Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Otwarcie

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002
Re: temat postu

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 27.11.2004 18:54

Karol099 napisał(a):
petris napisał(a):Mam pytanie do Karol099.ogladam albumy i zdjecia wysyłane na nasze FORUM.Widze probe zdjec artystycznych-www.plfoto.com, oraz zdjecia widokowkowe i mam problem .Nie umiem robic zdjec artystycznych.a nie lubie robic-lubie ogladac- pocztowkowych,mam przewaznie wspomnienia na zdjeciach z rozymi ludzmi, przewaznie z rodzina.czy takie tez moge wstawic do albymu Forum? :?: Petris


Witam,

oczywiście że tak - jeżeli są z Chorwacji.

pozdrav
Karol



Dziękuje :D
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 27.11.2004 19:40

Witaj, petris!
Miałam ten sam dylemat, co Ty.
Ale...co tam!
Jeśli tylko chcesz się nimi z nami podzielić - to .. wklejaj :D

Pozdrawiam 8)
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 27.11.2004 19:50

Zdjęcia technicznie już opanowałem. MAm pytanie, ile zdjęć mieści jeden
album i czy mogę założyć więcej albumów ? :hut:
Dusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dusia » 28.11.2004 10:58

o to, to własnie!

juz zauwazyłam, że więcej niż 25 fotek nie wkleję do mojego albumu, więc czy jest możliwość zakładania nowego, innego, czy tez reszte trzeba wrzucać na zdjęcia publiczne???

pozdr
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 28.11.2004 22:31

Czy jest ktoś wstanie nam to wyjaśnić. Szukałem na forum i nic. :x
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 29.11.2004 08:24

Jurek napisał(a):Czy jest ktoś wstanie nam to wyjaśnić. Szukałem na forum i nic. :x


Narazie maksymalnie można umieścić 25 zdjęć ale Admin dzisiaj zwiększy ten limit więc narazie cierpliwości.Można mieć tylko jedną galerie prywatną. Tylko Admin moze tworzyć nowe glalerie.

pozdr
Karol
bregu
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 28.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) bregu » 30.11.2004 06:03

witam

to ja w kwestii technicznej - jesli ktos chcialby sie pobawic bardziej "profesjonalnie" to polecam po zmniejszeniu rozmiaru potestowac wyostrzanie zdjecia - jakosc poprawia sie [choc nie zawsze jest to konieczne]

nie wiem jak to wyglada w chyba najpopularniejszym na forum irfanie [nie uzywam go] natomiast soft taki jak xnview pozwala na proste wyostrzanie, troszke bardziej zaawansowany jest acd see [przynajmniej ostatnia wersja - 7], a najlepiej robi to photoshop [dodatkowo daje spora kontrole nad zapisem pliku do formatu jpg] - ale to opcja dla zapalencow :) [filtr "unsharp mask" daje naprawde dobre rezultaty]

w razie czego sluze pomoca

pozdravka
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 30.11.2004 13:42

a to ja napisał(a):Witaj, petris!
Miałam ten sam dylemat, co Ty.
Ale...co tam!
Jeśli tylko chcesz się nimi z nami podzielić - to .. wklejaj :D

Pozdrawiam 8)


Dzieki . :D Pozdrowienia Petris
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002
temat postu

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 30.11.2004 13:52

Bardzo łatwy Adobe Photoshop 6.0 CE
Corel PHOTO PAINT jest wiele lecz te sa najlepsze w/g ,mnie mam tylko zdjecia z lustrzanki CANONA , nawet stare zdjecia z dawnch klisz ,wychodza idealnie.
hannulcia
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.07.2004
Re: rozmiar zdjeć

Nieprzeczytany postnapisał(a) hannulcia » 03.12.2004 10:10

Dzięki. Ja korzystam z oprogramowania Camedia do aparatu. Chyba na starcie w za wysokiej jakości robiłam zdjęcia i teraz muszę baaardzo pomniejszać by przesłać na stronę
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004
Re: rozmiar zdjeć

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 03.12.2004 12:22

hannulcia napisał(a):Chyba na starcie w za wysokiej jakości robiłam zdjęcia i teraz muszę baaardzo pomniejszać by przesłać na stronę

Myślę, że raczej nie ma mowy o zbyt wysokiej rozdzielczości zdjęcia z aparatu. Czasem może to się przydać przy kadrowaniu (czyli przycinaniu ramek) do mniejszego obszaru, gdy chcemy coś ze zdjęcia "wyrzucić". Zawsze lepiej wyjdzie przy powiększeniach (lub przy drukowaniu na papier) natomiast publikowanie na stronach www ma ten mankament, że zdjęcie nie może mieć zbyt dużego rozmiaru :( więc tak na prawdę w internecie publikuje się "obrazek" zrobiony ze zdjęcia i wtedy raczej tylko do takiego celu się on nadaje.
Nie ma problemu z pomniejszaniem zdjęć do właściwej rozdzielczości. W przeciwną stronę już to nie miałoby sensu i byłoby za późno, gdyby zdjęcia robiło się w najgorszej jakości.

Pozdrawiam
Józek
Joker_28
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 554
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joker_28 » 16.12.2004 14:27

No i w końcu się naumiałem zmniejszać ciężar zdjęć :D

Wielkie dzięki - Karol099 i JoeF - za Wasze wskazówki nt. IrfanView.

Zapraszam więc do obejrzenia mojego albumu w FotoCroClubie - dla mnie praca z IrfanView była odskocznią od kilkustopniowego mrozu za oknem :) :)
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 18.12.2004 23:49

Joker_28 napisał(a):No i w końcu się naumiałem zmniejszać ciężar zdjęć :D

Zapraszam więc do obejrzenia mojego albumu w FotoCroClubie - dla mnie praca z IrfanView była odskocznią od kilkustopniowego mrozu za oknem :) :)

A gdzie Twoje zdjęcie pod nick,iem :?:
Tam u Ciebie "pod drutami" powinno być cieplej niż u mnie
.Pozdrawiam :lol:
Joker_28
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 554
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joker_28 » 20.12.2004 08:53

Zdjęcie pod nickiem niestety mi się nie ładuje, kilkakrotnie próbowałem - bez skutku - tylko czerwony krzyżyk zamiast zdjęcia. :(

Przygotowane zdjęcie powinno być O.K. - tzn. wycięte z większego w IrfanView, zmniejszone do 80 x 80 pixeli i waga < 6kB, jednak nie działa.
Może ktoś poradzi... :?:

O mrozie za oknem pisałem z pracy - a to przecież prawie Ślunsk, a i miejscowość mała - więcej otwartej przestrzeni - dla mrozu :)
Leo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 07.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leo » 20.12.2004 09:20

Witaj
Wyślij zdięcie które chcesz wstawić na mój mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl sprawdzę czy jest wszystko OK, i dam znać - jak zrobiłeś wszystko dobrze musi działać !!!

Pozdr
Leo
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Otwarcie - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone