Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Od Alto Adige ... do Veneto (Dolomity-Garda-Wenecja)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 25.10.2010 08:52

Miałeś jakieś filtry?

Niektórzy potrzebują kilka, żeby im takie ładne niebo wyszło ... :)
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 25.10.2010 09:04

Polaryzacyjny ... ten sugerowany przez Ciebie.

... ale czy w tamtym momencie był założony ... czy w kieszeni ? !

...to nie pamiętam . :?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 25.10.2010 09:18

Chyba faktycznie polar.

Ładnie podkreślił to niebo.
I co to potrafi zrobić dobry aparat w sprawnych rękach 8O



:D
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 25.10.2010 09:23

weldon napisał(a):I co to potrafi zrobić dobry aparat w sprawnych rękach 8O :D

Też jestem pod wrażeniem.
Tym bardziej zwróciłem uwagę, że to robione tzw. hybrydą czyli lustro nie jest potrzebne aby zdjęcie było należyte.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 25.10.2010 09:26

woka napisał(a):
weldon napisał(a):I co to potrafi zrobić dobry aparat w sprawnych rękach 8O :D

Też jestem pod wrażeniem.
Tym bardziej zwróciłem uwagę, że to robione tzw. hybrydą czyli lustro nie jest potrzebne aby zdjęcie było należyte.


W rękach sprawnego fotografa, to i lustro da radę ... :lol:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 25.10.2010 11:34

Dojeżdżamy do leżącej 6 km od naszego apartamentu a 2,6 km od Brunico maleńkiej wioska Riopratino / Riscone .

Dla turystów ( przeważnie "zimowych") miejsce to znane jest jako Brunico - Plan de Corones / Bruneck - Kronplatz czyli jako obiekty dolnej stacji kolejki i wyciągów po tej stronie góry.

Właśnie góra Plan de Corones/ Kronplatz (2275 m n.p.m. ) jest drugim miejscem , które odwiedzamy tego dnia.

Ta nie najładniejsza góra, szczególnie biorąc pod uwagę dolomickie standardy, ma jednak wiele zalet i jest bardzo popularna.

Pierwsza zaleta ... dla regionu Brunico - a mianowicie to, że ściąga do siebie i w okolice miasteczka sporą ilości odwiedzających.

Powód jest prosty ... góra ta jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów zimowych i letnich.


Więcej o górze na górze.

Parkujemy na dużym parkingu zapełnionym całkiem sporą ilością aut i idziemy kupić bilety.

Wsiadamy do gondoli kolejki by przejechaniu 4 km znaleźć się na bezleśnym szczycie Plan de Corones /Kronplatz .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 25.10.2010 13:03 przez mariusz-w, łącznie edytowano 1 raz
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 25.10.2010 12:12

mariusz-w napisał(a):Obrazek


"To je ono"

:wink: :wink: :wink:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 25.10.2010 12:16

W tym miejscu pozwolę sobie ponownie przytoczyć Vito Casettiego:


"Niespecjalnej urody góra w kształcie kopca, przypominającego łysinę, rekompensuje swój wygląd niesamowitym widokiem ze szczytu - 360 stopniową górską panoramą! Zwłaszcza w słoneczny dzień, czyli praktycznie 300 dni w roku , widok majestatycznych szczytów rysujących się wokół na tle turkusowego nieba jest tak wspaniały, że chce się krzyczeć z radości."


Jak wspomniałem wcześniej to przede wszystkim raj dla narciarzy. Na ten bezleśny szczyt chętnych wwozi 19 nowoczesnych kolejek gondolowych, 6 wyciągów krzesełkowych oraz 6 orczykowych usytuowanych po trzech stronach góry.

Dzięki dużej przepustowości wyciągów mogą one wwieść ponad 64 tys. osób na godzinę. W rejonie Kronplatz znajduje się 107 km tras z znakomicie przygotowanym śniegiem i trasami. System naśnieżania jest w stanie pokryć śniegiem aż 85 km z nich.

Ogromny wybór tras od płaskich "oślich łączek" dla początkujących do bardzo wymagających tras zadowoli wszystkich uprawiających narciarstwo.

Unikalną rzeczą w rejonie Kronplatz są cztery trasy w dół dolin o długości od 5 do 6,5 km. Istnieją tu także dwa parki śnieżne oraz 5 szkółek narciarskich.

Latem natomiast miejsce to posiada nieograniczaną ilością szlaków pieszych.

Na górę kolejki gondolowe wwożą także rowerzystów, którzy następnie mogą w zależności od umiejętności zjeżdżać przygotowanymi specjalnie dla nich trasami. Przy dolnej stacji kolejki znajduje się wypożyczalnia rowerów i osprzętu do uprawiania bardziej ekstremalnych form zjeżdżania z wykorzystaniem tego pojazdu. Korzystających z jednej i drugiej formy spędzenia wolnego dnia było sporo, lecz podobnie jak nad Lago di Braies, tłoku nie było . Szczyt góry jest tak rozległy, że praktycznie nikt nikomu w "paradę" wchodzi.

Na szczycie oprócz instalacji wyciągowych są i inne obiekty związane z potrzebami amatorów białego szaleństwa . W okresie zimowym mają istotne znaczenie zapewniając dogodne oraz bezpieczne korzystanie z uroków zimowych sportów.


Znajduje się tu jeszcze jeden obiekt , ale o tym za chwilę.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 25.10.2010 12:25

Praktycznie w samym centrum płaskiego , rozległego szczytu znajduję się ażurowa dzwonnica z potężnym 3 metry wysokim, 18 tonowym dzwonem z brązu Concordia 2000.

Zaprojektowany przez Paula de Doss-Moroder a z Gröden i wykonany przez odlewnię dzwonów Oberascher w Salzburgu. Umieszczony tu został jako symbol Pokoju, upamiętniający koniec wojny miedzy Austrią i Włochami . W wewnątrz dzwonnicy znajduje się także napis "Donet deus pacem populis".

Postument szeroki na 11 metrów, na którym stoi dzwonnica jest równocześnie platformą widokową , z której widać całe Alpy Zillertalskie oraz między innymi na północy grań dzieląca Włochy od Austrii, na wschodzie Hohe Gaisl-Corda Rossa i Cristallo, na południu Marmoladę i fragmenty masywu Sella a od zachodu podziwiać można dolinę Val Alta Badia.

Koronę platformy otacza wykonana z brązu dokładna makieta i opisy widocznej stąd panoramy, co pozwala dokładnie rozpoznać obserwowane stąd szczyty. Bicie dzwonu można usłyszeć w środy , piątki, soboty, niedziele o godzinie 12:00.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 25.10.2010 13:00

Mariusz , Ty to masz rękę do fotografowania. A na dodatek zawsze znajdziesz coś ciekawego do obejrzenia. Tak trzymać :!:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.10.2010 13:06

mariusz-w napisał(a):Koronę platformy otacza wykonana z brązu dokładna makieta i opisy widocznej stąd panoramy, co pozwala dokładnie rozpoznać obserwowane stąd szczyty.

Można całe Dolomity oblecieć w niespełna godzinę. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 25.10.2010 13:24

Podniebne widoczki ... super.
A już myślałem że tylko ja tymi kolejkami tak śmigałem tego lata ... :D
Pięknie tam.
Nie zdziw się jak w okolicach marca zacznę Cię podpytywać o to i owo. :wink:
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 25.10.2010 14:38

Crayfish napisał(a):Podniebne widoczki ... super.
A już myślałem że tylko ja tymi kolejkami tak śmigałem tego lata ... :D
Pięknie tam.
Nie zdziw się jak w okolicach marca zacznę Cię podpytywać o to i owo. :wink:


Coś mi się zdaje, że było nas więcej do śmigania, a już na pewno Mariusz, Ty Crayfish i ja. Lubimy te klimaty co nie :?: :D
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 25.10.2010 17:48

A ... no i Ewcia ... czytałem , czytałem.
A jakże. Lubimy, lubimy. :D
Bardzo podobała mi się Twoja fotka za wodospadami Krimml - w głębi doliny.
Niestety - nie byłem.
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 25.10.2010 18:49

Crayfish napisał(a):A ... no i Ewcia ... czytałem , czytałem.
A jakże. Lubimy, lubimy. :D
Bardzo podobała mi się Twoja fotka za wodospadami Krimml - w głębi doliny.
Niestety - nie byłem.


Krimml - jak to dawno było :cry: Niestety fotka wgłąb doliny jest nie moja. Autorką jest JoannaG. Też mi się podobała.
A tak na przyszłość to polecam Ci Oetztal i wędrowanie częścią tyrolskiego szlaku Adlerweg. Zdobyłam tam wraz z moją familią srebrną odznakę orła. Dla mnie osobiście to wielki sukces. Pozdrawiam Ewa :D :D :D

PS. Oglądając Twoje fotki z Salzburgerland miałam wrażenie jakbym przeglądała własny album. :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Od Alto Adige ... do Veneto (Dolomity-Garda-Wenecja) - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone