Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ukraina- Góry I Pagórki

Ukraina to prawdziwy raj dla miłośników górskich wędrówek. Górzyste i wyżynne tereny rozciągają się niemal przez cały kraj. Tradycyjnym ubiorem Ukrainek i Ukraińców jest wyszywanka czyli koszula (zwykle biała) pokryta folkowym haftem. Na Ukrainie znajduje się jeden z geograficznych środków Europy – w niewielkiej wsi Diłowie, która położona jest w pobliżu Rachowa. Wielkanocne, kolorowe pisanki pochodzą właśnie z Ukrainy.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Pikuj 2013r -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 09.06.2013 07:52

Właśnie to jest dziwne- cerkwie ze złotymi kopułami (jednym słowem przepych) a we wiosce stare domy i bieda.
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010
Re: Pikuj 2013r -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 09.06.2013 08:34

Hej,

dajesz dalej :D

Wreszcie jakiś powiew świeżości na tym forum.

Zaintrygował mnie ten sklep. Widziałem kiedyś bliżniaczy. Pewnie standardowy projekt tamtejszego PSS Społem.
Czy dalej dostepne są kiszone pomidory (a może to była papryka) w wielkich słojach ?
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Pikuj 2013r -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 09.06.2013 09:55

Temat dla tych co piszą o dobrych ukraińskich drogach,droga wygląda tak jak łącznik trasy północnej z południową do Kijowa-przemierzałem ją busem Vw LT i jak wpadłem w dziurę to dałbym słowo że widziałem ciężarki z kół jak spitalały na pobocze :D , za chwilę już wiedziałem że to nie było złudzenie odczułem to po kierownicy która chciała żyć własnym życiem :D .Co prawda ja byłem tuż przed Euro lecz widzę że nie ma lepiej tylko gorzej,pozdrawiam.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: Pikuj 2013r -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 09.06.2013 11:13

Te drogi to tragedia. Mój samochód po nich nie pojedzie.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Pikuj 2013r -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 09.06.2013 11:19

Ta droga co ją jechałem to nie była remontowana chyba 1000lat. A szczytem szczytów to była droga przez Stary Sambor w samym centrum. Zdjęcie dziur nie zrobiłem bo nawet aparat powiedział ze jego matryca nie przyjmie tego obrazu. Tam to jak by nie to ze na chodniku stały auta to bym chodnikiem jechał. I to droga przed instytucjami państwowymi.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Pikuj 2013r -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 09.06.2013 11:35

W drodze do sklepu
Załączniki:
DSCN2221.JPG
W Husnym są dwie cerkwie (po lewej stronie jak jechałem na nocleg). Druga jest biała i wygląda bardziej okazale
DSCN2216.JPG
DSC09609.JPG
DSCN2212.JPG
DSCN2222.JPG
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: Pikuj 2013r -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 09.06.2013 11:39

Wioski sympatyczne, sielskie. Drogi jak szwajcarski ser.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Pikuj 2013r -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 09.06.2013 11:42

W sklepach atmosfera z ubiegłego wieku ( Mn. Liczenie na ,, liczydle ,, ooo jak dawno to było u nas, z towaru to jest wszystko i nic brakuje tylko chyba towaru ze sex shopa). Lepiej jest zaopatrzony ten sklep który jest na zdjęciu zamknięty Oczywiście są też stali bywalcy. W drodze powrotnej postanawiamy wstąpić do schroniska Zastawa (znajduje się nad naszym budynkiem) i zobaczyć jak wygląda i tu niespodzianka.
Załączniki:
DSCN2225.JPG
Widok na schronisko i Pikuj
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Pikuj 2013r -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 09.06.2013 11:44

W schronisku dwoje turystów z polski. Skutek tego taki ze znowu kurs do sklepu po towar i ognisko. W drodze do sklepu mija nas Iwan ale nie chcemy z nim jechać. Dość na dzisiaj jazdy autem po dziurach. Na ognisku dowiadujemy się , ze dziś widoczność z Pikuju była fantastyczna, było widać wszystko to co można tylko widzieć. Łudzimy się że jutro będzie podobnie , mimo ze prognozy zapowiadają deszcz. Miło się siedzi przy ognisku i rozmawia. Janusz mówi ze byli w sklepie i miejscowi bywalcy jak ich zobaczyli to od razu poczęstowali trunkiem. Janusz odstawił a potem jeden z nich wziął jeszcze na ,, krechę,, postawił na stole a sam poszedł do domu bo już miał za ,,dużo,, . Jakoś sobie nie mogę wyobrazić naszych stałych bywalców że biorą na krechę i częstują np. Amerykanina. Ogólnie ludzie są tam biedni ale bardzo mili i pomocni. Czas stanął w miejscu nigdzie im się nie spieszy, nie to co w Polsce cały czas w pośpiechu i brak czasu. Pora zakończyć grillowanie. Koniec imprezy o 23. Potem powrót i spanie.
Załączniki:
DSC09649.JPG
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Pikuj 2013r -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 09.06.2013 11:50

Zastanawiamy się z czego ci ludzie się utrzymują. W późniejszym czasie dowiadujemy się ze z tego co na polu uprawiają z chodowli zwierząt (np. codziennie inny z mieszkańców wyprowadza krowy na wypas).


Dzień następny-Pikuj i nie tylko.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Pikuj 2013r -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.06.2013 12:23

Klimaty zbliżone do rumuńskich.

Pozdrawiam,
Wojtek
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Pikuj 2013r -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 09.06.2013 12:25

Witam i tez Pozdrawiam.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Pikuj 2013r -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 09.06.2013 12:28

Dzień następny Pikuj i nie tylko

W planach było tylko wyjście na Pikuj i powrót ale zostało to zmienione. Idziemy z Pikuja w kierunku Starosty, schodzimy do Libuchory i przyjeżdża po nas taksówka (gospodarz). Wstajemy , pogoda nie za ciekawa, wychodzę przed budynek i Pikuja nie widzę. Śniadanie i wyjście o 9. Idzie z nami kawałek Iwan robi za przewodnika. Z Husnego prowadzą trzy drogi na pikuj. Jedna ze schroniska Zastawa , idzie się łąką a potem lasem i drogą którą zrywają drzewo. Druga zaczyna się koło naszego zakwaterowania i po chwili dzieli się na dwie. Jedna na prawo a druga na lewo. Ta na lewo jest najkrótsza 2 godzin czyli 6.5 km i tą właśnie idziemy.Iwan mówi ze jak chcemy to możemy terenówką pojechać na Pikuj, że u nich wszystko można i wszystko idzie załatwić. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić ze na Tarnicę wjeżdżam jeepem lub jeżdżę po połoninie Ca ryńskiej.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Pikuj 2013r -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 09.06.2013 12:40

Teraz zauważyłem ze nie ustawiłem na aparacie godziny --czas letni ---godzina do tyłu w stosunku do polski---do tego na Ukrainie jest do przodu o godzinę w stosunku do polski. ha ha ale namieszałem pewnie nikt nic nie wie o co Kaman do rzeczy jak na zdjęciu jest 8 godzina to w/g polskiego jest 9 a w/e ukraińskiego 10 godzina
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: Pikuj 2013r -Ukraina

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 09.06.2013 13:15

Ciekawa atmosfera w tych sklepach. Czy ogórki z beczki sprzedają i wódkę na szklanki ??? Czy bywa tam kwas chlebowy i wielkie bochny wiejskiego na chrzanie pieczonego chleba. Nie zanikła tam szczodrość prostych ludzi na wsi. Sam bym chętnie zapuścił się w te strony.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ukraina - Україна



cron
Ukraina- Góry I Pagórki - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone