Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
baska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baska » 13.05.2021 10:21

http://forum-motorowodne.pl/rejestracje ... otorowych/
Tu masz cały wątek na temat nowej rejestracji
Chyba pojedziesz ze starym sprzętem.
A swoją drogą ktoś się wykazał wisielczym poczuciem humoru, nazywając ten system Reja.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2021 19:54

Esc napisał(a):Kurcze nie wiem czy nie za późno się obudziłem ze zmianą pontonu, ale jak to wiadomo czasem są możliwości a nie ma środków, a czasem odwrotnie - Czy ktoś z Państwa rejestrował ostatnimi czasy (raczej teraz bo wiadomo z miesiąc temu pewnie były jeszcze innne terminy) pływadło i ile to trwało ? Ja ostatnio jak rejestrowałem ponton to jeszcze normalnie w urzędzie jako do amatorskiego połowu za 17 czy 19 zł i w zasadzie papier od ręki jak pamiętam. W tamtym roku nie byłem w Cro to nie śledziłem tematu a widzę że wiele się działo - w sęsie ta nowa rejestracja. I teraz się zastanawiam czy zmieniać sprzęt czy może jechać ze starym. Tak czy owak czy zaakceptują jeszcze stary dokument?


Reja24 jak wspominano w temacie, oraz w niektórych urzędach (trzeba się z nimi skontaktować). Są już firmy zajmujące się za kasę rejestracją łodzi w reja24. Chorwaci stary dowód na twój ponton powinni uznać. Jednak zawsze przed wyjazdem możesz wysłać zapytanie do organu wydającego lub zapytaj chłopaków na F.M. czy w tamtym roku pływali w Chorwacji na pontonie z takimi dokumentami.


Esc napisał(a):Drugie pytanie - było kiedyś fajne FAQ do tego tematu pamiętam że były aktualne ceny itd czy ktoś pomoże po polsku lub angielsku?


FAQ (Wyjazd z własną łódką, pontonem, skuterem wodnym ...) było ale się zmyło, podobno było przestarzałe oraz takie tam inne.


Esc napisał(a):Na koniec natknąłem na wątek wyjazd-z-wlasna-lodka-pontonem-przeniesione-z-faq-t17857-480.html
w którym @baunty piszę o opłatach online - ale to chyba jak rozumiem jest dla osób które śpią na łodzi ? a nie stricte vineta jak ja potrzebuje na ponton.


Tak temat poruszany przez bauty dotyczy spania na łodzi.

Za winietę pontonową zapłacisz dalej w Kapitanacie. Opłata uzależniona jest od wielkości sprzętu oraz okresu-terminu od kiedy ją wykupujesz. Ja mając 4,5m łódkę wykupuję winietę w okolicach 1 sierpnia do końca roku płacę około 200-240 kun.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 13.05.2021 20:13

abovo napisał(a):Opłata uzależniona jest od wielkości sprzętu oraz okresu-terminu od kiedy ją wykupujesz. Ja mając 4,5m łódkę wykupuję winietę w okolicach 1 sierpnia do końca roku płacę około 200-240 kun.
Opłata nie zależy od okresu-terminu.
Czy ją kupisz 1 stycznia, czy 17 października, zapłacisz tyle samo i będzie ważna do końca kalendarzowego roku (31 grudnia).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2021 20:18

boboo napisał(a):
abovo napisał(a):Opłata uzależniona jest od wielkości sprzętu oraz okresu-terminu od kiedy ją wykupujesz. Ja mając 4,5m łódkę wykupuję winietę w okolicach 1 sierpnia do końca roku płacę około 200-240 kun.
Opłata nie zależy od okresu-terminu.
Czy ją kupisz 1 stycznia, czy 17 października, zapłacisz tyle samo i będzie ważna do końca kalendarzowego roku (31 grudnia).


Tak do 31 grudnia roku kalendarzowego. Jednak za każdym razem płacę inaczej przyjeżdżając w różnych terminach i nie koniecznie drożej do roku poprzedniego.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 13.05.2021 20:48

Przejrzałem moje winietki od 2017 do 2020. Daty "startu" różne, daty końca te same, cena ta sama (179,- kn).
Poza tym, jest o tym gdzieś na forum (parę lat wstecz), że były zmiany w opłatach i teraz tylko "za bieżący rok" (do 31.12).
Poza tym, jeśli dobrze pamiętam, to wcześniej winietki były ważne faktycznie rok.
Jak kupiłeś 30 czerwca, to była ważna też do 30 (albo 29) czerwca przyszłego roku.
I chyba od 2017 to zmienili na ważność od kupna do 31.12, i... przyjeżdżaj kiedy chcesz.
Esc
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 29.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Esc » 13.05.2021 22:32

No no do końca roku kalendarzowego to pamiętam, że się zmieniło bo już tak płaciłem. Wcześniej parę razy liczyłem, że może na jednej vinecie uda mi się obrócić 2 kolejne wyjazdy - ale nigdy nie miałem na tyle szczęścia żeby np. być w sierpniu i za rok w lipcu.

Kurcze myślałem, że uda mi się zmienić sprzęt a tu raczej lipa.
Jagprev
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 18.12.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jagprev » 20.05.2021 13:09

Esc w sprawie rejestracji wysłałem odpowiedź na priv tak jak chciałeś.
Pozdrawiam
Jagprev
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 20.05.2021 22:17

Ja czekam na jakiś odzew, odnośnie rejestracji od 20.04 I nic, cisza. Reja24
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2021 19:55

Nie pływamy pontonem jak Makłowicz. :oczko_usmiech:


Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 21.05.2021 22:54

A już myślałem, że utopił silnik...
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 22.05.2021 11:42

Pozdrawiam z Sukosanu!
Wyskoczyłem na dłuższy weekend na otwarcie sezonu. Woda jeszcze zimna 18-19C. Pogoda też średnia, wczoraj słonecznie i w miarę ciepło, ale dziś póki co jak na Mazurach - zachmurzone, chłodno, lekkie jugo zawiewa.
Dojazd bezproblemowy.

Uwaga dla wszystkich planujących opłacać winietę w Zadarze - zmiana siedziby kapitanatu. Już ich nie ma w tym sympatycznym budynku przy murach starego miasta, są teraz przy porcie promowym Gazenica, w wielkim budynku terminalu promowego, od południowej strony, szukać bandery chorwackiej na elewacji.
Oczywiście przy starej siedzibie żadnej informacji... :?: :roll:
A gość w kapitanacie zrozpaczony tą przeprowadzką.
darektv
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 31.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) darektv » 26.05.2021 22:07

Witam
czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa holowanie pontonem innego mniejszego pontonu ?
mam patent motorowodny, ale w czasie kursu nie dorobiłem sobie rozszerzenia do holowania np. narciarzy , czy banana
czy w Chorwacji jest to wymagane czy można np. pontonem 380 holować mały 180 bez dodatkowych uprawnień
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.05.2021 09:06

darektv napisał(a):Witam
czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa holowanie pontonem innego mniejszego pontonu ?
mam patent motorowodny, ale w czasie kursu nie dorobiłem sobie rozszerzenia do holowania np. narciarzy , czy banana
czy w Chorwacji jest to wymagane czy można np. pontonem 380 holować mały 180 bez dodatkowych uprawnień


Twoje uprawnienia na patencie obowiązują jak w kraju tak i za granicą. Nic mniej nic więcej.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.05.2021 09:12

Chris_M napisał(a):A już myślałem, że utopił silnik...


No utopił. Obejrzyj film - silnik odpadł i poszedł na dno (9:40) :mrgreen:
baska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baska » 27.05.2021 09:30

Kapitańska Baba napisał(a):
Chris_M napisał(a):A już myślałem, że utopił silnik...


No utopił. Obejrzyj film - silnik odpadł i poszedł na dno (9:40) :mrgreen:


Nie utopił, zamoczył tylko, ale dalej wisi na pawęży. :lol:
maksil.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 711
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone