Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ukraina- Góry I Pagórki

Ukraina to prawdziwy raj dla miłośników górskich wędrówek. Górzyste i wyżynne tereny rozciągają się niemal przez cały kraj. Tradycyjnym ubiorem Ukrainek i Ukraińców jest wyszywanka czyli koszula (zwykle biała) pokryta folkowym haftem. Na Ukrainie znajduje się jeden z geograficznych środków Europy – w niewielkiej wsi Diłowie, która położona jest w pobliżu Rachowa. Wielkanocne, kolorowe pisanki pochodzą właśnie z Ukrainy.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Pikuj 2013r -Bieszczady -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 11.06.2013 15:37

Do -- PIOTRF --jak wcześniej się nie wybiorę to może być i koniec września. Iwan mówił żeby na borówki i poziomki przyjechać. Termin to chyba konie czerwca. Jest ich więcej niż wszystkich dziur w drodze na Ukrainie.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Pikuj 2013r -Bieszczady -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 11.06.2013 15:41

.
Załączniki:
DSCN2338.JPG
DSCN2340.JPG
DSCN2344.JPG
DSCN2347.JPG
DSCN2348.JPG
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Pikuj 2013r -Bieszczady -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 11.06.2013 15:43

Uwaga coś słychać ale nie widać
Załączniki:
DSCN2350.JPG
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Pikuj 2013r -Bieszczady -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 11.06.2013 15:49

Było takich rycerzy na żelaznych koniach pięciu. Z jednym z nich zmienili my parę słów. Jechali z Użoka na Pikuj. Pokazał nam na mapie gdzie jesteśmy ale ja nie do końca byłem pewien czy ten rycerz rzeczywiście wie gdzie jesteśmy więc przyjąłem wersje ze dalej nie wiemy w którym miejscu się znajdujemy.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Pikuj 2013r -Bieszczady -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 11.06.2013 15:52

Jedynie co to od Pikuja to następny punkt orientacyjny to czarny krzyż. Teraz to wiem ze to ostry wierch , wtedy nie wiedziałem bo na mapie nie było go zaznaczonego. (mapa compas Uzański Park Narodowy)
Załączniki:
DSCN2353.JPG
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Pikuj 2013r -Bieszczady -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 11.06.2013 16:13

Dochodziła 14 godzina czasu ich.
Zaraz za krzyżem mgła robi się jeszcze bardziej gęstsza niż była na Pikuju, kompletnie nic nie widać. Do tego zaczyna wiać silniejszy wiatr i padać deszcz. Idziemy tak jeszcze około 30 min. Rozglądamy się do okoła za białym krzyżem ( Ruski Put) ale widoczność jak ktoś kiedyś śpiewał --mniej niż zero---.. Boje się ze przejdziemy koło niego nie zauważając go. Wiem jedynie ze mamy Libuchore po prawo ale jeżeli skręcimy w niewłaściwym miejscu i pójdziemy na przełaj to może być bardzo nieciekawie. Powoli łapie mnie ,,kryzys,,(skutki nieprzespanej nocy i wczorajszego gimnastykowania się przy kierownicy). Dochodzi 14.30 godzina. W związku ze jest mgła, wieje, leje nic nie widać , szlak wcale nie jest oznakowany, jesteśmy w nieznanym nam terenie , nawet nie wiemy w którym jesteśmy miejscu (mimo ze mamy mapę)postanawiamy ze wracamy tą samą drogą co my przyszli. I tak będziemy musieli tu przyjechać jeszcze raz i przejść tą samą drogę przy pogodzie. Mam nadzieje ze jak dojdziemy do Pikuja to może będzie pogoda i będziemy coś widzieć. Teraz wiem ze musieli być my bardzo blisko Ruskiego Puta ale-- to teraz wiem. Jak blisko może dwa kroki może 10 może 10 minut.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Pikuj 2013r -Bieszczady -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 11.06.2013 16:20

Teraz pytanie dla wiedzących. Jak długo idzie się od czarnego krzyża ( ostry wierch) do białego krzyża (Ruski Put) oraz jaki jest czas przejścia z Pikuja do Starostyny i do Libuchory lub od czarnego krzyża do Starostyny i dalej do Libuchory. Dlatego pytam bo w planie jest trasa Husne- Pikuj -Ostry Wierch -Ruski Put-Starostyna -Libuchora- taxi do Husnego. Wydaje mi się ze czasowo to da się zrobić w jednym dniu.
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012
Re: Pikuj 2013r -Bieszczady -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 11.06.2013 18:10

wajheczka napisał(a):
Fresz napisał(a):Witam i pytam - dlaczego Pikuj? Czytałem uważnie chyba i nie doczytałem. Pozdrawiam.
PS. Piękne widoki :D :D

nierozumie pytania.


Interesuje mnie dlaczego wybraliście się na Pikuj, bo pierwszy raz o nim słyszę, a droga jaką pokazałeś na zdjęciach nie zachęca. Chociaż czytam z postów, że więcej osób zna te góry. Pozdrawiam
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Pikuj 2013r -Bieszczady -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 11.06.2013 19:06

Pierwszy raz byłem w Bieszczadach na Tarnicy w 1992 roku. Spodobało mi się tam bo czas stanął w miejscu. Potem byłem tam jeszcze parę razy a w 1997r byłem na strażnicy (straż graniczna) i chodziłem niezliczone razy po Rawkach , truj styku. Był tam spokój i cisza. Paręnaście lat temu w nie których miejscowościach jak chciało się kupić chleb to trzeba było się w sklepie zapisać dzień wcześniej. Nie tak dawno to były dzikie rejony z małą ilością turystów. Tarnica to najwyższy szczyt po stronie polskiej a po stronie ukraińskiej to Pikuj. I dlatego ze po stronie ukraińskiej znajduje się najwyższy szczyt Bieszczad. Odnośnie drogi to powrót będzie po normalnej drodze. Pozdrawiam.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Pikuj 2013r -Bieszczady -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 11.06.2013 19:13

Po około godzinie marszu s powrotem mgła ustępuje na chwile i dostrzegam takie cacko którego wcześniej nie widziałem
Załączniki:
DSCN2357.JPG
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Pikuj 2013r -Bieszczady -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 11.06.2013 19:20

i takie widoki
Załączniki:
DSCN2362.JPG
DSCN2361.JPG
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012
Re: Pikuj 2013r -Bieszczady -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 11.06.2013 19:30

Dzięki za info. A to "cacko" to jezioro, czy mam omamy :D :D . Pozdrawiam
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Pikuj 2013r -Bieszczady -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 11.06.2013 19:31

Potem znowu pogoda się psuje i jak dochodzimy do Pikuja to znowu brak obrazu tak jak by antena nie była włożona do telewizora. Schodzimy w dół i ja o 18 godz. po 9 godzinach od wyjścia i 29 km jestem na miejscu. Bożena zostaje chwile w lesie pod Pikujem i udaje się jej zrobić zdjęcie bo na chwile robi się dobra widoczność.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Pikuj 2013r -Bieszczady -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 11.06.2013 19:35

Iwan jak mnie widzi to mówi ze źle wyglądam ale zaraz to się zmieni. Częstuje mnie redbulem jego produkcji o sile 80 koni. I rzeczywiście na chwile mnie ,,zatyka,, ale nie z powodu ładnych widoków a potem dostaje pał era i mogę znowu iść na Pikuja. Potem była kolacja i spanie. Trasę którą przeszedłem zamieszczę na innym forum (miałem tablet i zapisywałem).
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Pikuj 2013r -Bieszczady -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 11.06.2013 19:37

dzień trzeci -Droga powrotna czyli ,, maszyna nie robi,, i ,,jazda na kontrol pas,,

Jedziemy Oczywiście przez Uzgorod.
Wyjazd o 9.30. Pierwsze 8 km to prędkość zbliżona do żółwia lub ślimaka (do drogi T-1423) potem po skręcie w prawo w miarę dobra jak na Ukrainę droga można jechać. A jak dojeżdżam do drogi nr M-06 -lwów - Uzgorod to Ameryka , nawet włączam 5 bieg (ostatnio włączyłem go w Krościenku). Na początku co jakiś czas są pojedyncze głębokie dziury w asfalcie (trzeba uważać żeby przy większej prędkości nie zostawić koła) ale po za tym jest bardzo dobrze. Czym bliżej Uzgorodu to mniej dziur i przyjemniejsza jazda. Jadąc do Uzgorodu to co kawałek są stacje benzynowe, bary i stragany z pamiątkami (głównie po stronie do Lwowa).Mijam z 4 patrole z suszarkami ale nie są zainteresowani mną ( miejscowi mrugają światłami). Po za tym jest jeszcze jeden stały punkt kontroli tzw. rogatka. NIECH NIKT NIE MÓWI MI ZE POLICJA NA UKRAINIE POLUJE NA POLSKICH KIEROWCÓW. JA MINOŁEM W SUMIE ich w 6-ciu MIEJSCACH I NIC. PEWNIE JAK BYM DOSZEDŁ DO 1000 TO BY MNIE ZATRZYMALI.
Ostatnio edytowano 12.06.2013 20:49 przez wajheczka, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ukraina - Україна



cron
Ukraina- Góry I Pagórki - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone