Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pakowanie auta

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 13.07.2017 10:48

Jeszcze jedno, te elementy wyposażenia, które ze sobą mogą dosłownie "współ grać" w czasie jazdy lub też się obić separowane są ręcznikami, kocykami, papierowymi ręcznikami, folia bąbelkową itp :)
TomekTrikke
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomekTrikke » 13.07.2017 11:25

Ja proponuję z uwagi na wieloletnie doswiadczenie kempingowania w Chorwacji tak:
Na górę do boxu wszystko kempingowe ... namiot, stoliki, zadaszenia, kuchenki, naczynia, hamaki, linki, materace, lampki itd ...
Na dół do bagażnika cięższe 4 szt Trikke, ( 3 elektryczne, 1 sportowy, ) na to złożone leżaki, szafka namiotowa, i na to jedzenie, bagaże w miękkich torbach, lodówka. Wszystko się mieści bez problemu, w aucie 3 dorosłe osoby, samochód Chrysler Grand Voyager, nie ograniczmy się z niczym, no ale samochód do małych nie należy ;)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 13.07.2017 11:29

TomekTrikke napisał(a):Na dół do bagażnika cięższe 4 szt Trikke, ( 3 elektryczne, 1 sportowy, )

Jasne :?: wszyscy wiedzą o co chodzi i wszyscy mają :mrgreen: wiadomo, że to kuchenki elektryczne ale po co tyle 8O i jedna sportowa ? :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2017 11:42

Aż musiałam poszukać co to Trikke... Nie wpadłabym żeby takie cos brać.
Ale nie zaskoczy mnie nic po tym jak widziałam na campie człowieka, który po bułki jechał skuterem. Jakieś 200 m w jedną stronę...
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 13.07.2017 11:44

__monia napisał(a):Aż musiałam poszukać co to Trikke... Nie wpadłabym żeby takie cos brać.
Ale nie zaskoczy mnie nic po tym jak widziałam na campie człowieka, który po bułki jechał skuterem. Jakieś 200 m w jedną stronę...


Też musiałem to zrobić :) też bym nie wpadł :)
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 13.07.2017 13:48

bluesman napisał(a):
__monia napisał(a):Aż musiałam poszukać co to Trikke... Nie wpadłabym żeby takie cos brać.
Ale nie zaskoczy mnie nic po tym jak widziałam na campie człowieka, który po bułki jechał skuterem. Jakieś 200 m w jedną stronę...


Też musiałem to zrobić :) też bym nie wpadł :)


Tez bym nie wpadła......
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 13.07.2017 14:14

bluesman napisał(a):

Rafi70 napisał(a):Namiot .... do boxa.

Tu też się nie zgodzę ! do boxa wyłącznie to co lekkie !

A dlaczego tak twierdzisz?
Skoro box ma ładowność 50kg, bagażnik dachowy 75kg, cały bagaż czyli namiot , krzesła , materace, plandeki i śpiwory ważył ok 45kg to dlaczego nie?
A co zimą z boxem , narty do bagażnika bo cieżkie? :D :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2017 15:20

Pakowanie samochodu na kemping zaczynam od zainstalowania na tylim siedzeniu lodówki z zamrażarką na 230v, a potem już leci z górki. Bagażnik - składany stół, 4 krzesła, dwa fotele, szafka,namiot, buty, ciuchy spakowane w miękkie torby.....między tymi bambetlami czajnik elektryczny (ten na gaz jedzie na końcu), garnki..., sama góra materace, śpiwory na koniec spakowany bagażnik tak by łatwo wyjąć stolik pomocniczy, kuchenkę z gazem. Jedzenie jedzie w lodówce łatwo dostępne.

Wersja B. dla pływających - na twarde rzeczy w bagażniku wkładamy ponton, silnik jedzie w małej przyczepie bagażowej, na przyczepie instalujemy rowery. Przy większym wozie silnik jedzie na końcu bagażnika, wtedy nie zabieramy przyczepki, rowery lądują na dach lub hak auta.

Wersja C dla niecierpliwych lub mało zorganizowanych - wywalamy wszystko i zabieramy gruby portfel. :boss:

Ps. Tak poza tematem, pamiętajcie jadąc pod namiot przygotować sobie niefabryczne śledzie do mocowania namiotu oraz pas sztormowy. Śledzie najlepiej wykonać z drutu żebrowanego fi 10 ewentualnie fi 12, choć i te potrafią się giąć. :roll: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2017 15:23

smoki3 napisał(a):pas sztormowy


Co to i na co to??

Edit: OK, wygooglałam i już wiem co to to ;)
Ostatnio edytowano 13.07.2017 15:27 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2017 15:24

__monia napisał(a):
smoki3 napisał(a):pas sztormowy


Co to i na co to??



Jak ci bora zabierze namiot od razu będziesz wiedziała, że o czymś zapomniałaś. 8O
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 13.07.2017 16:41

bluesman napisał(a):Tu też się nie zgodzę ! do boxa wyłącznie to co lekkie !

A dlaczego tak twierdzisz?
Skoro box ma ładowność 50kg, bagażnik dachowy 75kg, cały bagaż czyli namiot , krzesła , materace, plandeki i śpiwory ważył ok 45kg to dlaczego nie?
A co zimą z boxem , narty do bagażnika bo cieżkie? :D :D[/quote]

Chodzi o środek ciężkości przy jeździe samochodem z większą predkością :) nie twierdziłem, że się nie da :) Poza tym lepiej się wyciaga jak już się jest troszkę starszym :)
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 13.07.2017 18:00

Masz rację , miałem to na uwadze ,ale przy 4szt na pokładzie + bagażnik zapakowany po sufit , pod fotelami zapas mineralnej i żubra ...zapewniam Cię ,że środek ciężkości ani drgnie :wink: :D
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 13.07.2017 20:30

obejrzałem to

zdecydowanie nie !!! Rower bije to na głowę, a jeżeli miałoby być takie cuś elektryczne to wolę elektryczny rower bo przynajmniej mogę siąść zbędny i kosmicznie drogi bajer :mrgreen:
w dobie braku ruchu bez sensu, wolałbym hulajnogę do poruszania sie po kempingu ale chodze i tak pieszo choc mam :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2017 20:41

Tryki są dla lamusów. Teraz jeździ się na :

;)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 13.07.2017 20:51

bigredone napisał(a):Tryki są dla lamusów. ;)


To też jest już stare
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Pakowanie auta - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone