Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pysio1981
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) pysio1981 » 16.05.2019 21:12

Czy może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie czy dobrze rozumiem że wyższą opłatę za pojazd do 3,5 tony ale bus (vw transporter) ponoszę jedynie na Słowenii czy w innych krajach również?
Dzięki
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 16.05.2019 21:33

pysio1981 napisał(a):Czy może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie czy dobrze rozumiem że wyższą opłatę za pojazd do 3,5 tony ale bus (vw transporter) ponoszę jedynie na Słowenii czy w innych krajach również?
Dzięki

Wg mnie w innych krajach również. Chyba powyżej 190 cm wchodzi kolejny pułap cenowy
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 17.05.2019 13:06

sviva napisał(a):
pysio1981 napisał(a):Czy może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie czy dobrze rozumiem że wyższą opłatę za pojazd do 3,5 tony ale bus (vw transporter) ponoszę jedynie na Słowenii czy w innych krajach również?
Dzięki

Wg mnie w innych krajach również. Chyba powyżej 190 cm wchodzi kolejny pułap cenowy

w Czechach, Słowacji i Austrii winieta uzależniona jest od "masy pojazdu". w Chorwacji jeśli wysokość busa jest powyżej 1.9 m to opłata rośnie.
piekarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 679
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekarz » 26.05.2019 15:01

Mam pytanie o koszt winiety węgierskiej.
Czy za Renault Trafic wersja dostawcza 3 osobowa obowiązuje winieta jak za osobowe, czy już ta droższa ( taka jak za busa powyżej 7 osób)

Pozdrawiam
Jacek
makono
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 02.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) makono » 29.05.2019 20:40

piekarz napisał(a):Czy za Renault Trafic wersja dostawcza 3 osobowa obowiązuje winieta jak za osobowe, czy już ta droższa ( taka jak za busa powyżej 7 osób)


Jeżeli zarejestrowany jako osobowy i DMC poniżej 3,5t to D1, jeżeli jako ciężarowy to pomimo ilości osób i DMC winieta D2. W razie kontroli ważna będzie kombinacja wpisów jest w polach dowodu rejestracyjnego: pola F(1-3)-DMC, pole J-M1 (osobowy na D1), M2, M3 (osobowy na D2), N1, 2, 3 (ciężarowe na D2) i S1 - ilość osób.
http://toll-charge.hu/documents/document/brochure
Ostatnio edytowano 29.05.2019 21:22 przez makono, łącznie edytowano 1 raz
piekarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 679
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekarz » 29.05.2019 20:56

Dzięki Makono,

Masz rację, niestety D2 bo jest ciężarowy....

Pozdrawiam
Jacek
Popox
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 16.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Popox » 03.06.2019 14:17

Im dłużej czytam forum tym większy mętlik mam w głowie.....
może mi ktoś jasno napisać ile wyniesie koszt przejazdu przez Czechy, Austrię, Słowenię,Chorwację do Baśki, busem Ford transit?
samochód w kat B
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 03.06.2019 16:47

Popox napisał(a):Im dłużej czytam forum tym większy mętlik mam w głowie.....
może mi ktoś jasno napisać ile wyniesie koszt przejazdu przez Czechy, Austrię, Słowenię,Chorwację do Baśki, busem Ford transit?
samochód w kat B


Sorki a myślisz, że ktoś za ciebie będzie siedział i liczył? Masz internet, sprawdź ceny winiet, dodaj i masz...
pawel_nowy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 26.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_nowy » 03.06.2019 16:56

Popox napisał(a):Im dłużej czytam forum tym większy mętlik mam w głowie.....
może mi ktoś jasno napisać ile wyniesie koszt przejazdu przez Czechy, Austrię, Słowenię,Chorwację do Baśki, busem Ford transit?
samochód w kat B


Trudno jednoznacznie napisać ile będzie Cię kosztować przejazd. Podstawowa sprawa to gdzie kupujesz winietki. Nie da sie tak zero-jedynkowo przedstawić Ci kosztów. Ja sam obliczając koszt podróży biorę duży margines błędu i to na plus i na minus.
Koszty takie jak paliwo czy winiety można spokojnie policzyć. Natomiast są inne koszty tak zwane "koszty ewentualne" na które też trzeba się przygotować. W tej kwestii już sam musisz pomyśleć co i jak zaplanować. 8) 8) 8)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.06.2019 17:18

Popox napisał(a):Im dłużej czytam forum tym większy mętlik mam w głowie.....
może mi ktoś jasno napisać ile wyniesie koszt przejazdu przez Czechy, Austrię, Słowenię,Chorwację do Baśki, busem Ford transit?
samochód w kat B

Wystarczy poczytać i policzyć.
oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 04.06.2019 10:50

Może już było ale nie doczytałem, niestety...

Pytanko: czy autostrada A2 (od granicy w Gornji Macelj do Zagrzebia) w Chorwacji jest obecnie bezpłatna ?
W sensie, że nie pobierają opłat, bo są tam prowadzone jakieś roboty ?
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 04.06.2019 13:36

corsarz napisał(a):Może już było ale nie doczytałem, niestety...

Pytanko: czy autostrada A2 (od granicy w Gornji Macelj do Zagrzebia) w Chorwacji jest obecnie bezpłatna ?
W sensie, że nie pobierają opłat, bo są tam prowadzone jakieś roboty ?


Ale Ci się marzy :D
U nas na A4 Kraków - Katowice roboty są non stop od 30 lat i nigdy nie było choćby obniżki o 1 zł.

Pozdrowienia.;)
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 04.06.2019 13:50

corsarz napisał(a):Może już było ale nie doczytałem, niestety...

Pytanko: czy autostrada A2 (od granicy w Gornji Macelj do Zagrzebia) w Chorwacji jest obecnie bezpłatna ?
W sensie, że nie pobierają opłat, bo są tam prowadzone jakieś roboty ?

A skąd informacja że tam są jakieś roboty ?
GM nic nie pokazuje
a HAK podaje że koło Sveti Kriz Zacrejte są jakieś roboty ( zwężenie do jednego pasa - ale na krótkim odcinku )
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 04.06.2019 14:02

Korzystałem z kalkulatora na stronie hac.hr => link

Na odcinku Trakoscan - Lucko pokazuje opłatę 0 kuna 8O
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.06.2019 14:16

corsarz napisał(a):Korzystałem z kalkulatora na stronie hac.hr => link

Na odcinku Trakoscan - Lucko pokazuje opłatę 0 kuna 8O

Za A2 ktoś inny pobiera opłaty >>> http://www.azm.hr/cestarine.asp?pageID=37
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 182
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone