Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pakowanie auta

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010
Pakowanie auta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 13.07.2017 07:49

Hej,
macie jakies sprawdzone sposoby pakowania auta? Wiadomo, na kemping zabiera sie mnostwo rzeczy ;) Kazda zajmuje wiecej lub mniej miejsca w aucie... Mamy boxa na dachu, bagaznik tez nie najmniejszy, a jednak troche dobytku (materace, poduszki, spiwory) laduje w srodku. Jak sobie radzicie z pakowaniem?

Pozdrawiam,
Havena
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 13.07.2017 08:36

Lista , lista i jeszcze raz lista rzeczy przygotowana wcześniej i wg niej pakowanie auta , walizek , toreb itd.
Płaskie rzeczy typu stoliki , krzesła składane na dno bagażnika następnie torby , drobiazgi na koniec upychane w zakamarki.
"Bagaż podręczny " -ciepła bluza , prowiant na drogę do kabiny ..
Namiot i wszystko co z nim związane , materace , śpiwory , maty , plandeki do boxa.
Po przyjezdzie na kemping pierwszą rzeczą jaką trzeba zrobić to rozstawić namiot i w tym momencie wypakowujemy boxa . Po rozstawieniu namiotu , możemy wypakować bagażnik :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2017 08:49

No niestety pakowanie to największy minus campingowania.
Jeździmy tylko we 2, mamy nienajmniejszy samochód (VW Touran) a i tak jest to wyzwanie żeby zapakować tak by tylna szyba była widoczna.

Oczywiście lista jest niezbędna. Przy ostatnim wyjeździe skorzystałam z legendarnej listy krążącej na forum - oczywiście odpowiednio zmodyfikowałam do naszych potrzeb. Jakby ktoś chciał mogę wrzucić.

Nasz patent - wyjmujemy tylne siedzenia - wtedy cały nasz sprzęt mieści się do wysokości rolety bagażnika. Całość gustownie przykrywamy kocem :P My nie wozimy jedzenia ani żadnych napojów - jedynie bierzemy na drogę. Dobrym pomysłem jest wzięcie dzbanka filtrującego (np Brita) - zajmuje mało miejsca i mamy wodę do picia/ gotowania na cały pobyt.

A, jeszcze mi się przypomniało - na pewno lepsze są miękkie torby. My niestety mamy sztywne walizki - myślę nad kupnem najwzyklejszych toreb włąśnie pod namiot.
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 13.07.2017 09:12

__monia napisał(a):No niestety pakowanie to największy minus campingowania.
Jeździmy tylko we 2, mamy nienajmniejszy samochód (VW Touran) a i tak jest to wyzwanie żeby zapakować tak by tylna szyba była widoczna.

Oczywiście lista jest niezbędna. Przy ostatnim wyjeździe skorzystałam z legendarnej listy krążącej na forum - oczywiście odpowiednio zmodyfikowałam do naszych potrzeb. Jakby ktoś chciał mogę wrzucić.

Nasz patent - wyjmujemy tylne siedzenia - wtedy cały nasz sprzęt mieści się do wysokości rolety bagażnika. Całość gustownie przykrywamy kocem :P My nie wozimy jedzenia ani żadnych napojów - jedynie bierzemy na drogę. Dobrym pomysłem jest wzięcie dzbanka filtrującego (np Brita) - zajmuje mało miejsca i mamy wodę do picia/ gotowania na cały pobyt.

A, jeszcze mi się przypomniało - na pewno lepsze są miękkie torby. My niestety mamy sztywne walizki - myślę nad kupnem najwzyklejszych toreb włąśnie pod namiot.


Czy Wy aby nie przesadzacie?
Mam znajomych, którzy jeżdżą na kempingi w 4 osoby, autem z mniejszym bagażnikiem i jakoś na problemy z pakowaniem nie narzekają.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2017 09:18

Może wożą wannę ?
Touran w dwie osoby pomieści bardzo wiele bez wyjmowania foteli i innych cudów.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2017 09:22

Nie, ale wozimy koło bo mamy wersję 7 osobową i koła zapasowego nie da się schować. No i jak pisałam wyżej - na cm nie zasłaniam sobie tylnej szyby.

Poza tym touran to w cale nie taki duży samochód - toż to na płycie podłogowej golfa :D
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 13.07.2017 09:32

bigredone napisał(a):Może wożą wannę ?
Touran w dwie osoby pomieści bardzo wiele bez wyjmowania foteli i innych cudów.


Dawno temu na wakacje jeździłem Seicento, w 2 osoby. Znajomi byli zdziwieni ile się w nim rzeczy zmieściło :D
Stolików nie woziłem, popakowane wszystko było w reklamówki i powtykane w każdy kąt.
Zawsze się modliłem żeby gumy nie złapać, na drodze bym tego nie upchał.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2017 09:44

bigredone napisał(a):Touran w dwie osoby pomieści bardzo wiele bez wyjmowania foteli i innych cudów.


FYI - wyjmowanie tylnych siedzeń w touranie jest banalnie proste i nie nazwałabym tego cudowaniem. Zajmuje 5 minut i niepotrzebne żadne narzędzia ;)



Sorry za OT, ale musiałam.
OK, obiecuję już nie zaśmiecać wątku!
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 13.07.2017 09:56

bigredone napisał(a):Może wożą wannę ?


He he, my jezdzimy w czworke i wozimy cala liste Jacunia :)
Na pierwszy wyjazd (osiem lat temu) wybralismy sie Renault Scenic, bez boxa i dalismy rade. Jednak przez lata nagromadzilo sie troche dobytku i X-Trail z boxem sa zapakowane na maksa...

Podoba mi sie pomysl z ladowaniem namiotu, materacow i spiwora na dach, ale u nas to nie wypali, bo nasz namiot to ogromne kolo i laduje na dnie bagaznika :(

Pozdrawiam,
Havena
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 13.07.2017 09:58

wojtek_p napisał(a): Czy Wy aby nie przesadzacie?
Mam znajomych, którzy jeżdżą na kempingi w 4 osoby, autem z mniejszym bagażnikiem i jakoś na problemy z pakowaniem nie narzekają.

bigredone napisał(a):Może wożą wannę ?
Touran w dwie osoby pomieści bardzo wiele bez wyjmowania foteli i innych cudów.

Panowie czy aby właśnie nie przesadzacie :?: Koleżanka podzieliła sie swoimi doświadczeniami a Wy ""super merytoryczne" uwagi do wniosku serwujecie z uporem godnym lepszej sprawy. Wasze info o "znajomych", wannach i reklamówkach w Seicento itp. nic nie wnoszą a tylko śmiecą w wątku. Podała jedną ważną rzecz o której niewielu mundrych pamięta. Pakować należny tak aby bagaż nie zasłaniał widoczności i był bezpieczny w przypadku awaryjnego hamowania. Plan, rozsądek i myślenie potrafi zrobić cuda i stworzyć w bagażniku tetris. Wszyscy widzieliśmy na trasach zapakowane samochody tak, że w lusterku wstecznym widać tylko odbicie twarzy kierowcy. A do samego pakowania proponuje pamiętać (i życzę aby nie było potrzeby ich używania) o szybkiej dostępności do gaśnicy, apteczki i trójkąta ostrzegawczego (i np. zapasowych żarówek).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2017 10:03

Crocodyl napisał(a): Podała jedną ważną rzecz o której niewielu mundrych pamięta. Pakować należny tak aby bagaż nie zasłaniał widoczności i był bezpieczny w przypadku awaryjnego hamowania. Plan, rozsądek i myślenie potrafi zrobić cuda i stworzyć w bagażniku tetris. Wszyscy widzieliśmy na trasach zapakowane samochody tak, że w lusterku wstecznym widać tylko odbicie twarzy kierowcy.


Właśnie, bezpieczeństwo!
Zapomniałam dodać, że pakując najcięższe, największe rzeczy przymocowujemy je pasami! U nas poza kocem na wierzchu nic nie leży luźno.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2017 10:04

No, twój post to natomiast lawina dobrych rad...
Ale dodam, że nie ma obowiązku widoczności we wstecznym wewnętrznym lusterku. Po to są kombi i vany. Da się jeździć na wstecznych bocznych. Sam zakładam zawsze kratkę za drugim rzędem.

PS. To było do Crocodyla.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 13.07.2017 10:07

bigredone napisał(a):... Sam zakładam zawsze kratkę za drugim rzędem.


"Jedyneczko" jednak można coś mądrego wpisać. :oczko_usmiech:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 13.07.2017 10:30

Havena napisał(a):Hej,
macie jakies sprawdzone sposoby pakowania auta? Wiadomo, na kemping zabiera sie mnostwo rzeczy ;) Kazda zajmuje wiecej lub mniej miejsca w aucie... Mamy boxa na dachu, bagaznik tez nie najmniejszy, a jednak troche dobytku (materace, poduszki, spiwory) laduje w srodku. Jak sobie radzicie z pakowaniem?

Pozdrawiam,
Havena


Każde auto jest inne i inaczej się je pakuje. Obecnie jeżdżę Toyotą Verso (nie corolla) wersja 5-miejscowa w 2 osoby. Jest to mini van, nie używamy box-a, na haku 2 rowery. W przeciwieństwie do wspomnianego Tourana, Toyota ma nadkola w bagażniku przez co jest zabrane trochę miejsca. Auto pakowane jest pod sufit, nie demontuję drugiego rzedu siedzeń. Nie widać więc tylnej szyby co w żaden sposób nie przeszkadza w jeździe. Bagaż jest przykrywany umocowana do uchwytów nadwozia mocną siatka by w przypadku nagłego hamowania nie mieć go naprzedniej szybie.
Duża część kempingowego wyposażenia jest w dwóch dużych plastikowych pudłach i ich zawartość jest stała, przed powrotem do domu rzeczy sa myte, suszone i chowane. Po powrocie pudła sa chowane do piwnicy i gotowe do następnego wyjazdu.Nie ma konieczności sprawdzania ich zawartości. Pudła w bagażniku łatwo się mieszczą, jedno na drugim, dodatkowo w bagażniku jest wożona mała lodówka z zamrażalnikiem, przedsionek Quechua, stolik, stolik pod lodówkę, 2 krzesełka, 4 maty samopompujące, pościel :)


Crocodyl napisał(a):. Pakować należny tak aby bagaż nie zasłaniał widoczności

tu się nie zgodzę jeżeli miałeś na myśli tylną szybę :)


bigredone napisał(a):Może wożą wannę ?
Touran w dwie osoby pomieści bardzo wiele bez wyjmowania foteli i innych cudów.


baardzo merytoryczne :mrgreen:


Rafi70 napisał(a):Namiot .... do boxa.

Tu też się nie zgodzę ! do boxa wyłącznie to co lekkie !
Ostatnio edytowano 13.07.2017 10:42 przez bluesman, łącznie edytowano 1 raz
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 13.07.2017 10:40

Dokładnie chodziło mi o bezpieczeństwo i oto o czym sam napisałeś
bluesman napisał(a):... Bagaż jest przykrywany umocowana do uchwytów nadwozia mocną siatka by w przypadku nagłego hamowania nie mieć go na przedniej szybie. ...

Inna sprawa, że nie lubię mieć zasłoniętej lub ograniczonej widoczności choć nie zawsze jest to możliwe. Wystarczą 3 rowery "na haku".
Następna strona

Powrót do Kempingi



cron
Pakowanie auta
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone