Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac planowany i Brela przypadkiem

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
DagiDagi
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 22.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DagiDagi » 25.06.2013 22:52

Krzysztof i Lidia napisał(a):
DagiDagi napisał(a):bawcie się dobrze :D

8O 8O 8O teraz :?: .... to idziemy spać, jutro do roboty trza :roll: :wink:


Wyruszamy za 23 dni :mrgreen: :oczko_usmiech:

W czasie kolejnego wyjazdu :wink: :wink: :wink:
Miało być "bawiliście się dobrze";tak właśnie "zjedzone"literki potrafią namieszać :oops:
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 25.06.2013 23:11

Baaaaardzo lubię raczyć się takimi opowieściami tuż (no, nie takie krótkie tuż, bo chyba 67 ddw...) przed wyjazdem w miejsca, które teraz pokazujecie :)

Relacja baaaardzo ciekawa, zdjęcia cudne, doczekać się nie moję "naszej" Breli Jakirusy...

Pięknie, utwierdzam się w tym, że kolejny raz dokonałam dobrego wyboru miejscówki i nawet te schody mnie nie przerażają, choć znosić i wnosić po nich przyjdzie nam naszą najmłodszą 8 miesięczną pociechę ;) Starszaki poruszają się same, schody im nie straszne ;) Za to już wyobrażam sobie te niespieszne spacery deptakiem wzdluż wybrzeża... mmmmmmmmm...... :D
iw
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) iw » 26.06.2013 10:08

Witam - relacja fantastyczna
Krzysztof, jeśli pozwolisz mam kilka pytań. Od 07.07.13 mamy być w Breli na ul.Dunaj (ze Stjepana Radica skręca się w ul. Dunaj, kt dalej przechodzi w ul. Stomarica) - czy to jest b.daleko i stromo do plaży ? Na stronie pisze, że ok 350m. Czy w okolicy sa jakieś knajpki no i czy w lipcu jest duży tłok na plaży? Wy chyba byliście przełom lipca/sierpnia, tak ? Z góry dziękuję za wiadomości.Pzdr
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.06.2013 14:28

Coraz szybciej chodzą, więc jest szansa, że zdążą :D
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 26.06.2013 20:50

DagiDagi napisał(a):
Krzysztof i Lidia napisał(a):
DagiDagi napisał(a):bawcie się dobrze :D

8O 8O 8O teraz :?: .... to idziemy spać, jutro do roboty trza :roll: :wink:


Wyruszamy za 23 dni :mrgreen: :oczko_usmiech:

W czasie kolejnego wyjazdu :wink: :wink: :wink:

A to dziękujemy :D :papa:
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 26.06.2013 21:04

Natko_ napisał(a):Relacja baaaardzo ciekawa, zdjęcia cudne

Dzięki :oops:

Natko_ napisał(a):Pięknie, utwierdzam się w tym, że kolejny raz dokonałam dobrego wyboru miejscówki i nawet te schody mnie nie przerażają, choć znosić i wnosić po nich przyjdzie nam naszą najmłodszą 8 miesięczną pociechę ;) Starszaki poruszają się same, schody im nie straszne ;) Za to już wyobrażam sobie te niespieszne spacery deptakiem wzdluż wybrzeża... mmmmmmmmm...... :D

W Breli można znaleźć.... wszystko :) Ciszę i spokój w jednej części, w innej gwar i imprezki, luz na plaży albo ręcznik na ręczniku :roll: no i oczywiście wszechobecne.... schody :twisted:
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 26.06.2013 21:07

Krzysztof i Lidia napisał(a):
DagiDagi napisał(a):Pięknie tam "u Was";

.... było :cry:
DagiDagi napisał(a):bawcie się dobrze :D

8O 8O 8O teraz :?: .... to idziemy spać, jutro do roboty trza :roll: :wink:


Wyruszamy za 23 dni :mrgreen: :oczko_usmiech:



hehhe.. i to jest właśnie czytanie ze zrozumieniem :D
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 26.06.2013 21:57

iw napisał(a):Witam - relacja fantastyczna
Dziękuję


iw napisał(a):Krzysztof, jeśli pozwolisz mam kilka pytań.

Pozwolę :lol:

iw napisał(a):Od 07.07.13 mamy być w Breli na ul.Dunaj (ze Stjepana Radica skręca się w ul. Dunaj, kt dalej przechodzi w ul. Stomarica) - czy to jest b.daleko i stromo do plaży ? Na stronie pisze, że ok 350m.

Jakby tu powiedzieć :?: :roll: 350 metrów to.... 350 metrów :wink: ale z pewnością będziecie mieli znacznie bliżej niż my.... do sklepu :mrgreen: :wink: Czy bardzo daleko i stromo do plaży :?: Raczej nie, ale wracając z plaży punkt widzenia może ulec radykalnej.... zmianie i okaże się że to jednak daleko i stromo :twisted: :wink:
Bardziej obrazowo wygląda to tak - parter naszego budynku był mniej więcej na wysokości dachu poprzedzającego go budynku, który to znajdował się w analogicznym położeniu do swojego sąsiada, a budynki trzy, czterokondygnacyjne. To znaczy, że wchodziliśmy na jakieś 8 piętro :twisted: a ulica Dunaj jest jeszcze.... wyżej. Aczkolwiek Brela i tak warta jest poświęceń :D Pocieszające jest też to, że wyżej również są aprtmany :twisted: W sumie waszą przyszłą trasę pokonywałem niemal codziennie rano... po śniadanko. Z tym, że ja na drogę pod górkę brałem zimne Karlovačko a z zakupami miałem z górki 8)


iw napisał(a): Czy w okolicy sa jakieś knajpki no i czy w lipcu jest duży tłok na plaży? Wy chyba byliście przełom lipca/sierpnia, tak ?

Knajpki są w okolicy Jarduli, czyli schodząc na deptak trzeba skręcić w prawo. Bardzo dobre jedzonko :mrgreen:
Co do tłoku na plaży, rzeczywiście byliśmy w "szczycie" sezonu i mieliśmy luzik 8) aczkolwiek gdyby mocno brakowało wam ludzi, to od Punta Rata w stronę centrum... na gęsto :evil:

Miłego wypoczynku :papa:
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 26.06.2013 21:59

Aldonka napisał(a):Coraz szybciej chodzą, więc jest szansa, że zdążą :D

Dzisiaj nawet pojedziemy, więc powinniśmy zdążyć :D
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2021
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 26.06.2013 22:22

Krzysztof i Lidia napisał(a):
Aldonka napisał(a):Coraz szybciej chodzą, więc jest szansa, że zdążą :D

Dzisiaj nawet pojedziemy, więc powinniśmy zdążyć :D

No to jak jedziemy, to jedziemy :mrgreen:
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 26.06.2013 22:26

Po dwóch dniach kompletnego lenistwa, po śniadanku rozpocząłem negocjacje w sprawie jakiejś wycieczki. Początkowo wszelkie propozycji upadały z powodu, trudnego, wąskiego i stromego wyjazdu ze Stomaricy :roll: :evil: Tłumaczę więc, że i tak będziemy musieli kiedyś wyjechać a teraz jest okazja do treningu i w dodatku bez bagaży, z mniejszym obciążeniem :wink: Powolutku te argumenty zaczęły przechylać szalę na właściwą stronę :lol: Tylko teraz gdzie :?: Może Split, byliśmy :roll: to może Omiš, nie bo też byliśmy, hmmm.... Sv.Jure :D też nie bo.... byliśmy :? Wreszcie mam, pojedziemy tam gdzie nie.... byliśmy 8) Z pewną nieufnością, ale jakoś pozostała część familii wsiadła do naszej Skodzianki i.... jedziemy :D Sam wyjazd na Jadrankę dostarczył odrobinę emocji :twisted: później już znacznie spokojniej tylko dokąd :?: Przejedziemy jakieś 50 kilometrów i sami zobaczycie - wytłumaczyłem 8)

I tak po około godzinnej podróży przez szybę samochodu, ujrzeliśmy okolice celu do którego zmierzamy

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 26.06.2013 23:15

Znak po prawej stronie informuje, że jesteśmy tuż, tuż

Obrazek


Pozostali współpodróżnicy patrzą z minami jakby zawiedzonymi :roll: że niby co to za atrakcja te... Imotski.
Uspokajam ich, sugerując uzbrojenie się w cierpliwość :)

I tak dojeżdżamy do pierwszego celu :D
Obrazek

Niestety wśród pozostałej ekipy entuzjazmu nadal brak 8O - to my znad morza nad jezioro przyjechaliśmy :?:
Zaraz, zaraz ale jaaaakie jezioro, mundrzę się pamiętając relację chociażby maslinki :D

Już pierwsze spojrzenie diametralnie zmieniło ich oblicza 8) choć sam również nabrałem pewności, że warto było uciec znad Jadrana :)

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 27.06.2013 16:38

Melduję się. Obecny , obecny:)
iw
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) iw » 27.06.2013 16:41

No nieźle :D
Mam nadzieję, że nie padniemy pod tą górką :), w każdym razie serdeczne dzięki za wiadomości.
Jeszcze tylko powiedz proszę jak długo idziemy w okolice centrum Breli i do Baśki, masz jeszcze jakieś cenne wskazówki jeśli chodzi o "naszą" okolicę ? Zastanawiałam się czy można zejść na plażę różnymi schodami, tzn bliżej Stomaricy, albo bliżej Jarduli/Jakirusa?
pozdrawiam i czekam na cd relacji, super piszesz :papa:
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 27.06.2013 21:00

iw napisał(a):No nieźle :D
Mam nadzieję, że nie padniemy pod tą górką :)

Przyzwyczaicie się :oczko_usmiech:

iw napisał(a):No nieźle :D
Jeszcze tylko powiedz proszę jak długo idziemy w okolice centrum Breli i do Baśki

To zależy odkąd definiujemy centrum Breli. Dla mnie zaczyna się w okolicach Punta Rata, gdzie zaczynają się różne sklepiki, straganiki i inne tego typu.... lokale :roll: Znacząco zwiększa się również zagęszczenie na plażach. Do tego miejsca spacerkiem idzie się około 15-20 minut. Następne 20 minut pozwoli dojść do właściwego centrum, czyli tam gdzie jest chociażby Konzum, czy pizzeria Marko a kolejne to już Baška Voda :)

Podane przedziały czasowe mogą ulec wydłużeniu w zależności od ilości spacerujących... Pań :oczko_usmiech:


iw napisał(a):Zastanawiałam się czy można zejść na plażę różnymi schodami, tzn bliżej Stomaricy, albo bliżej Jarduli/Jakirusa?

Można, jednak nie zmieni to różnicy poziomów, między którymi trzeba się przemieścić :lol: :wink:


iw napisał(a):masz jeszcze jakieś cenne wskazówki jeśli chodzi o "naszą" okolicę ?

Zależy o jakiej... cenie... rozmawiamy :mrgreen: 8)
Dla przykładu: temperatura w lipcu - 50 euro, najbliższy kantor - 60 :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Peljesac planowany i Brela przypadkiem - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone