Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pocztówka z Zante (2009)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 18.09.2011 17:39

woka napisał(a):Mahadarbi .....
Ładnie to opisujesz tzn. nie za długo a konkretnie, pod nos podajesz na tacy. :lol:

Jedno co mi przyszło ma myśl to, to: jak Ty to robisz, że tyle zdjęć masz napstrykane.


Wiesz, że się nawet nad tym nie zastanawiam? Po prostu to naturalny odruch, jak oddychanie :wink: Zawsze w takich momentach wydaje mi się, że coś mi umknie, uleci i już więcej nie powtórzy. I chyba to najsilniejszy imeratyw, by mieć przy sobie aparat i pstrykać chwile :D
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 18.09.2011 17:40

fumarek napisał(a):Zakyntos to moje marzenie.bajka...


Nic, tylko ją realizować! :D
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 18.09.2011 17:46

gdzie jedziemy w kolejnej odsłonie?
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 18.09.2011 17:46

Interseal napisał(a):Widać, że ogień trawił wszystko do linii brzegowej... gdzie wtedy uciekać? Do morza? Makabra.


Czytałam potem o ewakuowanych ludziach łodziami, droga lądowa była całkowicie odcięta. Samoloty pobierały wodę z Zatoki Laganas, więc u nas także... dramat, do teraz mam gęsią skórkę, jak blisko była tragedia... :roll:


Interseal napisał(a):Panuje nade mną niezmienny zachwyt nad Zante i rozkoszny jest widok maleństwa taplającego się w morzu w takich okolicznościach przyrody.


O tak, dzieci nam tak szybko rosną, za szybko... :lol: Już nie powtórzą się takie sceny, bo najzwyczajniej w świecie ona będzie starsza :cry:
Dlatego kusi mnie, by jeszcze wrzucić Rab, kiedy miała 1,5 roku, ot, taki przewodnik dla rodzin z bobasami, gdzie spędzić chorwacki urlop :wink:

Pozdrawiam Cię!
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 18.09.2011 17:47

kkra napisał(a):gdzie jedziemy w kolejnej odsłonie?


Porto Limnionas i cóż... Navagio :D I zbliżamy się do końca...
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 18.09.2011 18:25

mahadarbi napisał(a):
woka napisał(a):Mahadarbi .....
Ładnie to opisujesz tzn. nie za długo a konkretnie, pod nos podajesz na tacy. :lol:
Jedno co mi przyszło ma myśl to, to: jak Ty to robisz, że tyle zdjęć masz napstrykane.


Wiesz, że się nawet nad tym nie zastanawiam? Po prostu to naturalny odruch, jak oddychanie :wink:

U mnie ten odruch jest niewykształcony. Nigdy go nie miałem, małżonka zresztą też. Aparat z reguły mam zawsze (czasami nie) ale żeby zrobic zdjęcie to już musi być coś extra i zrobię jedno uważająć że więcej nie ma sensu. Nie wiem skąd to mam. :wink:
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 18.09.2011 18:41

Może to zwyczajne lenistwo? Myślałeś o tym w ten sposób? :wink:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 18.09.2011 19:56

mahadarbi napisał(a):Może to zwyczajne lenistwo? Myślałeś o tym w ten sposób? :wink:

Lenistwo nie. Jestem typem którego aż nadto nosi. Nic nierobenie jest dla mnie najwyższą karą. Umiarkowany choleryk.
Myślę, że ...... myślę :wink: nie ma sensu, to "głupie", a po co mi to, co się będę ośmieszał, ...... chyba coś w tym rodzaju.
Jak raz "pstryknę" to już wystarczy a reszta jest w mojej pamięci.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 18.09.2011 20:14

Moja pamięć zawodzi, a zresztą... grzech nie utrwalać takich widoków. Bo co później? Opiszesz słowami? Ty nie lubisz czytać /a jeśli już to wyrywkowo i bez zrozumienia/ :wink: :lol: :wink: , choć ja pisać lubię, a opis jest pełniejszy z piękną fotą, no tak?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59015
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.09.2011 23:54

No cóż, Zakyntos już mam na liście miejsc koniecznie do odwiedzenia. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 18.09.2011 23:59

Bardzom rada, Wojtku :D Założyć się nie założę, ale jak zobaczysz pionowe skały wiszące nad Zatoką Wraku, bliska jestem twierdzenia, że miałbyś tam ochotę wejść... :lol:
Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59015
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.09.2011 00:11

mahadarbi napisał(a):Bardzom rada, Wojtku :D Założyć się nie założę, ale jak zobaczysz pionowe skały wiszące nad Zatoką Wraku, bliska jestem twierdzenia, że miałbyś tam ochotę wejść... :lol:

Wiesz... ostatno coraz częściej wystarcza mi "zobaczyć" tam, gdzie jeszcze nie tak dawno zależało mi, by "wejść". ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 19.09.2011 00:19

Zmęczenie 'materiału' czy jesień idzie? :wink:
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 19.09.2011 00:24

Porto Limnionas

To jedno z najbardziej niebywałych i ukrytych miejsc na całej wyspie. Trudno dostępnych (z racji stromych i krętych dróg) i tajemniczych. Tu nie ma hoteli, parkingów, sklepików a nawet plaż.

Porto Limnionas to bardziej fiord z krystaliczną i lodowatą wodą niż cokolwiek, co kojarzy się z plażą. Dzikie, fascynujące miejsce. Bez maski i płetw nie ma co tu przyjeżdżać. Do lodowatej wody skacze się wprost ze stromych skałek. Chyba, że ma się własną łódź. Wtedy można wpłynąć tu od strony morza.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zaciszna zatoczka jest czarująca. Kiedy powietrze jest nagrzane do granic niemożliwości, chłodna orzeźwiająca woda w fiordzie jest zbawieniem. Tuż nad zatoczką jest jedyna tawerna. Przepiękna! I nic poza tym. Żeby zajrzeć co jest w dole, trzeba wdrapać się na skałki. Opalizująca woda i jaskinie dookoła tworzą to miejsce niepowtarzalnym.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


cdn.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59015
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.09.2011 00:28

mahadarbi napisał(a):Zmęczenie 'materiału' czy jesień idzie? :wink:

Już nadeszła. Jesień życia.
Póki co - Złota Jesień. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pocztówka z Zante (2009) - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone