Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 25.06.2019 10:37

majki13 napisał(a):Cześć!

tak sobie przeglądam mapy google i informacje na stronie HAC i nie jest dla mnie jasne. Otóż jak przekraczam granicę HU/HR w Letenye, to gdzie jest pierwszy pobór opłat? Którym zjazdem najlepiej do Tucepi zjechać?


Może to Ci pomoże ? http://tollfee.eu/oplata-drogowa/chorwacja
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 25.06.2019 10:57

majki13 napisał(a):Cześć!

tak sobie przeglądam mapy google i informacje na stronie HAC i nie jest dla mnie jasne. Otóż jak przekraczam granicę HU/HR w Letenye, to gdzie jest pierwszy pobór opłat? Którym zjazdem najlepiej do Tucepi zjechać?


Najpierw, kilka km za granicą pobierasz bilecik, płacisz na bramach Św. Helena przed Zagrzebiem, obwodnica Zagrzebia jest bezpłatna, więc kolejny bilecik pobierasz w Lucko i płacisz na wybranym przez siebie zjeździe z autostrady. Jeśli chodzi o Tucepi, to najbliższy zjazd jest w Zagvozdzie, przy czym po opłaceniu autostrady, zaraz dalej płacisz za tunel Św. Ilja.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.06.2019 11:09

arturescu napisał(a):Jeśli chodzi o Tucepi, to najbliższy zjazd jest w Zagvozdzie, przy czym po opłaceniu autostrady, zaraz dalej płacisz za tunel Św. Ilja.

Jeśli chodzi o tunel Sveti Ilija , to podajesz złą informację - od 1 stycznia 2018 roku jest bezpłatny.
tunel-sv-ilija-t33990-60.html
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 25.06.2019 11:23

Janusz Bajcer napisał(a):
arturescu napisał(a):Jeśli chodzi o Tucepi, to najbliższy zjazd jest w Zagvozdzie, przy czym po opłaceniu autostrady, zaraz dalej płacisz za tunel Św. Ilja.

Jeśli chodzi o tunel Sveti Ilija , to podajesz złą informację - od 1 stycznia 2018 roku jest bezpłatny.
tunel-sv-ilija-t33990-60.html


ok
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 25.06.2019 12:35

arturescu napisał(a):
majki13 napisał(a):bezpłatna, więc kolejny bilecik pobierasz w Lucko i płacisz na wybranym przez siebie zjeździe z autostrady. Jeśli chodzi o Tucepi, to najbliższy zjazd jest w Zagvozdzie, przy czym po opłaceniu autostrady, zaraz dalej płacisz za tunel Św. Ilja.


Ja proponuję zjechać parę kilometrów wcześniej zjazdem Sestanovac. Zjazd bardzo kręty, ale widoki...
majki13
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 05.05.2019
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) majki13 » 25.06.2019 12:44

Koenig napisał(a):
arturescu napisał(a):
majki13 napisał(a):bezpłatna, więc kolejny bilecik pobierasz w Lucko i płacisz na wybranym przez siebie zjeździe z autostrady. Jeśli chodzi o Tucepi, to najbliższy zjazd jest w Zagvozdzie, przy czym po opłaceniu autostrady, zaraz dalej płacisz za tunel Św. Ilja.


Ja proponuję zjechać parę kilometrów wcześniej zjazdem Sestanovac. Zjazd bardzo kręty, ale widoki...


Właśnie przeglądam na GM i widzę, że jest super :D
wraq
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) wraq » 28.06.2019 19:54

Hej, czy jeśli na szybie mam aktualną naklejkę na na drogi w Słowenii to wystarczy? Trzeba mieć jeszcze drugą część?
koval
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 06.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) koval » 28.06.2019 20:00

wraq napisał(a):Hej, czy jeśli na szybie mam aktualną naklejkę na na drogi w Słowenii to wystarczy? Trzeba mieć jeszcze drugą część?

Drugą część trzeba zachować w razie kontroli
PS: Nie "naklejkę na drogi" tylko winietę :oczko_usmiech:
wraq
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) wraq » 28.06.2019 20:39

Chodzi o to, że w wynajętym samochodzie na szybie została naklejka. Czyli mimo to, jeśli nie mamy drugiej części musimy kupić nową?
koval
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 06.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) koval » 28.06.2019 20:54

Choć nie jestem pewien, czy słoweńska winieta nie ma jednej części. Jak tak, to jedź śmiało. Jak ma dwie części, to dla świętego spokoju kupiłbym nową
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 28.06.2019 22:18

Tylko Czesi mają dwie części, tzn. "naklejkę-winietę" i jej kupon kontrolny. Na obu częściach jest do wpisania nr rejestr. samochodu. Austria i Słowenia tego nie praktykuje.
wraq
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) wraq » 28.06.2019 23:37

Słoweńska winieta również ma dwie części. Wprawdzie nic się na niej nie wpisuje, natomiast spotkałem się z opiniami, że ta druga część potrzebna jest podczas kontroli. Komu teraz wierzyć?
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 29.06.2019 08:13

Byłem kontrolowany w Słowenii. Sprawdzili tylko datę "wydziurkowaną" na przyklejonej winiecie i poprawność jej przyklejenia.
Porównaj części dotyczące "wypełnianie i naklejenia:
https://roadtripbus.pl/winiety-slowenia/
https://roadtripbus.pl/winiety-slowenia/
kaliszanka
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 10.06.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaliszanka » 30.06.2019 11:06

Takie pytanie w tamtym roku kupiłam winietę u nas w Polsce,jaka cena winiety Słowenii np kupując ja na stacji benzynowej? Jak zrezygnujemy z objazdu.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.06.2019 11:33

kaliszanka napisał(a):Takie pytanie w tamtym roku kupiłam winietę u nas w Polsce,jaka cena winiety Słowenii np kupując ja na stacji benzynowej? Jak zrezygnujemy z objazdu.

Kupując w państwie na które obowiązuje winieta płacisz wartość nominalną winiety. Czyli za słoweńską tygodniową na Słowenii (jeśli ją kupisz w Austrii to też) zapłacisz 15euro.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 184
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone