Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ostatnia stacja benzynowa w PL na A1 lub przy A1

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.08.2015 12:01

marcin1979 napisał(a):Witam, czy ktoś wie czy stacje benzynowe tuż przed granicą ze Słowenią są czynne całą dobę.
Chodzi mi o te poza autostradą, tam gdzie taniej. Jadę nocą, do Słowenii dojadę koło 6.00 i nie wiem czy warto zjeżdżać z autostrady tylko na tankowanie.
Z tego co obserwuje to różnice w cenie są dość znaczne.


austriackie lokalne zwykle pracują często krócej (bez zmiany nocnej) np. OMV w Landscha an der Mur 6-22 lub Temmel Spielfeld 5:30-22
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 10.08.2015 12:40

Dodaj od siebie że nie polecam tankowania na stacji BP ostatniej przed granicą, lepiej jest zjechać do Jatrzębie-Zdrój na też BP (odległość naprawdę niewielka). Jak ja jechałem pod koniec czerwca to różnica była około 60 groszy na litrze. Przy całym baku mamy hotdogi dla całej rodziny gratis :)
marcin1979
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin1979 » 10.08.2015 15:40

Dzięki za info 6.00 mi wystarczy.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.08.2015 15:45

yzedef napisał(a):Dodaj od siebie że nie polecam tankowania na stacji BP ostatniej przed granicą, lepiej jest zjechać do Jatrzębie-Zdrój na też BP (odległość naprawdę niewielka). Jak ja jechałem pod koniec czerwca to różnica była około 60 groszy na litrze. Przy całym baku mamy hotdogi dla całej rodziny gratis :)


Racja. Jednak i z 20 minut można stracić na dojazd w obie strony. Rozważę to za rok mając na uwadzę masakryczną ilość ludzi na BP Mszana i zwiazane z tym kolejki. Akurat w moim przypadku cena na polskim BP mało mnie interesuje (Routex)

Sprawdziłem. W sumie to od ślimaka jedynie 5km czyli maks 10 minut w każdą stronę
Waterlive
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waterlive » 15.08.2015 09:45

Czyli jak dobrze przeczytałem to, tankujemy na BP w Jastrzębiu, a winietki na pierwszym Shellu juz po stronie Czeskiej. Czy na BP ceny za winietki tez normalne?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.08.2015 10:19

Waterlive napisał(a): Czy na BP ceny za winietki tez normalne?

Nie wiem jak w Jastrzębiu na BP, ale na tym w Mszanie jak i u mnie w Raciborzu są "nienormalne" :oczko_usmiech: :mrgreen:
Więc spytać możesz, ale na 100% taniej wyjdzie na Shellu przy D1 :wink:
johndobry
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 31.03.2016
Stacja BP - Mszana

Nieprzeczytany postnapisał(a) johndobry » 30.04.2016 09:38

Witam :)

Mam pytanie odnośnie tankowania przy granicy PL-CZ. Jadę z WWA do Breli i ważne dla mnie jest aby przed samym przejściem granicznym PL-CZ i z powrotem zaraz po wjeździe do PL zatankować na BP (karta paliwowa :)) Ostatnia stacja na autostradzie jest w Mszanie - zjazd z pasa w kierunku Czech. Zaleje sobie tam do pełna, potem zagranicą to już wszystko jedno, ale wracając będę tak cyrklował, żeby być pustym przy pierwszym BP w PL. Teraz moje pytanie czy ktoś się orientuje czy jest tam zjazd z pasa w kierunku WWA z autostrady na tę stację w Mszanie? Jeśli nie to gdzie najbliżej granicy PL-CZ znajdę BP? Nie chciałbym specjalnie zjeżdżać z autostrady a im wcześniej tym lepiej. 2 tankowania to jakby nie patrzył 500pln w kieszeni :D

Dzięki za pomoc :)
marmed
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 23.09.2014
Re: Stacja BP - Mszana

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 30.04.2016 10:00

BP i wszystko jasne a bezpośredniego bezkolizyjnego zjazdu nie widziałem ...dalej ok 25 km jest BP Rówień
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Stacja BP - Mszana

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.04.2016 11:02

Jadąc od granicy Cz/Pl najbliższe BP masz na rondzie w Jastrzębiu https://goo.gl/maps/fymarEkpQmz czyli jakieś 5 km od autostrady https://goo.gl/maps/r69YrY6tE1k
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012
Re: Stacja BP - Mszana

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 01.05.2016 18:02

dids76 napisał(a):Jadąc od granicy Cz/Pl najbliższe BP masz na rondzie w Jastrzębiu https://goo.gl/maps/fymarEkpQmz czyli jakieś 5 km od autostrady https://goo.gl/maps/r69YrY6tE1k

Mariusz, z A1 to będzie zjazd na Jastrzębie, czy drogowskaz będzie na inną miejscowość?
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004
Re: Stacja BP - Mszana

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 01.05.2016 19:45

... z A1 to będzie zjazd na Jastrzębie, czy drogowskaz będzie na inną miejscowość?

Jastrzębie lub Wodzisław. Na światłach w lewo na Jastrzębie, a w prawo do mnie
petit
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 21.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) petit » 02.05.2016 11:06

Otwarli już stację w Gorzyczkach, przy ostatnim zjeździe z A1. Budują jeszcze potężny pylon, a więc będzie widać z daleka.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.05.2016 11:12

petit napisał(a):Otwarli już stację w Gorzyczkach, przy ostatnim zjeździe z A1. Budują jeszcze potężny pylon, a więc będzie widać z daleka.

Trzeba tam będzie kiedyś podjechać i popytać o ceny winiet. Jeśli mieli by "normalne" to byłaby dobra alternatywa dla Shella na D1 :oczko_usmiech: :mrgreen:
petit
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 21.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) petit » 02.05.2016 11:15

Jeżdżę tamtędy regularnie to mogę to sprawdzić.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 02.05.2016 11:17

petit napisał(a):Jeżdżę tamtędy regularnie to mogę to sprawdzić.

to wszyscy czekamy na info :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ostatnia stacja benzynowa w PL na A1 lub przy A1 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone