Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaże na Hvarze - 2019/2020

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.01.2020 00:04

Katerina napisał(a):
Tak więc, odpada...porada :D


Mój komentarz i porada dotyczyły wpisu Autora niniejszej relacji :roll:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 06.01.2020 01:16

Tak się płynęło w bardzo dużym skrócie :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.01.2020 11:28

Habanero napisał(a): ... Kajakiem to jeszcze takiej przygody nie miałem ...
A ja miałam, ostatkiem sił udało się wrócić z tej plaży
Habanero napisał(a): ...
20190719_093032.jpg

...
do kemp. Holiday.
Kajak był pełen wody przez co niestety i były straty materialne (aparat i głośnik bezprzewodowy) :? Na szczęście tylko takie.
Wiać zaczęło nagle w zasadzie zaraz po wypłynięciu z zatoki. W pewnym momencie chcieliśmy dobić do sąsiedniej zatoczki tej z opuszczonym hotelem, ale się nie dało, za to im dalej od brzegu tym lepiej się płynęło.
Godzina nieustannego wiosłowania na odcinku raptem 1400 m :roll:
17.10 szczęśliwie dopłynęliśmy na wysokość kemp. Holiday i w tym momencie wiatr tak samo nagle ustał, więc bez problemu już dobiliśmy do brzegu.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 06.01.2020 15:50

gusia-s napisał(a):
Habanero napisał(a): ... Kajakiem to jeszcze takiej przygody nie miałem ...
A ja miałam, ostatkiem sił udało się wrócić z tej plaży do kemp. Holiday.
Kajak był pełen wody przez co niestety i były straty materialne (aparat i głośnik bezprzewodowy) :? Na szczęście tylko takie.
Wiać zaczęło nagle w zasadzie zaraz po wypłynięciu z zatoki. W pewnym momencie chcieliśmy dobić do sąsiedniej zatoczki tej z opuszczonym hotelem, ale się nie dało, za to im dalej od brzegu tym lepiej się płynęło.
Godzina nieustannego wiosłowania na odcinku raptem 1400 m :roll:
17.10 szczęśliwie dopłynęliśmy na wysokość kemp. Holiday i w tym momencie wiatr tak samo nagle ustał, więc bez problemu już dobiliśmy do brzegu.


W Waszym przypadku godz. 16-ta okazała się również pechowa :twisted:
Widać, że w takich warunkach, nawet dobicie do brzegu kajakiem jest problemem.
Całe szczęście Gosiu, że mistral ucichł i wszystko miało dobry finał.
P.S.
Dużo nas tutaj z podobnymi przeżyciami :roll: Ku przestrodze innym :idea:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 06.01.2020 16:59

Habanero
Dużo nas tutaj z podobnymi przeżyciami :roll: Ku przestrodze innym :idea:

Konradzie, jeszcze tylko kilkanaście lat, nabierzemy doświadczenia i będziemy nieustraszeni :oczko_usmiech: Ahoj :hut:
BoJa
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.01.2020
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) BoJa » 06.01.2020 17:14

My nie w tym miejscu ale wiatr ten sam więc napiszę. Wykorzystywaliśmy ten fajny układ wiatrów do pływania kajakiem od Kućiste, rano ile sił w rękach przez dwie godziny za Viganj póżniej plażowanie i ok. 15 jak przychodził wiatr powrót na kemping leżąc bez wiosłowania dopychało nas do budki :lol:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 06.01.2020 19:24

BoJa
ok. 15 jak przychodził wiatr powrót na kemping leżąc bez wiosłowania dopychało nas do budki


Taką wizję miałam przez chwilę...jakby tak zorganizować rejs...samych niedoświadczonych obecnych tu Forumowiczów, na zasadzie - głupi i głupsi :mrgreen: i zrobić z tego film - o ile kamera nie utonie :hearts: :nice:
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 06.01.2020 19:40

gusia-s napisał(a):Kajak był pełen wody przez co niestety i były straty materialne (...)
Godzina nieustannego wiosłowania na odcinku raptem 1400 m :roll:

Niefajnie. :roll: Nam też przepłynięcie takiego odcinka zajęło godzinę. Z tym, że to nie był wtedy mistral. Sprawdzałam później pogodę i to był wiatr północno-wschodni, więc albo bora albo levanat? :roll: Do tego pełnia i nocny odpływ. Płynąc na falach miałam wrażenie, że różnica między poziomami to tak 1 m, ale pewnie przesadzam, bo byłam wystraszona. Trzeba było po dwa razy wiosłować na jedną stronę, bo inaczej obracało nas równolegle do fali. :?
Takie przygody to nic miłego. Albo człowiek się całkiem zrazi i już nie wsiądzie do pływadła, albo odbierze to jako lekcję i następnym razem będzie mądrzejszy. :roll:
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 06.01.2020 19:43

Katerina napisał(a):jakby tak zorganizować rejs...samych niedoświadczonych obecnych tu Forumowiczów, na zasadzie - głupi i głupsi :mrgreen: i zrobić z tego film - o ile kamera nie utonie :hearts: :nice:

Właśnie to sobie wyobraziłam. :lol: To tyłby HIT! :lol: :lol: :lol: Rejs :D
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 06.01.2020 20:59

Epepa napisał(a):
Katerina napisał(a):jakby tak zorganizować rejs...samych niedoświadczonych obecnych tu Forumowiczów, na zasadzie - głupi i głupsi :mrgreen: i zrobić z tego film - o ile kamera nie utonie :hearts: :nice:

Właśnie to sobie wyobraziłam. :lol: To tyłby HIT! :lol: :lol: :lol: Rejs :D

Popłakałam się ze śmiechu, nie mogę się pozbyć pewnych obrazów :la: :sm: :lool:
BoJa
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.01.2020
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) BoJa » 06.01.2020 21:04

O 8O .Czyżby tylko staż na forum i ilość wpisów świadczyło o mądrości? Sądziłem że umiejętność odczytywania informacji o sile, kierunku i godzinach występowania wiatru aby go wykorzystać w wygodnym i właściwym kierunku płynięcia świadczy o doświadczeniu. A tak na marginesie 16 razy w Chorwacji w tym 5 kajakiem morskim także na pięknych plażach Hvaru.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.01.2020 21:12

BoJa napisał(a):O 8O .Czyżby tylko staż na forum i ilość wpisów świadczyło o mądrości? Sądziłem że umiejętność odczytywania informacji o sile, kierunku i godzinach występowania wiatru aby go wykorzystać w wygodnym i właściwym kierunku płynięcia świadczy o doświadczeniu. A tak na marginesie 16 razy w Chorwacji w tym 5 kajakiem morskim także na pięknych plażach Hvaru.

Ja przynajmniej Katarinę jako "niedoświadczeni" zrozumiałam tych, który nie mają doświadczenia w pływaniu po morzu, a nie tych z małym stażem....
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 06.01.2020 21:22

BoJa
8O :oops:
Bardzo Cię przepraszam, kpiłam z siebie, tak się złożyło, że akurat zacytowałam Twój post i wyobraziłam sobie, że ja tak bym chciała, żeby wiatr niósł mnie do ulubionej destynacji, bez wysiłku z mojej strony :)
Absolutnie nie było w tym nic odnośnie Ciebie. Jeszcze raz przepraszam :oops: :(
Ostatnio edytowano 06.01.2020 21:43 przez Katerina, łącznie edytowano 1 raz
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 06.01.2020 21:38

piekara114
Ja przynajmniej Katarinę jako "niedoświadczeni" zrozumiałam tych, który nie mają doświadczenia w pływaniu po morzu, a nie tych z małym stażem....

Dzięks 8)
BoJa
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.01.2020
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) BoJa » 06.01.2020 21:48

Katerina napisał(a):BoJa
8O :oops:
Bardzo Cię przepraszam, kpiłam z siebie, tak się złożyło, że akurat zacytowałam Twój post i wyobraziłam sobie, że ja tak bym chciała, żeby wiatr niósł mnie do ulubionej destynacji, bez wysiłku z mojej strony :)
Absolutnie nie było w tym nic odnośnie Ciebie. Jeszcze raz przepraszam :oops: :(

To ja przepraszam :oops: Nie mam co porównywać mojego doświadczenia na kajaku do żeglowania po otwartym morzu. Ale aby zdobyć doświadczenie trzeba zacząć pływać. Wraz ze zdobywaniem stawiajmy sobie coraz ambitniejsze plany. Umiejąc czytać prognozy pogody, znając modele wiatrowe dla danego akwenu, można tak zaplanować wycieczkę także wokół Hvaru by nam wiatr pomagał w powrocie. Gdyby brak doświadczenia nas paraliżował nie było by tak pięknych relacji jak Twoja czy np. maslinki lub gusi-s. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Plaże na Hvarze - 2019/2020 - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone