Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Okrug Gornji

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
filus1974
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) filus1974 » 16.06.2009 12:41

dardol napisał(a):
stafid napisał(a):Każdy turysta dołoży swoje trzy grosze. Ja byłem w ubiegłym roku na Ciovo Okrug G apartament Jurela i bardzo sobie chwalę. Tanio i co najważniejsze 15m od plaży. Właściciel w nic nie ingeruje, jak wyjechał do splitu to go ze 3 dni nie było. Pozdrówka wal śmiało.
A możesz mi coś bliżej powiedzieć o tych apartamentach?Bo ja w tym roku zamierzam w nich spędzić wakacje.
Dzięki


Akurat w moim przypadku właściciel był na miejscu ( lubił zerknąć , czy wszytko ok )

Ale generalnie pobyt bardzo fajny, ładne widoczki , no i ta bliskość wody.... :)

pozdrawiam
mag30
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.02.2011
Okrug Gornji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mag30 » 24.02.2011 23:08

Witam
Chciałam zapytać co myślicie o Okrug Gornji, znalazłam tam dość fajny apartament, ale zastanawiam się czy to dobre miejsce na wypoczynek z dzieckiem(2,5lat), w zeszłym roku byli tam znajomi i mówili że bardzo fajnie My szukamy jakiegoś miejsca spokojnego, blisko plaży z łagodnym zejściem do morza, generalnie chcemy odpocząć, popływać, troszkę pozwiedzać(na ile nam nasz szkrab pozwoli :wink: . bardzo proszę napiszcie co myślicie o moim pomyśle, bo chciałam wcześniej coś zarezerwować:)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.02.2011 23:41

Tematów o Okrugu i Čiovo na forum cała masa....
Okrug Gornji
Wróciłem z Okrug Gornji...jak ktoś ma pytania:)
Okrug Gornji
Okrug Gornji - czy warto?
Ciovo

i wiele wiele innych.. wystarczy poszukać....
Pozdrawiam
marconi88
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 11.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marconi88 » 26.02.2011 17:24

Witam mag30. My w zeszłym roku z dwoma maleństwami byliśmy na Ćiovo w tym apartamencie http://www.interhome.pl/polski/chorwacj ... 4910.475.3
Do plaży mieliśmy 2 metry, ale niestety była betonowa. Na mapach google znaleźliśmy za to fajną zatoczkę i to było to. 5 minut spacerkiem. A tak w ogóle, to Ćiovo jest super, ale pod warunkiem, że wybierzesz apartament położony od strony otwartego morza tak jak ten nasz). Polecam.
mag30
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mag30 » 28.02.2011 10:07

dzięki za inf. pozdrawiam
hektor100
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) hektor100 » 09.03.2011 15:41

Tak jak poprzednik napisał, nie rezerwuj apartamentu od strony Trogiru (omijaj Copacabanę!). Znajdź sobie coś od strony otwartego morza, w Rastici, Businci lub przy Mavarcicy. Na pewno znajdziesz tam zatoczkę z łagodnym zejściem do wody.
Nie przejmuj się tym co napisali forumowicze o brudnej wodzie i utraconych lusterkach ( bzdura). Ja w tym roku jadę już 3 raz na Ciovo i pewnie jeszcze nie raz tam wrócę. Zupełnie nie zgadzam się z tym, że nie warto tam jechać. Bardzo cenię sobie spokój i nie wyobrażam sobie mieszkać przy ruchliwych ulicach Makarskiej czy Omiśa. Tak jak Ty jedziemy z małymi dziećmi ( 2 i 1 rok) i mam pewność, że będzie to udany wypoczynek (ostatnio moja córka na Ciovo skończyła 3 miesiące i uczciła to kąpielą w Jadranie :) )
Wszystko zależy tylko od tego, czego oczekujesz od urlopu. Jeśli ma to być urlop konobowo-dyskotekowy - omijaj Ciovo. Jeśli rodzinne wczasy w ustronnym miejscu - jedź na Ciovo!
A co do korków na moście, mam sprawdzony sposób jak ich unikać - nie jeżdżę w sezonie! :D ( póki mogę sobie na to pozwolić, bo potem szkoła i wiadomo...)
Jakby co, to pytaj, znajdziesz paru miłośników Ciovo na forum :D
ezop123
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ezop123 » 21.01.2014 23:24

lider napisał(a):
fryzjer007 napisał(a):Okrug Gornji czy to naprawde taka lipa?? Jestem załamany jade pierwszy raz do chorwacji a tu na forum wszyscy odradzają Okrug Gornji,a ja mam juz rezerwacje i jak czytam te wszystkie wypowiedzi to chyba nie chce mi sie juz tam jechac.Prosze wszystkich co mieli "przyjemnosc " tam byc o szczere opinie.Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!

To dzielnica Trogiru można powiedzieć tyle,że za mostem b.ruchliwym i uginającym się...od strony gór czyli Trogiru wieje gnojówką z upadłego portu,więc jak najdalej od niego,dalej na otwarte morze jest całkiem przyjemnie w prawo przed małą szkołą/pod górę/ do samego końca ulicą i na autokamp i 100m dalej do budującego się domu z czerwonej cegły,tam jest "paradise" 0 ludzi,czasami jakiś Niemiec bez gaci przepłynie...Byłem 10 dni u Angelo naganiacza wycieczek na łódce m/s ODISEJ/fish-picnik/stoi w porcie i hotelu Medina/polecam- wracałem zrąbany z powodu zjedzonej 1 tony makreli z grilla i tony wina...Trzeba znależć sobie jakąś plażę są również żwirkowe/małe/i nie słuchać teoretyków .Powodzenia na Ciovo-pozdrów Angelo i syna Mariana/był w Polsce w wojsku przypłynął statkiem do Gdyni i ładowali polonezy tracki na statek/ od Adama z Ostródy 2+1 czerwona Octavia przełom 08/09.2005r.b.dobry i tani nocleg sami w całym domu,znajdziesz go jeśli jeszcze sprzedaje bilety na ODISEJ Aha srary lubi rakiję o 7 rano i jazdę do pracy po niej... :D
...chcemy sie wybrac z banda znajomych wlasnie do Okrug Gornji!!! :hut: Lider, czy masz moze jakis kontakt do wlasciciela? Lub ktokolwiek z forumowiczow: czy macie jakies namiary ??? napiszcie pls na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl :arrow: DZIEKI!!
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014
Okrug Gornji - opinie

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 19.11.2014 13:38

Witam.
Trochę poczytałem o ww. miejscowości i o samej wyspie Ciovo i nie wiem czy ten kierunek to dobry wybór. Dlatego też zwracam się z prośbą o wasze opinie, najlepiej w miarę "świeże".
Czy plaże od strony zatoki / Trogiru są przyjazne dla dzieci?
Użytkownik usunięty
Re: Okrug Gornji - opinie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.11.2014 14:09

czesc,

Zacznę od tego że każdy w Chorwacji po pewnym czasie znajduje swoje miejsce. Moim jest Wyspa Ciovo i Okrug. Jeżdżę na nią od 2006 roku i w 2015 planuje kolejny wyjazd.
Praktycznie zawsze wybieram zakwaterowanie od strony morza, raz tylko byłem od strony zatoki - Trogiru.
Od strony morza jest kilka małych plaż na których nie jest tłocznie szczególnie przed sezonem a dzieci będą zawsze pod okiem natomiast główna ma sporo atrakcji "małe parki wodne", trampoliny itp., ale jest tłocznie.
W tym roku zastanawiam się czy właśnie znów nie wylądować po tej stronie, właśnie ze względu na dziecko.
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014
Re: Okrug Gornji - opinie

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 19.11.2014 14:18

A czy mógłbym poprosić o jakiś sprawdzony ap.
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty
Re: Okrug Gornji - opinie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.11.2014 15:22

Polecam "szukaj" tematów jest kilka. Ale mi jest ciężko cokolwiek powiedzieć bo za każdym razem ląduje gdzie indziej. ważne jest aby w mapie sprawdzić gdzie leży apartament jak biegnie ulica bo nie każdy ma tak blisko do plaży pomimo że po lini prostej może mieć 100m.
okrug-gornji-t36006.html
http://ciovo-trogir.com/
apartament-okrug-gornji-na-ciovo-t26166.html
pakotomasz
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pakotomasz » 21.11.2014 21:17

Witam. W przyszłym roku przymierzamy się do wyjazdu Na wyspę Ciovo (Okrug Gornji), dokładnie rozważamy rezerwację apartamentu przy ul. Tridesetog Svibnja (można znaleźć na mapce poniżej):

http://www.okrug.net/images/big/okrug_map.jpg

Czy mógłbym prosić o kilka opinii co do samej okolicy? Wg mapy wygląda, że do plaży niedaleko, blisko kilka knajp i restauracji, poczta, sklep itd,, więc niby wszystko ok, ale wolałbym potwierdzić :D Czy na wypad z małymi dziećmi (2 i 6lat) będzie to dobra okolica? Głupie pytanie, ale w innych wątkach czytałem także o niezbyt przyjemnym zapachu z portu i sporej ilości komarów na wyspie. Czy może ktoś to potwierdzić? Będę wdzięczny za wszelkie opinie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.11.2014 09:58

pakotomasz napisał(a):Witam. W przyszłym roku przymierzamy się do wyjazdu Na wyspę Ciovo (Okrug Gornji), dokładnie rozważamy rezerwację apartamentu przy ul. Tridesetog Svibnja (można znaleźć na mapce poniżej):

http://www.okrug.net/images/big/okrug_map.jpg

Czy mógłbym prosić o kilka opinii co do samej okolicy? Wg mapy wygląda, że do plaży niedaleko, blisko kilka knajp i restauracji, poczta, sklep itd,, więc niby wszystko ok, ale wolałbym potwierdzić :D Czy na wypad z małymi dziećmi (2 i 6lat) będzie to dobra okolica? Głupie pytanie, ale w innych wątkach czytałem także o niezbyt przyjemnym zapachu z portu i sporej ilości komarów na wyspie. Czy może ktoś to potwierdzić? Będę wdzięczny za wszelkie opinie.


1. co do lokalizacji to wg tego co piszesz apartament masz przy samej głównej ulicy która jest dosyć stroma. podaj dokładnie nr ulicy to powiem Ci coś więcej.
2. tak tam jest dosyć spory knajp barów i atrakcji na plaży dla Dzieci. plaże są dosyć wąskie i w sezonie tłoczne ale za to bezpieczne ponieważ plaże mają łagodne zejścia.
3. zapach hmm może przy samym porcie ale nic uciążliwego.
4. komary, dokuczliwe są tylko w nocy w sypialni, często w apartamentach są "raid'y" do kontaktów, ale można też je kupić w pobliskim sklepie. Poza tym nie spotkałem komara na plaży chyba, że ktoś sobie ciął komara:)
MEGGI
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 26.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MEGGI » 28.11.2014 21:19

a my w 2015 jedziemy trzeci raz do Okruga (byliśmy w 2011 i 2012) - potem byliśmy dwa lata gdzie indziej ....i wracamy - do tych samych gospodarzy - tam jest SUPER !!!
szczepi69
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczepi69 » 04.06.2017 13:52

Witam Wszystkich.
Od kilku lat jeździmy z żoną na Ciovo. Ostatnio 2 lata temu byliśmy w Slatine ostatnia wioska po skręcie w lewo z Mostu zwodzonego w Trogirze :-).
Powiem tak super miejsce dla rodzin z dziećmi. Slatine graniczy z Parkiem Narodowym do którego można wjechać autem za 10 kun ( ostatnio w zeszłym roku nie było już opłat)na cały dzień. Ukryte są w nim plaże i zatoczki każdy znajdzie coś dla siebie. Piękny widok i spokój a na końcu szlaku czytaj drogi szutrowej jest bar z piwkiem lodami i rybką gdyby ktoś zgłodniał. Chorwacja jest piękna jeśli oczekujesz super luksusu to owszem da się tylko za koszmarne pieniądze. Kochamy ten kraj za to jaki jest czujemy się tu trochę jak u siebie z początku lat 90" :-) swietny klimat , przyjaźni ludzie , pyszne ryby, smaczne wino i piwko Karlovacko. Gorąco polecam ten rejon.

Powodzenia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone