Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Piwo

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 13.06.2006 12:51

Ja dziki upałw Dubrovniku gdzie każdy kamień jest grzejnikiem tez przezyłem dzięki zimnej puszeczce.
archie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 19.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) archie » 14.06.2006 17:36

pepe1969 napisał(a):A to piwko Karlovacko smakowo do jakiego polskiego beerka jest zbliżone?


Chyba do żadnego z mi znanych, poprostu siki.
Ja tam biorę z Polski ulubionego Żywczyka
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 14.06.2006 17:53

archie napisał(a):
pepe1969 napisał(a):A to piwko Karlovacko smakowo do jakiego polskiego beerka jest zbliżone?


Chyba do żadnego z mi znanych, poprostu siki.
Ja tam biorę z Polski ulubionego Żywczyka


O przepraszam,żadne siki.
Po prostu lżejsze i w dobrym smaku są piwa chorwackie.
Żywiec jest odpowiedni nad nasz Bałtyk .Chłodniej .....to więcej procent puszkowego ciepła się przyda. :wink:
A karkovacko jest w sam raz na upały chorwackie.
Niesympatycznie wspominam dwie godziny w Dolacu gdzie pięciu osiłków z Polski przytargało pełno piwa na plażę i się nim raczyło.
Oczywiście ryczeli ,skakali z piwem do wody .Ale dwie godziny i po piwie i po osiłkach..... co ledwo wyszli do góry na Jadrankę.Puszki zostały.Polskie. :twisted:
archie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 19.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) archie » 14.06.2006 18:09

AndrzejJ. napisał(a):
archie napisał(a):
pepe1969 napisał(a):A to piwko Karlovacko smakowo do jakiego polskiego beerka jest zbliżone?


Chyba do żadnego z mi znanych, poprostu siki.
Ja tam biorę z Polski ulubionego Żywczyka


O przepraszam,żadne siki.
Po prostu lżejsze i w dobrym smaku są piwa chorwackie.
Żywiec jest odpowiedni nad nasz Bałtyk .Chłodniej .....to więcej procent puszkowego ciepła się przyda. :wink:
A karkovacko jest w sam raz na upały chorwackie.
Niesympatycznie wspominam dwie godziny w Dolacu gdzie pięciu osiłków z Polski przytargało pełno piwa na plażę i się nim raczyło.
Oczywiście ryczeli ,skakali z piwem do wody .Ale dwie godziny i po piwie i po osiłkach..... co ledwo wyszli do góry na Jadrankę.Puszki zostały.Polskie. :twisted:


A co mają "występy" naszych rodaków do smaku piwa.
Karlovacko smakuje tak jak wyżej napisałem. A to, że zabieram browar z Polski to nie znaczy, że przytaszczę je od razu na plażę i będę się awanturował.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.06.2006 18:11

Polak potrafi :wink: :lol:

Fux
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 14.06.2006 18:23

archie napisał(a):
AndrzejJ. napisał(a):
archie napisał(a):
pepe1969 napisał(a):A to piwko Karlovacko smakowo do jakiego polskiego beerka jest zbliżone?


Chyba do żadnego z mi znanych, poprostu siki.
Ja tam biorę z Polski ulubionego Żywczyka


O przepraszam,żadne siki.
Po prostu lżejsze i w dobrym smaku są piwa chorwackie.
Żywiec jest odpowiedni nad nasz Bałtyk .Chłodniej .....to więcej procent puszkowego ciepła się przyda. :wink:
A karkovacko jest w sam raz na upały chorwackie.
Niesympatycznie wspominam dwie godziny w Dolacu gdzie pięciu osiłków z Polski przytargało pełno piwa na plażę i się nim raczyło.
Oczywiście ryczeli ,skakali z piwem do wody .Ale dwie godziny i po piwie i po osiłkach..... co ledwo wyszli do góry na Jadrankę.Puszki zostały.Polskie. :twisted:


A co mają "występy" naszych rodaków do smaku piwa.
Karlovacko smakuje tak jak wyżej napisałem. A to, że zabieram browar z Polski to nie znaczy, że przytaszczę je od razu na plażę i będę się awanturował.

Jak nasikasz do kufla to są siki .Karlovacko na pewno takiego smaku nie ma.A Zywiec jest mocniejszy w zawartości alkoholu .To w upale się potęguje.I ludzie fiksują. :wink:
archie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 19.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) archie » 14.06.2006 18:39

AndrzejJ. napisał(a):
archie napisał(a):
AndrzejJ. napisał(a):
archie napisał(a):
pepe1969 napisał(a):A to piwko Karlovacko smakowo do jakiego polskiego beerka jest zbliżone?


Chyba do żadnego z mi znanych, poprostu siki.
Ja tam biorę z Polski ulubionego Żywczyka


O przepraszam,żadne siki.
Po prostu lżejsze i w dobrym smaku są piwa chorwackie.
Żywiec jest odpowiedni nad nasz Bałtyk .Chłodniej .....to więcej procent puszkowego ciepła się przyda. :wink:
A karkovacko jest w sam raz na upały chorwackie.
Niesympatycznie wspominam dwie godziny w Dolacu gdzie pięciu osiłków z Polski przytargało pełno piwa na plażę i się nim raczyło.
Oczywiście ryczeli ,skakali z piwem do wody .Ale dwie godziny i po piwie i po osiłkach..... co ledwo wyszli do góry na Jadrankę.Puszki zostały.Polskie. :twisted:


A co mają "występy" naszych rodaków do smaku piwa.
Karlovacko smakuje tak jak wyżej napisałem. A to, że zabieram browar z Polski to nie znaczy, że przytaszczę je od razu na plażę i będę się awanturował.

Jak nasikasz do kufla to są siki .Karlovacko na pewno takiego smaku nie ma.


Ja tam próbowałem tylko Karlovacko tego drugiego to nie. Domyślam się że wiesz wiecej niż ja.
Mówisz to wiesz, nie sprzeczam się już.
jacek_jpj
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek_jpj » 14.06.2006 20:50

birac pod uwage nieliczne doswiadczenia konsumpcyjne:
- absolutny rekord Swiata w obrzydliwstwie piwa - Stella w UK
- cos_co_niby_jest_piwem - jaksatammuzulmanskanazwa w Egipcie

biore nasze ze soba
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 14.06.2006 21:48

archie napisał(a):Chyba do żadnego z mi znanych, poprostu siki.
Ja tam biorę z Polski ulubionego Żywczyka


Jeśli już piszesz o piwie polskim i w dodatku ma być dobre, to spróbuj Koźlaka.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 15.06.2006 01:29

Starożytni mówili de gustibus et biustibus non disputandum est. Ale ja nie rozumiem co wszyscy widzą w Żywcu, Heńku, Tyskim, Lechu itp. Reklamy nam każą je lubić i tylko to. A wszystkie smakują tak samo, to znaczy ani dobrze ani źle, tak nie przeszkadzająco, nijako tako, wykastrowane z indywidualności. I o to chodzi bo tak się najwięcej sprzeda.
MCR, masz rację z tym koźlakiem, i z Amberka i z Juranda, oba dobre, tylko w upał łatwo przedawkować :) A nad naszym Bałtykiem próbujcie jeszcze Amberka, polecam. Brok też może być, podobno szczególnie jak gdzieś się trafi niefiltrowany z kija, chociaż mi nigdy nie było dane spróbować.

Wracając do tematu Karlovacko mi dużo lepiej podchodzi niż nasze Żywczyki, może ma mniej woltów ale więcej smaku. Za to Ożujsko jest nijakie, taki ichni Lech. A i tak najlepiej mi smakuje Velebitsko z małego browaru w Donje Pazariste koło Gospića :)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 15.06.2006 10:10

Jaki smaczny wątek-nie wiem dlaczego dopiero teraz go odkryłem :lol:
Ja tam piwa do lasu...sorry do Chorwacji nie wożę.Polskie piwo mam na codzień,a na wakacjach wypada smakować trunki miejscowe.Moim zdaniem najlepsze w Cro- Lasko Zlatorog(choc nie Chorwackie)
Pozdrav.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.06.2006 10:16

A może tak by ktoś popróbował piwa pszenicznego?
Jasne wysiadają.

FUX
pt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 412
Dołączył(a): 22.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pt » 15.06.2006 11:22

FUX napisał(a):A może tak by ktoś popróbował piwa pszenicznego?
Jasne wysiadają.

FUX

próbowałem,jednak wole jasne :)
pozdrowienia
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.06.2006 11:45

Wozic browce do Chorwacji to bez sensu choc jak ktoś lubi to pewnie można. Ja tam piwosz nie jestem ale w CRO przez 2 tygodnie wypijam Karlovacko tyle co w Polsce browaru przez cały rok. Smakuje mi , ale na wieczór to ja wole "nafty" sie napić!
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 15.06.2006 12:43

FUX napisał(a):A może tak by ktoś popróbował piwa pszenicznego?
Jasne wysiadają.

FUX


Pszeniczne? Świetne :) Od Obolona poprzez Franziskanera.
Jakby ktoś chciał spróbować rewelacyjnego piwa, to zapraszam do Wrocławia do Spiża. To taki minibrowar. Ostatnio mają "limitowane" przepyszne "miodowe". W Warszawie kiedyś była Soma, ale niestety już nie ma :(
Zasada jest chyba jedna, piwo z mniejszych browarów (przeważnie niepasteryzowane) smakuje mi zdecydowanie lepiej, niż te "masówki".
Co do piw lekkich, 4 lata temu, będąc pierwszy raz w Grecji (i corocznie kontynuując tą tradycję, dopiero w tym roku zdradzam ją dla CRO) zakochałem się w ichniejszym Mythosie. Idealne piwko na upał. Lekkie, fajnie się pije :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone