Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plan wakacji 2023 - Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6552
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 09.07.2023 17:47

Cropidło napisał(a):Witam.
W Konzumie Vranac crny 3l 2,89 Grasevino bijelo3l 3,19.
Da się? Da się.

Widzę, że tylko ja bulę jak za zboże... :roll:
Ale warto. Wchodzi cudownie :nice: :sm:
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 397
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 09.07.2023 18:08

Kontroluję przebieg wydarzeń bo za trzy tygodnie ruszamy do Tribunj.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 09.07.2023 19:37

kaeres napisał(a):Całkiem niezła kupiłem wczoraj w winotece przy Konzumie w centrum Orebiča.
Z pamięci podaję produkt rodziny Brgudič.
Poprawie jeżeli się myliłem.
PS. Plavac Mali od nich jest genialny. Mają jeszcze Rukataca ale to traktujemy jako napój mieszając z wodą gazowaną.

Przy Konzumie to z winiarni Bubrig z Trpnja, dobre winko, dla mnie najlepsze deserowe bo ja słodkie lubię :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2928
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 11.07.2023 10:11

Tak, Bubrig.. już poprawiam.
Spróbuję deserowe.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2928
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.07.2023 19:32

Potwierdzam, że ostrygi w Kapetanovej Kuci są genialne .... i podawane jak się powinno podawać.
Dla widoków warto przejść mury ze Stonu do Małego Stonu.
Nie można porównywać murów Dubrownika do tych że Stonu, a takie porównania już widziałem.
Kompletnie coś innego.

PS. Plaża w Żuljanie to jakaś porażka. Uciekaliśmy czym prędzej.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10908
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.07.2023 20:01

kaeres napisał(a):PS. Plaża w Żuljanie to jakaś porażka. Uciekaliśmy czym prędzej.

Zastanawiałem się czy tylko ja(my) mam takie odczucie. W pewnym momencie na forum dość aktywni byli ulubieńcy Żuljany i nie chciałem psuć flow.
Czyli jest nas więcej.
yanek37
Cromaniak
Posty: 681
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 12.07.2023 20:54

qra69 napisał(a):
kaeres napisał(a):Całkiem niezła kupiłem wczoraj w winotece przy Konzumie w centrum Orebiča.
Z pamięci podaję produkt rodziny Brgudič.
Poprawie jeżeli się myliłem.
PS. Plavac Mali od nich jest genialny. Mają jeszcze Rukataca ale to traktujemy jako napój mieszając z wodą gazowaną.

Przy Konzumie to z winiarni Bubrig z Trpnja, dobre winko, dla mnie najlepsze deserowe bo ja słodkie lubię :)

A jak cenowo wychodzi te winko i jakie są do wyboru ?
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9116
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 12.07.2023 21:03

Nie to, że bym była zwolenniczką Žuljany, ale tam, nie chodzi się na plażę miejską.
Bo ta w centrum, to całkowita porażka.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2928
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.07.2023 22:21

yanek37 napisał(a):
qra69 napisał(a):
kaeres napisał(a):Całkiem niezła kupiłem wczoraj w winotece przy Konzumie w centrum Orebiča.
Z pamięci podaję produkt rodziny Brgudič.
Poprawie jeżeli się myliłem.
PS. Plavac Mali od nich jest genialny. Mają jeszcze Rukataca ale to traktujemy jako napój mieszając z wodą gazowaną.

Przy Konzumie to z winiarni Bubrig z Trpnja, dobre winko, dla mnie najlepsze deserowe bo ja słodkie lubię :)

A jak cenowo wychodzi te winko i jakie są do wyboru ?

3,20€/l Postup i Plavac Mali.
Deserowe 6,70€/l
0.30€ kaucja za flaszkę.
Oliwa 15€.
Reszta to już wina butelkowane, Płavace, Dingače, travarice, itp.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 13.07.2023 08:04

kaeres napisał(a):PS. Plaża w Żuljanie to jakaś porażka. Uciekaliśmy czym prędzej.


Że tak napisze- a nie mówiłam 8) :lool:
A jak ogólnie wrażenia z Pelje ?
Nas Hvar póki co rozpieszcza mega, oby tak się utrzymywało dalej :mrgreen:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 13.07.2023 08:09

Mnie też Zuljana nie zachwyciła. Za to Trstenik po drugiej stronie to dla mnie absolutna rewelacja. W sumie to nawet nie wiem dlaczego, bo obiektywnie patrząc też tam szału nie ma :D
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 13.07.2023 09:23

Dla mnie Żuljana ma znaczenie sentymentalne, to tam byliśmy pierwszy raz w Chorwacji.
Później jeszcze ze 4 razy z przerwami. Nigdy nie zapomnę tego pierwszego wjazdu wieczorem do Żuljany - późny wieczór, skrzące się światełkami w oddali miasteczko i morze, wąskie uliczki, spacerujący wczasowicze, pootwierane piwniczki, straganiki, zapachy wieczornych kulinariów i pulsujące odgłosy cykad.
Poza plażą miejską pozostałe są przyjemne, mnie najbardziej odpowiada Vućine.
:papa: :hut: :papa:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2928
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 13.07.2023 09:25

wiolek_lp napisał(a):
kaeres napisał(a):PS. Plaża w Żuljanie to jakaś porażka. Uciekaliśmy czym prędzej.


Że tak napisze- a nie mówiłam 8) :lool:
A jak ogólnie wrażenia z Pelje ?
Nas Hvar póki co rozpieszcza mega, oby tak się utrzymywało dalej :mrgreen:

Oj....nasz ukochany Hvar ma meeeega konkurencję, a jeszcze nie jest połowa wczasów ;)
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 13.07.2023 20:53

Może kogoś zainteresuję wrzucam kilka wydarzeń zwiąnych z winem

cotygodniowy cylk Taste Peljesać (Okusi Pelješca )
Orebić ( promenada główna ) co środę tj 12.07, 19.07 etc start ok 21.00
Ston 14.07 oraz 21.07
Trpani 25.07

Noć peljeških vina 2023 Ston 28.07 start godz. 20:30
Noć peljeških vina 2023 Zuliana 18.08

Korcula

21 Lipca - Festival Vina Otoka Korcule (miejsce Smokvica start 20.00, skwer koło kościoła )
13 Sierpnia - Pošip Smikvica Night ( miejsce Brna , mala riva start godzi 21.00 )

Na imprezach tych pierwszych na liście z cyklu Taste Peljesac nie należy spodziewać się fajerwerków, bedą wystawiali się głownie młodzi winiarze, wina przeciętne, niektóre lepsze ninne gorsze ale zdarzą się też bardzo słabe

lepszej imprezy spodziewam się w Stone (Noć peljeških vina). Na pewno tych najlepszych winiarzy z półwyspu nie będzie ale spodziewam się szerszego przekroju i asortymentu .
Korcula i Smokvica na pewno was nie zawiedzie. Beda pewnie jedne z najlepszych Posipów z wysypy.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2928
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 14.07.2023 07:54

Byliśmy na degustacji i tour po piwnicach Matuško.
Profesjonalnie przeprowadzona degustacja z sortami takimi jak Pošip, Rose, Plavac Mali, Postup, Dingač, Prošek.
2 główne degustacje do wyboru:
1. Pošip, Plavac Mali, Dingač, Prošek
2. Pošip, Chardonnay/Rose (do wyboru), Postup, Dingač.
Można oczywiście sobie samemu sporządzić menu w odpowiednich cenach ale tego już nie spamietałem.
Do tego można zamówić deskę serów, albo serów z pršutem ale mediterian plate łaczaca kiła dodatków śródziemnomorskich.
2 degustacje, płyta i 36€ nie Wasze.
Plusem są smaki, profesjonalnie przygotowana merytorycznie w j. angielskim lub chorwackim degustacja i wrażenia z piwnic.
Minusem ilość trunków jaką podają. Wlewają około 80, max 100ml.
Trochę poczytałem o winach Pelješca ale i tak się sporo dowiedziałem.
Wina takie jak Dingač i Postup są super znane i świetne ale odkryciem dla nas jest Pošip, którego piliśmy po raz pierwszy i zrobił na nas ogromne wrażenie.

Zamierzam jeszcze odwiedzić Edivo i dam znać czy warto....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Plan wakacji 2023 - Pelješac - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone