Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

PODACA 2016

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
VONPLES
V-ce Mistrz Świata 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 15.09.2016 18:08

...i tak powoli do historii przechodzi wątek "PODACA 2016"... :( Przywieziona rakija "wchłonięta", zerwane z balkonu cytryny wyciśnięte, opalenizna nabyta na plażach "północnej" i "południowej" blednie w oczach i tylko zapach liści laurowych zrywanych w drodze do Górnej Podacy przypomina klimat tego fantastycznego miejsca na Ziemi. Pozdrawiam wszystkich tych, którzy byli po raz pierwszy w Podacy (mam nadzieję, że nie ostatni), dziękuję wszystkim, którzy dzieli się na wątku swoimi wrażeniami, radościami, zdjęciami z pobytu oraz tym, którzy przekazywali ze swoich doświadczeń informacje dotyczące wszystkiego tego, co było ważne dla zainteresowanych. Gratuluję wszystkim PODACOmaniakom, czyli tym, którzy spędzali urlop w Podacy po raz kolejny (mój był 7...dziękuję za gratulacje :D ) Na zakończenie obiecuję, że w roku przyszłym będzie kolejny wątek PODACA 2017...do, więc do zobaczenia, na Naszym CroPl!!
Pozdrawiam Bogdan
P.S. Szczególne pozdrowienia dla tych, którym zaproponowałem zakup rakij i domowego wina u Rade Kvesića na Hercegowackiej 1, Rade wspominał, że było kilka osób, które powoływały się na mnie :wink: i zawsze dostawały dobre "wyroby" .
Rade i jego żona Smilja...to taka nasza obitjel...podobnie jak mieszkający na Hercegovaciej 3 Ruźa i Grge Kvesić...za każdym razem spędzamy u nich sporo czasu na przepysznej porannej kawie przepijanej rakiją ...Podaca moja ljubav...doviđenja
lotnikwsk
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 15.09.2016 22:05

VONPLES napisał(a):Przywieziona rakija "wchłonięta",

Tak szybko 8O , cytryny to rozumiem bo towar psujący się ale rakiji nie zatrzymałeś na święta :idea: :wink:
pozdrawiam Krzysiek :papa:
VONPLES
V-ce Mistrz Świata 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 15.09.2016 23:11

Krzysiek...cytryny jeszcze są...owoc to owoc...a przetworzony owoc...traci na "smaku", i dlatego...rakija ...została wypita... :)
Magdzik
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdzik » 30.10.2016 10:02

Hej
Pozdrawiam miłośników Podaca :)
Zainteresowałam się tą miejscowością i napiszcie proszę, jak byście ją porównali do Pisaka ? Ostatnio byliśmy tam większą ekipą (tydzień) i generalnie wszyscy wrócili zadowoleni. Brakowało mi jedynie jakiejś nadmorskiej mini promenady na długie spacery :).
Widzę, że Podaca może być super... Czy jest sporo większa ?
Próbuję znaleźć apartament dla 3 rodzin.... nawet już są niektóre pozajmowane....
Może coś poradzicie ?
Pozdrawiam
Magda
tomekczorny
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekczorny » 01.11.2016 15:27

Nigdzie na forum nie ma informacji o Villi Glibo, chociaż padło gdzieś o nią pytanie. Coś możecie powiedzieć o niej? Nie mogę jej zlokalizować na mapie
VONPLES
V-ce Mistrz Świata 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 01.11.2016 18:21

tomekczorny napisał(a):Nigdzie na forum nie ma informacji o Villi Glibo, chociaż padło gdzieś o nią pytanie. Coś możecie powiedzieć o niej? Nie mogę jej zlokalizować na mapie

http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/ ... lla-glibo/
.....i mapa :D
andywiki
Croentuzjasta
Może ktoś z was tam był

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 27.11.2016 12:13

Witajcie może ktoś z cromaniaków tam był bo jak czytałem w Podace to na pewno.

http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/ ... lla-glibo/
akwarysta6
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 27.11.2016 21:01

Witam, czy w Podaca jest jakaś promenada tak jak np. w Makarskiej, gdzie można wybrać się wieczorem do knajpy??
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 27.11.2016 21:08

Promenady, nie ma.
Jest natomiast ścieżka-deptak z Podacy do Gradac, przy której knajpek raczej nie ma.
VONPLES
V-ce Mistrz Świata 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 28.11.2016 17:57

akwarysta6 napisał(a):Witam, czy w Podaca jest jakaś promenada tak jak np. w Makarskiej, gdzie można wybrać się wieczorem do knajpy??

Z Podacy wzdłuż morza znajduje się promenada o długości około 10 km....w kierunku południowym prowadzi przez Brist do Gradaca ( i znajdziesz tam kilka knajp(ek) jej długość to około 5km. W kierunku północnym z Podacy do Zaostrogu to tylko "spacerowa"... :D też około 5km .
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 28.11.2016 18:32

VONPLES napisał(a):
akwarysta6 napisał(a):Witam, czy w Podaca jest jakaś promenada tak jak np. w Makarskiej, gdzie można wybrać się wieczorem do knajpy??

Z Podacy wzdłuż morza znajduje się promenada o długości około 10 km....w kierunku południowym prowadzi przez Brist do Gradaca ( i znajdziesz tam kilka knajp(ek) jej długość to około 5km. W kierunku północnym z Podacy do Zaostrogu to tylko "spacerowa"... :D też około 5km .

To w końcu, jak długa jest ta promenada 8O . I nie wiem co Ty nazywasz promenadą, bo z Podacy do Bristu, jest tylko wąska ścieżka wzdłuż nabrzeża, przy której nie ma żadnej knajpy, nie licząc tej, na samym początku w Podace przy plaży. Nie wiem jak dalej do Gradac, bo nie chodziłam, więc się nie będę wypowiadać.
VONPLES
V-ce Mistrz Świata 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 30.11.2016 19:22

Z plaży południowej w kierunku Gradaca przez Brist 5 km.......z plaży północnej do Zaostrogu 5 km......oczywiście "Promenada" brzmi dumnie, ale Podaca, to..... nie Nicea!!
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne