Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omiš - aktualności 2023

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Omiš - aktualności 2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.08.2022 18:52

https://www.visitomis.hr/pl/wydarzenia

Bitwa Piratów

Wszyscy, którzy spędzają w Omišu więcej niż jeden dzień, najprawdopodobniej będą mieli okazję zapoznać się z bogatą piracką przeszłością miasta. Ale tylko szczęśliwcy, którzy tu trafią w połowie sierpnia, będą mogli na własne oczy przekonać się, jak wyglądało codzienne życie pirata ponad 600 lat temu.

Co roku 18 sierpnia w porcie miejskim Omiš odbywa się prawdziwa - piracka bitwa! Jeśli chcielibyśmy zwrócić uwagę na szczegóły, to należy podkreślić, że jest to rekonstrukcja bitwy, która pierwotnie miała miejsce w XIII wieku. Ale kiedy zaledwie kilka metrów od was zderzają się dwa duże żaglowce przy ogłuszającym huku armat, można odnieść wrażenie, że jest się w środku prawdziwego morskiego konfliktu.

Na szczęście nie ma się czym martwić. Bez względu na to, jak przekonujący są aktorzy, to wciąż dobrze przemyślana gra.

W ciągu zaledwie kilku lat bitwa piratów stała się jednym z głównych atrakcji w ofercie turystycznej Omišu, a każdego lata to morskie widowisko przyciąga do naszego miasta ponad 10 000 gości, którzy opuszczają miejski port zachwyceni widowiskiem. I nie ma się co dziwić! Zobaczycie miecze, strzelby, teatralne upadki do morza oraz starcie dwóch ogromnych okrętów. Bitwa piratów to darmowy hollywoodzki hit, który rozgrywa się na twoich oczach.
89neo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.08.2013
Re: Omiš - aktualności 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) 89neo » 13.08.2022 23:26

Dzięki za info, właśnie jadę tam w poniedziałek i nigdy się na nią nie mogłem załapać :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Omiš - aktualności 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.08.2022 23:28

Widocznie nigdy nie byłeś w okolicy Omiš 18 sierpnia....
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013
Re: Omiš - aktualności 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 15.08.2022 16:09

"Dzień Pirata - całodzienny program i bezpłatny koncert Żeljka Bebka! ⚓
Przygotujcie się na naprawdę dobrą zabawę, ponieważ w piątek 19 sierpnia do miasta przyjeżdżają piraci Omiš i wprowadzają całodzienny program rozrywkowy dla wszystkich pokoleń, z wielkim finałem – koncertem Željka Bebka w Torecie!
Zaczynamy wcześnie rano, a kończymy późno w nocy! Sprawdź pełny program poniżej:
POLOWANIE NA SKARBY SPORTOWE PIRATY (dla dzieci w wieku 6+)
9:15 / Główna plaża miejska - Punta
To zabawne połączenie ekscytujących pirackich opowieści, zajęć lekkoatletycznych i poszukiwania skarbów, prowadzone przez naszego interpretatora dziedzictwa i absolwentów kinezjologii z centrum Sanus Vita, to świetny początek dnia każdego małego pira
WYSTAWA PRAC DLA DZIECI
17:00 / Toreta
Zobaczcie plenerową wystawę prac dzieci inspirowanych tematyką Omiš i dowiedzcie się, co Wasze maluchy mogą stworzyć w ramach naszego letniego programu bezpłatnych wydarzeń "Omiš lato frei" oraz pracowni plastycznej Vera Art
INTERAKTYWNA HIT DESKOWA GRA DLA DZIECI (dla dzieci w wieku 6+)
18:00-19:00 / Główna plaża miejska – Punta
Ta interaktywna gra planszowa, stworzona przez artystkę Juliję Tomasović, zachęca do kreatywności, jednocześnie przedstawia uczestnikom wiele fak Już 19 sierpnia na głównej plaży miejskiej dowiecie się dlaczego stała się hitem wśród dzieci
⚓ OPOWIEŚCI HISTORII OMIŠ PIRATÓW
19:00-20:00 / Twierdza Mirabela
W przeddzień ataku pirata wspinaj się na twierdzę Mirabela i dowiedz się więcej o książętach i piractwie Omisz z naszym interpretatorem dziedzictwa w stroju okresowym - S
⚔️PIRATA PARADA PRZEZ MIASTO / OMIŠ MIASTSKI WROG/ ATAK PIRATÓW NA MORZU
Od 19:00 / Ulice miasta & Toreta
Czas na piracki wehikuł czasu - kiedy nasi dzielni piraci przejmą centrum miasta, podczas gdy dźwięki Omiš City Brass Ensemble w Torecie będą oczekiwać ich zwycięstwa! Następnie przypłyną małe statki pirackie i symulują średniowieczną bitwę piratów z Wene
KONCERT ŻELJKO BEBEK
22:00 / Toreta
Po kolejnym zwycięstwie piratów Omiš, wisienką na torcie pirata jest następująca: noc do zapamiętania z koncertem Żeljka Bebka! Autobiografia słynnej piosenkarki nosi tytuł „W Spite of Everyone” – bardzo pasująca nazwa dla Omisza i jego piratów, którym udało się zachować swoją piracką tradycję i dziedzictwo przez
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, natomiast udział w Sportowym Piracie Skarby i Interaktywnej Grze Planszowej inspirowanej historią Omisza wymaga rejestracji na dzień przed wydarzeniem. Zarejestrować się można pod numerem 021 861 350 i dowiedzieć się więcej pod poniższym linkiem: https://bit.ly/3QjVavB !
.
.
Witamy w Omiš i nie krępujcie się udostępniać tym postem każdemu, kto nie może się doczekać prawdziwej pirackiej imprezy! "
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016
Re: Omiš - aktualności 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 10.12.2022 19:43

Nie chce zakładać niego wątku. Polecicie jakaś sprawdzona wycieczkę statkiem z Omisa? Nie chcę jakiegoś pijaństwa tylko spokojna wycieczkę i teraz pytanie jakie wigilie są opcje? Brać czy jeszcze coś innego?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Omiš - aktualności 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.12.2022 19:51

MrOwA napisał(a):.. teraz pytanie jakie wigilie są opcje?

Chcesz płynąć 24 grudnia 2022 ??
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Omiš - aktualności 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 10.12.2022 20:28

MrOwA napisał(a):Nie chce zakładać niego wątku. Polecicie jakaś sprawdzona wycieczkę statkiem z Omisa? Nie chcę jakiegoś pijaństwa tylko spokojna wycieczkę i teraz pytanie jakie wigilie są opcje? Brać czy jeszcze coś innego?

Jeśli szukasz sprawdzonego resju z Omis to napisz do mnie na priv, podam Ci numer do kolegi Chorwata, na wastap czy Messenger wszystko dogadasz...dobrze mówi po polsku, fajny rejs, bez pijaństwa, klima, rezerwacja stolików...ja raz wybrałem się na rejs z Makarskiej, znajomo mnie namówili, ponad połowa statku pijana, część sztywna...mnóstwo dyskotekowej muzyki z disco polo na czele:(.
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016
Re: Omiš - aktualności 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 12.12.2022 11:17

Janusz Bajcer napisał(a):
MrOwA napisał(a):.. teraz pytanie jakie wigilie są opcje?

Chcesz płynąć 24 grudnia 2022 ??


Miało być ... jakie są wogóle opcje? :)
kazikj1
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 17.01.2010
Re: Omiš - aktualności 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazikj1 » 12.12.2022 12:49

amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Omiš - aktualności 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 12.12.2022 12:51

MrOwA napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
MrOwA napisał(a):.. teraz pytanie jakie wigilie są opcje?

Chcesz płynąć 24 grudnia 2022 ??


Miało być ... jakie są wogóle opcje? :)

Wysłałem na priv, masz numer do człowieka co organizuję rejsy, mój dobry przyjaciel.
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016
Re: Omiš - aktualności 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 14.12.2022 13:33

Dziękuję za propozycje.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Omiš - aktualności 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 15.12.2022 14:15

MrOwA napisał(a):Dziękuję za propozycje.

Nie ma sprawy, gdybyś potrzebował więcej informacji na temat Omis czy okolicy to śmiało pytaj. Od blisko 10 lat zakotwiczyłem w tej okolicy i jak na razie kotwicy nie podnoszę:).
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016
Re: Omiš - aktualności 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 16.12.2022 12:46

amatus1 napisał(a):
MrOwA napisał(a):Dziękuję za propozycje.

Nie ma sprawy, gdybyś potrzebował więcej informacji na temat Omis czy okolicy to śmiało pytaj. Od blisko 10 lat zakotwiczyłem w tej okolicy i jak na razie kotwicy nie podnoszę:).

To pytam :)
Co oprócz Zipline, raftingu, twierdz, Splitu warto jeszcze zobaczyć w okolicy. Gdzie zjeść z prawdziwego zdarzenia PEKE?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Omiš - aktualności 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 16.12.2022 16:42

Wszystko zalezy ile km to dla ciebie okolica ;)
Ja z Omiša odwiedziłem (poza tymi wymienionymi przed ciebie) Trogir, Klis, Makarska i Biokovo, jeziora Plitwickie (ale to dalsze okolice), można jeszcze wodospady Krka.
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016
Re: Omiš - aktualności 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 17.12.2022 18:38

empire13 napisał(a):Wszystko zalezy ile km to dla ciebie okolica ;)
Ja z Omiša odwiedziłem (poza tymi wymienionymi przed ciebie) Trogir, Klis, Makarska i Biokovo, jeziora Plitwickie (ale to dalsze okolice), można jeszcze wodospady Krka.

Dobre pytanie :) Myśle że tak Ok godziny w jedną stronę :) A co ciekawego w Klis jest bo widzę to przy Splicie? Czy warto odwiedzić Trogir?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Omiš - aktualności 2023 - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone