Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ostatnia stacja benzynowa w PL na A1 lub przy A1

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 07.08.2015 11:42

Przejeżdżałem przez Austrię tydzień temu. Tym, co rzuca się w oczy, są bardzo duże różnice w cenie benzyny na stacjach. PB95 od 1,2€ do 1,6€ (5,1zł-6,7zł).
czarek14
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 11.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarek14 » 07.08.2015 12:06

A cena ON nie rzucila ci sie w oczy ?
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 07.08.2015 12:21

Niestety nie. Tankowałem tylko benzynę. Ale myślę, że różnice też są duże. Najtaniej było przy granicy z Czechami (jechałem z Czeskiego Krumłowa), najdrożej w Alpach, blisko Włoch i Słowenii.
czlowiek_bigos
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) czlowiek_bigos » 07.08.2015 13:21

ON tydzień temu 1,099 EUR po zjeździe z autostrady w kierunku ma Mureck i trochę ponad 1,4 Euro na autostradzie (tu pewności nie mam - tak mi się zdaje, że tak było). Na pewno drożej
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.08.2015 13:28

czarek14 napisał(a):A cena ON nie rzucila ci sie w oczy ?


Przecież stronę dzisiaj rano Ci podałem linka do stacji na końcu Austrii (na 99% to ta sama o której pisze czlowiek_bigos) z ich aktualnymi cenami - ON 1,088Euro :!:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.08.2015 20:00

Jeżeli zatankuje ON ostatni raz w PL w Mszanej na BP to będę musiał dolać gdzieś w Austrii ... gdzie ??
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.08.2015 20:20

beemwu napisał(a):Jeżeli zatankuje ON ostatni raz w PL w Mszanej na BP to będę musiał dolać gdzieś w Austrii ... gdzie ??

np. Shell Gralla
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.08.2015 20:21

Na wygwizdajewie, gdzie diabeł mówi dobranoc. Nikt nie jest duchem świętym i nie wie, kędy pojedziesz!
Może byś tak kilka postów się cofnął i przeczytał!
Jeżeli masz w d... to, co piszą inni dla takich jak Ty, to Tobie napiszę, że np. w Wilfersdorfie.
Przy okazji uprzedzę następne pytanie, lub nie, że winietę na austriackie autostrady także tam dostaniesz i przy odrobinie szczęścia na słoweńskie również.
Przy okazji możesz się odświeżyć; może się przydać przed przejazdem przed Wiedeń.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.08.2015 20:25

FUX napisał(a):Na wygwizdajewie, gdzie diabeł mówi dobranoc. Nikt nie jest duchem świętym i nie wie, kędy pojedziesz!
Może byś tak kilka postów się cofnął i przeczytał!
Jeżeli masz w d... to, co piszą inni dla takich jak Ty, to Tobie napiszę, że np. w Wilfersdorfie.
Przy okazji uprzedzę następne pytanie, lub nie, że winietę na austriackie autostrady także tam dostaniesz i przy odrobinie szczęścia na słoweńskie również.
Przy okazji możesz się odświeżyć; może się przydać przed przejazdem przed Wiedeń.


Ale żeś się koleś zirytował.... przepraszam, że cie uraziłem. Za wielkiego wyboru dróg rzez Austrię nie ma... no ale ty wiesz wszystko najlepiej ;)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 09.08.2015 20:27

FUX napisał(a):Przy okazji możesz się odświeżyć; może się przydać przed przejazdem przed Wiedeń.

:lol: :lol: :lol:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.08.2015 21:34

beemwu napisał(a):
Ale żeś się koleś zirytował.... przepraszam, że cie uraziłem. Za wielkiego wyboru dróg rzez Austrię nie ma... no ale ty wiesz wszystko najlepiej ;)

Spoko, dróg przez Austrię jest sporo, jedni za Wiedniem jadą na południe i dalej jadą przez Węgry, inni jadą autostradą na Graz i dalej przez Słowenię. Kolejni zjeżają na słynny objazd M-L-P, ja np zjeżdżam w Austrii z autostrady już w Ilz, chętnie polecę Ci stację przy B69 gdzie jest dosyć dobra cena paliwa, tylko czy będziesz tamtędy jechał :?:
Określ gdzie i jak jedziesz, wtedy może pomożemy :wink:
Siedzę tu kilka lat, pomagam wszystkim jak mogę, odpowiadam nawet na najgłupsze pytania, ale nie mogę pomóc jak nie wiem jak :oczko_usmiech: :mrgreen:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.08.2015 22:10

beemwu napisał(a):
Ale żeś się koleś zirytował.... przepraszam, że cie uraziłem. Za wielkiego wyboru dróg rzez Austrię nie ma... no ale ty wiesz wszystko najlepiej ;)


Mnie nie urażasz; irytuje mnie mało precyzyjne pytanie, więc nie oczekuj na nie wyczerpującej odpowiedzi.
A jeszcze jak z bawarą idzie w parze odzież z trzema paskami czy skaczącym kotem, to już wymiękam. :wink:
A czy wiem najlepiej?
Chyba nie; nie mam takiego mniemania o sobie.
Doświadczenie wynika z kilkunastu wakacji w Cro.
:twisted:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 10.08.2015 07:55

dids76 napisał(a):Siedzę tu kilka lat, pomagam wszystkim jak mogę, odpowiadam nawet na najgłupsze pytania, ale nie mogę pomóc jak nie wiem jak :oczko_usmiech: :mrgreen:


SANTO SUBITO :wink:

A tak na marginesie - podziwiam za samozaparcie :P
marcin1979
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin1979 » 10.08.2015 08:33

Witam, czy ktoś wie czy stacje benzynowe tuż przed granicą ze Słowenią są czynne całą dobę.
Chodzi mi o te poza autostradą, tam gdzie taniej. Jadę nocą, do Słowenii dojadę koło 6.00 i nie wiem czy warto zjeżdżać z autostrady tylko na tankowanie.
Z tego co obserwuje to różnice w cenie są dość znaczne.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 10.08.2015 10:19

marcin1979 napisał(a):Witam, czy ktoś wie czy stacje benzynowe tuż przed granicą ze Słowenią są czynne całą dobę.
Chodzi mi o te poza autostradą, tam gdzie taniej. Jadę nocą, do Słowenii dojadę koło 6.00 i nie wiem czy warto zjeżdżać z autostrady tylko na tankowanie.
Z tego co obserwuje to różnice w cenie są dość znaczne.


15 sekund szukania w google :x

http://www.petrol.eu/gas-stations/map
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ostatnia stacja benzynowa w PL na A1 lub przy A1 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone