zarazem łatwego w obsłudze. Zastanawiam się albo nad jakimś najlepszym kompaktem albo nad jakąś lajtową lustrzanką. Jakby ktoś miał jakieś przemyślenia to chętnie poczytam.
Myślałem też o tym Lumixie z obiektywem Leica ale nie wiem czy to będzie zauważalna różnica do obecnego Canona.
wojtek.
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 10.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek. » 25.02.2008 14:15

Interlseal rzuć okiem

http://photo.net/equipment/canon/70-300is/review

http://www.bobatkins.com/photography/re ... enses.html

Jak poczytasz popatrz na fotki i do sklepu.

Kiedyś w czasach analogowych wersją bez is zrobiłem setki fotek i na koniec jeszcze za parę groszy sprzedałem go dalej.
Amatorskie szkiełko raczej warte swojej ceny wyposażone w pomocny przy dłuższych ogniskowych IS.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.03.2008 01:25

niezawodny napisał(a):A ja już wymieniłbym mojego Canona A610 na coś lepszego ale zarazem łatwego w obsłudze. Zastanawiam się albo nad jakimś najlepszym kompaktem albo nad jakąś lajtową lustrzanką. Jakby ktoś miał jakieś przemyślenia to chętnie poczytam.
Myślałem też o tym Lumixie z obiektywem Leica ale nie wiem czy to będzie zauważalna różnica do obecnego Canona.


Niezawodny, lajtowych luster nie ma, zresztą wszystkie zaawansowane aparaty wymagają pewnej wiedzy, auto maja kiepskie pewnie gorsze od Twojego canona.

Z zaawansowanych hybryd przyjrzyj się fuji S9600, a lepiej S9500 (poza LCD taki sam a sporo tańszy, ale nowych juz niet), chyba że poczekasz na nowość fuji S100pro, wiosną ma być (28-400, IS, SCCD) nie wiadomo za ile.

Acha, może lajtowe lustra to lekkie? Czy łatwe w obsłudze?
Nowoczesne aparaciki maja tak naładowane, że żaden nie jest łatwy.

Ja kierowałbym sie fotkami i tu mozna poirównać testy:

http://www.dpreview.com/reviews/specs.asp

trzeba wejść w dany model i na końcu testu są "SAMPLE" -często tych samych obiektów.


A na marginesie, lustro czy nie to baaardzo długa historia...
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 01.03.2008 01:38

igg napisał(a):Acha, może lajtowe lustra to lekkie? Czy łatwe w obsłudze?
Nowoczesne aparaciki maja tak naładowane, że żaden nie jest łatwy.

Miałem na myśli amatorskie lustrzanki, nieduże gabarytowo, z dobrym "auto" i z jednym dobrym ale uniwersalnym obiektywem bo mi to się nie chce takiej wielkiej cegły nosić i do tego torby z obiektywami. Cóż, człowiek jest wygodny a nie każdy ma zacięcie fotograficzne.
Z drugiej strony czuję że chciałbym mieć lepsze foty niż mi wychodzą z mojego Canona A610. Mam wrażenie że segment kompaktów zatrzymał się w rozwoju, w odróżnieniu od lustrzanek które ostro idą technologicznie do przodu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Poratujcie! Co kupić? - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone