Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pomysł na obiadek w Chorwacji.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 23.09.2013 17:13

Ja pitole :D że ja na wsi nie mieszkam :D jeszcze :!: :!: :!: :!: Żarełko pychota. Chyba czas zrobić jakąś imprezę w bloku hehhehe...
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 24.09.2013 13:15

JackDaniels;) to miesko z warzywami to pieczone na ogniu czy w piekarniku? wygladaja cudnie :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.09.2013 15:00

alutka9 napisał(a):JackDaniels;) to miesko z warzywami to pieczone na ogniu czy w piekarniku? wygladaja cudnie :D

tym razem piekarnik :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.10.2013 13:54

Obiadek przygotowany w Chorwacji dla mojej wszystko-niejedzącej latorośli :wink:
Świeżutkie warzywka zerwane z Primosteńskiego ogródka, kurczaczek :P makaronik instant a fujjj :?
Obrazek
warzywka, mięsko kroimy
Obrazek
Obrazek
podsmażamy
Obrazek
sól, pieprz,curry doprawiamy
Obrazek
Obrazek
i mamy w 15 minut pyszne al;a spaghetti
instant :oczko_usmiech:
Obrazek
:papa: :papa: :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.10.2013 21:13

a to moja dzisiejsza kolacyjka :)
20131008723.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.10.2013 08:35

gusia-s napisał(a):a to moja dzisiejsza kolacyjka :)
20131008723.jpg

A to co, kalmary a może cebula ? :wink: tłuszczyku za bardzo nie naciągnęły :? na fotkach wyszły takie mocno nasączone tłuszczem :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.10.2013 10:31

kalmary wyszły ok!!! zdjęcie jest kiepskie bo robione tel i przy złym oświetleniu a wcale nie były tłuściutkie :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.10.2013 22:26

Dzisiejsza kolacyjka do zrobienia na kemp. jak najbardziej. Makaron Pene z mieszanką z owoców morza z pomidorkami
20131015750.jpg
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 15.10.2013 22:29

Proste, smaczne, chorwackie jedzonko, też takie cuda często robimy na miejscu :D
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 17.10.2013 08:54

Ja polecam prostą sałatkę, pyszna i sycąca.
1. kasza KUSKUS
2. ogórek konserwowy lub kwaszony
3. tuńczyk z puszki
3. majonez

Wszystko mieszamy - pycha
koledr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) koledr » 13.12.2013 14:59

Witam
Mam do was pytanko mianowicie naszło nas na kalmary a do wakacji jeszcze daleko:( może ktoś z was zna przepis na zrobienie prażonych kalmarów takich jak w cro? robiliśmy już kilka razy i nigdy nie były takie jak w Chorwacji :(
mniej więcej chodzi mi o takie danie:
11.jpg
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 13.12.2013 15:04

Czasami robię takie kalmary, we frytownicy. Otoczone bułka lub nie, zależy od nastroju. Zrobisz kilka razy i wyczujesz kiedy wyjąć aby były 'w sam raz", a nie gumowate.
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 13.12.2013 15:10

Maciek, szkoda, że Was w Papalinie nie będzie, też maja dobre kalmary ;)
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 13.12.2013 15:18

Szkoda, fakt, ale cóż, w okresie przed świętami więcej pracy mamy, głównie Danuśka w kwiatach i stroikach.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.12.2013 15:20

koledr napisał(a):Witam
Mam do was pytanko mianowicie naszło nas na kalmary a do wakacji jeszcze daleko:( może ktoś z was zna przepis na zrobienie prażonych kalmarów takich jak w cro? robiliśmy już kilka razy i nigdy nie były takie jak w Chorwacji :(
mniej więcej chodzi mi o takie danie:
11.jpg

Ja korzystam z tego przepisu, ciasto idealne do kalmarów jak i do kurczaka :P
Ciasto naleśnikowe
1 jajko
1/2 szklanki mąki
1/3 szklanki mleka
szczypta soli
1/2 łyżeczki słodkiej papryki
1/4 łyżeczki ostrej papryki

Wszystkie składniki miksujemy, ciasto powinno być dosyć gęste. Zalewamy kalmary wkładamy do lodówki na ok. 1 godzinę, ok. 30-40 minut przed smażeniem, wyjmujemy z lodówki, aby osiągneły temp. pokojową, gdyż jeśli będziemy smażyć prosto z lodówki, pomimo rozgrzania tłuszczu, temperatura oleju będzie spadać, a ciasto będzie nasiąkało tłuszczem.
Dodatkowo
mąka
olej (ok. 1 l) do smażenia
kalmary obtaczamy w mące, usuwamy jej nadmiar i smażymy w głębokim garnku. Smażymy kilka minut (w zależności od wielkości kawałków), po wyjęciu z gara osuszamy na ręczniku papierowym z nadmiaru tłuszczu.
Ostatnio robiłem w/g tego przepisu skrzydełka 100 razy lepsze jak w KFsyfie

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
:papa:
Ostatnio edytowano 13.12.2013 17:52 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 3 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Pomysł na obiadek w Chorwacji. - strona 152
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone