Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cretor23
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 16.06.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) cretor23 » 29.05.2018 22:34

[quote="Foxtrot"]Jeszcze raz ws. objazdu Lenarta: nie ma się czego obawiać. Jechałem tamtędy tam i z powrotem, nie wiedząc o remoncie, i nie odczułem tego, jako jakiejś niedogodności.
Po pierwsze, jest dobrze oznaczony (drogowskazy).
Niekoniecznie...wszystkie znaki kierują na obwodnice(tzn.autostrada=bulimy).Remonty sie rozwinęły :D Inaczej nie objedziesz.Przez osiedle tak jak ktoś tu próbował,się nie da...
zakazy na osiedlu Lenart.jpg
.Wjazd do miasteczka jak i wyjazd po przejechaniu w prawo i w lewo też zamknięty. Przygotowują sie do sezonu perfekcyjnie. :x :hut:Jest jeszcze opcja i ucieczka przed Lenart.objazd niby pokazuje 15 min. Bez remontów te 10 min też pewnie sie jedzie do wyjazdu z miasta.Może warto i pojechać tędy ?
objazd Lenart.jpg
Jonky
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 04.04.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jonky » 29.05.2018 23:04

Pomysł z objazdem miejscowości Lenart drogą 747 i przy "Gradisko Jezero" wydaje się bardzo dobry - tylko 1 km dalej, więc żadna różnica.
james84
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.05.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) james84 » 30.05.2018 20:23

Jakiś czas temu była podana taka opcja objazdu :

Obrazek
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 31.05.2018 00:00

cretor23 napisał(a):
Foxtrot napisał(a):Jeszcze raz ws. objazdu Lenarta: nie ma się czego obawiać. Jechałem tamtędy tam i z powrotem, nie wiedząc o remoncie, i nie odczułem tego, jako jakiejś niedogodności.
Po pierwsze, jest dobrze oznaczony (drogowskazy).
Niekoniecznie...wszystkie znaki kierują na obwodnice(tzn.autostrada=bulimy).Remonty sie rozwinęły :D Inaczej nie objedziesz.Przez osiedle tak jak ktoś tu próbował,się nie da...
zakazy na osiedlu Lenart.jpg
.Wjazd do miasteczka jak i wyjazd po przejechaniu w prawo i w lewo też zamknięty. Przygotowują sie do sezonu perfekcyjnie. :x :hut:Jest jeszcze opcja i ucieczka przed Lenart.objazd niby pokazuje 15 min. Bez remontów te 10 min też pewnie sie jedzie do wyjazdu z miasta.Może warto i pojechać tędy ?
objazd Lenart.jpg

Jadąc na południe skręciłbym w prawo w Maistrovą, potem w lewo w Jurovską, potem w prawo w Mariborską i potem w pierwszą w lewo. Stąd do Ptujskiej można dotrzeć bez wielkich problemów.
Chyba gdzieś nawet podawałem opis na mapach Guglowych. Chyba, że i to już pozamykali.
michaladam
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 28.08.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) michaladam » 31.05.2018 00:26

Do 01.06. (do 17:00 sati) zbog radova sa slovenske strane zatvoren je granični prijelaz Cvetlin, a od 02.06. do 31.07. promet će teći jednim trakom :?
Marcin1976*
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2018
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976* » 31.05.2018 12:58

Witam Serdecznie!!!
Szykujemy się do pierwszego wyjazdy do Chorwacji.
Nasz plan wygląda nastepujaco:
1.Łódź - Mikulov wyjazd 14.07(sobota) około godziny 8.00
2.Mikulov - Zivogosce wyjazd 15.07(niedziela) okolo godziny 6.00

Zastanawiam sie nad objazdem słoweńskiej autostrady przez:
Mureck-Trate-Lenart-Ptuj-Cvetlin
Nie chodzi nam o oszczędności finansowe, a o ominięcie korków przed granicą Słoweńsko - Chorwacką.

W związku z tym, że jest to nasz "pierwszy raz" proszę o opinie doswiadczonych wyjazdowiczów i ewentualne sugestie :D :D :D

Dodam, że jedziemy sami z dwójka dzieci (6 i 9 lat).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.05.2018 13:05

algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 31.05.2018 20:13

michaladam napisał(a):Do 01.06. (do 17:00 sati) zbog radova sa slovenske strane zatvoren je granični prijelaz Cvetlin, a od 02.06. do 31.07. promet će teći jednim trakom :?


Jedna jezdnia w zupełności tam wystarcza przy takim ruchy nje powinno być źle :)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 01.06.2018 07:46

Marcin1976* napisał(a):Witam Serdecznie!!!
Szykujemy się do pierwszego wyjazdy do Chorwacji.
Nasz plan wygląda nastepujaco:
1.Łódź - Mikulov wyjazd 14.07(sobota) około godziny 8.00
2.Mikulov - Zivogosce wyjazd 15.07(niedziela) okolo godziny 6.00

Zastanawiam sie nad objazdem słoweńskiej autostrady przez:
Mureck-Trate-Lenart-Ptuj-Cvetlin
Nie chodzi nam o oszczędności finansowe, a o ominięcie korków przed granicą Słoweńsko - Chorwacką.

W związku z tym, że jest to nasz "pierwszy raz" proszę o opinie doswiadczonych wyjazdowiczów i ewentualne sugestie :D :D :D

Dodam, że jedziemy sami z dwójka dzieci (6 i 9 lat).



Jak dla mnie jak nie szukasz oszczędności, to nie szukaj objazdu, w niedziele nie powinno być korku jakiegoś wielkiego (da się sprawdzić na google) a autostradą jest szybciej i wygodniej.:)
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 01.06.2018 08:31

Nie wiem czy wybór Cvetlin w tym roku do 31.07.18 to dobry pomysł.
Zwężenie do jednego pasa tam oznacza jazdę na mijankę, a według google map spory odcinek będzie zamknięty.
Osobiście jedziemy z Łodzi na Losinj i pojadę Słowenią przez Rupę i potem na prom.
Jadąc na Dalmację wybrał bym Ormoz i Varazdin na objazd autostrady.
Ale tak jak ktoś napisał w niedzielę nie powinno być korków, jak jedziesz pierwszy raz to jedź autostradą.
Marcin1976*
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976* » 01.06.2018 09:51

Dzięki za sugestie!
Rzeczywście pierwotny plan przewidywał podróż samymi autostradami. Zostałem troche postraszony tymi korkami przed granicą Sło -Chor.... tym bardziej że będzie to czas tzw "zmiany turnusów".
Będę śledził sytuację w tym miejscu na Google Maps.
Jeżeli będzie ktoś jechał tamtedy w niedzielę to byłbym wdzięczny za informację z pierwszej ręki.
cujo
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 30.03.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) cujo » 01.06.2018 10:10

Śledzę ten wątek od dłuższego czasu. Przy planowanym trzecim już wyjeździe do Chorwacji próbuję się zorientować i dopracować szczegóły podróży (Mimice 10.07.). W ubiegłych latach jechałem przez proponowany objazd MLP i zawsze było spoko. Ustawiałem navi i w drogę. Doceniam trud i ilość włożonej pracy aby przenieść na tekst wszystkie szczegóły objazdu ale ... no właśnie zastanawiam się, że jadąc na urlop ja mam pilnować wszystkich tych zjazdów uliczek numerów dróg ?! W stosunku do ubiegłego roku widzę, że coś się pozmieniało. Obawiam si, że zmęczony podróżą walnę się gdzieś w objeździe i dostanę kwit :oops:
Stąd chyba odżałuję na winietę :hut:
PS. Jako śledzący wątek ale nie ekspert proszę o informację czy naprawdę nie wystarczy przed granicą SLO włączyć aktualnej mapy w nawigacji i ustalić omijaj autostrady i drogi płatne" ? Pozdrawiam :papa:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 01.06.2018 10:25

cujo napisał(a):Śledzę ten wątek od dłuższego czasu. Przy planowanym trzecim już wyjeździe do Chorwacji próbuję się zorientować i dopracować szczegóły podróży (Mimice 10.07.). W ubiegłych latach jechałem przez proponowany objazd MLP i zawsze było spoko. Ustawiałem navi i w drogę. Doceniam trud i ilość włożonej pracy aby przenieść na tekst wszystkie szczegóły objazdu ale ... no właśnie zastanawiam się, że jadąc na urlop ja mam pilnować wszystkich tych zjazdów uliczek numerów dróg ?! W stosunku do ubiegłego roku widzę, że coś się pozmieniało. Obawiam si, że zmęczony podróżą walnę się gdzieś w objeździe i dostanę kwit :oops:
Stąd chyba odżałuję na winietę :hut:
PS. Jako śledzący wątek ale nie ekspert proszę o informację czy naprawdę nie wystarczy przed granicą SLO włączyć aktualnej mapy w nawigacji i ustalić omijaj autostrady i drogi płatne" ? Pozdrawiam :papa:

Pewnie wystarczy, tylko Twoja nawigacja może nie mieć informacji o tym, że Lenart jest rozkopany i gdy dojedziesz do barierki będzie sugerowała dalszą jazdę ;)
Ale przecież jeśli przed remontem skręcisz gdzieś w bok, to przeliczy trasę i pokieruje Cię dalej. Po drodze tylko trzeba obserwować znaki (to taka niespodzianka dla kierowcy), czy jedzie się wjazdem na autostradę.
Ewentualnie zawsze możesz na spokojnie obejrzeć mapę stojąc pod barierką i wybrać jakąś trasę. Przecież w tym nie ma żadnej filozofii.
cujo
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 30.03.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) cujo » 01.06.2018 10:30

kojacek napisał(a):
cujo napisał(a):Śledzę ten wątek od dłuższego czasu. Przy planowanym trzecim już wyjeździe do Chorwacji próbuję się zorientować i dopracować szczegóły podróży (Mimice 10.07.). W ubiegłych latach jechałem przez proponowany objazd MLP i zawsze było spoko. Ustawiałem navi i w drogę. Doceniam trud i ilość włożonej pracy aby przenieść na tekst wszystkie szczegóły objazdu ale ... no właśnie zastanawiam się, że jadąc na urlop ja mam pilnować wszystkich tych zjazdów uliczek numerów dróg ?! W stosunku do ubiegłego roku widzę, że coś się pozmieniało. Obawiam si, że zmęczony podróżą walnę się gdzieś w objeździe i dostanę kwit :oops:
Stąd chyba odżałuję na winietę :hut:
PS. Jako śledzący wątek ale nie ekspert proszę o informację czy naprawdę nie wystarczy przed granicą SLO włączyć aktualnej mapy w nawigacji i ustalić omijaj autostrady i drogi płatne" ? Pozdrawiam :papa:

Pewnie wystarczy, tylko Twoja nawigacja może nie mieć informacji o tym, że Lenart jest rozkopany i gdy dojedziesz do barierki będzie sugerowała dalszą jazdę ;)
Ale przecież jeśli przed remontem skręcisz gdzieś w bok, to przeliczy trasę i pokieruje Cię dalej. Po drodze tylko trzeba obserwować znaki (to taka niespodzianka dla kierowcy), czy jedzie się wjazdem na autostradę.
Ewentualnie zawsze możesz na spokojnie obejrzeć mapę stojąc pod barierką i wybrać jakąś trasę. Przecież w tym nie ma żadnej filozofii.


Tak też uważam. Podziwiam i doceniam wysiłek użytkowników opisujących metr po metrze podróży z objazdami.
Pewnie skończy się u mnie tak jak co roku czyli bez winietki na SLO i objazdy :)

Dzięki !
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 01.06.2018 11:03

Życzę powodzenie w walce z nieogarnięta nawigacją o 4 nad ranem.
Będzie próbowała nakierować na domyślną trasę i zanim załapiesz, że kieruje Cię na zamkniętą to już kilka razy zdarzysz ją przekląć :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 167
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone