Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PILNE !!!!Wjazd na ważno-nieważnym dowodzie.

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 12.06.2014 11:03

autokarem !? - spoko- loko to jeszcze większa szansa, ze nie będą sprawdzać dowodów wszystkim pasażerom
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 12.06.2014 11:04

Odradzam, ten dowód jest nie ważny, jeśli nie masz paszportu nie jedź, na każdej granicy mogą to sprawdzić, mnie nieraz brano paszporty do budki i coś tam sprawdzano.... :hut:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.06.2014 11:06

Jest jeszcze kwestia meldunku w Cro, kontroli policyjnych, wizyt u lekarza...
pietja10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietja10 » 12.06.2014 11:09

Fanka napisał(a): i coś tam sprawdzano.... :hut:


Kserowali zdjęcie ładnej Polki po prostu ;)
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 12.06.2014 11:10

Bocian napisał(a):Jest jeszcze kwestia meldunku w Cro, kontroli policyjnych, wizyt u lekarza...

i sprawa się rypła !!!!!
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 12.06.2014 11:13

pietja10 napisał(a):
Fanka napisał(a): i coś tam sprawdzano.... :hut:


Kserowali zdjęcie ładnej Polki po prostu ;)


Dodatkowo kserowali zdjęcie męża i dziecka...też pewnie ze względu na urodę... :wink:
pr23m0
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pr23m0 » 12.06.2014 11:14

Przestańcie mnie straszyć :P!!! jade na starym, a jakby cos nie poszlo to do zobaczenia w tvn 24 : P :papa:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 12.06.2014 11:16

Ja Wam napiszę, ze nie ruszam się za granicę bez paszportu, nie ważne, że UE...jakoś nie mam zaufania, paszport to paszport. :hut:
Ostatnio edytowano 12.06.2014 11:18 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 12.06.2014 11:17

pr23m0 napisał(a):Przestańcie mnie straszyć :P!!! jade na starym, a jakby cos nie poszlo to do zobaczenia w tvn 24 : P :papa:

ok - pomożemy i sprowadzimy Cię do kraju, albo Cro taki piękny kraj - zostaniesz na dłużej :wink:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 12.06.2014 11:25

Nawet w banku nie wypłacisz pieniędzy, ani nie zrobisz żadnej operacji na swoim rachunku...Jest system komputerowy, który używa masę instytucji i błyskawicznie wyskakuje czy dokument jest ważny....
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 12.06.2014 11:29

przekraczałem granicę CRO/SLO kilka razy AUTOBUSEM i nigdy nikt nie sprawdzał niczego a było to za czasów jak jeszcze CRO nie była nawet w UE autobus otwarł drzwi coś tam przewodnik pogadał i jechaliśmy dalej, gorzej było na granicy z Czarnogórą albo Bośnią Tam celnik/czka przeszli się przez autobus i zerkali na paszporty czy D.O zależy kto co miał, przy czym myślę że obojętnie co mu by nie pokazać ze zdjęciem i tak by przepuścił.
Moja żona przeszła 6 razy kontrole na lotniskach na nieważny paszport (inne nazwisko) i mimo iż gdzieś je tam skanowali nic nikt nie powiedział. A miała przy sobie D.O też na panieńskie bo nie zdarzyliśmy po Ślubie wymienić na nowe:)
A już napewno żaden hotel nie będzie weryfikować czy masz D.O zgłoszony w PL jako zaginiony.
pietja10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietja10 » 12.06.2014 11:36

Fanka napisał(a):Nawet w banku nie wypłacisz pieniędzy, ani nie zrobisz żadnej operacji na swoim rachunku...Jest system komputerowy, który używa masę instytucji i błyskawicznie wyskakuje czy dokument jest ważny....


Wypłaci z bankomatu, a operacje na koncie dokonuje się elektronicznie.
W sumie to przemawia do mnie tylko meldunek. Choć wątpię, żeby ktoś sprawdzał ważność paszportu. Oni wypisują tylko takie karty i to zgłaszają. Setki tysięcy turystów do ogarnięcia przez całe wakacje. Wątpię, żeby ktoś nad tym siedział. Chodzi o podatek i kasę, a nie logowanie się do systemu i sprawdzanie czy Pan Witold ze Zbąszynia ma ważny paszport czy nie.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 12.06.2014 11:56

pietja10 napisał(a):
Fanka napisał(a):Nawet w banku nie wypłacisz pieniędzy, ani nie zrobisz żadnej operacji na swoim rachunku...Jest system komputerowy, który używa masę instytucji i błyskawicznie wyskakuje czy dokument jest ważny....


Wypłaci z bankomatu, a operacje na koncie dokonuje się elektronicznie.
W sumie to przemawia do mnie tylko meldunek. Choć wątpię, żeby ktoś sprawdzał ważność paszportu. Oni wypisują tylko takie karty i to zgłaszają. Setki tysięcy turystów do ogarnięcia przez całe wakacje. Wątpię, żeby ktoś nad tym siedział. Chodzi o podatek i kasę, a nie logowanie się do systemu i sprawdzanie czy Pan Witold ze Zbąszynia ma ważny paszport czy nie.


Hmm, no ale ja nie o rachunku internetowym, ani o bankomacie tylko o pójściu do banku...Czasami trzeba iść do okienka...tym bardziej za granicą...Tak naprawdę jadąc z unieważnionym dowodem, jedziemy bez dowodu..Jasne mogą nie sprawdzić na granicy, ale Cro nie jest jeszcze w Schengen...
Natomiast zmiana nazwiska czy adresu i wymiana dokumentów, to jest zupełnie inna sytuacja niż ta tutaj. Tu kolega zgłosił dowód jako zagubiony i każdy kto się nim będzie posługiwał zostanie wzięty za...kogoś kto przywłaszczył ten dowód i się podszywa . Jasne, że da się to wyjaśnić, ale na pewno kolega będzie miał kłopoty nie małe, jeśli go nakryją.
marco156
Cromaniak
Posty: 4163
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 12.06.2014 12:02

Ten zagubiony-odnaleziony dowód osobisty figuruje jako utracony tylko w Urzędzie Miejskim w którym zgłoszono jego zagubienie. Gdyby został zgłoszony na Policję to wówczas figurowałby w rejestrach utraconych dokumentów w całej Unii Europejskiej i wtedy każdy policjant w UE podczas sprawdzania tego dokumentu otrzymałby informację, że dokument ten jest poszukiwany. Ja bym jechał na starym dokumencie i niczym bym się nie przejmował.
sieka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 22.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 12.06.2014 12:05

Ja na Twoim miejscu nie obawiałabym się przekroczenia granicy bo to pikuś jest. Tak jak piszą poprzednicy - musiałbyś na szczególnego służbistę trafić, żeby Cię nie chciał przepuścić, tym bardziej jak wyjazd autokarem. Gorzej z formalnościami np w przypadku zdarzeń losowych typu wypadek. Musisz mieć ważny dokument do okazania. Najlepiej załatw sobie z NFZ EKUZ jeśli jeszcze nie masz.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
PILNE !!!!Wjazd na ważno-nieważnym dowodzie. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone