Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pocztówka z Zante (2009)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 21.09.2011 19:12

Bez pakowania bo, jak wspomniałam na początku, szczegółowy grafik i spowiedź z każdej godziny nie miała tu sensu :wink: Skupiłam się na clue wyspy, na tym, co zobaczyliśmy, co odkryliśmy, co trzeba zobaczyć, a co sobie darować.

My odkryliśmy naszą Pelagaki, która ma dla mnie urok tym większy, że nikt o niej nie wie, jak się okazuje :lol: A Zatoki Wraku nie pokazać, jak się tam było to tak... jakby się nie było :lol: Choć chyba jasno wynikało z podpisów, jaki mam do niej stosunek (oprócz zachwytów) :wink: Podobnie było z top one w Chorze na Mykonos, pamiętasz? Odsądzono mnie od czci i wiary, że tylko luksus, przepych i bogactwo pokazuję :lol: :roll: :wink: Kiedy nie pokazać tego przy Mykonos się nie da. Co nie znaczy, że jestem jedną z nich :wink: Podobnie z Zatoką Wraku :lol:

Fajnie, że byłaś nawet 'doskokami'. Właśnie skończyłam :wink: I oświadczam Ci, że Krety nie będzie, bo, prozaicznie, nie mam tego na żadnym dysku ani p-drivach. Zdjęcia wywołane, zdokumentowane, pochowane do albumów a albumy do szafy :lol: I już. Poza tym dangol tak cudnie wszystko opisała, że z przyjemnością sobie byłam i zwiedzałam. Wiele się nie zmieniło, więc dublowanie zupełnie traci sens.

Ale z przyjemnością Twoje wspominki poczytam i pooglądam. Dawaj! :lol: Zagrzałam Cię do boju? No, powiedz że tak :!:
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 21.09.2011 19:18

No to się wkopałam ? :roll: , samej to mi się nie bardzo chce, równolegle z Tobą byłoby fajniej, poza tym niewiele zobaczyliśmy. Ale ok, przemyślę, poszukam płyty ze zdjęciami i może jakoś się uda.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 21.09.2011 19:36

Suuuper! :D No to czekam cierpliwie i pamiętaj, I-sze miejsce w I-szym rzędzie moje :lol:

Ja bym musiała wszystko skanować :roll: Wszystkie Majorki, Sycylie, Krety, Ibizy, Turcje i takie tam :wink: Nie raz już miałam takie pokusy, ale co chwila coś wypada, czasu brak...
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 21.09.2011 19:43

szkoda, że podróż po Zante dobiega końca,
pięknie ja pokazałaś.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 21.09.2011 19:45

Dzięki!
To co, teraz Twoja kolej? :wink:
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 21.09.2011 20:28

ja z tych czytających 8)
zresztą wspaniale pokazałaś Zante.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 21.09.2011 20:45

Miło mi :oops:
Ale wiesz, pięknych obrazków nigdy zbyt wiele, więc gdybyś się jednak zdecydowała... :wink:
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 21.09.2011 21:49

A gdybym kiedyś jeszcze znów odwiedziła Zante, wybrałabym Vassilikos, który tak mnie oczarował. Tam wiedzialabym, gdzie zamieszkać :lol:

Domy z kamienia:

http://www.zanteweb.gr/zakynthos.zante/en/myrties
http://www.lithieshouses.gr/index.htm
http://www.zanteweb.gr/zakynthos.zante/ ... nia-houses


Farma ekologiczna:
http://www.logothetisfarm.gr/

No to chyba kalinichta :papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 21.09.2011 21:50

mahadarbi napisał(a):...
Mówią, że być na Zante i nie zobaczyć Zatoki Wraku to jak pojechać do Paryża i nie zobaczyć wieży Eiffla. Wstyd się przyznać, ale ja jeszcze w Paryżu nie byłam... :oops:

Podobno nic szczególnego :lol: kupa stalowego złomu i nic więcej... ponoć są ciekawsze miejsca w Paryżu ;) a Plac Pigalle nie jest wcale taki duży, tylko podobno dużo sexshopów jest na nim ;) Też we Francji nie byłem ;) a zatokę wraku kiedyś zobaczę.... korci

Dzięki za Zante... może jeszcze jakiś foto suplement :?: :roll:
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 21.09.2011 21:54

Też tak słyszałam :lol: Ale jednak wypić kawkę przy jakimś paryskim placyku... kusi :wink:

Suplement powiadasz? Po tych Twoich fotach to ja spać nie mogę :!: 8O Co ja tak będę... na deszczu, z wilkami... z suplementami wyskakiwać teraz :wink: :lol: :roll:

Fajnie, że wpadłeś do mnie :papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 21.09.2011 21:57

mahadarbi napisał(a):... Po tych Twoich fotach to ja spać nie mogę :!: 8O ...

Przestań... :lol: nie są idealne - widziałaś jak je Rafał skrytykował :lol: 12b z 12d (czy jakoś tak :lol:) i byłoby :cool: :lol:
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 21.09.2011 22:19

Błagam, nie kokietuj :roll: :lol: To z zazdrości wszystko :wink:
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 22.09.2011 21:38

Przepiękna ta Twoja Zante, bo mogę chyba tak się wyrazić.
Dzięki za relację.
Czytając i oglądając zdjęcia, czułam się tak jabym tam była.
Pozdrawiam. Aga.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 22.09.2011 21:50

Okropnie miło czytać takie komentarze :roll: :oops:
Dziękuję i ja :papa:

Pozdrawiam,
Anka
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 25.09.2011 19:15

:) Relacyjna "pocztówka z Zante" jak najbardziej dotarła i do mnie.

Jak tu dziękować za relację, którą teraz wyprzedza kolejna z wyspy Rab (mogłem tam wpisać pierwszy post, :oops: ale bardziej winny czułem się za tą relację i może szkoda, że odrzuciłem tam :oops: swoją szansę sprawienia Tobie postowej niespodzianki (może trafi się mi jeszcze kiedyś taka okazja).

Zawsze piszesz z wielką sympatią (którą wyczuwa się w opisach) o miejscach, które Ciebie związały swoim urokiem.
Z tej relacji sam nie wiem które przytaczać, tak wiele ich było.

Pelagaki i jacht między skałami... wiele miejsc uchwyciłaś klimatycznie.
Kiedyś nazwałem jedno ze swoich zdjęć "u bram morza" ale widzę, że wiele takowych bram otwierasz przed sobą :) z wielu podróży, które do tej pory przedstawiłaś (zresztą nieprzypadkowo jednym z tych zdjęć rozpoczynałaś tą relację).

Podkład muzyczny z widoków na wyspę żółwi, chyba najbardziej pasujący na rozstanie się z całą wyspą po tym pobycie, bo cóż mogę więcej dodać.
Tak, jak miałbym zgadywać, to chyba ten klimat dzwięków najbardziej Ci towarzyszy wspomnieniom i pasuje na koniec tej relacji.



Pozdrawiam. :)
Piotr.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pocztówka z Zante (2009) - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone