Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ostatnia stacja benzynowa w PL na A1 lub przy A1

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.07.2016 18:58

Zgodnie z przepisami, w Austrii na szybie powinna się znajdować tylko jedna, aktualna winieta. Może sie nikt nie przyczepić, ale dla świętego spokoju zawsze mam przyklejoną tylko jedną ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.07.2016 20:04

dids76 napisał(a):Zgodnie z przepisami, w Austrii na szybie powinna się znajdować tylko jedna, aktualna winieta. Może sie nikt nie przyczepić, ale dla świętego spokoju zawsze mam przyklejoną tylko jedną ;)


Czesi i Austriacy mają to w ich PRD. W Czechach mandat za to jest zdaje się 2000 Kč. Na szybie ma być tylko aktualna winieta.

Raz widziałem agenta, który mial dwa rzędy winiet, za trzy lata wstecz :-D
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 05.07.2016 20:11

Pääkäyttäjä napisał(a):
dids76 napisał(a):Zgodnie z przepisami, w Austrii na szybie powinna się znajdować tylko jedna, aktualna winieta. Może sie nikt nie przyczepić, ale dla świętego spokoju zawsze mam przyklejoną tylko jedną ;)


Czesi i Austriacy mają to w ich PRD. W Czechach mandat za to jest zdaje się 2000 Kč. Na szybie ma być tylko aktualna winieta.

Raz widziałem agenta, który mial dwa rzędy winiet, za trzy lata wstecz :-D

A co jeśli kupujesz 2 winiety 10cio dniowe??? Tej drugiej nie możesz od razu przykleić???
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 05.07.2016 21:45

Pääkäyttäjä napisał(a):
dids76 napisał(a):
Zgodnie z przepisami, w Austrii na szybie powinna się znajdować tylko jedna, aktualna winieta. Może sie nikt nie przyczepić, ale dla świętego spokoju zawsze mam przyklejoną tylko jedną ;)


Czesi i Austriacy mają to w ich PRD. W Czechach mandat za to jest zdaje się 2000 Kč. Na szybie ma być tylko aktualna winieta.

Raz widziałem agenta, który mial dwa rzędy winiet, za trzy lata wstecz :-D

A co jeśli kupujesz 2 winiety 10cio dniowe??? Tej drugiej nie możesz od razu przykleić???


Skoro ich przepisy mówią, że na szybie może być przyklejona tylko jedna winieta to znaczy, że ma być przyklejona tylko jedna. Przypuszczam, że policjant pewnie by to odpuścił, ale jak się chce psa uderzyć to zawsze się jakiś kij znajdzie. Czasem kij a czasem dwie winiety.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.07.2016 23:06

Jurek89 napisał(a):Winiety kupiłem na tolltickets więc są już w domu czekają na wyjazd. Ale odnośnie winiet bo mam 2x 10 dni na Austrię i widzę że napisałeś żeby nakleić tylko jedną, nie może być naklejonych 2 od razu ?

Jedna, jak koledzy wyżej napisali. Ale przyznaję się - i proszę nie brać przykładu - jadąc do Hr winiety AU kupiłem od razu dwie i przykleiłem jedną. Później powinienem pierwszą zerwać i na powrót przykleić drugą, a dokleiłem następną. :devil:
Na winietach masz opis, w którym miejscu przykleić. W różnych miejscach ludzie przyklejają, a jest to istotne. Raz w nocy w Słowenii miałem kontrole - zwężony pas i świecili po szybie. Częściej jednak spotyka się policjantów z lornetkami.
Dodatkowo na czeskiej musisz napisać nr rej. jak koledzy radzą > czechy-austria-ceny-winiet-na-2013-t39684-210.html#p1223633
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 05.07.2016 23:26

Jak je zrywacie na szybko ??? Macie sprawdzony sposób?? :D
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.07.2016 00:08

anlama napisał(a):Jak je zrywacie na szybko ??? Macie sprawdzony sposób?? :D

jak-zdiac-winietke-t28962-15.html

Na ciepło z grubsza odejdzie, a resztki kleju ze wszelkich naklejek ładnie i szybko usuwają nawilżające chusteczki dla dzieci - najczęściej je stosuję aby wyczyścić nowe przedmioty po usuniętych kodach kreskowych. Płyn do szyb lub do naczyń tylko więcej klej rozmazał.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2016 08:26

anlama napisał(a):A co jeśli kupujesz 2 winiety 10cio dniowe??? Tej drugiej nie możesz od razu przykleić???


Ale czego nie rozumiesz? W momencie obowiązywania winiety ma być tylko ta, która jest ważna. Data w przeszłości i przyszłości nie obowiązuje:

Na co nesmí řidič také zapomenout je povinnost mít vylepenu pouze aktuální dálniční známku! Nesmí být tedy na skle např. prošlá anebo stará nálepka a to ani v případě, že nejedete po dálnici. Policie Vám v tomto případě může uložit stejně vysokou pokutu jako byste jeli po dálnici načerno a to jistě za tuto nedbalost nestojí. Pokud tedy známka ztratí svou platnost, ihned jí ze skla sundejte a neodkládejte na pozdní dobu. Takže zdobení skla sbírkou více nálepek stejného státu je rovněž pokutováno.

Za jízdu bez dálniční známky padají většinou pokuty v rozmezí 1000–2000 korun, maximální výše je pak až 5000 Kč. Za drobnější pokuty, jako je třeba špatně nalepená známka nebo když na ní není napsaná SPZ, pak padají nižší pokuty. V průměru loni řidiči zaplatili 953 korun.

Także ten... kolekcjonerom winiet policja mówi stanowcze nie :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2016 20:09

Ktoś pytał mnie o ceny LPG na Uniwarze w Gorzyczkach. Uprzejmie donoszę, że:

- LPG mają po 1.79 (taki Crab *w Rybniku na Żorskiej ma 20 gr mniej)
- jest kantor
- mają winiety, ale za zbójnickie ceny: czeska za 70 PLN, austriacka za 60 (10 dniowe)


* stacja czynna całą dobrę ale po 22.00 płaci się z góry
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2016 20:46

A Pb po ile mają przy granicy ??
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.07.2016 22:03

szaki17 napisał(a):A Pb po ile mają przy granicy ??

Dzisiaj 4,59zł
Jakieś 500m dalej budują stację Moya (praktycznie już gotowa), wygląda na stację bezobsługową. Jutro może się zatrzymam i sprawdzę. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2016 22:17

dids76 napisał(a):
szaki17 napisał(a):A Pb po ile mają przy granicy ??

Dzisiaj 4,59zł
Jakieś 500m dalej budują stację Moya (praktycznie już gotowa), wygląda na stację bezobsługową. Jutro może się zatrzymam i sprawdzę. :wink:


Tyyyyjooo, zupełnie zapomniałem o tej "inwestycji" - na ich stronie jest napisane, że "Na stacji dostępny jest olej napędowy oraz AdBlue (tankowane z dystrybutora). Płatność na stacji możliwa jest jedynie za pomocą kart flotowych." HĘ? Czyli nic dla ludu? :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.07.2016 22:19

Dzisiaj przejeżdżałem i wyglądała jakby już była otwarta, brak jednak drogowskazów czy pylonu z cenami. Jak jutro będę przejeżdżał to może podjadę i zobaczę co i jak :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2017 17:54

Tak z dzisiaj, bo się tam zaplątałem - Uniwar Gorzyczki:
- ON za 4.75
- LPG za 1.99

Szalone ceny... Np. na CircleK w Rybniku, diesel był po 4.22.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.06.2017 18:35

Pääkäyttäjä napisał(a):Tak z dzisiaj, bo się tam zaplątałem - Uniwar Gorzyczki:
- ON za 4.75
- LPG za 1.99

Szalone ceny... Np. na CircleK w Rybniku, diesel był po 4.22.

Na Auchan w Raciborzu ON 4.02 PB95 4.28. Ale ma iść w dół :oczko_usmiech: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ostatnia stacja benzynowa w PL na A1 lub przy A1 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone