Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orla Perć - hard core - przełamać lęki

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 28.09.2009 19:11

A ja na Orlą nie wejdę w życiu - lęki i takie tam.. posiadam :?, - poza tym bardziej mnie pod wodę ciągnie, a nie w wysokie góry,
(...Tarnica może być ;) )... jeszcze jak takie podejścia, łańcuchy i inne demony :twisted:
Dlatego też czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy i zdjęęęęęęęcia :) 8O :D
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 28.09.2009 19:35

Leszek odpoczywa i likwiduje destament, który spisał przed wyprawą.
Też mnie ciekawi 8)
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2298
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 28.09.2009 20:09

Orla jest fajna w tym roku przed Chorwacją kolejny kawałek pokonałem, ale bojących nie zachęcam do spaceru szczytami.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.09.2009 20:27

Oooo, jak Orla Perć to i ja się piszę! :D

W ubiegłym roku udało nam się przejść fragment od Zawratu do Świnicy. (To co prawda nie Orla Perć, ale podobna wysokość i ta sama grań :D) Przeszliśmy tylko fragment granią, ale za to na Zawrat weszliśmy na własnych nogach z samego dołu (przez Dolinę Suchej Wody i dalej oczywiście dookoła Czarnego Stawu Gąsienicowego)!

Niezapomniane wrażenia ze wspinaczki na Zawrat! Mgła spowijała wszystko wokół i dodawała temu miejscu jeszcze więcej grozy. Wspaniały dreszczyk emocji na plecach :twisted:

Całość Orlej Perci była w planach na ten rok. Nie wyszło. Mam nadzieję, że za rok uda się przejść choć połowę.

Czekam z niecierpliwością na fotki i wrażenia :D

Pozdrav :papa:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 28.09.2009 20:38

Leszek Skupin napisał(a):Namiot dwójka,

Na chwilę obecną zdjęcia się obrabiają więc ciąg dalszy za jakiś czas ;)

Daj zdjęcie z rozbitym namiotem na Orlej. :D oj zielony zielony :wink:
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 28.09.2009 21:04

marko350 napisał(a):Orla jest fajna w tym roku przed Chorwacją kolejny kawałek pokonałem, ale bojących nie zachęcam do spaceru szczytami.

Ja nawet na Mały Kościelec nie wyszłam :P
kasia72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 27.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia72 » 28.09.2009 21:14

I ja czekam na zdjęcia :) . Ja i mąż bardzo kochamy nasze Tatry, co roku we wrześniu wyjeżdżamy do Zakopanego. W tym byliśmy tydzień przed Tobą
Pozdrawiamy :)
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 28.09.2009 21:55

maslinka napisał(a):Oooo, jak Orla Perć to i ja się piszę! :D

W ubiegłym roku udało nam się przejść fragment od Zawratu do Świnicy. (To co prawda nie Orla Perć, ale podobna wysokość i ta sama grań :D) Przeszliśmy tylko fragment granią, ale za to na Zawrat weszliśmy na własnych nogach z samego dołu (przez Dolinę Suchej Wody i dalej oczywiście dookoła Czarnego Stawu Gąsienicowego)!
[ciach]

Pozdrav :papa:


Skoro Maslinko wchodziłaś na Zawrat od Gąsienicowej to końcówka była raczej na rękach niż na nogach, nieprawdaż? :wink:

Dołączam się do miłośników Orlej Perci :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.09.2009 22:44

Lider16 napisał(a):Skoro Maslinko wchodziłaś na Zawrat od Gąsienicowej to końcówka była raczej na rękach niż na nogach, nieprawdaż? :wink:

Zdecydowanie na rękach :D

Wyglądało to mniej więcej tak:

Obrazek

Chociaż na żywo wydawało się bardziej hardcore'owe :D

Leszku, wybacz, że się "wcinam".
Już nie mogę się doczekać Twoich fotek i zaczęłam sobie przeglądać swoje tatrzańskie zdjęcia :D

Pozdrav :papa:
Ostatnio edytowano 24.02.2012 16:28 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.09.2009 23:34

Chętnie sobie pooglądam Orlą Perć po . . .dziestu latach :? :wink:
Dla wielu forumowiczów to pewnie prehistoria - koniec lat siedemdziesiątych
Wtedy tam byłem 8)
:)
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 29.09.2009 00:30

maslinka napisał(a):Zdecydowanie na rękach :D

Wyglądało to mniej więcej tak:

Dajesz Agnieszka, świeża jesteś! :lol:

Super fota akcji! Akcję szutrową właśnie nadgoniłem, znajdę dłuższą chwilę to wyczerpująco skomentuję :D

Lesiu - Twoje przygodowe opisy i foty to jest to co tygrysy lubią najbardziej więc czekam niecierpliwie. Orlą częściowo przechodziłem w czasach dosyć dawnych, znam kawałek od Świnickiej Przełęczy przez Świnicę i Kozi do Żlebu Kulczyńskiego, chyba z 2 oddzielnych wypadów. Przypomnimy sobie :)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 29.09.2009 09:38

Najpierwej odpowiem AndrzejowiJ, który widzę, że wyraźnie śledzi to co piszę, a już myślałem, że pomija moje zielone bazgrolenie.... widocznie oczy przyzwyczaiły się do zielonego i już nie razi w dno oka :D

Tak więc, kumple powiadali, że być może będzie spanie pod namiotem, być może pod gołym niebem w śpiworach, było to rozwiązanie jak najbardziej hardcore'owe i dla mnie niewyobrażalne, a że jeszcze posiadam trochę instynktu samozachowawczego to nie dam foty z namiotem na grani ;) ale nie będę wyprzedzał faktów :papa:

Dzięki wszystkim za tak liczne przybycie do tego wątku. Cieszę się, że wiele osób wspomni swoje wyprawy w ten rejon naszych pięknych Tatr. Wcześniej widziałem zdjęcia z Tatr Wysokich, ale to co zobaczyłem na własne oczy przeszło moje wszelkie, najśmielsze oczekiwania. Zdjęcia w żaden sposób nie mogą się równać z rzeczywistością. Tam czuje się jedność między ludźmi, tam rzeczywiście człowiek ma ochotę rozłożyć ramiona i chłonąć całym sobą roztaczającą się przestrzeń i potęgę gór, tam skały budzą szacunek i respekt.

Swoje zdjęcia w większości obrobiłem, ale nie posiadam jeszcze zdjęć ani od Alberta, ani od Piotrka i zastanawiam się, w takim razie czy pisać dalej i wklejać tylko swoje zdjęcia, czy poczekać na zdjęcia pozostałych żeby obraz był pełniejszy (z 3 Nikosiów D80, D300, D700) :D. Właśnie na dzisiaj wieczorem umówiłem się z nimi, że przekażą mi swoje zdjęcia więc... :?:

Maslinka no pięknie pięknie :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.09.2009 09:54

Leszek Skupin napisał(a):...Maslinka no pięknie pięknie :D

Podobno jest to autentyczna historia z jednego z obozów wspinaczkowych w Tatrach:
...Pojechaliśmy w rejon Morskiego Oka. Dotarliśmy pod ścianę.
Nasz instruktor (jako, że byliśmy przygotowani na wyprawę pod każdym względem) zaproponował, żebyśmy sobie strzelili po jednym "żeby nam się ściana trochę położyła - będzie się lepiej wchodzić".
Towarzystwo nie namyślało się długo i zaczęli "kłaść ściany" dosyć intensywnie, z czasem flaszki zaczęły topnieć jedna po drugiej i skończyło się na kompletnym uboju. Gdy grupa ocknęła się równo ze świtem zauważyli, że brakuje wśród nich prowodyra libacji- instruktora... I tutaj następuje wersja GOPR-łowców:
"Zapieprzamy gazikiem, wyjeżdżamy zza zakrętu a tu jakiś debil na środku drogi idzie na czworaka, wbija haki w asfalt i asekuruje się
liną..."

Pozdrawiam i czekam na foto.
andy.pl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 29.09.2009 10:03

Leszek Skupin napisał(a):
... czy poczekać na zdjęcia pozostałych żeby obraz był pełniejszy (z 3 Nikosiów D80, D300, D700) :D. Właśnie na dzisiaj wieczorem umówiłem się z nimi, że przekażą mi swoje zdjęcia więc... :?: ...


ja mogę poczekać,
bynajmniej nie siedzę okrakiem na grani na 2000m,
wiatr mnie nie smaga ani deszcz nie chłoszcze :D


maslinka napisał(a):... Niezapomniane wrażenia ze wspinaczki na Zawrat! Mgła spowijała wszystko wokół i dodawała temu miejscu jeszcze więcej grozy. Wspaniały dreszczyk emocji na plecach icon_twisted.gif


Maslinko, jeszcze w studenckich czasach też zdobyłem Zawrat tak jak Ty - byłem z siebie dumny ... do momentu gdy po południowej stronie, na rozległej trawiastej łące nie zobaczyłem kilku rodzin naszych sąsiadów wypoczywających i korzystających z kąpieli słonecznych na łagodnym (od tamtej strony) stoku - moja wielkość i radość prysła jak bańka mydlana ... Potem poszedłem na Świnicę - humor i dobre samopoczucie powróciły :)
Ostatnio edytowano 29.09.2009 10:43 przez andy.pl, łącznie edytowano 1 raz
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 29.09.2009 10:07

maslinka napisał(a):Wyglądało to mniej więcej tak

dobre foto, szacun :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Orla Perć - hard core - przełamać lęki - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone