Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwsza przygoda w Chorwacji, sierpień 2023.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.03.2024 21:23

Dorota , takimi pięknymi zdjęciami spowodujesz tłumy na Pagu nawet końcem września

pomorzanka zachodnia napisał(a):Plac zabaw miał widocznie właściwości uzdrawiające :lol: :lol:


Czyżby większe niż lody :?: :oczko: :mg:


Pozdrawiam
Piotr
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 13.03.2024 07:07

Piękne widoki, które sprawiają, że nie mogę się doczekać lata :hearts: .
Bbee88
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 13.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bbee88 » 13.03.2024 10:13

Kapitańska Baba napisał(a):
Zaleciało wyższą kulturą :bojesie: I tolerancją :bojesie:
I oczywiście słowo "przepraszam" się nie pojawi bo i po co.... :oczy: :oczy: :oczy:

Nie ma co się przejmować :cmok: Osobom z takim podejściem do ludzi i życia współczuję tylko, bo naprawdę trzeba nie mieć ciekawszych rzeczy do roboty niż zajmowanie się czyimś strojem :co:
Za to mam po cichu nadzieję, że zadziała to edukacyjnie chociaż na niektórych i pomyślą zanim się odezwą, bo może faktycznie ktoś cierpi na jakąś chorobę albo coś :roll:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 13.03.2024 10:16

Bbee88 napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):
Zaleciało wyższą kulturą :bojesie: I tolerancją :bojesie:
I oczywiście słowo "przepraszam" się nie pojawi bo i po co.... :oczy: :oczy: :oczy:

Nie ma co się przejmować :cmok: Osobom z takim podejściem do ludzi i życia współczuję tylko, bo naprawdę trzeba nie mieć ciekawszych rzeczy do roboty niż zajmowanie się czyimś strojem :co:
Za to mam po cichu nadzieję, że zadziała to edukacyjnie chociaż na niektórych i pomyślą zanim się odezwą, bo może faktycznie ktoś cierpi na jakąś chorobę albo coś :roll:


Masz rację - nie karmić trolla! :tak:
Bbee88
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 13.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bbee88 » 13.03.2024 10:22

pomorzanka zachodnia napisał(a):A tyle pięknych zdjęć do podziwiania... :oczy:

:cmok:
maslinka napisał(a):Dorota, świetne zdjęcia! Pięknie wygląda miasto Pag w Twoim obiektywie :D Trzeba by się tam znowu wybrać...

Ja chyba kiedyś się nawet na Pagu na dłużej zatrzymam, mam nadzieję. :tak:

marekkowalak napisał(a):Wiało?? :lol: :lol:

Właściwie to chyba nie :)

piotrf napisał(a):Dorota , takimi pięknymi zdjęciami spowodujesz tłumy na Pagu nawet końcem września

pomorzanka zachodnia napisał(a):Plac zabaw miał widocznie właściwości uzdrawiające :lol: :lol:


Czyżby większe niż lody :?: :oczko: :mg:


Pozdrawiam
Piotr


Takie cudowne miejsce, należy docenić :!: :) Trzeba przyznać, że byliśmy w środku sezonu, a ludzi było niezbyt dużo, co chyba widać po zdjęciach. Nie wiem co na to miejscowi, czy woleli by mniej czy więcej ludzi :co:
A jeśli chodzi o lody, to moja młodsza córka nie jest wielką fanką, często zostawia i trzeba po niej dojadać :) Na Pagu również tak było.
Bbee88
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 13.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bbee88 » 19.03.2024 10:36

Trzeba ruszyć tą relację, bo będę kończyć do wakacji kolejnych :mg:
Przyznam uczciwie, że to pomniejszanie zdjęć mnie bardzo denerwuje i przez to moje żółwie tempo :la: :niepowiem:

8 sierpnia Starigrad Paklenica

Wracając z Pagu nie mogliśmy nie zatrzymać się znowu na moście Masleničkim, dlatego że poprzednim razem zapomniałam obfotografować w stronę nowego Masleničkiego mostu :)
Więc zatrzymaliśmy się tym razem na postoju przy moście od strony Pagu.

IMG_1856.png

IMG_1857.png

IMG_1859.png

IMG_1862.png


IMG_1863.png

IMG_1868.png

IMG_1869.png


Po powrocie do apartmanu oczywiście trzeba było odpocząć, ale szkoda nam było tak ładnego dnia, który nie straszył żadną burzą. Na zachód słońca postanowiliśmy podjechać na punkt widokowy nad miasto. Droga trochę stroma, ale nie mieliśmy raczej większego problemu tam wjechać. Na pewno można było pojechać też dalej, ale dla nas wystarczyło i była ławeczka. Trochę ludzi się zebrało w tym miejscu ;) Co widać na filmie z drona.

FILM

Ja na zdjęciach trochę przekłamuję bo wydaje się jakby za dużo ludzi tam nie było ;)
Z góry widać miasto w dole, Pag na południowym zachodzie, właściwie to chyba za Pagiem chowa się słoneczko :co: .



IMG_1870.png
IMG_1874.png
IMG_1881.png
IMG_1884.png
IMG_1885.png
IMG_1886.png
IMG_1889.png
IMG_1907.png
IMG_1917.png
IMG_1921.png
IMG_1922.png
IMG_1923.png
IMG_1926.png
IMG_1927.png
IMG_1928.png
IMG_1933.png
IMG_1935.png
IMG_1943.png
IMG_1961.png
IMG_1962.png
IMG_1963.png
IMG_1967.png
IMG_1970.png
IMG_1973.png
IMG_1976.png


Popatrzyli, polatali, posiedzieli ;) Następnego dnia też ma być ładna pogoda, więc pora iść spać.
Załączniki:
IMG_1899.png
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 19.03.2024 20:54

Urocze zdjęcie dziewczyn :mg: :lol:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.03.2024 09:31

Piękne zdjęcia o zachodzie słońca :verryhappy:
Sam zachód słońca może symbolizować spokój , przemijanie albo romantyczną miłość . Wszystko zależy od kontekstu i od pomysłu artysty na dzieło . U Ciebie na zdjęciach jest to wszystko razem :plusone:


Pozdrawiam
Piotr
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 23.03.2024 18:25

Przyznam uczciwie, że to pomniejszanie zdjęć mnie bardzo denerwuje i przez to moje żółwie tempo :la: :niepowiem:

Twoje zdjęcia to nie surówki prosto z aparatu :) , więc myślę, że używasz programu do obróbki. Np taki lightroom daje możliwość eksportu zdjęcia w wybranej rozdzielczości i wtedy robisz hurtowo. Można też w darmowej picassie. Robi się to bardzo szybko, bo cały album za jednym zamachem lub wybrane zdjęcia :) . Jeśli o tym wiedziałaś , to zignoruj moje wymądrzanie się :smo: .
Bbee88
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 13.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bbee88 » 24.03.2024 10:53

pomorzanka zachodnia napisał(a):Urocze zdjęcie dziewczyn :mg: :lol:

z roku na rok co raz mniej "uroczych" zdjęć dzieci, co raz więcej ucieczek z przed obiektywu i zasłoniętych twarzy...

piotrf napisał(a):Piękne zdjęcia o zachodzie słońca :verryhappy:
Sam zachód słońca może symbolizować spokój , przemijanie albo romantyczną miłość . Wszystko zależy od kontekstu i od pomysłu artysty na dzieło . U Ciebie na zdjęciach jest to wszystko razem :plusone:


Dzięuję :) Siedzę, cykam, kombinuję na milion sposobów, jeden zachód słońca to zawsze mnóstwo zdjęć :roll:

wiola2012 napisał(a): więc myślę, że używasz programu do obróbki. Np taki lightroom daje możliwość eksportu zdjęcia w wybranej rozdzielczości i wtedy robisz hurtowo. Można też w darmowej picassie. Robi się to bardzo szybko, bo cały album za jednym zamachem lub wybrane zdjęcia :) . Jeśli o tym wiedziałaś , to zignoruj moje wymądrzanie się :smo: .


Używam PS, wiem że mogę to zrobić hurtem, ale bardzo dawno ostatnio tej funkcji używałam i jakoś się nie mogę zebrać by sobie przypomnieć :lol: :roll:
Bbee88
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 13.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bbee88 » 08.04.2024 18:25

9 sierpnia
Vinjerac

Kolejny piękny dzień w Chorwacji postanowiliśmy spędzić w mało turystycznym miejscu, po drugiej stronie kanału Welebickiego. Chcieliśmy zobaczyć jakieś miejsce do którego dociera trochę mniej turystów, ale ma równie piękne widoku. Wybór padł na zatoczkę niedaleko miasteczka Vinjerac.

Ale najpierw musimy tam dojechać, nie jest daleko ze Starigradu Paklenicy, ale widoki są piękne. Udało się sfotografować kanał z innej perspektywy trochę niż na wcześniejszych fotkach.
Tu po prawej miasteczko Rovanjska

IMG_1977.png

IMG_1978.png

W oddali widać Vinjerac
IMG_1982.png


IMG_1983.png



IMG_1984.png

Zatoka nazywa się Sipa, na mapie u mnie jest napisane "beach Sipa" ;) jakby ktoś chciał kiedyś odwiedzić
IMG_1987.png

IMG_1988.png

IMG_1989.png

IMG_1990.png

Młodsza córaka chciała sesję z wachlarzem, który kaupiła poprzedniego dnia na Pagu.
IMG_1999.png


Ciekawe skały tworzą tą zatoczkę.
IMG_2012.png


Plaża jest mniej "rajska" niż plaża na Pagu, ale i tak nam się podoba.
IMG_2015.png

IMG_2017.png

IMG_2018.png


Na początku byliśmy tu całkiem sami. Po jakimś czasie pojawili się ludzie. Ale na zdjęciach tego nie widać ;)
IMG_2024.png

IMG_2032.png

IMG_2070.png

IMG_2071.png

IMG_2074.png

IMG_2095.png

Ja również trochę czasu spędziłam w wodzie, nie tylko z aparatem ;)
IMG_2118.png

IMG_2138.png


I na zakończenie Film z drona :) takie uzupełnienie, widać tam zatokę też od innej strony FILM

W zatoce zaczęło zbierać się trochę więcej plażowiczów, z powodu jej rozmiarów zaczęło robić się odrobinę tłoczno. Dobrze, że my z tych wczesnych plażowiczów, mogliśmy się w spokoju pomoczyć ;) Także zbieramy się zobaczyć miasteczko :) w następnym odcinku :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 08.04.2024 23:18

Ta plaża jest super :D Wspaniałe miejsce na cały dzień nawet , gdyby mieć ze sobą parasol chroniący od słońca :spoko:


Pozdrawiam
Piotr
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 09.04.2024 10:07

Sympatyczna plaża. A zdjęcie córy z wachlarzem - petarda!!! :listmilosny:
Jak patrzę na wodę to juz bym wskoczyła się troszke pomoczyć :oczko:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 09.04.2024 19:44

Prawie pagowe te widoki, a jeszcze plaża na wyłączność to duży plus :D
Wachlarz z właścicielką piękny. :spoko:
Bbee88
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 13.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bbee88 » 14.04.2024 10:18

piotrf napisał(a):Ta plaża jest super :D Wspaniałe miejsce na cały dzień nawet , gdyby mieć ze sobą parasol chroniący od słońca :spoko:


Pozdrawiam
Piotr

My jesteśmy z tych co na plaży max 2-3 h wytrzymają XD i to raczej rano lub na zachód słońca :usmiechkrzywy: i tak, jak się zbieraliśmy już się robiło tłoczno, wszystkich nagle przywiało na dziką plażę ;)

Kapitańska Baba napisał(a):Sympatyczna plaża. A zdjęcie córy z wachlarzem - petarda!!! :listmilosny:
Jak patrzę na wodę to juz bym wskoczyła się troszke pomoczyć :oczko:

Zdecydowanie za chorwacką wodą będę tęsknić :D

pomorzanka zachodnia napisał(a):Prawie pagowe te widoki, a jeszcze plaża na wyłączność to duży plus :D
Wachlarz z właścicielką piękny. :spoko:

Całkiem na wyłączność była tylko niedługi czas ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pierwsza przygoda w Chorwacji, sierpień 2023. - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone