Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pomysł na obiadek w Chorwacji.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.09.2013 18:06

darek1 napisał(a):W każdej plotce jest część prawdy. Ty swoje, ja swoje. :papa:

P.S. To, że facet nawiedzony to nie zaprzeczam ale mnie Bocianku on się nie czepia. :D

A jaką ty tu widzisz plotkę? Gość jest niespełniony i podjudzony przez kogoś. Niespełniony bo mu się jakoś nie udało do sądu mnie podać za to, że napisałem na forum do niego per mafioso :) Ale jeśli ma się taki nick to jak można pisać? :)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 19.09.2013 21:53

Niedzwiad napisał(a):
darek1 napisał(a):Zamiast tarty proponuję Ci kiszkę ziemniaczaną z boczkiem i do tego maślanką na kolację.



Ja to może i bym to opitolił bo wydaje się pyszna ale weśśśśśśś mojej żonce to zapodaj to Cię wyklnie na wszystkich odpustach w tym kraju :mrgreen:



Ja lubię. Najlepsze robią na Podlasiu i Kurpiach.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.09.2013 22:13

He, he :P jutro na wsi na zakończenie lata będzie dzień pieczonego ziemniaka, połączony z dnaiem żarełka Chorwackiego, peka,wino,rakija oj będzie się działo, będzie zabawa, będzie radośnie, żałujcie ludziska 8)
pozdrawiam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio edytowano 21.09.2013 23:31 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 19.09.2013 22:16

JackDaniels;) napisał(a):He, he :P jutro na wsi na zakończenie lata będzie dzień pieczonego ziemniaka, połączony z dnaiem żarełka Chorwackiego, peka,wino,rakija oj będzie się działo, będzie zabawa, będzie radośnie, żałujcie ludziska 8)
pozdrawiam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



Gdzie Jack, gdzie ........................ 8O
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.09.2013 22:23

darek1 napisał(a):
JackDaniels;) napisał(a):He, he :P jutro na wsi na zakończenie lata będzie dzień pieczonego ziemniaka, połączony z dnaiem żarełka Chorwackiego, peka,wino,rakija oj będzie się działo, będzie zabawa, będzie radośnie, żałujcie ludziska 8)
pozdrawiam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



Gdzie Jack, gdzie ........................ 8O

koło Wrocławia, nie !!! koło Trzebnicy jak masz coś z klimatów Chorwackich to wpadaj :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio edytowano 21.09.2013 11:07 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 20.09.2013 08:13

Nie mam. Co było to zjadłem i wypiłem.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.09.2013 08:41

A dokładnie to gdzie i kiedy?
Masz jakiś link?
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 20.09.2013 15:22

darek1 napisał(a):
Niedzwiad napisał(a):
darek1 napisał(a):Zamiast tarty proponuję Ci kiszkę ziemniaczaną z boczkiem i do tego maślanką na kolację.



Ja to może i bym to opitolił bo wydaje się pyszna ale weśśśśśśś mojej żonce to zapodaj to Cię wyklnie na wszystkich odpustach w tym kraju :mrgreen:



Ja lubię. Najlepsze robią na Podlasiu i Kurpiach.


To we no załatw kiedyś hehhehe...
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 20.09.2013 15:24

darek1 napisał(a):
JackDaniels;) napisał(a):He, he :P jutro na wsi na zakończenie lata będzie dzień pieczonego ziemniaka, połączony z dnaiem żarełka Chorwackiego, peka,wino,rakija oj będzie się działo, będzie zabawa, będzie radośnie, żałujcie ludziska 8)
pozdrawiam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



Gdzie Jack, gdzie ........................ 8O


Dzień ziemniaka ???
Hmmmmmmm... gdzieś go ostatnio widziałem 8O ??
Tylko gdzie??? <myśli> kurde starzeje się człowiek<mysli>

chyba nad PL morzem :roll:
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 20.09.2013 15:25

Bocian napisał(a):
Niedzwiad napisał(a):
To albo się tam ( ursynów )wychowałeś w co nie wierzę hehehhe...
Albo stary grzyb jesteś hehehhe... co też mi się tu nie klei :D

Ateista się znalazł... :)
Dla niektórych zapewne i grzyb.



A który rok Ty jesteś? No przyznaj się hehheh.. nie wstydz się :mrgreen:
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 21.09.2013 10:02

Wakacyjna papryka faszerowana, dobra pod każdą szerokością geograficzną. Składniki podstawowe- papryka, ryż, pieczarki, cebula, jajka, ser zółty- niewiele. Głównie w tym momencie wszystko zależy od ziół. Tu własna kompozycja. Ja biorę świeży tymianek, czomber, dodatkowo kurkuma dla kolorku, ostra papryka, czosnek i sól...

Obrazek

Farsz- ryż nieco jeszcze twardawy, pieczarki drobno pokrojone, podsmażone,podobnie cebula. Dodajemy przyprawy, jajko. Wymieszać. Pierwsza wersja wegetariańska. Potem druga porcja z dodanym mielonym mięsem. Oczywiście ser żółty starty...

Obrazek

Papryka, pomidory, to właśnie czas, gdy warzywa są wspaniałe i można z nimi wszystko zrobić.
Papryka wydrążona jak najbardziej oszczędnie, tylko ogonek, pestki wyjmuję jednym palcem, rozrywając jednocześnie przegrody wewnętrzne papryki. Faszerujemy. Do gara i dusimy do delikatnie zaznaczonej miękkości papryki (widelcem). Nie rozgotować...

Obrazek

Podajemy z sosem pomidorowym, najlepiej z rozgotowanych pomidorów, gęstym, dużo ziół i ostrym...

Obrazek

Smacznego. Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.09.2013 22:56

A to jest moja wersja, nadziewana papryka przygotowana przeze mnie dla moich Chorwackich gospodarzy :P
papryczka
Obrazek
wołowinka z czosnkiem i ryżem

Obrazek

nadziana
Obrazek

Obrazek

wcinali aż im się uszy trzęsły :P
Obrazek

Obrazek

pozdrawiam :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.09.2013 23:32

He, he :P jutro na wsi na zakończenie lata będzie dzień pieczonego ziemniaka, połączony z dnaiem żarełka Chorwackiego, peka,wino,rakija oj będzie się działo, będzie zabawa, będzie radośnie, żałujcie ludziska 8)
pozdrawiam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Dzień pieczonego ziemniaka 2013 przeszedł do historii :P
A'la peka, warzywka ze świeżą ubitą dziś świnką :P
Obrazek
Obrazek

Obrazek
ale siadło 8O
Obrazek
Obrazek
i to co najlepsze, kiełbaski i ziemniaki z ogniska :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
rakija :wink:
Obrazek
i wiśienka na torcie, ziemniaczki z masełkiem czonskowym :P
Obrazek
Obrazek
:P :P :P
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 21.09.2013 23:59

...mam nadzieję, że świetna pogoda we wrześniu i znakomite humory gwarantowały udaną zabawę.

Nie ma to jak kulinarna przytomność umysłu :D

p.s. papryka jak dla mnie rewelacja, ale niestety nie wszyscy nasi znajomi są podobnego zdania :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.09.2013 00:04

majeczka napisał(a):...mam nadzieję, że świetna pogoda we wrześniu i znakomite humory gwarantowały udaną zabawę.

Nie ma to jak kulinarna przytomność umysłu


:D

p.s. papryka jak dla mnie rewelacja, ale niestety nie wszyscy nasi znajomi są podobnego zdania
:wink:

pogoda super, humory wyśmienite :P po piwku i rakiji :roll: przygrywała polsko-chorwacka muza :P a co do twoich znajomych, nie wiedzą co dobre :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Pomysł na obiadek w Chorwacji. - strona 151
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone