Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ostatnia stacja benzynowa w PL na A1 lub przy A1

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 02.05.2016 12:55

dids76 napisał(a):
petit napisał(a):Otwarli już stację w Gorzyczkach, przy ostatnim zjeździe z A1. Budują jeszcze potężny pylon, a więc będzie widać z daleka.

Trzeba tam będzie kiedyś podjechać i popytać o ceny winiet. Jeśli mieli by "normalne" to byłaby dobra alternatywa dla Shella na D1 :oczko_usmiech: :mrgreen:

Chciałbym w to wierzyć, ale coś mi nie pozwala... :mrgreen:
PiotrekS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 29.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekS » 03.05.2016 19:21

Według kolegów ze SkycraperCity 30 kwietnia na stacji Uniwar przy węźle Gorzyce w Łaziskach ceny: ON 4,19 PLN; Pb95 4,39 PLN; Pb98 4,69 PLN; LPG 1,75 PLN.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.05.2016 19:47

PiotrekS napisał(a): kolegów ze SkycraperCity


Tak na marginesie.
Forum nieomylnych i zadufanych Moderatorów typu PMaciej czy jakoś tak. :roll:

Tam dyskusji nie ma tylko 3manie linii partii znaczy tych nieomylnych. :roll: :wink:
petit
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 21.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) petit » 04.05.2016 09:39

Ceny winietek na stacji Uniwar autostrada A1 Gorzyczki. Czechy 10 dni 70 zł, 1 miesiąc 100 zł, Austria 10 dni 60 zł.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.05.2016 09:46

petit napisał(a):Ceny winietek na stacji Uniwar autostrada A1 Gorzyczki. Czechy 10 dni 70 zł, 1 miesiąc 100 zł, Austria 10 dni 60łzł.

Czyli moje marzenia szybko prysły, a kojacek miał rację :oczko_usmiech: :mrgreen:
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 04.05.2016 09:56

petit napisał(a):Ceny winietek na stacji Uniwar autostrada A1 Gorzyczki. Czechy 10 dni 70 zł, 1 miesiąc 100 zł, Austria 10 dni 60 zł.

przecież to rozbój w biały dzień :evil:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 04.05.2016 10:28

dids76 napisał(a):
petit napisał(a):Ceny winietek na stacji Uniwar autostrada A1 Gorzyczki. Czechy 10 dni 70 zł, 1 miesiąc 100 zł, Austria 10 dni 60łzł.

Czyli moje marzenia szybko prysły, a kojacek miał rację :oczko_usmiech: :mrgreen:

I jest mi smutno z tego powodu :(
A tak liczyłem na to, że jednak będę w błędzie...
A odnośnie cen winiet-nawet nie wiem, jak to nazwać, ale "złodziejstwo" to za mało.
Wiem, że nie ma obowiązku kupowania u nich, ale fakt, że w naszym biednym kraju nikt w tamtych okolicach nie oferuje winiet w normalnych cenach (nawet niech będzie z np 15% marżą) jest nieco dołujący.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.05.2016 11:09

kojacek napisał(a):
dids76 napisał(a):
petit napisał(a):Ceny winietek na stacji Uniwar autostrada A1 Gorzyczki. Czechy 10 dni 70 zł, 1 miesiąc 100 zł, Austria 10 dni 60łzł.

Czyli moje marzenia szybko prysły, a kojacek miał rację :oczko_usmiech: :mrgreen:

I jest mi smutno z tego powodu :(
A tak liczyłem na to, że jednak będę w błędzie...
A odnośnie cen winiet-nawet nie wiem, jak to nazwać, ale "złodziejstwo" to za mało.
Wiem, że nie ma obowiązku kupowania u nich, ale fakt, że w naszym biednym kraju nikt w tamtych okolicach nie oferuje winiet w normalnych cenach (nawet niech będzie z np 15% marżą) jest nieco dołujący.


Po co maja dawać "normalniejsze" ceny skoro za tymi "złodziejskimi" są kolejki. Nawet jak człowiek mówi, że kawałek dalej jest spooooro taniej to i tak mało kto posłucha ...

No a jak mistrzowie na 14 dniowy wyjazd kupują 2x10dni zamiast 1xmiesiac to już nie widzę sensu dalszego tłumaczenia :(
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 04.05.2016 11:25

piotrulex napisał(a):No a jak mistrzowie na 14 dniowy wyjazd kupują 2x10dni zamiast 1xmiesiac to już nie widzę sensu dalszego tłumaczenia :(

No jak-przecież 2x10 dni to 20 dni-czyli bliżej tego, co im potrzeba (14 dni) niż miesięczna (30 czy 31 dni). A że finansowo się nie opłaca to przecież już matematyka, a na tę to wielu w szkołach marudzi ;)
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 04.05.2016 11:28

kojacek napisał(a):[
No jak-przecież 2x10 dni to 20 dni-czyli bliżej tego, co im potrzeba (14 dni) niż miesięczna (30 czy 31 dni). A że finansowo się nie opłaca to przecież już matematyka, a na tę to wielu w szkołach marudzi ;)

nie wierzę, że tak jest 8O
no chyba, że są niedoinformowani i nie znają cennika :D
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 04.05.2016 11:32

KrisM napisał(a):
kojacek napisał(a):[
No jak-przecież 2x10 dni to 20 dni-czyli bliżej tego, co im potrzeba (14 dni) niż miesięczna (30 czy 31 dni). A że finansowo się nie opłaca to przecież już matematyka, a na tę to wielu w szkołach marudzi ;)

nie wierzę, że tak jest 8O
no chyba, że są niedoinformowani i nie znają cennika :D

To, co napisałem to jedyna możliwość wytłumaczenia zakupu 2 winiet na 10 dni a nie jednej miesięcznej, jak to opisał piotrulex
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.05.2016 11:57

kojacek napisał(a):
KrisM napisał(a):
kojacek napisał(a):[
No jak-przecież 2x10 dni to 20 dni-czyli bliżej tego, co im potrzeba (14 dni) niż miesięczna (30 czy 31 dni). A że finansowo się nie opłaca to przecież już matematyka, a na tę to wielu w szkołach marudzi ;)

nie wierzę, że tak jest 8O
no chyba, że są niedoinformowani i nie znają cennika :D

To, co napisałem to jedyna możliwość wytłumaczenia zakupu 2 winiet na 10 dni a nie jednej miesięcznej, jak to opisał piotrulex


Naprawdę

Przed nami w ostatnim roku stałą młoda ekipa jadąca co najmniej na 2 auta z jednym super kierownikiem co tu w cro juz raz był i wszystko wie.

Wtrącilismy się właśnie jak mówili że na ich 2 tygodnie to dwie dziesieciodniowe musza kupic

Mi im na to że bez sensu bo jedna miesięczna wyjdzie taniej a zresztą tuż za granica na Shellu kupią to samo ow iele taniej a drog do tego miejsca jest na 100% bezpłatna. My właśnie tam kupujemu.

Było lekkie zdziwienie, zaskoczenie, myslenia ale winiety tak jak chcieli tak kupili wiec czasem szkoda czasu na dobre rady bo "specjaliści" wiedzą lepiej

Jak pod koniec wakacji znajomi się wybrali też po raz pierwszy i usłyszałem ich trasę, miejsca kupna winiet itd to się za głoe złapałem. Wywróciłem ich plan do góry nogami, napisałem dłuuugiego opisowego maila ale pojechalo za moją radą i opiniami włąśnie z tego wątku, forum i później szczerze dziękowali :)
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 04.05.2016 14:08

piotrulex napisał(a):Naprawdę

Przed nami w ostatnim roku stałą młoda ekipa jadąca co najmniej na 2 auta z jednym super kierownikiem co tu w cro juz raz był i wszystko wie.

Wtrącilismy się właśnie jak mówili że na ich 2 tygodnie to dwie dziesieciodniowe musza kupic

Mi im na to że bez sensu bo jedna miesięczna wyjdzie taniej a zresztą tuż za granica na Shellu kupią to samo ow iele taniej a drog do tego miejsca jest na 100% bezpłatna. My właśnie tam kupujemu.

Było lekkie zdziwienie, zaskoczenie, myslenia ale winiety tak jak chcieli tak kupili wiec czasem szkoda czasu na dobre rady bo "specjaliści" wiedzą lepiej

Jak pod koniec wakacji znajomi się wybrali też po raz pierwszy i usłyszałem ich trasę, miejsca kupna winiet itd to się za głoe złapałem. Wywróciłem ich plan do góry nogami, napisałem dłuuugiego opisowego maila ale pojechalo za moją radą i opiniami włąśnie z tego wątku, forum i później szczerze dziękowali :)

czyli skuteczność przekonywania 50% :D jest nadzieja, choć mogłoby być lepiej!
ale dlaczego się dziwisz, że "kierownik" Cię nie posłuchał skoro jego autorytet i doświadczenie podważyłeś;-)
marena01
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 21.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marena01 » 04.05.2016 15:04

piotrulex napisał(a):
Jak pod koniec wakacji znajomi się wybrali też po raz pierwszy i usłyszałem ich trasę, miejsca kupna winiet itd to się za głoe złapałem. Wywróciłem ich plan do góry nogami, napisałem dłuuugiego opisowego maila ale pojechalo za moją radą i opiniami włąśnie z tego wątku, forum i później szczerze dziękowali :)[/quote]

Jeżeli jeszcze posiadasz tego maila w roboczych lub wysłanych to chętnie bym skorzystał,dobrych rad nigdy za dużo Pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.05.2016 17:16

marena01 napisał(a):Jeżeli jeszcze posiadasz tego maila w roboczych lub wysłanych to chętnie bym skorzystał,dobrych rad nigdy za dużo Pozdrawiam


A co chcesz wiedzieć
Skąd-dokąd jedziesz?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ostatnia stacja benzynowa w PL na A1 lub przy A1 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone