Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODACA 2016

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Szympy75
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szympy75 » 21.07.2016 16:01

To jak w takim razie jak jest z tą imprezą w Padacy, kiedy ona jest bo trochę się zgubiłem.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 23.07.2016 18:20

Mnie dopiero trzepie wyjazd do Podacy już za 24 godziny .
I widzę że pogoda ma być super :)
Mam nadzieję żę spotkamy jakiegoś cro maniaka :)
Pozdrawiam .
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 24.07.2016 11:28

Byłem miedzy 25.06-05.07 i nie narzekaliśmy. Temperatura wtedy 33-35 , jak wyjeżdżaliśmy rosła :)
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 28.07.2016 09:49

Ja bardziej z przypadku w tym roku Cro w Podaca, ale po przeczytaniu Waszych komentarzy myślę, że nie będzie padaki ;)
Chciałbym tylko podsumować zebrane tu wiadomości. Jak po Rakije to: "na ul. Hercegovacka 1 to ...Rade i Smilja Kvesić...powołaj się na Bogdana i Eve iz Polskij)" dzięki VONPLES
Na wycieczkę pieszo do Starej Podaca.
Chciałem również wybrać się do Dubrownika autobusem,ale ostatni z Dubrownika do Podaca według rozkładu jedzie o 14.15. Można później do Makarskiej, ale zatem chyba lepiej autem..
Orientuje się ktoś może czy można w ciemno pojechać autem do Drvenik na prom i załapać się na przeprawę bez wcześniejszej rezerwacji?
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2671
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 28.07.2016 16:47

osjann napisał(a):Ja bardziej z przypadku w tym roku Cro w Podaca, ale po przeczytaniu Waszych komentarzy myślę, że nie będzie padaki ;)
Chciałbym tylko podsumować zebrane tu wiadomości. Jak po Rakije to: "na ul. Hercegovacka 1 to ...Rade i Smilja Kvesić...powołaj się na Bogdana i Eve iz Polskij)" dzięki VONPLES
Na wycieczkę pieszo do Starej Podaca.
Chciałem również wybrać się do Dubrownika autobusem,ale ostatni z Dubrownika do Podaca według rozkładu jedzie o 14.15. Można później do Makarskiej, ale zatem chyba lepiej autem..
Orientuje się ktoś może czy można w ciemno pojechać autem do Drvenik na prom i załapać się na przeprawę bez wcześniejszej rezerwacji?

Nie ma za co -(możesz też dokupić dobrego "swojskiego" wina! :D :D Co do promów z Drvenik'a do Sucuraj na Hvar...nie odpowiem Ci, w sezonie na Hvar promy odchodzą co pół godziny w związku z powyższym chyba nie powinno być wielkich problemów z rejsem w "ciemno" w dodatku po doplynięciu na Hvar jedni wysiadają inni wsiadają...pełna rotacja
Pozdrawiam izyczę udanego urlopu! My w Podacy meldujemy się 20 sierpnia...http://www.jadrolinija.hr/docs/default- ... f?sfvrsn=2
iza79
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 28.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iza79 » 28.07.2016 17:54

Witam:)
Byłam z mężem i córką w Podaca rok temu i byliśmy zadowoleni. Mieszkaliśmy w apartamentach Kosović I. Rewelka bo pierwszy raz mieszkaliśmy "na plaży". Widoki super! Córka plażowała na kocyku albo w wodzie na materacyku a ja na tarasie z ksiażką i karlovackiem. Matko pierwszy raz udało mi się książkę łyknać na wakacjach. Bo też były to nasze pierwsze "leniwe" wakacje. Nawet gotując obiadek miałam córcię na oku. I nie trzeba było nosić wszystkich tobołków bo wszystko pod ręką. Byliśmy od 15.09 więc pustki a co za tym idzie bardzo kameralnie i sielsko:) No i apartament w przystępnej cenie nam użyczli:) Druga fajna rzecz to to że po wyjściu z mieszkanka można było od razu deptakiem zrobić sobie długi (dwugodzinny w obie strony) spacer przez Brist do Gradaca praktycznie cały czas brzegiem morza. Córa śmigała na rowerku więc nie jęczała, że ją nogi bolą. W druga stronę tez można zrobić długi spacer ale już nie jest tak urokliwie i czasem trzeba "odbić" na ulice. Teraz szukam jakiejś podobnej mieściny na wrzesień bo nie chcemy w to samo miejsce ale jakoś bida... Pozdrawiam
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2671
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 28.07.2016 18:07

iza79 napisał(a):Witam:)
Byłam z mężem i córką w Podaca rok temu i byliśmy zadowoleni. Mieszkaliśmy w apartamentach Kosović I. Rewelka bo pierwszy raz mieszkaliśmy "na plaży". Widoki super! Córka plażowała na kocyku albo w wodzie na materacyku a ja na tarasie z ksiażką i karlovackiem. Matko pierwszy raz udało mi się książkę łyknać na wakacjach. Bo też były to nasze pierwsze "leniwe" wakacje. Nawet gotując obiadek miałam córcię na oku. I nie trzeba było nosić wszystkich tobołków bo wszystko pod ręką. Byliśmy od 15.09 więc pustki a co za tym idzie bardzo kameralnie i sielsko:) No i apartament w przystępnej cenie nam użyczli:) Druga fajna rzecz to to że po wyjściu z mieszkanka można było od razu deptakiem zrobić sobie długi (dwugodzinny w obie strony) spacer przez Brist do Gradaca praktycznie cały czas brzegiem morza. Córa śmigała na rowerku więc nie jęczała, że ją nogi bolą. W druga stronę tez można zrobić długi spacer ale już nie jest tak urokliwie i czasem trzeba "odbić" na ulice. Teraz szukam jakiejś podobnej mieściny na wrzesień bo nie chcemy w to samo miejsce ale jakoś bida... Pozdrawiam

Cieszę, się bardzo z Twojego zadowolenia z pobytu w Podacy!! Od 2010 roku polecam wszystkim tą miejscowość a szczególnie tym, którzy mają takie "materacowe" dzieci ....gratuluję też "łyknięcia" książki" (jaki tytuł?)...spacery do Bristu i Gradaca są wkomponowane w pobyt...warto było też wybrać się pod górkę do Starej Podacy (ale już bez roweru)..ewentualnie w drugą stronę do Zaostrogu!! My 19 sierpnia startujemy po raz 7 do Podacy... (chociaż dzieci już nie "materacowe") ..pozdrawiam!
Absolut
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Absolut » 31.07.2016 08:18

Jeśli chodzi o rakiję, to proponuję pojechać do Mostaru, butelka 1 L 4-5 euro na miejscowym targu, tak dobra że d.. urywa, smaki do wyboru do koloru, figa, granat, orahovica itd, to samo jeśli chodzi o miody, taki sam sort jak rakije, ceny - darmoszka, kto pojedzie to się dowie ile kosztuje na wspomnianym targu miód, gwarantuję, że nie pożałuje.
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 02.08.2016 14:58

Absolut napisał(a):Jeśli chodzi o rakiję, to proponuję pojechać do Mostaru, butelka 1 L 4-5 euro na miejscowym targu, tak dobra że d.. urywa, smaki do wyboru do koloru, figa, granat, orahovica itd, to samo jeśli chodzi o miody, taki sam sort jak rakije, ceny - darmoszka, kto pojedzie to się dowie ile kosztuje na wspomnianym targu miód, gwarantuję, że nie pożałuje.



ja w tamtym roku kupiłem raije w Mostarze na targu i okazała się sokiem z minimalną ilością % ale za to rakija pomarańczowa kupiona przy Wodospadach Kravica pierwsza klasa :wink:
Absolut
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Absolut » 03.08.2016 19:05

Za godzinę zaczyna się festyn w Górnej Podacy :)
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2671
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 03.08.2016 19:54

Absolut napisał(a):Za godzinę zaczyna się festyn w Górnej Podacy :)

...zazdroszczę Wam.... :x ...ale ten festyn jest chyba w Starej a nie "górnej" Podacy....miłej zabawy :twisted:
Absolut
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Absolut » 05.08.2016 10:21

Ja byłem na festynie w Górnej Podacy :D ,

"Na ovim prostorima vladale su stalne borbe Hrvata protiv Mlečana, a vrhunac pomorske moći je bio za vrijeme Kačića, dok je njihov pad (1280.) značio je propast hrvatske pomorske snage. Iz tog vremena (XI-XII.st.) sačuvana je starohrvatska crkva Sv. Ivana s grobovima Kačića u Gornjoj Podaci, koja je i bila zadužbina Kačića. "
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2671
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 05.08.2016 11:05

Absolut napisał(a):Ja byłem na festynie w Górnej Podacy :D ,
"Na ovim prostorima vladale su stalne borbe Hrvata protiv Mlečana, a vrhunac pomorske moći je bio za vrijeme Kačića, dok je njihov pad (1280.) značio je propast hrvatske pomorske snage. Iz tog vremena (XI-XII.st.) sačuvana je starohrvatska crkva Sv. Ivana s grobovima Kačića u Gornjoj Podaci, koja je i bila zadužbina Kačića. "

....i masz rację....http://www.tomxx.net/?rel=gornja-podaca
Szympy75
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szympy75 » 05.08.2016 21:57

Witam!
Jutro wyjazd, ostatnie przygotowania. Vonples 8.08 pijemy browarka równiez za ciebie.
Pozdrawiam
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2671
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 06.08.2016 06:34

Szympy75 napisał(a):Witam!
Jutro wyjazd, ostatnie przygotowania. Vonples 8.08 pijemy browarka równiez za ciebie.
Pozdrawiam

..hvala .....sretu na put :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone