Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 27.06.2010 19:32

Mam silne wrażenie, że pytający kompletnie nie wiedzą na jakim świecie żyją i nie czytają gazet, internetu, forum ani nie wiedzą gdzie się w swoim mieście czego dowiedzieć...
Paradoksalnie, ale samo to, że tutaj zadajecie takie pytania właśnie o tym świadczy.... Tak nawiasem mówiąc, to nie boicie się w ogóle jechać poza Polskę? :roll: 8O
Wygląda na to, że im więcej informacji nas otacza i im łatwiej je zdobyć, tym większa bezradność, wygodnictwo a nawet LENISTWO niektórych ludzi (oczywiście zaprą się tego jak zwykle i jeszcze zjadą tą krytykę).

Wkrótce to forum zostanie zalane pytaniami o to, jak posadzić nać pietruszki, żeby z niej co wyrosło, albo ile bagażu zabrać, żeby nie przekroczyć masy dopuszczalnej i gdzie w ogóle jechać jak już ten bagaż będzie pod sam sufit (bo a nuż jakiś wredny celnik ich nie wpuści)......

Eeeeech, ciężkie życie ma ten Pietrek. :) :wink:
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 20.07.2010 12:20

Fatamorgana napisał(a):Mam silne wrażenie, że pytający kompletnie nie wiedzą na jakim świecie żyją i nie czytają gazet, internetu, forum ani nie wiedzą gdzie się w swoim mieście czego dowiedzieć...
Paradoksalnie, ale samo to, że tutaj zadajecie takie pytania właśnie o tym świadczy.... Tak nawiasem mówiąc, to nie boicie się w ogóle jechać poza Polskę? :roll: 8O
Wygląda na to, że im więcej informacji nas otacza i im łatwiej je zdobyć, tym większa bezradność, wygodnictwo a nawet LENISTWO niektórych ludzi (oczywiście zaprą się tego jak zwykle i jeszcze zjadą tą krytykę).

Wkrótce to forum zostanie zalane pytaniami o to, jak posadzić nać pietruszki, żeby z niej co wyrosło, albo ile bagażu zabrać, żeby nie przekroczyć masy dopuszczalnej i gdzie w ogóle jechać jak już ten bagaż będzie pod sam sufit (bo a nuż jakiś wredny celnik ich nie wpuści)......

Eeeeech, ciężkie życie ma ten Pietrek. :) :wink:

zgadzam się, im więcej informacji nas otacza tym gorzej :?
kinita
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kinita » 20.07.2010 21:29

Święte słowa...
Właśnie mnie nastraszono, że muszę mieć paszport, bo mnie Słoweńcy nie wpuszczą... A wyjazd za parę godzin... Ech...
No i doradzono mi jeszcze zakup piwa i jedzenia (w tym jajek) bo drogie...
Pozostawię to bez komentarza...
osimek1
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) osimek1 » 21.07.2010 16:41

yy....chyba nie rozumiem - na temat zielonej karty czytalem DUZO i na tym forum i ogolem w sieci, wszedzie wyczytalem ze niepotrzebna, ze wystarczy zwykle OC + ja dodatkowo wykupuje ubezpieczenie turystyczne + moto astistance itp. a tu czytam ze zielona karta jest "niewymagana ale zalecana"

moze ktos rozwinac ta mysl?
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 21.07.2010 17:12

osimek1 , daj sobie spokój z tą kartą :wink: nie jest wymagana
Poczytaj na stronie ambasady chorwackiej w Polsce informacje konsularne tam jest wszystko napisane :wink:
pozdrawiam
Artur
ana588
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana588 » 24.07.2010 13:11

Przepraszam, ze zadaje pytanie, ktore pojawialo sie tutaj juz MILION razy, ale...

wczoraj moj znajomy przekraczal granice chorwacka i przekazal,ze celnicy wymagali paszportow w celu osteplowania. Wg informacji z forum i na stronie ambasady cro mozna przekraczac granice majac TYLKO dowod BEZ koniecnzosci posiadania pszportu. Czy ktos moze powiedziec jak to jest w praktyce w 2010? Czy rzeczywiscie są klopoty jak sie ma sam dowod osobisty... Czy moga zabronic wjazdu heh :? ?
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 24.07.2010 14:19

ana588 napisał(a):Przepraszam, ze zadaje pytanie, ktore pojawialo sie tutaj juz MILION razy, ale...

wczoraj moj znajomy przekraczal granice chorwacka i przekazal,ze celnicy wymagali paszportow w celu osteplowania. Wg informacji z forum i na stronie ambasady cro mozna przekraczac granice majac TYLKO dowod BEZ koniecnzosci posiadania pszportu. Czy ktos moze powiedziec jak to jest w praktyce w 2010? Czy rzeczywiscie są klopoty jak sie ma sam dowod osobisty... Czy moga zabronic wjazdu heh :? ?


Nie ma żadnych kłopotów.
Wczoraj właśnie wróciliśmy z Cro, granice przekraczaliśmy z dowodami :D
ana588
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana588 » 25.07.2010 13:29

to fajnie wyruszymy z dowodami bo szkoda kasy na paszporty :lol:
kinita
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kinita » 29.07.2010 22:50

My mieliśmy tylko dowody, w dodatku auto z angielską kierownicą. Celnik się tylko uśmiechnął i machnął ręką. Oczywiście padło hasło "paszport", ale nikt nie robił kłopotu widząc dowód osobisty. Myślę, że jest po prostu łatwiej poprosić o paszport, gdyż w każdym języku brzmi ono podobnie:)
ana588
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana588 » 29.07.2010 23:28

no wlasnie, my takze przekraczajac rozne granice, niekoniecznie panstw unii slyszelismy "PASSPORT"... dla nich to po prostu najprostsza nazwa do jakiegos dokumentu tozsamosci...
gloriosa1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 11.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gloriosa1 » 31.07.2010 11:28

witam jakiś tydzień temu rozmawiałam z kolegą który wrócił z Cro i pytałam jak sprawa z paszportem wygląda a on powiedział że na granicy chorwackiej wyjeli dowody osobiste a celnik do nich że nie że chce paszporty naszczęście chcieliśmy zrobić test czy jest taka możliwość wjazu i paszporty naszczęscie mieli.Mówił też że przed nimi byli jacyś czesi i oni musieli się wrócić także myślę że dla bezpieczeństwa trzeba by mieć ten paszport.Nie wiem właściwie co o tym myśleć ale jak bym miała się wracać tyle km z powrotem chyba bym się pocieła także w poniedziałek mam zamiar złożyć wniosek aby mieć spokojną głowę
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 31.07.2010 12:12

gloriosa1 napisał(a):witam jakiś tydzień temu rozmawiałam z kolegą który wrócił z Cro i pytałam jak sprawa z paszportem wygląda a on powiedział że na granicy chorwackiej wyjeli dowody osobiste a celnik do nich że nie że chce paszporty naszczęście chcieliśmy zrobić test czy jest taka możliwość wjazu i paszporty naszczęscie mieli.


Twój kolega śmie sobie żartować :lol: dajesz DOWÓD OSOBISTY i wjeżdżasz do Chorwacji
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 31.07.2010 12:15

Nie róbcie paniki , przecież jest tu wyraźna informacja
http://pl.mfa.hr/?mh=408&mv=2537
Nas też prosili o paszporty a pokazaliśmy dowody (w maju w Atenach ukradli nam paszporty) i nikt nie robił problemu. (Ostatecznie są też inne przejścia graniczne więc można się wycofać i jechać innym) , nie panikujcie. :!: Czy kogoś z forumowiczów cofnięto na dowód osobisty?
Nikt tu nic takiego nie pisał.
ana588
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana588 » 31.07.2010 16:34

Wlasnie to jest najgorsze jak ludzie panikuja !!! A pozniej strasza innych... My jednak probujemy wjezdzac na dowod. Dzwonilismy do ambasady, ale pani ktora odebrala telf byla niestety wyjatkowo niemila... :twisted:
Piotrek_wlkp
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_wlkp » 31.07.2010 17:36

Cześć. To jest mój pierwszy post. Wróciłem tydzień temu z pierwszego wypadu do Chorwacji i potwierdzam-żadnych paszportów nikt nie wymagał, a granicę przekraczałem kilkakrotnie miedzy HR i BIH. Najważniejsze to nie panikować i nie dać się podpuszczać pseudo "przyjaciołom". Jeśli już ktoś paszporty posiada, to może je wrzucić do bagażu i pilnować dodatkowego balastu przez cały pobyt.
Pozdrawiam. Za rok też do CRO.
ps. wtym roku byłem na Ciovo-super!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone