Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Oddalona Vis,a jakże bliska ...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 26.07.2017 12:33

O jak miło,że tylu gości mnie odwiedza:)

wiolek_lp napisał(a):Czytając tytuł pomyślalam a może to loverosa pisze :D i nie myliłam się :) ciekawe jak wam tam będzie po Hvar i Brać :wink:


To całkiem inna wyspa niż dwie poprzednie:)

ewula91 napisał(a):Jestem! Spodobały mi się wyspy więc chętnie poczytam :)
2h przeprawy... To mój mąż już se pojechał :D muszę zapamiętać że jeśli będę chciała się tam wybrać to nie mogę mu mowic jak długo się płynie :D


Również nas do wysp ciągnie,byle od brzegu:)2 godziny przeprawy promowej da się przeżyć.W powrotną drogę pół książki przeczytałam.Mój M też był przeciwny,ale mam na niego swoje sposoby :D

TomKinS napisał(a):W tym roku Brać, Vis może w przyszłym. Chętnie poczytam.


Idealnie najpierw zwiedzić Brać,potem Hvar,a na końcu Vis jako wisienka na torcie:)

słoma79 napisał(a):Vis...nie znam...chętnie poznam :mrgreen:


Zapraszam do zapoznania:)

tyniolek napisał(a):Ja o Vis to nic nievis, ale chętnie się dowiem :D


Zapraszam,coś tam pokażę :)

Janusz Bajcer napisał(a):
tyniolek napisał(a):Ja o Vis to nic nievis, ale chętnie się dowiem :D

Kilka relacji już było. :wink:


Ale to wciąż za mało,pewnie po tegorocznym wysypie relacji będzie tam nas Polaków o wiele więcej :lol:

piotrf napisał(a):
beatabm napisał(a):Nie lubię tej wyspy więc z przekory poczytam


Nie wiem do końca czy ją lubię , w kilku relacjach było pięknie , więc poczytam z ciekawości :smo:

Czy można lubić tę wyspę? Hmm zależy z której strony ją ugryźć 8)

jacek73 napisał(a):Vis Vis to i ja jestem :)Z miłą chęcią i przyjemnością zasiadam do Twojej relacji, od tegorocznych wakacji już trochę minęło początek czerwca było super jak zawsze zresztą w Cro Zacevo okolice i Pag,zapadła decyzja tym razem Vis i od tego czasu chłonę wszystko co o tej wyspie się pojawia i pojawiło już,miejscówka już zarezerwowana i wstępnie opłacona niedaleko od waszej (Zenka) dlatego zasiadam i czekam na ciąg dalszy. Pozdrawiam Jacek :)


Witam miło:)Już rezerwacja? No gratulacje,ja muszę najpierw ochłonąć po powrocie :D

Kasia i Krzyś napisał(a):nie było nas tam jeszcze :)


A nas nie było jeszcze na Korculi i Peljesacu,ale wszystko w swoim czasie mam nadzieję :)

pawel silesia napisał(a):W drugim rzędzie ale z uwagą będę śledził. Vis chodzi mi po głowie coraz bardziej... a nawet więcej niż bardziej :mrgreen: . Czekam więc z niecierpliwością na kolejny odcinek. Liczę na duuużo ciepłych zdjęć!

Witam miło:) U nas z kolei to była bardzo spontaniczna decyzja.Tak naprawdę w ogóle nie braliśmy tej wyspy pod uwagę.
Ciepłe fotki oczywiście będą,pogoda dopisała nam jak zwykle:)

beagm napisał(a):My z wysp to tylko Krk, Ciovo i Vir i oczywiście ukochany PAG. Więc chętnie obejrzę Vis.


Pag mnie również ciekawi,a szczególnie to bym tam pojechała dla sera paskiego mniam:)

maslinka napisał(a):Jestem tu obowiązkowo, bo w nocy wróciliśmy z Visu...

Jestem ciekawa, czy się tam nie minęłyśmy :D


Maslinka pamiętam,że wspominałaś o tym,że chciałabyś Vis zobaczyć :) Komiza ach ta Komiza....

Hercklekot napisał(a):
maslinka napisał(a):Jestem tu obowiązkowo, bo w nocy wróciliśmy z Visu...

Jestem ciekawa, czy się tam nie minęłyśmy :D


Wow - szykuje się dobry sezon na "Visowe" relacje, co mnie bardzo cieszy :D :D :lol:


I bardzo dobrze,chętnie poczytam i pooglądam z innej perspektywy odczucia :)

AniaJ. napisał(a):Moi sąsiedzi, którzy czwarty rok po rząd spędzili wakacje na Visie mówią, że dużo Polaków w tym roku. Od razu pomyślałam, że zapewne o tym poczytamy :D


Aniu ja tego nie zauważyłam 8O

Venom555 napisał(a):Bardzo fajna w miarę spokojna wyspą ( prócz Komizy oczywiście ). Fantastyczna linia brzegowa, bardzo dużo atrakcji w samej wodzie a sama wyspa ma wiele ciekawych miejsc. Dobrym pomysłem jest jej eksploracja na mopliku.
Jednak Ci którzy preferuja bary , promenady i dużo ludzi - po kilku dniach szybko się zniechęcą.
Poz


Popieram i zgadzam się w całej rozciągłości :)

27 czerwiec wtorek

Rano troszkę sobie pospaliśmy,my nie z tych co rano skoro świt biegną na plażę zajmować miejsca.Zresztą tutaj nie zaobserwowałam takich wyczynów.Spokojnie wypiliśmy kawkę na naszym tarasiku,który prezentował się tak...

Obrazek

Mus musi być widok na morze,zawsze,ale to zawsze biorę to pod uwagę...
Po śniadanku bierzemy materac,ręczniki i buty do wody i zmierzamy na tak bardzo reklamowaną plażę Srebrną.

Obrazek

Taka oto szutrową drogą idziemy dość długo.Gorąco od rana,ale my już nie możemy się doczekać,by wskoczyć do wody kryształowej.Większość ludzi przyjeżdża tu autem,ale my na pierwszy raz chcemy na spokojnie pozwiedzać okolice.
Nie wiem jak to się stało,ale koniec końców wylądowaliśmy na plaży Tepluś :hearts:

Obrazek

Tu wybraliśmy naszą miejscówkę...

Obrazek

Przy plaży znajduje się bar,można zamówić jedzonko i napić się kawy...

Obrazek

Niektórzy wylegują się na leżakach...

Obrazek

Tego dnia było bardzo mało ludzi,ale w późniejszym okresie coraz gwarniej się robiło...

Obrazek

Obrazek

Woda czysta jak kryształ,pierwszy dzień plażowania zaliczony.Po południu udajemy się do chwalonej tu na forum konoby Ferol.

Obrazek

Obrazek

Jest gorąco,ale trzeba coś zjeść...

Obrazek

Ajvar...

Obrazek

Pyszne smaki,także polecamy i fajny klimat...

Obrazek

Tak oto zakończył się nasz pierwszy dzień ...
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 26.07.2017 12:55

Super :D
...będzie dzisiaj dzień drugi :?: :wink:


PS odnośnie Nady , było super , apartman rewelacja ,miasteczko także :D ,sama plaża może nie stoi wysoko w moim rankingu ale niczego jej nie brakowało :wink:
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 26.07.2017 12:59

Byłam na Visie, chętnie powspominam. Będę tu zaglądać :D
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 26.07.2017 14:10

Twój Hvar i Brač oglądałem, Vis zapowiada się ciekawie więc też popatrzę ;).
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 27.07.2017 07:14

Jestem również ja. Bardzo ciekawie się zapowiada :D
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 27.07.2017 07:34

loverosa napisał(a):
Mus musi być widok na morze,zawsze,ale to zawsze biorę to pod uwagę...



Popieram. U mnie też zawsze musi być. Cały rok na to czekam :D śniadania z widokiem, wieczorne Polaków rozmowy przy piwie lub winie z widokiem...to jest to :wink:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.07.2017 15:21

No to się melduję! :D

Mam jeszcze 4 tygodnie do wyjazdu, więc chętnie zobaczę,czy jeszcze czegoś na Visie nie widziałam po 3ech pobytach :lol:

Widzę,że bar na Teplušu hula - otworzyli go zaledwie rok temu.Wcześniej, gdy byłam tam za pierwszym i drugim razem plaża była pusta..

Fajny taras. Ja jednak miejskie zwierzę jestem, więc we wrześniu znowu będzie Komiža z moim balkonikiem :P
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.07.2017 15:24

Maslinka:
Jestem tu obowiązkowo, bo w nocy wróciliśmy z Visu...


O matko, i już tyle relacji napisałaś 8O ?

:boss: :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.07.2017 18:20

Maslinka pewnie jeszcze ma .... urlop :smo:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.07.2017 19:53

To niech ma, bo muszę też jej relację obczytać przed moim wyjazdem :mrgreen:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 28.07.2017 20:37

lotnikwsk napisał(a):Super :D
...będzie dzisiaj dzień drugi :?: :wink:

Odcinek drugi dziś zaczynam;)


PS odnośnie Nady , było super , apartman rewelacja ,miasteczko także :D ,sama plaża może nie stoi wysoko w moim rankingu ale niczego jej nie brakowało :wink:


To bardzo się cieszę,że miejscówka udana :D Tak,to prawda,że plaży takiej z prawdziwego zdarzenia nie uświadczysz.
Raczej trzeba dojeżdżać autem.

Wołek napisał(a):Byłam na Visie, chętnie powspominam. Będę tu zaglądać :D


Wiem,bo z zapartym tchem i z ciekawością śledziłam całą wiosnę i do czerwca relację:) Dziękuję :papa:

Adek99 napisał(a):Twój Hvar i Brač oglądałem, Vis zapowiada się ciekawie więc też popatrzę ;).
:x

Zapraszam na dalsze odcinki:)

agata26061 napisał(a):Jestem również ja. Bardzo ciekawie się zapowiada :D


Witaj Agatko:) Mam nadzieję,że będzie ciekawie...

Magda O. napisał(a):
loverosa napisał(a):
Mus musi być widok na morze,zawsze,ale to zawsze biorę to pod uwagę...



Popieram. U mnie też zawsze musi być. Cały rok na to czekam :D śniadania z widokiem, wieczorne Polaków rozmowy przy piwie lub winie z widokiem...to jest to :wink:


Dokładnie,widok na morze,pierwszy warunek najważniejszy:)

Katerina napisał(a):No to się melduję! :D

Mam jeszcze 4 tygodnie do wyjazdu, więc chętnie zobaczę,czy jeszcze czegoś na Visie nie widziałam po 3ech pobytach :lol:

Widzę,że bar na Teplušu hula - otworzyli go zaledwie rok temu.Wcześniej, gdy byłam tam za pierwszym i drugim razem plaża była pusta..

Fajny taras. Ja jednak miejskie zwierzę jestem, więc we wrześniu znowu będzie Komiža z moim balkonikiem :P


Komiza jest cudna :D Nie dziwię się,że wybierasz te tereny.

Zazdroszczę trzykrotnego przebywania na tej wyspie 8)
Bar na Teplusiu działa a jakże,na dodatek mieliśmy okazję pewnego dnia zobaczyć prawdziwe kubańskie tańce :lol:

28 czerwiec środa

Po zapoznaniu naszych terenów na drugi dzień chcemy zobaczyć miasteczko Vis,które widzieliśmy tylko po omacku i po ciemku.
Ciekawi nas bardzo,więc zaraz po śniadanku pakujemy się w auto i jedziemy

Obrazek

...Zjechaliśmy do samego dołu i szukamy parkingu.
Przed nami parking płatny przy rivie.

gaj palmowy

Obrazek

Obrazek

Wypożyczalnia skuterów i cabrio...

Obrazek

Miasto Vis to wspaniałe uliczki,mogłabym wszystko obfocić,gdybym miała na to czas...

Obrazek

Obrazek

Niebo tego dnia zachmurzone,w sam raz żeby pochodzić i się nie zgrzać 8)

Obrazek

Nietypowa ławeczka

Obrazek

Wesoły rower

Obrazek

Witaminki

Obrazek

Prywatne warzywka tez można kupić

Obrazek

Obowiązkowo kupujemy arbuza

Obrazek

Obrazek

Puste uliczki :)

Obrazek

Aniołki dla niegrzecznych dzieci :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Magnesy...jednego kupujemy na pamiątkę

Obrazek

Obrazek

Uważaj rowerzysta :hut:

Obrazek

Po dwugodzinnym zapoznaniu się z Vis jedziemy do siebie,bo przecież młodzież chce się wykąpać.Słońce wychodzi także wracamy ...

Zachodzimy jeszcze na chwilę do Konzuma

Obrazek

W Tommy często robiliśmy zakupy,czysto,schludnie,wybór towarów,świeże pieczywo

Obrazek

Nikt tu nie pracuje,ale jest jakby co nr telefonu,gdyby ktoś byłby zainteresowany taxi boat

Obrazek

Obrazek

Mijamy plażę Zaglav

Obrazek

Lecimy na Srebrną,tam nas jeszcze nie było...

Obrazek

Słonka nie ma,woda nie skrzy i nie mieni się...sporo ludzi...czy wywarła na nas ogromne wrażenie? Niestety nie...
Moim zdaniem przereklamowana.Dalej znaleźliśmy coś ciekawszego i prawie naszego:)

Obrazek

Obrazek

Młodzież się kąpie,a ja odpoczywam na ręczniku.Nagle zaczyna grzmieć,czyżby burza?Ludzie zaczynają się zbierać,kropi,jest już około 17,wracamy do domku:)

Wieczorem mąż zaprasza mnie do konoby na drinka:)

Konoba Dalmatino przy samym morzu,bardzo klimatyczna i pyszne jedzonko tam podają:)

Obrazek

Obrazek

Wspaniałe widoki,śpiewające mewy i my....

Obrazek

Zamawiamy dwie porcje na jednym półmisku sera paskiego. Wjeżdża na stół przepyszny ser,uwielbiam mniam.

Obrazek

Wracamy zadowoleni do naszych kochanych młodzieńców:)

Podsumowując niby to wiocha totalna i zadupie ten Rukavac,ale nie do końca. Dalmatino ma wszystko,pyszne ryby,spagetti i inne dania.Co więcej trzeba?
Jedyne co nam przeszkadzało,to brak pekary. Codziennie jeździliśmy do sklepu w Podstrazje lub do Tommy.
Uwielbiamy z rana pączki schrupać,a tu zonk. Mam nadzieję,że coś pomyślą....
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 28.07.2017 20:44

jeju znowu Vis...jestem, jestem troszkę spóźniona, ale jestem
:-)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 28.07.2017 21:06

Ze Srebrną to jest tak, że...zależy jak się trafi. W 2014, gdy pierwszy raz weszłam na tę plażę byłam zachwycona - puściutko, słońce jak drut i cykady, wszystko skrzyło..Niestety, w następnych latach napływ coraz większych tłumów sprawiał,że też szukaliśmy czegoś kameralnego..niektóre z tych miejsc opisałam w swojej relacji.

Czyli jednak...znalazłaś uliczki ,o które Ci chodziło w Visie? :) Ja wolę Komiżę, ale Vis może robić wrażenie.

Czy to moje zdjęcie nie przypomina Ci Twojego powyżej? :smo:

P9170699.JPG



Czekam na c.d. :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 28.07.2017 21:10

Niezła porcja sera paskiego 8O . My na Pagu codziennie po plażowaniu zajadaliśmy do piwka te trójkąty (są przepyszne) i wiem, że po dwóch to już kolacji nie mogłem wcisnąć (inna rzecz, że dwa browarki też zchodziły :wink: ). Konoba bardzo klimatyczna i plaża też fajna :D :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.07.2017 21:21

Katerina napisał(a):Czy to moje zdjęcie nie przypomina Ci Twojego powyżej? :smo:

Dziewczyny, też mam podobny kadr, tylko pstryknięty wieczorem :D:

Obrazek

Dla mnie jeśli Vis, to tylko Kut :) Ale Komiža i tak wygrywa :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Oddalona Vis,a jakże bliska ... - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone