Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
blato
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 09.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) blato » 09.01.2010 23:18

Gdzieś na forum wyczytałem o problemach związanych z D.O. typu wypłacanie pieniędzy z banku, opieka lekarska? Prawda to?
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 10.01.2010 11:15

blato napisał(a):Gdzieś na forum wyczytałem o problemach związanych z D.O. typu wypłacanie pieniędzy z banku, opieka lekarska? Prawda to?

Np w Chorwacji mamy darmowe leczenie pod warunkiem posiadania paszportu, wynika to zapewne, że polskie przepisy nie dopuszczają wjazdu do HR na D.O. prawdopodobnie występuję odmowa refundacji przez NFZ .
pavio
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 02.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavio » 22.02.2010 11:27

Czy 17-letnia osoba może wjechać na dowód tymczasowy?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.02.2010 12:19

Nie ma czegoś takiego jak dowód tymczasowy :lol:
Albo inaczej - wszystkie są tymczasowe :wink:
A gdzie chcesz jechać?
pavio
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 02.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavio » 22.02.2010 12:47

No tymczasowy to taka potoczna nazwa,chodzi mi o dowód dla osoby niepełnoletniej a jedziemy do Chorwacji no i przejazd przez Bih do dubrownika.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.02.2010 12:51

pavio napisał(a):No tymczasowy to taka potoczna nazwa,chodzi mi o dowód dla osoby niepełnoletniej a jedziemy do Chorwacji no i przejazd przez Bih do dubrownika.

One się niczym nie różnią, oprócz wieku osoby która takowy posiada.
Czyli: mimo niepełnoletności, posiadacz dowodu posiada takie same prawa przy przekraczaniu granic jak pełnoletni.

pzdr
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.02.2010 13:04

Dziękuję panie Piotrze :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.02.2010 13:13

Dziecko akurat mam podchodzące.

Dalej, mimo uzyskania praw wyborczych, na tym samym
"potocznie tymczasowym zwanym" jedzie, i jechac jeszcze długo będzie,
to wiem i dzielę się jak umiem :wink:
pavio
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 02.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavio » 22.02.2010 13:21

Bardzo dziękuję ale jescze mam problem że to nie moje dziecko czy ktoś przerabiał już jakieś zgody rodziców itp?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.02.2010 13:32

Zależy jeszcze jak duże?

Z dzieckiem znajomych do Chorwacji

Do Chorwacji z dziećmi

Ja, w ramach "cudze dziecko" chciałem zabrać koleżankę córki, ale żona nie pozwoliła ... :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.02.2010 13:32

pavio napisał(a):Bardzo dziękuję ale jescze mam problem że to nie moje dziecko czy ktoś przerabiał już jakieś zgody rodziców itp?


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=211544#211544
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 22.02.2010 13:42

pavio napisał(a):Bardzo dziękuję ale jescze mam problem że to nie moje dziecko czy ktoś przerabiał już jakieś zgody rodziców itp?


My w tamtym roku byliśmy z "pożyczonym" 17-letnim dzieckiem.
Miałam na wszelki wypadek zgodę rodziców w języku angielskim i chorwackim (ale notarialnie nie potwierdzoną, bo o tym dokumencie przeczytałam za późno na CROforum i czasu nie było załatwiać).

Można powiedzieć, że czułam się pewniej z tym papierem, bo zawsze niby lepszy rydz niż nic :wink: , ale na szczęście na nic się nie przydał.
pavio
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 02.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavio » 05.03.2010 18:42

noyle napisał(a):
blato napisał(a):Gdzieś na forum wyczytałem o problemach związanych z D.O. typu wypłacanie pieniędzy z banku, opieka lekarska? Prawda to?

Np w Chorwacji mamy darmowe leczenie pod warunkiem posiadania paszportu, wynika to zapewne, że polskie przepisy nie dopuszczają wjazdu do HR na D.O. prawdopodobnie występuję odmowa refundacji przez NFZ .


No i okazuje się że to nieprawda. Paszport nie jest konieczny do uzyskania bezpłatnej opieki zdrowotnej. Napisałem do Ambasady
Chorwacji w Polsce i otrzymałem następującą odpowiedz:

Witam

Na podstawie umowy dwustronnej przysługuje Państwu pomoc w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia, aby ją uzyskać należy się wylegitymować dokumentem pozwalającym stwierdzić tożsamość i obywatelstwo (dowodem lub paszportem) oraz należy posiadać ze sobą potwierdzenie ubezpieczenia z własnego kraju.


Pozdrawiam
Sekretariat Ambasady
Republiki Chorwacji
w Warszawie
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2010 18:43

Ważne dla jadących przez Serbię:

od dnia 12 czerwca 2010 obywatele UE mogą wjeżdzać do Serbii na podstawie dowodu osobistego.

Link do serbskiego MSZ

Czyli całe Bałkany można przejechać na dowód 8)
blato
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 09.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) blato » 10.06.2010 19:01

pavio napisał(a):... oraz należy posiadać ze sobą potwierdzenie ubezpieczenia z własnego kraju.


Pozdrawiam
Sekretariat Ambasady
Republiki Chorwacji
w Warszawie


czyli co? karta z NFZ wystarczy?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone