Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Witek1965
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 01.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witek1965 » 31.07.2007 12:58

jasne
Jucia
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jucia » 31.07.2007 14:46

Ale w Austrii kupować na granicy? Tak, wiem, to było wałkowane już ze sto razy. :D Chciałam kupić na stacji, ale nie chce płacić kary jak mnie złapią... Czy jak przejadę granicę w Mikulovie, to od razu wjeżdżam na płatną autostradę??
Witek1965
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 01.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witek1965 » 31.07.2007 16:14

Nie Od Mikulowa do Wiednia masz 70 km podrzęną drogą, nawet nie ma marginesów. Zaraz jak wjedziesz do Austrii po prawej stronie będą takie budki, obok nich można zaparkować na chwilę i tam spokojnie kupisz winietę. W Czechach, w zależności jak jedziesz to może się zdążyć, że dopiero odcinek BRNO-MIKULOV jest płatny. Ja jadę na przejście Boboszów, ale zaraz za granicą kupuję winietę i kieruję się na OLOMOUC, droga ciutkę, ale dużo lepsza, odcinkami autostrada i szerokie drogi. Chociaż teraz jadę z przyczepą i nic mi te rarytasy nie dadzą, bo i tak muszę jechać powoli, więc pojadę przez Svitavy. Na pewno nie będzie kłopotu z zakupem winiety. Jadąc z Chorwacji natomiast od strony Mariboru wjeżdża się od razu na autostradę w Austri, ale po prawej stronie za przejściem na parkingu stoją budy, czynne całą dobę i nie ma problemu z kupnem winiety. Zawsze, któras misi być czynna. Miłego wypoczynku i spokojnej jazdy życzę. Jakby jeszcze jakies pytanie to śmiało pisz.
Jucia
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jucia » 31.07.2007 18:27

Narazie nie mam pytań, jak coś to napiszę. Serdeczne dzięki za pomoc! :D
Jucia
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jucia » 31.07.2007 21:50

Mam jeszcze 1 pytanko! Przeglądałam tą stronę z cennikiem autostrad w chorwacji, ale za bardzo nie mogę się połapać o co chodzi. Byłabym wdzięczna za podanie kosztu przejazdu osobówką ( BMW 5, kombi ) drogą przez Słowenię od granicy, trasą E59 do Zagrzebia, i z Zagrzebia autostradą E71, E65 w pobliże miejscowości Metković za Splitem.
Jucia
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jucia » 31.07.2007 21:54

I czy ktoś mógłby podać link do strony gdzie można obliczyć ile kasy będę musiała zabulić za autostrady w Słowenii?? Z góry dziękuje za pomoc! :D
Hunter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 339
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hunter » 31.07.2007 23:13

Słowenia 0.75Eur.

Chorwacja do Zagrzebia 35HRK=4.79Eur=18.15PLN

od Zagrzebia do Dugopolje 157HRK=21.48Eur=81.43PLN

Autostrada sięga aż do Sestanovac ale Chorwaci uparcie nie aktualizują cennika na stronie. Myślę, że trzeba doliczyć jakieś 35-40HRK
miejski
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) miejski » 31.07.2007 23:41

Oj Hunter, zerknij jeszcze raz.
Oczywiście, że jest Sestanovac na stronie HAC.
Cena za odcinek Zagreb (Lucko) - Sestanovac wynosi 171 HRK
Jucia
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jucia » 01.08.2007 00:18

Ok, dzięki. Ale jeśli chodzi o Słowenię to za co płaci się to 0.75 EU? Za całą Słowenię??
Witek1965
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 01.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witek1965 » 01.08.2007 01:04

tak, bo tylko tyle jedziesz autostradą z Mariboru, chyba, że jedziesz do Lubljiany i tamtędy na Istrię, np. do PUli to wtedy ocziwiście więcej. Nie są to wielkie kwoty i Słoweńcy są już w strefie euro, więc nie ma strachu przed oszukańczym przelicznikiem z tolorów , czy wydaniu reszty w tolorach.
Jucia
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jucia » 01.08.2007 10:55

Dzięki bardzo. Teraz już wszystko wiem. Nie mogę się doczekać wyjazdu!!!
To już jutro z samego rana ( jadę do Dalmacji Południowej- pierwszy raz do chorwacji )!!! :D :D :D
Hunter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 339
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hunter » 01.08.2007 12:00

Za Ploce jest Rogotin. Za Rogotinem przed mostem na Neretvie jest droga w lewo na Komin. Na tym rozwidleniu często stoją chłopcy z suszarką. Celują w odcinek drogi będący jeszcze w terenie zabudowanym.

UWAŻAJCIE!

Szerokiej drogi :!: :papa:
Jucia
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jucia » 01.08.2007 14:23

Dzięki, będziemy uważać! :D
Jucia
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jucia » 01.08.2007 14:30

A w którym kraju najwięcej policji i na jakich odcinkach drogi można ją spotkać??
Witek1965
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 01.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witek1965 » 01.08.2007 16:15

W Czechach, patrzą głównie przez lornetkę czy masz przyklejoną winietę, ale radary również wchodzą w rachube, w Austrii również patrzą głównie na winiety. Jak masz przyklejoną należycie, to spoko. Nie zapomnij pisaka do płyt cd ( foliopis), ponieważ na tej części, której nie przyklejasz musisz wpisać nr rejestracyjny autka i miej ją w samochodzie, w razie kontroli mogą sprawdzić. Jej brak oznacza brak winiety ( innymi słowy to tak jakbyś odkupiła od kogoś). W Chorwacji jak nie przesadzisz z prędkościa na autostradzie to nie ma problemu. Uwaga -wymagane są w Chorwacji dwa trójkąty odblaskowe, chociaż gdzieś czytałem, że przymykają oko dla obcokrajowców. Przepis ten ma związek z bardzo krętymi drogami i wtedy w razie awarii wystawia się jeden trójkąt przed autem, a drugi za autem. Wskazane są również kamizelki odblaskowe w takiej ilości ilu jest pasażerów, na wypadek, gdyby wszyscy musieli opuścić pojazd na drodze. Kamizelki nie mogą być w bagażniku, w myśl zasady, że samochód opuszczasz ubrana w kamizelke. To już chyba wszystko.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady. - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone