Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Oliwa z oliwek

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 22.08.2010 17:35

Na rynku w Trogirze 80 kun
Bodzio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodzio » 22.08.2010 22:10

Dzięki za odpowiedzi
bahrij
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bahrij » 22.08.2010 23:21

Jeżeli ktoś chce zakupić oliwę z oliwek ze sprawdzonego źródła to polecam tym, którzy przebywają w okolicach Trogiru, zakup oliwy w Poljicy u Państwa Snjeżany i Branko Matijas. Posiadają oni własną plantację i wytwórnię oliwy. Jej jakość, smak, zapach, konsystencja, barwa - wspaniałe , zresztą wielokrotnie sprawdzone. Za swój wyrób Państwo Matijas otrzymali srebrny medal na targach wytwórców oliwy co potwierdza załączony link do zdjęcia (niestety, zdjęcia jeszcze nie umiem załączać). Koszt 50 HRK za 1/2 litra, ale jej jakość jest tego warta i popieram Mirko, zakup na targu, chociażby w Trogirze, jest zawsze ryzykiem.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c0c ... cbdac.html
Ostatnio edytowano 31.08.2010 09:20 przez bahrij, łącznie edytowano 1 raz
mada10000
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 23.08.2010 14:34

My płaciliśmy 10e ,od gospodarza(Peljesac).Oliwa naprawdę super.
Ostatnio edytowano 23.08.2010 19:40 przez mada10000, łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 23.08.2010 14:56

Orebic - 80 KN
Dolina Neretvy - 80 KN
Lelule1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 30.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lelule1971 » 23.08.2010 15:23

Aldonka napisał(a):Dolina Neretvy - 80 KN


W ubiegłym roku kilka literków kupione właśnie w tym miejscu i mam wrażenie, że kupiłem zwykły olej lub coś podobnego - niestety z oliwą z oliwek ta ciecz nie miała nic wspólnego.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 23.08.2010 16:02

Lelule1971 napisał(a):
Aldonka napisał(a):Dolina Neretvy - 80 KN


W ubiegłym roku kilka literków kupione właśnie w tym miejscu i mam wrażenie, że kupiłem zwykły olej lub coś podobnego - niestety z oliwą z oliwek ta ciecz nie miała nic wspólnego.

A moja ma i owszem, jest wspaniała. Ale tam wielu sprzedawców jest, trudno oceniać wszystkich po zakupie u jednego.
goszka
Croentuzjasta
Posty: 246
Dołączył(a): 11.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) goszka » 24.08.2010 10:41

zielas napisał(a):Czy widzicie jakąś różnicę w oliwie kupionej od Chorwatów, a tej kupionej np. w Konzumie, wyprodukowanej przez Zvijezdę :?:
Wg mnie walory smakowo-użytkowe są identyczne... :roll:


Oj różnica jest kolosalna!
W tym roku kupiliśmy w sklepie coś co ma na naklejce napisane "oliwa z oliwek" :( ... a w dniu wyjazdu dostaliśmy od naszego gospodarza oliwę robioną z jego oliwek :D :D :D !
To tak jak porównywać czekoladę np firmy Lindt lub nasz Wedel z wyrobem czekoladopodobnym! :)

goszka
Lelule1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 30.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lelule1971 » 24.08.2010 11:20

Aldonka napisał(a):
Lelule1971 napisał(a):
Aldonka napisał(a):Dolina Neretvy - 80 KN


W ubiegłym roku kilka literków kupione właśnie w tym miejscu i mam wrażenie, że kupiłem zwykły olej lub coś podobnego - niestety z oliwą z oliwek ta ciecz nie miała nic wspólnego.

A moja ma i owszem, jest wspaniała. Ale tam wielu sprzedawców jest, trudno oceniać wszystkich po zakupie u jednego.


Na wstępie przytoczę słowa Mirko: "Zakup oliwy z oliwek od sprzedawców na ulicy, to ryzyko". Ufam mu, bo bądź co bądź Chorwat i warto go słuchać :)

W moim poście oceniłem oliwę a nie sprzedawców. :) Kupowałem z tych straganów wiele razy i dopiero w ubiegłym roku kupiłem chyba trefną, dlatego w tym roku spróbuję zakupić w jakimś innym miejscu. Na marginesie, ciekawe jest, że kiedy kupowałem oliwę była degustacja i wydawała się być smaczna, taka jak zwykle z tamtych straganów. Zepsuła się dopiero w Polsce? 8O

Zresztą z roku na rok straganów w tamtym miejscu przybywa i zdaje się, że ten bazar funkcjonuje głównie za sprawą przejeżdżających turystów a ja w kilku miejscach na świecie doświadczyłem, że inne rzeczy są produkowane "pod turystę" a inne "dla swoich".

Pozdrawiam wszystkich wielbicieli oliwy z oliwek! :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 24.08.2010 11:39

Jeśli interesuje Cię w pobliżu Omisia to proponuję pojechać w górę Cetiny, ale w GÓRĘ :!: serpentynami nie zatrzymywać się po drodze przy straganach (które będą) a na samym końcu drogi będzie rozjazd między innymi będą znaki na Rafting a na przeciwko drogi którą przyjedziesz będzie stał budynek, w którym handluje starszego pokolenia Chorwat, bardzo miły, mówi tylko po Chorwacku, ale idzie się z nim dogadać. U niego kupowaliśmy rakiję, wiśniówkę i właśnie oliwę z oliwek za 70 kun za 1/l butelkę. Jeśli trafisz do niego to pozdrów od polaków w dużym zielonym Hyundaiem terenowym ;) My sporo u niego wzięliśmy, byliśmy ze trzy razy u niego i dostaliśmy jeszcze zioła do travaricy.

Stamtąd pochodzi nasze tegoroczne hasło, które za każdym razem wzbudza uśmiech na naszych twarzach: "Baba davaj zijela!" :D:D:D:D (nie wiem jak to się pisze :oops: ale tak brzmiało :oops: ;))

Obrazek

To on ;)
Lelule1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 30.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lelule1971 » 24.08.2010 12:13

Leszek Skupin napisał(a): (...) w którym handluje starszego pokolenia Chorwat, bardzo miły, mówi tylko po Chorwacku (...)


Bardzo przepraszam mojego imiennika, lecz na zdjęciu widać wyraźnie przedstawiciela "średnio-starszego" pokolenia a nie starszego... :P
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 24.08.2010 12:30

No ja również z całym szacunkiem odniosę się do swojego imiennika, ale przedstawiciel nacji chorwackiej pokazany przeze mnie na zdjęciu był dziadkiem posiadającym wnuczkę w wieku mojego syna, stąd twierdzę, że jest to Chorwat starszego pokolenia, a że się dobrze trzyma :?: .... Cóż ostre zimy, mocna rakija i życie w górach.... :devil: zrobiły swoje ;) Znaczy się wieku nie widać.... Po jego żonie już tak. No chyba że była z 10 lat od niego starsza :P ;)
nimm2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 21.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nimm2 » 24.08.2010 15:18

niestety z oliwa nie jest jak z winem... im dluzej lezakuje tym bardziej traci na smaku i wartosci...
robsonr39
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 19.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robsonr39 » 24.08.2010 20:51

W Marusici w olejarni koło kościoła za 1 l po małym targu 60 kn :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 29.08.2010 18:58

Przywozimy oliwę zazwyczaj od miejscowych gospodarzy; jest ciężka oleista i bardzo gęsta. Nieco odmienna od naszej czy włoskiej, ale bardzo, bardzo smaczna, ma niepowtarzalny, niesamowity smak... :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone