Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PILNE !!!!Wjazd na ważno-nieważnym dowodzie.

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Unieważniony dowód po zgubieniu a przekroczenie granicy

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.08.2016 18:16

Weź paszport.
Ewentualnie wyrób. Motywując odpowiednio, np. właśnie tym dowodem oraz przedpłatą i rezerwacją można podobno wyrobić go niemal z dnia na dzień.

Inna sprawa, że jeśli na granicy nie będziesz się dziwnie zachowywał, to raczej nikt ci nic na ten dowód nie powie.
Prędzej ci samochód przetrzepią, niż będą w jakichś bazach sprawdzać.
miniek15m
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.08.2016
Re: Unieważniony dowód po zgubieniu a przekroczenie granicy

Nieprzeczytany postnapisał(a) miniek15m » 07.08.2016 18:20

Problemem jest to, że paszport mam od paru lat nieważny. Z informacji na stronie https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-grani ... ak-wyrobic takie powody jakie ja mam chyba nie wchodzą w gre :/
Tyle, że w tym wszystkim najgorsze jest to ryzyko, ze akurat taki bedzie zbieg wszystkich okolicznosci ze mnie nie wpuszczą i bede musial jakos wrocic do Polski, bądz w drodze powrotnej wydostać się z Chorwacji.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.08.2016 20:00

miniek15m napisał(a):Problemem jest to, że paszport mam od paru lat nieważny.

To dość nieroztropne, planować wyjazd bez paszportu do kraju, gdzie wjazd na dowód jest sprawą grzecznościową, a nie przywilejem.

A przynajmniej EKUZ i AC załatwiłeś? Jakieś ubezpieczenie podróżne? To dość istotne jak się jest daleko od domu.
miniek15m
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) miniek15m » 07.08.2016 20:04

Jest wszystko. No oprócz paszportu i dowodu w tym momencie :/
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 07.08.2016 20:06

weldon napisał(a):To dość nieroztropne, planować wyjazd bez paszportu do kraju, gdzie wjazd na dowód jest sprawą grzecznościową, a nie przywilejem.
[/color]

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale faktycznie sprawą grzecznościową było to przed wstąpieniem Chorwacji do UE.
Od 1 lipca 2013r to już przywilej. :D
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 07.08.2016 23:06

Tak sobie czytam i zastanawiam jak można być tak nieodpowiedzialnym co dla mnie przekłada się i na normalne życie. Bo nie uwierzę, że ktoś mając takie podejście do wyjazdu w normalnym życiu funkcjonuje inaczej. Odpowiedzialne są 2 osoby w przypadku rodziny Mam nawet na mysli jeden przykład miedzy innymi zadawano mnóstwo pytań sprzeczano się o trasy, kwatery i okazało się nagle, tuż przed wyjazdem, że ktoś ma nieważny dokument i panika .......... Osobiście wstydziłbym się prosić o pomoc na forum !
Chwalić się własną głupotą i niezaradnością ? Jest na forum dział FAQ mało komu zdarza się tam zaglądać ! jest niezbędnik co zabrać do Cro owszem wszyscy zwracają uwagę na dmuchaną kaczkę ale dokumenty ? no bo po co ....

Dlatego od pewnego czasu nie pomagam na forum, a czemu ? skoro komuś nie chce się zadać odrobiny trudu dlaczego mnie ma się chcieć ? Wszystko na gotowe ? a .... takiego :mrgreen:

Co innego jak ktoś napisze, że przeczytał to przeczytał tamto i brakuje mu ostatniego szlifu ok. wówczas pomogę .
Jeszcze jedno chciałbym by jeden z drugim zostali zatrzymani i ukarani za brak ważnych dokumentów bo nie może być sobiepaństwa, a rady typu "a może się uda" lub "nie sprawdzają" pozostawiam bez komentarza bo świadczą o poziomie radzących :papa:
wolim
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.06.2016
Kontrole na granicy chorwacko - słoweńskiej - Pilne :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) wolim » 30.06.2017 06:55

Witam Szanownych Forumowiczów!

Dzisiaj wieczorem wyruszamy w kierunku Chorwacji. Niestety, z własnej głupoty, nie sprawdziliśmy wcześniej dat ważności dowodów osobistych i okazało się, że syn ma ważny dowód do wczoraj. Syn ma 10 lat.

Moglibyście podpowiedzieć, jak wyglądają w tej chwili kontrole na granicy Cro/Słowenia?
Prześledziłem tematy na forum, poczytałem trochę w necie i wychodzi na to, że już nie kontrolują szczegółowo...
Ale czy wróciło wszystko do normy sprzed roku, czyli nawet nie biorą do ręki dokumentów, czy jednak mimo wszystko trochę bardziej przykładają się do swojej pracy?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :)
wolim
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007
Re: Kontrole na granicy chorwacko - słoweńskiej - Pilne :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 30.06.2017 08:19

Myślę, że na tym forum będą Ciebie długo wspominać.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Kontrole na granicy chorwacko - słoweńskiej - Pilne :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 30.06.2017 08:47

..no cóż można ironicznie j/w, lub lakonicznie ....sprawdzają pobieżnie ,ewentualnie nie sprawdzają wcale :D
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003
Re: Kontrole na granicy chorwacko - słoweńskiej - Pilne :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 30.06.2017 11:07

W maju wszystkie dowody osobiste wraz z dowodem rejestracyjnym skanowali więc pewnie i sprawdzali ważność.

A tak na marginesie :
My 21 czerwca złożyliśmy wniosek na dowód i wczoraj już był do odebrania ale to Ciebie już nic nie pocieszy skoro dziś już jedziecie.
BEZERKA
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 02.07.2014
Re: Kontrole na granicy chorwacko - słoweńskiej - Pilne :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) BEZERKA » 30.06.2017 11:13

a co jak nie sprawdzą przy wjeździe do CRO ale za to sprawdzą przy wyjeździe :D :D będą dłuższe wakacje w CRO :D :D
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012
Re: Kontrole na granicy chorwacko - słoweńskiej - Pilne :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 30.06.2017 11:21

Da rodziców! Pojedź nad Bałtyk. Będziesz miał pewność, że nie zostaniesz skontrolowany. Chociaż przy twoim totalnym braku odpowiedzialności powinieneś zostawić dziecko w domu. Narażasz nie siebie tylko jego.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15647
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Kontrole na granicy chorwacko - słoweńskiej - Pilne :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.06.2017 11:27

Gdzieś tu w tym tygodniu pojawił się link ao słoweńskiego artykułu, że wyjazd ze Słowenii (czyli z Schengen) będzie uproszczony, ale nie kojarzę, żeby tam była mowa o odwrotnym kierunku. Wjechać może się i uda, a co z powrotem?

Dziwi mnie, że planując urlop nie sprawdza się dokumentów: ja robię to już przy rezerwacji, a potem upewniam się jeszcze ze 2 razy.... Nie chcę żeby moje zaniedbanie (pierdoła tak na prawdę) popsuła wakacje lub je zablokowała (nawet na krótki okres)...Zwłaszcza, że informacja o wzmożonych kontrolach pojawiła się już kilka tygodni temu (w mediach także) i już wtedy powinno się dokumenty sprawdzić.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Kontrole na granicy chorwacko - słoweńskiej - Pilne :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 30.06.2017 11:36

wolim napisał(a):Dzisiaj wieczorem wyruszamy w kierunku Chorwacji. Niestety, z własnej głupoty, nie sprawdziliśmy wcześniej dat ważności dowodów osobistych i okazało się, że syn ma ważny dowód do wczoraj. Syn ma 10 lat.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :)
wolim


Nie będę komentował bo nie ma nawet czego.

Ryzykujesz ew. poblemy. Zrobisz jak zechcesz ale moim zdaniem głupotą byłoby jechać bez ważnego dokumentu !

Gwoli pocieszenia :mrgreen: Nie jestęś pierwszy i zapewne nie ostatni, który zadaje takie pytanie :papa:
lexx
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 27.06.2016
Re: Kontrole na granicy chorwacko - słoweńskiej - Pilne :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexx » 30.06.2017 13:08

Wjechać pewnie wjedziesz i pewnie wyjedziesz. W czasie wakacji ruch na granicy jest spory. Kontrole raczej nie są wtedy tak szczegółowe.
Ale to oczywiście moje obserwacje.
Pamiętaj, że największy problem możesz mieć w razie wypadku lub choroby. Dokument musi być ważny co najmniej 6m-cy.

Powodzenia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
PILNE !!!!Wjazd na ważno-nieważnym dowodzie. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone