Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.06.2018 19:45

kuchtal napisał(a):No to ja już sam nie wiem. Można jechać od Ptuja do granicy w Macejl czy nie można bez winiety. Bym prosił o jakieś konkrety. Najlepiej od osób, które już jechały ten kawałek.

W tym wątku postów sporo, poczytaj wątki ogłoszeniowe. :idea:
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 05.06.2018 20:38

Masterjam napisał(a):A czy jest opcja dojazdu na Istrię omijając autostrady ? Patrzę na mapę, wąskie drogi a jadę busem Ford Transit i 60 Euro trochę boli mając w głowie 22 Euro za Czechy i Austrię :). Ale to nasz pierwszy wyjazd i pytanie czy z 2 dzieci bezpieczniej , ale w korkach nie polecieć autostradą


Dokąd dokładnie jedziesz?
Zerkałeś na wątki forum ?
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2018 20:48

kuchtal napisał(a):No to ja już sam nie wiem. Można jechać od Ptuja do granicy w Macejl czy nie można bez winiety. Bym prosił o jakieś konkrety. Najlepiej od osób, które już jechały ten kawałek.


Przewertuj parę stron wcześniej, trochę o tym pisaliśmy - od Ptuja nie, od Podlehnika tak.
birkin
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.09.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) birkin » 05.06.2018 22:49

W tym roku drugi raz jadę do Chorwacji i zamierzam znowu ominąć płatne drogi w Słowenii. Tym razem jednak chcę pojechać na Cvetin. Czy ta droga nie przewiduje jakichś niespodzianek w postaci remontów?

https://goo.gl/maps/E8vnctMexkA2

Po przekroczeniu granicy jak lepiej jechać, na Macelj czy bardziej na południe Bednja, Lepoglava i wskoczyć węzłem nr 4 Sv. Kriz Zacretje? czy jest jeszcze jakaś lepsza opcja?
Ostatnio edytowano 05.06.2018 22:58 przez birkin, łącznie edytowano 1 raz
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 05.06.2018 22:57

birkin napisał(a):W tym roku drugi raz jadę do Chorwacji i zamierzam znowu ominąć płatne drogi w Słowenii. Tym razem jednak chcę pojechać na Cvetin. Czy ta droga nie przewiduje jakichś niespodzianek w postaci remontów?
https://goo.gl/maps/E8vnctMexkA2

Nie chce Ci się poczytać wstecz, gdzie jest napisane o co pytasz.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.06.2018 22:59

birkin napisał(a):W tym roku drugi raz jadę do Chorwacji i zamierzam znowu ominąć płatne drogi w Słowenii. Tym razem jednak chcę pojechać na Cvetin. Czy ta droga nie przewiduje jakichś niespodzianek w postaci remontów?

https://goo.gl/maps/E8vnctMexkA2


Strona 166
birkin
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.09.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) birkin » 05.06.2018 23:10

Chodzi o zamknięte skrzyżowanie w Lenart, które jest na "mojej" trasie?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 05.06.2018 23:13

birkin napisał(a):Chodzi o zamknięte skrzyżowanie w Lenart, które jest na "mojej" trasie?
Ok :D
Pisaliśmy szeroko o tym np. str. 152, 154, itd.
Z Cvetlina możesz kierować się na Macelj. Możesz też do Krapiny przez Bednja lub węzła nr4. Pokombinuj. :)
birkin
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.09.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) birkin » 05.06.2018 23:21

Ok, dzięki za info.
Masterjam
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 09.11.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Masterjam » 06.06.2018 08:06

RadamiaN napisał(a):
Masterjam napisał(a):A czy jest opcja dojazdu na Istrię omijając autostrady ? Patrzę na mapę, wąskie drogi a jadę busem Ford Transit i 60 Euro trochę boli mając w głowie 22 Euro za Czechy i Austrię :). Ale to nasz pierwszy wyjazd i pytanie czy z 2 dzieci bezpieczniej , ale w korkach nie polecieć autostradą


Dokąd dokładnie jedziesz?
Zerkałeś na wątki forum ?

Jadę przez Austrię wjazd do Słowenii na wysokosci Grazu i przez Maribor do Novigradu (Istria). Chyba że lepiej pociągnąć Austrią wzdłuż granicy słoweńskiej i pozniej lokalnymi przez Sowenię.
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2018 08:18

Masterjam napisał(a):
RadamiaN napisał(a):
Masterjam napisał(a):A czy jest opcja dojazdu na Istrię omijając autostrady ? Patrzę na mapę, wąskie drogi a jadę busem Ford Transit i 60 Euro trochę boli mając w głowie 22 Euro za Czechy i Austrię :). Ale to nasz pierwszy wyjazd i pytanie czy z 2 dzieci bezpieczniej , ale w korkach nie polecieć autostradą


Dokąd dokładnie jedziesz?
Zerkałeś na wątki forum ?

Jadę przez Austrię wjazd do Słowenii na wysokosci Grazu i przez Maribor do Novigradu (Istria). Chyba że lepiej pociągnąć Austrią wzdłuż granicy słoweńskiej i pozniej lokalnymi przez Sowenię.


Moje własne doświadczenie z tą częścią Chorwacji (byłem w Poreču, tudzież przy okazji zaliczając znów Triest): dokulać się do Klagenfurtu, odbić na Ferlach i dalej Loibltunnel, przejechać przez Podljubelj w stronę Ljubljany i dalej kulać się krajówkami (nomen omen w większości wzdłuż autostrady) przez Logatec, Postojną, zahaczając o Triest/Muggię :hearts: (tam sa bezpłatne drogi), pognieść się trochę pod Koperem by wjechać do Cro w Kaštel.
Masterjam
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 09.11.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Masterjam » 06.06.2018 09:09

@Pääkäyttäjä, dziękować za podpowiedzi , już patrzę jak to wygląda :)

Czy to tak powinno wyglądać ?

https://goo.gl/fbpTYt

Nomen omen widzę że świat mały i udzielasz się na forach Forda :P , dobrze kojarzę ?
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 06.06.2018 11:24

To teraz przez Ptuj się nie jedzie tak ? Czy jak ?Jechał już ktoś?
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 06.06.2018 11:32

A co mówicie jechać od Ptuja w wzdłuż autostrady? Czy tak jak pokazuje mapa w załączniku? Ma ktoś doświadczenie realne
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 06.06.2018 11:42

Cześć,
Czy ma ktoś wiedzę nt. tego czy odcinek wzdłuż budowanej autostrady: Podlehnik - granica SLO jest przejezdny ?
Pytam w kontekście gdybym trafił na korek to czy można się posiłkować tą drogą, czy jest nieprzejezdna ?

link do mapy google
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 170
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone