Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Początek czerwca - różnice w temperaturze wody?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
doqtorek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 07.03.2008
Początek czerwca - różnice w temperaturze wody?

Nieprzeczytany postnapisał(a) doqtorek » 07.03.2008 20:15

Witam! Po raz pierwszy aktywnie (bo czytam od około roku :oops: ). Mam pytanie do bywalców, a mianowicie w tym roku tak mi się poskładało że urlop będę brał w pierwszej połowie czerwca. W związku z tym zastanawiam się nad częścią Chorwacji do której się wybrać. Najchętniej pojadę w okolice Breli (Makarska) ze względu na sentyment do okolicy - byłem w Tucepi we wrześniu i okolica bardzo mi odpowiada. Niestety w zeszłym roku początkiem września wiała bora i temperatura Adriatyku przypominała Bałtyk. Teraz znowu jadę "poza sezonem" i boję się że może być podobnie. Może lepiej będzie pojechać bardziej na południe (Orebic, Korcula), czy może lepiej na północy - Istria, Kvarner, ewentualnie Pag? Jeśli nie ma dużych różnic w temperaturze wody to pozostanie przy Riwierze Makarskiej - okolice Splitu i Trogiru muszę jeszcze raz dokłanie pozwierdzać. Proszę fachowców o wypowiedzi i Pozdrawiam.
marcin.k
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 26.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin.k » 08.03.2008 23:37

Na Kvarnerze (Selce, Senj, Baska, Cres) i północnej Dalmacji (Pag, Novalja) byłem 5 razy w terminie od 10 czerwca do ok. 10 lipca byłem 5 razy i ani razu (ANI RAZU!!!) woda nie była tak zimna, aby nie dało się w niej swobodnie kąpać (mówię za siebie, żonę i córkę ( pierwszy raz miała 3 latka). Owszem, zdarzały się dni z chłodniejszą wodą, co wynika z dość silnego prądu niesionego przez Kvarnesrki Kanal. Rekord to była woda o temp. 28 stopni w połowie czerwcca '2004 w Basce.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 13.03.2008 18:46

a czy był ktoś w okolicach 7-15 maja...?? jak wtedy z temperaturą wody..??
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 13.03.2008 19:04

W zależności od pogody... ok 18- 19 stopni; gdyby wcześniej było bardzo pogodnie i ciepło może być i cieplejsza (zwłaszcza w Dalmacji południowej). Trzeba śledzić na bieżąco w necie.
Pozdrawiam
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 13.03.2008 20:46

dzięki...:)
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 16.03.2008 13:59

witam i pozdrawiam.
moje spostrzeżenia są taki :
różnice temperatury wody w miesiącach czerwiec i wrzesień pomiędzy "północą" np. rjeka a "południem" np. dubrovnik mogą sięgać nawet do 4 stopni, w miesiącach lipiec i sierpień zazwyczaj nie ma różnicy, jednak słowo "zazwyczaj" jest bardzo właściwe, z mojego doświadczenia temperaturę wyższą od 20 stopni można oczekiwać od początku czerwca do końca września, ubiegły rok pod tym względem był wyjątkowy, tak wysokiej temperatury wody nie było od wielu lat.
pozdrawiam
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 16.03.2008 16:56

doqtorek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) doqtorek » 17.03.2008 21:10

bogdan63 napisał(a):witam i pozdrawiam.
moje spostrzeżenia są taki :
różnice temperatury wody w miesiącach czerwiec i wrzesień pomiędzy "północą" np. rjeka a "południem" np. dubrovnik mogą sięgać nawet do 4 stopni, w miesiącach lipiec i sierpień zazwyczaj nie ma różnicy, jednak słowo "zazwyczaj" jest bardzo właściwe, z mojego doświadczenia temperaturę wyższą od 20 stopni można oczekiwać od początku czerwca do końca września, ubiegły rok pod tym względem był wyjątkowy, tak wysokiej temperatury wody nie było od wielu lat.
pozdrawiam


Dzięki, o takie informacje mi chodziło. Właśnie się skłaniam do Riwiery Makarskiej tak od 4 czerwca. Mam nadzieję że będzie cieplej niż w zeszłym roku początkiem września. Pozdrawiam wszystkich Cromaniaków
publo
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 23.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) publo » 01.04.2008 12:55

Witam
W zeszłym roku byłem w Breli w drugiej połowie września i muszę przyznać, że temp. wody zaskoczyła mnie bardzo negatywnie (w granicach 17-18 stopni!!!). Była na tyle zimna że kolega w piance nie mógł wytrzymać dłużej niż godzinę.
Ja że jestem szczupły człowiek to bez pianki po 5 min byłem siny :(
doqtorek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) doqtorek » 03.04.2008 18:59

publo napisał(a):Witam
W zeszłym roku byłem w Breli w drugiej połowie września i muszę przyznać, że temp. wody zaskoczyła mnie bardzo negatywnie (w granicach 17-18 stopni!!!). Była na tyle zimna że kolega w piance nie mógł wytrzymać dłużej niż godzinę.
Ja że jestem szczupły człowiek to bez pianki po 5 min byłem siny :(


Wrzesień zeszłego roku był chyba wogóle dość specyficzny. Układ mas powietrza nad południową Europą powodował "nietypowe" warunki termiczne. Jak już pisałem w zeszłym roku początkiem września i trafiłem na okres bory. Niestety wiało dość mocno zimnym wiatrem i temperatura wody była raczej "bałtycka". Mam nadzieję że tym razem w czerwcu będzie lepiej.
avensis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 21.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) avensis » 04.04.2008 20:50

doqtorek napisał(a):Witam! Po raz pierwszy aktywnie (bo czytam od około roku :oops: ). Mam pytanie do bywalców, a mianowicie w tym roku tak mi się poskładało że urlop będę brał w pierwszej połowie czerwca. W związku z tym zastanawiam się nad częścią Chorwacji do której się wybrać. Najchętniej pojadę w okolice Breli (Makarska) ze względu na sentyment do okolicy - byłem w Tucepi we wrześniu i okolica bardzo mi odpowiada. Niestety w zeszłym roku początkiem września wiała bora i temperatura Adriatyku przypominała Bałtyk. Teraz znowu jadę "poza sezonem" i boję się że może być podobnie. Może lepiej będzie pojechać bardziej na południe (Orebic, Korcula), czy może lepiej na północy - Istria, Kvarner, ewentualnie Pag? Jeśli nie ma dużych różnic w temperaturze wody to pozostanie przy Riwierze Makarskiej - okolice Splitu i Trogiru muszę jeszcze raz dokłanie pozwierdzać. Proszę fachowców o wypowiedzi i Pozdrawiam.

Witaj.
My bylismy w tamtym roku poczatkiem czerwca i pogoda była piekna (raz tylko padało ale w nocy) Plazowalismy w Zaostrog woda była naprawde ciepla. Jeden dzien spedzilismy na Bol a tam ku naszemu zdziewiniu woda była kilka stopni cieplejsza.
W tym roku takze jedziemy poczatkiem czerwca i liczymy na piekna pogode i ciepły Adriatyk.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 04.04.2008 21:24

Róeniż byłem w pierwszej połowie czerwca w Orebicu i woda bez zarzutu. Na b ieżąco możesz zainstalowań dodatek do Firefoxa i obserwować temp wody HR Weather 1.0 do dostania na stronie Mozilli, albo też jak tutaj: http://www.korcula.net/weather/default.htm
doqtorek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) doqtorek » 06.04.2008 17:51

Dzięki, ten dodatek mam. Najbliższa interesująca mnie lokalizacja to Split (obserwujęTucepi) więc mam nadzieję że nie ma dużej różnicy pomiędzy tymi miejscami w temperaturze morza. Patrzyłem też na Hvar ale wyspa jest chyba "cieplejsza" jeśli idzie o wodę?
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 07.04.2008 14:43

witam, pozdrawiam,
już działa http://www.izor.hr/webcamhr.html
można obserwowac włącznie z temp. wody.

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Początek czerwca - różnice w temperaturze wody?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone