Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darektv
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 31.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) darektv » 29.07.2017 22:16

Witam
czy ktoś ma doświadczenie z pontonem marki STORM np model STK 400 E ?
link : https://www.olx.pl/oferta/ponton-storm- ... ibyTJ.html
te pontony są o około 15-20 cm szersze niż inne przy tej samej długości.
Przymierzam się do takiego i chciał bym poznać opinie o nich oraz dowiedzieć się jak zachowują się na wodzie
Ostatnio edytowano 29.07.2017 23:01 przez darektv, łącznie edytowano 2 razy
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 29.07.2017 22:17

Świece B7HS-10 mają 1mm przerwy. Trochę dużo na stary zapłon z platynkami. Na pewno w Twoim silniku ma być taka przerwa na świecach? A przerwa na przerywaczu?
To dwusów? Może oleju za dużo lub kiepski lub za bogata mieszanka i się na świecach odkłada.
Platynowych/irydowych świec z krótkim gwintem nie znajdziesz.
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 29.07.2017 23:39

PavveL napisał(a):Świece B7HS-10 mają 1mm przerwy. Trochę dużo na stary zapłon z platynkami. Na pewno w Twoim silniku ma być taka przerwa na świecach? A przerwa na przerywaczu?
To dwusów? Może oleju za dużo lub kiepski lub za bogata mieszanka i się na świecach odkłada.
Platynowych/irydowych świec z krótkim gwintem nie znajdziesz.


Racja, świeca przystosowana do przerwy 1mm ale ustawiona była na 0,7. Co do platynek, dostęp trudny bo ściągacz do koła zamachowego został w domu, było ustawiane chyba na 0,45.
Olej ok - Xado tcw3. Obecnie stosuję 1:70 bo jednak sporo osób twierdzi, że 1:100 temu silnikowi nie służy.
Gaźnik - dysza główna taka jak w instrukcji, pływak też sam regulowałem zgodnie z manualem.
Te świece, które wyrzuciłem wyglądają jak prawie nówki, dosłownie ślad nagaru tylko, widać, że nie pracowały długo.
Oczywiście wielkie dzięki za cenne uwagi i sugestie.
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 30.07.2017 09:42

darektv napisał(a):Witam
czy ktoś ma doświadczenie z pontonem marki STORM np model STK 400 E ?
link : https://www.olx.pl/oferta/ponton-storm- ... ibyTJ.html
te pontony są o około 15-20 cm szersze niż inne przy tej samej długości.
Przymierzam się do takiego i chciał bym poznać opinie o nich oraz dowiedzieć się jak zachowują się na wodzie


Tej długości pontony mają zwykle szerokość 185 - 190 cm.
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 30.07.2017 14:31

Gdzie między Makarska, a Igrane kupię winietę? Czy kupię ją w sobotę?
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 30.07.2017 14:37

PavveL napisał(a):Gdzie między Makarska, a Igrane kupię winietę? Czy kupię ją w sobotę?
Załączniki:
Screenshot_2017-07-30-14-33-42-823_hr.mppi.nis.png
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 30.07.2017 17:48

A z doświadczenia - w soboty kapitanaty są otwarte? Bo natknąłem się na opowieści o oficjalnie otwartych, ale "chwilowo" zamkniętych, do poniedziałku.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 30.07.2017 17:58

Też tak raz myślałem (że w sobotę otwarte).
Dlatego staram się załatwić winietę z gospodarzem (miesiąc temu się udało),
albo jadę tak, aby dojechać w dzień powszedni (to praktykujemy już 3 sezon).
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 30.07.2017 19:13

PavveL napisał(a):A z doświadczenia - w soboty kapitanaty są otwarte? Bo natknąłem się na opowieści o oficjalnie otwartych, ale "chwilowo" zamkniętych, do poniedziałku.


W Splicie akurat kupiłem w niedzielę, tydzień temu. Idąc nabrzeżem w kierunku miasta (mając z lewej strony kasy Jadrolinii) zobaczysz budynek na którego rogu jest blaszana, zielona kopuła. Dokładnie pod tą kopułą mieści się kapitanat.
Dobrze, jeżeli gdzieś w dokumentach będziesz miał wpisaną moc silnika i długość pontonu a NAJLEPIEJ okazać po prostu ubiegłoroczną winietkę. :) . Kiedy przybywasz?
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 30.07.2017 19:18

PavveL napisał(a):A z doświadczenia - w soboty kapitanaty są otwarte? Bo natknąłem się na opowieści o oficjalnie otwartych, ale "chwilowo" zamkniętych, do poniedziałku.


Raz tak było ale popytaliśmy w pizzeri na przeciwko i "kapitan" się po godzinie znalazł, po telefonie od szefa tamtej pizzeri.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 30.07.2017 19:40

globtrotuar napisał(a):[ Świec początkowo w ogóle nie posądzałem. Czasami szukamy czegoś skomplikowanego a tymczasem rozwiązanie bywa banalnie proste. Niedawna wymiana świec spowodowała, że początkowo zostały totalnie wykluczone jako przyczyna problemów.


Ja miałem problem ze spadkiem obrotów przy pełnej manetce - spadał na 4 tyś i ani grama więcej nie chciał. Myślałem że się przegrzewa bo yamahy mają takie coś że obniża obroty jak jest przygrzany. Świece profilaktycznie wymieniłem i okazało się że było ok ale do czasu. W końcu jak mi kiedyś na Odrze gasł jak tylko wrzucałem bieg to okazało się że metalowa końcówka jednej ze świec samoczynnie się odkręciła (chyba pod wpływem wibracji) i chodził na dwóch cylindrach. Już kilka razy miałem ten problem z odkręcaniem się łebka u świecy i sam nie wiem czemu to się odkręcało.
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 30.07.2017 19:43

globtrotuar napisał(a): ...Dobrze, jeżeli gdzieś w dokumentach będziesz miał wpisaną moc silnika i długość pontonu a NAJLEPIEJ okazać po prostu ubiegłoroczną winietkę. :) . Kiedy przybywasz?

W sobotę 5 VIII przejadę przez Makarska i zatrzymam się w Igrane.
Pierwszy raz jadę z pontonem i pierwszy raz będę kupował wodną winietę.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 30.07.2017 19:47

Dziś sprzęt zwodowany, jak zawsze na plaży przy pomocy naszego gospodarza i dwóch znajomych więc nawet slipu nie trzeba. Pierwsze pływanie zaliczone. Na morzu praktycznie flauta. Jutro jeszcze winieta i czas zacząć zwiedzać kolejne wysepki.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 30.07.2017 22:29

PavveL napisał(a):
globtrotuar napisał(a): ...Dobrze, jeżeli gdzieś w dokumentach będziesz miał wpisaną moc silnika i długość pontonu a NAJLEPIEJ okazać po prostu ubiegłoroczną winietkę. :) . Kiedy przybywasz?

W sobotę 5 VIII przejadę przez Makarska i zatrzymam się w Igrane.
Pierwszy raz jadę z pontonem i pierwszy raz będę kupował wodną winietę.

Ja w tym roku kupowałem winietę na Visie, godziny otwarcia zgodne z podanymi na internecie.
Na Hvarze w weekend nie były czynne.
Zadzwoń i zapytaj wcześniej, czy na 100 mają otwarte.
Koniecznie powiedz, że chcesz kupić winietę.
Jeśli będziesz miał problem w Makarskiej, to dzwoń jeszcze Omiš i Split.

W Splicie czynny całą dobę, ale nie wiem w jakich godzinach można kupić winietę, być może całą dobę.
Następny kapitanat w dół od Makarskiej jest w Ploče - też ponoć czynny całą dobę.
Załączniki:
Screenshot_2017-07-30-22-28-10-691_hr.mppi.nis-540x960.png
Screenshot_2017-07-30-22-30-45-905_hr.mppi.nis.png
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 30.07.2017 23:16

Dzięki za pomoc.
Nie będę 100km za winietą do Omiś czy Ploće jeździł. Tylko Makarska.

@boboo, na jakiej podstawie gospodarz wykupił Ci winietę? Skany dokumentów wystarczyły?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 517
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone