Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pomysł na obiadek w Chorwacji.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107780
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Przepisy na dobre żarełko wypróbowane przez cromaniaków!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.12.2012 02:08

WolfAtTheDoor napisał(a):W tym temacie proszę zamieszczać wypróbowane przepisy na zar*biste zarcie.
.

Przeniosłem Twój post do istniejącego tematu :idea:
Użytkownik usunięty
Re: Przepisy na dobre żarełko wypróbowane przez cromaniaków!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.12.2012 10:22

WolfAtTheDoor napisał(a):W tym temacie proszę zamieszczać wypróbowane przepisy na zar*biste zarcie.

Mój przepis na dobrą pizzę (zbliżoną w pewnym % do tej z Chorwacji):

w Biedronce zaopatrujemy się w dwie rzeczy:
1. Pizze z pieca kamiennego NIEMROŻONĄ - jest w lodówce (najlepiej - ser, szynka, pieczarki, oliwki). za 7,5 zł
2. dodatkowy ser Edamski cienko krojony z firmy mlekowita, w tym samym sklepie za 3,5 zł.
generalnie taki zestawik:
http://img231.imageshack.us/img231/3757/image788r.jpg

Po rozpakowaniu pizzy musimy ją troszkę zmodyfikować:
a) dodajemy na górę ser który zakupiliśmy (pkt 2) - gdzieś w 1/3 a najlepiej 2/5 ilości paczki.

b) do malutkiej miseczki (takiej na lody) dajemy 1 ŁYŻECZKĘ oliwy z oliwek - do tego przeciskamy przez takie urządzenie http://img1.cokupicstatic.pl/c_big2396154.jpg
1/3 ząbka czosnku do tej niedużej ilości oliwy - jak już to zrobimy to ugniatamy to jeszcze łyżką i skrapiamy tym powierzchnię pizzy dość równomiernie.

c) sypiemy równomiernie na górę szczyptę oregano

całość w surowym stanie powinna wyglądać tak:
http://img29.imageshack.us/img29/9776/image789x.jpg

rozgrzewamy piekarnik do temeratury 220 stopni - gdzieś 10 minut musi się nagrzewać (najlepiej z nagrzewaniem od spodu) i wkładamy pizze na 5-8 minut. Wyciągamy jak ser ładnie się roztopi, nie jest to pizza mrożona więc nie musimy sie obawiać ze ciasto będzie surowe.

Po wyciągnieciu powinna wyglądać tak:
http://img145.imageshack.us/img145/4647/image790.jpg

generalnie gorąco polecam ten przepis
danie otrzymujemy w cenie gdzieś 9 zł - i w tej cenie mamy lepszą pizzę od "pizzy" z niejednej polskiej pseudopizzeri, gdzieś 100 razy lepszą od "pizzy" mrożonej - jakiejkolwiek, i gdzieś zaledwie o połowę gorszą od prawdziwej wloskiej pizzy z włoskiej pizzeri.

Jak ktoś wypróbuje to uprzejmie proszę o relację z wrażeń smakowych.
Przepraszam za jakość zdjęć ale nie miałem czasu bawić się lustrzanką.

Na starcie twoją pizze dyskwalifikuje mrożonka z Karalucha!!! :oops: tyle masz przepisów na dobre ciasto w necie :papa:http://www.zajadam.pl/dobre-przepisy/pizza-ciasto bardzo dobre ciasto :hut:
WolfAtTheDoor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 349
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WolfAtTheDoor » 01.12.2012 12:43

a po cóż mi przepis na dobre ciasto jak nie mam pieca kamiennego w domu?
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 02.12.2012 22:45

WolfAtTheDoor napisał(a):a po cóż mi przepis na dobre ciasto jak nie mam pieca kamiennego w domu?


sory - dla mnie podawanie pomysłu na pizzę mrożoną, jako turbo-rozwiązania, to patologia :evil:

- pizzę jest megałatwo zrobić samemu
- jestem tego dobrym przykladem
- i o ile w życiu staram się być skromnym, to w przypadku pizzy będę po prosty szczery - robię bardzo dobrą pizzę, ktora nie przypomina polskich wariacji na temat tego dania (bogato, na grubym cieście, z keczupem, bułka z pieczarkami i papryką), a bardziej pizzę włoską - prostą, skromną, ubogą w składniki, często jako pizza blanco (pod spodem tylko oliwa i zioła, do tego chętnie bakłażan, albo cukinia, ser i koniec na tym), a jeśli nawet nie blanco, to na pewno bez keczupu
no i ze spodem o grubości 2 mm - żadne bułki

goście są mega zadowoleni i dziwią się, że w domu tak się da

wypiek? zwykły piekarnik z termoobiegiem na 220 stopni - pizzę wkłladam na 10 minut i wychodzi świeżutka i przeieczona
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 03.12.2012 20:43

Wracamy w takim razie do Chorwacji. Płyniemy zwiedzić Korculę, a potem, robimy Pizzę.
Dlaczego nie, w Cro też się uda.


Obrazek

A z czym robimy pizzę, oczywiście, że z mulami, najpierw podduszamy je w garze, w sposób uprzednio opisany...

Obrazek

W składnikach do pizzy wymienię: sos pomidorowy zrobiony z rozdrobnionych pomidorów (mogą być z puszki) podduszonych z cebulą, czosnkiem i sporą ilością ziół...
Ciasto w sposób typowy, wszystko w markecie. Do pizzy dodajemy: pepperoni chorwackie, ananasa w kostkach, ser żółty i oczywiście przygotowane już mule...

Obrazek

Taką pizzę można zrobić nawet na końcu świata, wszędzie smakuje wybornie!!!

Obrazek

Smacznego, pozdrawiam, Grzegorz :wink: :lol:
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 04.12.2012 14:38

Grzegorz,dobrze,że jesteś.Bez Ciebie to forum byłoby uboższe....
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 04.12.2012 20:00

Padłam!
ALe pyszna!!!
WolfAtTheDoor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 349
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WolfAtTheDoor » 05.12.2012 00:35

xx
WolfAtTheDoor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 349
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WolfAtTheDoor » 05.12.2012 00:37

Krystof napisał(a):
WolfAtTheDoor napisał(a):a po cóż mi przepis na dobre ciasto jak nie mam pieca kamiennego w domu?


sory - dla mnie podawanie pomysłu na pizzę mrożoną, jako turbo-rozwiązania, to patologia :evil:

- pizzę jest megałatwo zrobić samemu
- jestem tego dobrym przykladem
- i o ile w życiu staram się być skromnym, to w przypadku pizzy będę po prosty szczery - robię bardzo dobrą pizzę, ktora nie przypomina polskich wariacji na temat tego dania (bogato, na grubym cieście, z keczupem, bułka z pieczarkami i papryką), a bardziej pizzę włoską - prostą, skromną, ubogą w składniki, często jako pizza blanco (pod spodem tylko oliwa i zioła, do tego chętnie bakłażan, albo cukinia, ser i koniec na tym), a jeśli nawet nie blanco, to na pewno bez keczupu
no i ze spodem o grubości 2 mm - żadne bułki

goście są mega zadowoleni i dziwią się, że w domu tak się da

wypiek? zwykły piekarnik z termoobiegiem na 220 stopni - pizzę wkłladam na 10 minut i wychodzi świeżutka i przeieczona


jaka znowu pizze mrożoną? Pizza z lodówki a nie mrożona!
dalszej częsci twojej wypowiedzi nie czytałem, bo po przeczytaniu pierwszego zdania doszedłem do wniosku że nie czytasz ze zrozumieniem.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 05.12.2012 09:12

dobre! :@)))
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 05.12.2012 16:45

Pizza Grzegorza wykwintna, jak zwykle jego dania.

Ja dzisiaj robiłem męskie śniadanie, na kuchni węglowej

Obrazek

6 jaj wiejskich, pęto domowej, własnej roboty kiełbasy i cebula.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 05.12.2012 18:18

:) Drogi Dziadku Ty to wiesz co dobre.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 06.12.2012 22:58

darek1 napisał(a)::) Drogi Dziadku Ty to wiesz co dobre.

dobre bo polskie ;)
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 06.12.2012 23:23

sviva napisał(a):
darek1 napisał(a)::) Drogi Dziadku Ty to wiesz co dobre.

dobre bo polskie ;)



Oczywiście cały czas robię/robimy różne potrawy z różnych rejonów świata, najczęściej oczywiście z Cro, ale...
od pewnego czasu wracam do prostych, wyśmienitych smaków, naszych polskich. Szukam w domowych zasobach przepisów "babcinych", wykorzystuję jak najwięcej polskich składników, wynajduję dobre, regionalne, niewielkie ubojnie, w których nadal nie szprycują mięsa wodą (są takie).
My mamy naprawdę bardzo dobrą i niesamowicie urozmaiconą kuchnię, którą także (aby pozostać w temacie) możemy z powodzeniem gościć siebie i ew gospodarzy w Cro :lol:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 07.12.2012 08:21

My mamy bardzo dobrą kuchnię.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Pomysł na obiadek w Chorwacji. - strona 116
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone