Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Witek1965
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 01.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witek1965 » 01.08.2007 16:45

I jeszcze jedno. Gdyby ci się przytrafiło coś to pamiętaj, w Austrii nie próbuj "dogadywać się " z policjantem. W Chorwacji, Słowenii, czy Czechach może to przejść, w Austrii pakujesz się od razu w poważne tarapaty.

Miłej podróży i dużo słoneczka :D
Hunter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 339
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hunter » 01.08.2007 23:11

Witek1965 napisał(a):I jeszcze jedno. Gdyby ci się przytrafiło coś to pamiętaj, w Austrii nie próbuj "dogadywać się " z policjantem. W Chorwacji, Słowenii, czy Czechach może to przejść, w Austrii pakujesz się od razu w poważne tarapaty.

Miłej podróży i dużo słoneczka :D


W Chorwacji możesz się targować do skutku.

Najważniejsze to odpowiednia postawa (zgjęty w pół lub na kolanach :lol: ) i jedno słowo "molim" :lol:

Ja tak utargowałem z 500 do 300HRK
Witek1965
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 01.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witek1965 » 01.08.2007 23:33

dobrze wiedzieć. Ja nie miałem na ,myśli targowania, tylko ..... nie piszę dalej bo CBA się wtrąci. Austriak jak padnę na kolana i wyciągnę 50 eurasów zamiast proponowanej 100, odpukać tylko tak hipotetycznie, to pewnie nic nie zrobi, gorzej jak się będzie próbowało mu te pięc dych wręczyć. Na 99% gleba i łapki w obrączki. brrr, lepiej unikać takich niespodzianek. Zresztą ja ciągnę przyczepę, więc nie zaszaleję, 100km/h na autostradach w Austrii to i tak jak na zestaw dużo. U nas 70, a w Cro, Cz, i SLO 80km/h. Wystarczy, aczkolwiek słyszałem, że na autostradzie Chorwaci na małe przekroczonko przymykają oko. Pozdrowionka i miłego wypoczynku. Ja już za 4 dzionki wyruszam. Oczywiście naklejeczka jest, więc przy okazji miłego polowania
Hunter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 339
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hunter » 01.08.2007 23:39

Witek 1965 te cyferki "1965" czy to rok urodzenia :?: :?: :?:

Bo jeśli tak, to jesteśmy rówieśnikami :lol: :lol: :lol:
Witek1965
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 01.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witek1965 » 02.08.2007 11:32

zgadłeś. Styczeń A.D. 1965.
Slick
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 28.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slick » 12.08.2007 11:28

Witam

jesli juz bylo to wybaczcie :) ...

wczoraj wrocilem z Cro i ku mojemu zdziwieniu okazalo sie ze autostrada wzdluz Balatonu jest juz oddana w calosci :) tzn juz nie zjezdzamy za Siofokiem na zwykla droge tylko tniemy autostrada dalej

zdziwienie moje bylo duzo poniewaz 2 tyg temu jadac do Cro nie byla ona jeszcze gotowa i trzeba bylo za Siofokiem zjechac na zwykla droge

pozdrav
lasttime
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) lasttime » 12.08.2007 16:16

Czyli tak jest do samej granicy z Chorwacją?
verus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) verus » 12.08.2007 21:11

czyli od Budapesztu do granicy jest autostrada ?
Slick
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 28.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slick » 12.08.2007 23:53

verus napisał(a):czyli od Budapesztu do granicy jest autostrada ?



autostrada jest od Budapesztu do konca Balatonu (prawie). Konczy sie na feralnym rondzie na ktorym kilka lat temu mial wypadek polski autokar. Do samej granicy to jeszcze nie dociagneli
bednarus
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 15.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bednarus » 15.08.2007 10:05

Wybaczcie jeśli to banalne pytanie, ale pierwszy raz jadę do Cro (18.08. wyjazd) - czy ta autostrada jest płatna? Jeśli tak to ile sobie Madziarzy życzą za taką przyjemność?

Pozdrav
Slick
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 28.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slick » 15.08.2007 10:29

bednarus napisał(a):Wybaczcie jeśli to banalne pytanie, ale pierwszy raz jadę do Cro (18.08. wyjazd) - czy ta autostrada jest płatna? Jeśli tak to ile sobie Madziarzy życzą za taką przyjemność?

Pozdrav


hej

tak, jest platna
najkrotsza winieta na samochod osobowy to winieta 4 dniowa a kosztuje 1530 forintów czyli coś ponad 20zl

pozdrav
bednarus
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 15.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bednarus » 15.08.2007 10:54

Slick napisał(a):
bednarus napisał(a):Wybaczcie jeśli to banalne pytanie, ale pierwszy raz jadę do Cro (18.08. wyjazd) - czy ta autostrada jest płatna? Jeśli tak to ile sobie Madziarzy życzą za taką przyjemność?

Pozdrav


hej

tak, jest platna
najkrotsza winieta na samochod osobowy to winieta 4 dniowa a kosztuje 1530 forintów czyli coś ponad 20zl

pozdrav


Dzięki za odp!
Czyli winieta 4dniowa na Węgry, do kupienia pewnie zaraz za granicą. Nie ma bramek na samej autostradzie?
pozdrawiam
Witek1965
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 01.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witek1965 » 15.08.2007 11:27

jak winieta to bramek nie ma. To jest oczywiste. Bramki są w Chorwacji. Pilnuj kwitka który bierzesz na CESTARINIE wjazdowej, a który okazujesz przy wyjeździe
Slick
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 28.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slick » 15.08.2007 12:37

bednarus napisał(a):
Slick napisał(a):
bednarus napisał(a):Wybaczcie jeśli to banalne pytanie, ale pierwszy raz jadę do Cro (18.08. wyjazd) - czy ta autostrada jest płatna? Jeśli tak to ile sobie Madziarzy życzą za taką przyjemność?

Pozdrav


hej

tak, jest platna
najkrotsza winieta na samochod osobowy to winieta 4 dniowa a kosztuje 1530 forintów czyli coś ponad 20zl

pozdrav


Dzięki za odp!
Czyli winieta 4dniowa na Węgry, do kupienia pewnie zaraz za granicą. Nie ma bramek na samej autostradzie?
pozdrawiam


jadac do Cro winiety kupowalem na stacji MOL w miejscowosci Ferro (chyba) :) kilkanascie kilometrow za granica Sk-H
.Na pewno mozna winiety kupic na granicy Cro - H bo kupowalem w drodze powrotnej. W momencie zakupu winiety podajesz numer rejestracyjny auta i od razu wklepują go do systemu

pozdrav
Daniello515
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniello515 » 16.08.2007 11:56

Witam. Dzisiaj wraz z rodzicami jedziemy na Chorwacje(prawdopodbnie do Novi Vinodoloski). Jechać będziemy przez Austrie i Słowenie. Co do opłat za autostrade np. w Austrii to mój tata nie ma problemów ale na Słowenii kompletnie nie możemy sie połapac. Będziemy jechać od Mariboru przez Ljubliane do Kopera. Może mi ktoś powiedzieć ile to będzie kosztować? Jeśli komuś. Bo do Novi Vinodolski to chyba przez Słowenie będzie najszybsza droga?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady. - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone