Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Otwarcie

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 24.11.2004 19:49

W takim razie już wszystko jasne. MariuszLo miał znajomości :wink: albo później wprowadzono obostrzenia....
64kB to trochę mało w stosunku do innych albumów internetowych, ale do oglądania musi wystarczyć. Dobrze, że w ogóle taka możliwość istnieje.

Józek
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 24.11.2004 19:54

JoeF napisał(a):
a to ja napisał(a):Może wiecie, do jakich rozmiarów trzeba je zmniejszyć, żeby TU się zmieściło?


Nie mam własnych zdjęć w formie elektronicznej więc nie wiem na pewno, bo według mnie istnieją dwie lekko sprzeczne informacje na forum
tutaj: forum/viewtopic.php?p=60500&highlight=#60500
Karol099 pisze że "w rodzielczości maks. 750 x 750 i nie większe niż 128 kb"
natomiast gdy wchodzimy na: forum/album.php
przy uruchomieniu opcji "nowe zdjęcie" wyświetla się informacja o rozdzielczości 750x750 ale rozmiar pliku tylko 64000 bajty. To duża różnica i nie wiem co jest prawdą ale sprawdziłem kilka zdjęć już umieszczonych w galerii i ich rozmiar wynosi około 60kB ale np. kilka zdjęć MariuszLo wstawił powyżej 60kB a widoczki nawet powyżej 100kB

Pozdrawiam
Józek

P.S. zauważyłem na podglądzie już dwie odpowiedzi ale może ktoś zweryfikuje to co napisałem o tych dużych zdjęciach ?


Już tłumaczę:
Na początku maksymalny rozmiar zdjęcia wynosił 128 KB i ten, który wrzucił w tym czasie te zdjęcia na serwer ma je nadal. Admin zmniejszył wielkość maksymalną do 64 KB i teraz nikomu nie uda się wrzucić większego. A tamten post pisałem zaraz po otwarciu albumu.

pozdrav
Karol
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 24.11.2004 19:57

Józek masz rację są dwie informacje jedna z 128 kb druga z 64 kb.
Sam wysyłałem zdjęcia i te do 100 kb weszło bezproblemowo. jedno zdjęcie specjalnie zrobiłem do 128 i nie weszło. zacząłem eksperymentować tylko dlatego, że przed powstaniem albumu na cro
walczyłem dwa tygodnie ze zdjęciami na www.album.com.pl i tam umieszczanie pliku o wielkości 100kb graniczyło z cudem. Jak zobaczyłem wielkość 128 kb na cro to się ucieszyłem, ale co z tego jak podwójna próba umieszczenia takiego zdjęcia nie udała się. Jeszcze raz uprzejmie proszę moderatorów o pełne określenie wielkości zdjęcia szerokość i wysokość znamy a co z wielkośćią pliku

Ps. Przy okazji zapraszam na www. album.com.pl tytuł albumu
Dachy Dubrownika tam są nieszczęsne zdjęcia z którymi tak długo
walczyłem . :papa:
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 24.11.2004 19:59

O widzę Karol że się z Tobą minąłem w pisaniu. Teraz wszystko jasne!!!!
Ale trochę te fotki małe :cry:


Pozdrawiam
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 24.11.2004 20:06

Ewa pszyślij te zdjęcia do mnie ja je okryje szatą cenzury a potem do Sławka. HA HA HA 8)

Sławek uściskaj Asię !!!! Pozdrawiam
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 24.11.2004 20:07

Jurek napisał(a):Józek masz rację są dwie informacje jedna z 128 kb druga z 64 kb.
Sam wysyłałem zdjęcia i te do 100 kb weszło bezproblemowo. jedno zdjęcie specjalnie zrobiłem do 128 i nie weszło. zacząłem eksperymentować tylko dlatego, że przed powstaniem albumu na cro
walczyłem dwa tygodnie ze zdjęciami na www.album.com.pl i tam umieszczanie pliku o wielkości 100kb graniczyło z cudem. Jak zobaczyłem wielkość 128 kb na cro to się ucieszyłem, ale co z tego jak podwójna próba umieszczenia takiego zdjęcia nie udała się. Jeszcze raz uprzejmie proszę moderatorów o pełne określenie wielkości zdjęcia szerokość i wysokość znamy a co z wielkośćią pliku

Ps. Przy okazji zapraszam na www. album.com.pl tytuł albumu
Dachy Dubrownika tam są nieszczęsne zdjęcia z którymi tak długo
walczyłem . :papa:


No niestety trzeba zmienic jakość zdjęcia lub wielkość to nie jest problem bo jak to mówią : "Jeden problem to nie problem ,dwa problemy to jest problem" :) :) :) . Jednak mi żal zmienić jakość zdjęcia z 3 lub 4 mpx do takiej wielkości :( ale cóż mówi się trudno i żyje się dalej.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 24.11.2004 20:15

Panowie , dziękuję za informacje .
Jesteście 8) :D

Zdjęcia oglądane w komputerze - te zrobione analogiem (automatem) i zrzucone z klisz na CD - mają przyciemnione "ramki/otoczki" . Nie wywoływałam ich z płyty, więc nie wiem, czy to będzie widoczne.
Jeśli tak, to...przyjdzie mi poczekać do wakacji 2005r :(
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 24.11.2004 20:21

a to ja napisał(a):Panowie , dziękuję za informacje .
Jesteście 8) :D

Zdjęcia oglądane w komputerze - te zrobione analogiem (automatem) i zrzucone z klisz na CD - mają przyciemnione "ramki/otoczki" . Nie wywoływałam ich z płyty, więc nie wiem, czy to będzie widoczne.
Jeśli tak, to...przyjdzie mi poczekać do wakacji 2005r :(


Jeżeli po bokach są otoczki to możesz je skadrować.

pozdrav
Karol
sly29
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 01.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sly29 » 24.11.2004 20:30

Jureczku :twisted: :twisted: jaka cenzura!! te czasy już mineły!!

byłem pierwszy :) trzeba być czujnym i gotowym do niesienia pomocy bliźnim :lol:
bazyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1194
Dołączył(a): 04.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazyl » 24.11.2004 21:59

... chłopaki , czy Wam się czasem coś nie pop... myliło ? :wink: Rączki przy sobie bo żony to czytają ... a Ewci nic nie trzeba zmniejszać :wink:
sly29
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 01.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sly29 » 24.11.2004 22:05

bazyl :) byłem ciekaw kiedy tu się odezwiesz:) i nie pomyliłem się odezwałes sie i to dość szybko ;) a Ewci nic nie będe zmniejszał poza :twisted: zdjęciami

pozdrawiam
sławek
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 24.11.2004 22:30

Ja jeszcze w sprawach technicznych: zmniejszenie zdjęcia o rozdzielczości np. 4 mln, które "waży" 2 MB (tak jest np. u mnie) do 64 kB wymaga zastosowania sporej kompresji, a co za tym idzie zdjęcie mocno traci na jakości (gubi ostrość, pojawiają sie pixele, znikają szczegóły), więc po tych zabiegach może się okazać, że efekt końcowy jest tak koszmarnie różny od oryginału, iż traci cały swój urok. A przecież w wypadku zdjęć z Chorwacji właśnie o to piękno chodzi.
Podobnie jak Jurek także udostępniam swoje zdjęcia na www.album.com.pl i wystawiania wielu z nich musiałem zaniechać, bo właśnie efekt końcowy zmniejszania był fatalny.
Na zlocie admin chwalił się, że do dyspozycji mamy 40GB. Więc może jednak wrócimy do pierwotnego rozmiaru?
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 24.11.2004 22:52

Jeszcze jedno:
zdjęcia "pionowe" też mogą być - czy tak, jak w przypadku kalendarza, trzeba je odrzucić na starcie?
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 24.11.2004 22:58

a to ja napisał(a):Jeszcze jedno:
zdjęcia "pionowe" też mogą być - czy tak, jak w przypadku kalendarza, trzeba je odrzucić na starcie?


Zdjęcia pionowe są jak najbardziej dopuszczalne.

pozdrav
Karol
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 24.11.2004 23:09

volumen napisał(a):Ja jeszcze w sprawach technicznych: zmniejszenie zdjęcia o rozdzielczości np. 4 mln, które "waży" 2 MB (tak jest np. u mnie) do 64 kB wymaga zastosowania sporej kompresji, a co za tym idzie zdjęcie mocno traci na jakości (gubi ostrość, pojawiają sie pixele, znikają szczegóły), więc po tych zabiegach może się okazać, że efekt końcowy jest tak koszmarnie różny od oryginału, iż traci cały swój urok. A przecież w wypadku zdjęć z Chorwacji właśnie o to piękno chodzi.
Podobnie jak Jurek także udostępniam swoje zdjęcia na www.album.com.pl i wystawiania wielu z nich musiałem zaniechać, bo właśnie efekt końcowy zmniejszania był fatalny.
Na zlocie admin chwalił się, że do dyspozycji mamy 40GB. Więc może jednak wrócimy do pierwotnego rozmiaru?


Witam,

rozumiem ,że niechętnie zmieniasz wielkość zdjęć ale powiedz mi kto robi to chętnie ?? Jeżeli zdjęcia mogły by mieć po 1 mb to była by to galeria dla bardzo cierpliwych a modemowcy mogli by zapomnieć o ich oglądaniu.
Dla modemowca może nie być problemem obejrzenie galerii zdjęć ale wolno działający portal i forum. Gdyż im więcej ludzi ogląda duże zdjęcia tym wolniej działa cała stronka. Co do wielkości to Admin mówi że nie ma z nią żadnych problemów , problem jest z przepustowością łącza która jest wielokrotnie mniejsza od wielkości serwera i to przez nią są problemy tego typu że forum nie działa bo serwer jest przeciążony. Admin poszedł na kompromis i zwiększy maksymalny rozmiar zdjęcia do ok. 90 KB wiec aktualne parametry albumu to :
Maksymalna wielkość pliku (w bajtach): 90000
Maksymalna szerokość zdjęcia (w pikselach): 750
Maksymalna wysokość zdjęcia (w pikselach): 750
Można ładować pliki JPG: Tak
Można ładować pliki PNG: Tak
Można ładować pliki GIF: Nie

i nie powinny ulec one zmianie.


pozdrav
Karol
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Otwarcie - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone